Ηρακλης

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
DN11
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 344
Joined: Thu Mar 03, 2005 6:57 pm
Location: Monenvassia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξεκιναω με ενα φιλο μου Lan,παιρνωντας εγω τον ηρακλη και ο αλλος την αεκ...
Θα προσπαθησω να αναλυσω την πορεια μας,χρονο χρονο,μηπως παρει κανεις καμια ιδεα,εχουμε φτασει στην πρωτοχρονια του 2011...στο επομενο μηνυμα το ξεκινημα...
User avatar
DN11
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 344
Joined: Thu Mar 03, 2005 6:57 pm
Location: Monenvassia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον,ξεκιναω,εγω στον ηρακλη,ξεκινησα με παρα πολλες αλλαγες στο δυναμικο.
Ηρθαν=Κοντης(50 εκ)(ΑΕΚ),Jacek Bak(70 εκ,λανς),Σανμαρτεαν(90 εκ,ΠΑΟ)Jose Luis Guimaraes Sanabio(60 εκ,Ντερμπι),Raimundo Ferreira Ramos Junior(1.6 εκ,Φλαμενγκο)Κουλοχερης(13 εκ,ΟΣΦΠ)+ ελευθεροι=Daniel Carvalho,Fernando Santos(σεντερ μπακ,απλη συνωνυμια),Pierre Wome,Luiz Carlos Guarmeri,Γιωργος ΚΑφες,Νικος Σταυριανος,Τριανταφυλλος Μαχαιριδης,Κιμων Ευαγγελατος,Χρηστος Γεωργας,Robbie Winters και Αλεκος Τατσης.
Εφυγαν=Ελευθεροι παραχωρηθηκαν Κελπεκης,Λοκελα,Ιωαννου,Διλμπερης και με μεταγραφη Κειτα(10 εκ,Αρης)Muzaka(130 εκ,ΛΑρισα)Παπαζουδης(5 εκ,Ατρομητος),Κολιτσης(1 εκ,Απ.Λαρισας),Σιμερτζιδης(1 εκ,Ποσειδωνας)holwijn(1 εκ,Χελμοντ),Δρουγας(2 εκ.Αιγαλεω),Πουρσανιδης(10 εκ.ΠΑνιωνιος),Κουκουλεκης(3.5 εκ.Καστορια),Παπαποστολου(1 εκ.ποσειδωνας),Στεφανης(4 εκ.Καλαματα),Κωστας ΚΑπετανος(70 εκ.Κερκυρα)
Ενω η ΑΕΚ απεκυησε Κυργιακο(62.5 εκ,ΠΑΟ)Μπρουνο Αλβες(105 εκ,Πορτο) και πηρε ελευθερους Νικο Αθανασοπουλο,Daniel Cordone,Κουσας,Frank De Boer,Felipe Carioca.
KAi παραχωρηθηκαν σε μενα τον Κοντη,ΜΑιστρελλης(20 εκ.Λεβαδειακος)Τσιριγωτης(20 εκ.Δοξα Δραμας)Τοσκας(60 εκ.ΠΑνιωνιος)

ΚΑι με ολες αυτες τις αλλαγες,ειδικα εγω στον Ηρακλη ριχτηκαμε στο πρωταθλημα.....
User avatar
DN11
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 344
Joined: Thu Mar 03, 2005 6:57 pm
Location: Monenvassia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον Γεναρη προσθεσα αλλον εναν παικτη,ο οποιος εξελιχθηκε σε πολυ καλος.
Ονομα Adrianinho,τον αφησαν ελευθερο απο την ομαδα του,ενω παραχωρησα Ελευθερους Raimundo Ferreira Ramos Junior(αποτυχια), Σουλιδης,Ευαγγελατος,Δουλγερογλου,Νεκος,Μπαχαδερογλου,Σεγχιρι,robbie Winters,Τριανταφυλλος ΜΑχαιριδης και ο Περπεριδης(4 εκ.Αγ.Δημητριος),Ασπριδης(1 εκ.Δοξα),Μουρατι(50 εκ.Χαλκηδονα),Jose Luis Guimaraes Sanabio(20 εκ.Πανιωνιος).
Δηλαδη εφυγαν πολλοι.που μολις ηρθαν,Προσοαθουσα να βρω ενα γερο κορμο.
Ενω ο φιλος μου απο την αεκ πουλησε Μπουρμπο(5 εκ.Εργοτελη) και αφησε ελευθερους Daniel Cordone,Κωστης,Αμπονσα και Κωστενογλου.
Ποια η συνεχεια?Η αεκ παρεμενε Φαβορι μαζι με τον ολυμπιακο και τον παναθηναικο ενω η ομαδα μου ο Ηρακλης,δεν θεωρουταν απο κανενα για πρωταθλημα,ισα ισα την ειχαν για 8η με 11η θεση....
User avatar
DN11
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 344
Joined: Thu Mar 03, 2005 6:57 pm
Location: Monenvassia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2004-05
1.Ολυμπικαος 52-12 68
2.Ηρακλης 57-15 64
3.ΠΑΟ 49-24 62
4.ΑΕΚ 50-29 49
5.Αιγαλεω 41-43 49
6.ΠΑΟΚ 36-23 48
7.Ξανθη 41-36 46
8.Πανιωνιος 30-27 45
Κυπελλο=Ολυμπιακος-Αρης 2-1
Ενω Η ΑΕΚ εφτασε μεχρι τα ημιτελικα του κυπελλου ΟΥΕΦΑ.
θΕΩΡΗΣΑ ΑΠΟΛΥΤΩς επιτυχημενη την πρωτη μου χρονια,ενω η ΑΕΚ μολλον εσωσε την χρονια της με την πορεια της στην ευρωπη.
User avatar
DN11
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 344
Joined: Thu Mar 03, 2005 6:57 pm
Location: Monenvassia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την δευτερη χρονια συνεχισα το χτισιμο της ομαδας,Φερνωντας στον γηραιο τον Ασουνσαο(100 εκ.Πορτο),Μαρκομιχαλης,Πετκακης,Κρτικος.Δαμιανος.Πτρος Κονναφης.Graha, Stack,Ογκουνσοτο.Ναλιτζης,Pierre Collen(50 ek.Φεγενορντ),Martin Lukes,Frank De Boer,Roberto Carlos(Συνωνυμια),Σουλογανης,Βακουφτσης,Ρουσεφ,Σαντος(150 εκ.Αταλαντα),Πατσατζογλου(150 εκ+Παπαζαχαριας),Γεροθαννασης και Ikechukwu Kalu και πουλησα Σταυριανο,Κατσαμπης(1.8 εκ,Πανιωνιος),Ιορδανοπουλος(4 εκ.Βεροια)Τατσης(60 εκ.Ιωνικος),Jacek Bak(1 εκ.Μπραιτον) και Αμπαρης(800 εκ,ΠΑΟ) και αποδεσμευσα τον Γεναρη Roberto Carlos,ΜΑρκομιχαλης,Δεδες,Christian Saba,Γεωργιου,Σπυρος Αθανασοπουλος + πουλησα στην ΑΕΚ Τον Pierre Collen Εναντι 120 εκ
User avatar
DN11
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 344
Joined: Thu Mar 03, 2005 6:57 pm
Location: Monenvassia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενω Η ΑΕΚ προχωρησε σε ουσιαστικοτερες μεταγραφες ομολογουμενως,παιρνοντας τον Kewullay Conteh,Patrick Mboma,Ουντεζε,Ζαρντελ,Pavel Drsek ελευθερους και αγοραζοντας τον Αρτεμιου(1 εκ.ΠΑΟΚ).Ταραλιδης(150 εκ.ΟΣΦΠ),Javi Paredes(230 εκ.Ρεαλ),Leonardo Pisculichi(825 εκ.Argentinos) και οπως προειπα αγορασε απο μενα τον γεναρη τον Pierre Collen kai πηρε Ελευθερο τον Andres Perez.
Ενω πουλησε Μιχαηλιδη(82.5 εκ.Πανιωνιος),Καραμερης(10 εκ.ΚΑλαματα),Πορτουλιδη(12 εκ.Ηλυσιακος),Οξυζογλου(10 εκ.Εργοτελης),Κατσουρανης(1.7 δισ ,Ρεν.απο εκει πηρε ολα τα λεφτα για να αγορασει παιχτες),Πετκοφ(11 εκ.Πανιωνιος),ΚΑππος(20 εκ.Αιγαλεω),Τζωρτζιοπουλος(57.5 εκ.ΟΦΗ) και αφησε ελευθερους Ντε Μπουρ και Ρουσεφ,Που στην συνεχεια τους πηρα εγω στον Ηρακλη.
Τελος,τον γεναρη παραχωρησε Ελευθερους Σοαρες,Νικο Αθανασοπουλο,Θανος,Σπυροπουλος,Γεωργεας,Κρασσας.
User avatar
DN11
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 344
Joined: Thu Mar 03, 2005 6:57 pm
Location: Monenvassia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2005-06
1.Παναθηναικος 47-17 64
2.ΑΕΚ 60-24 64
3.Αιγαλεω 50-26 57
4.Ηρακλης 44-20 57
5.Ολυμπιακος 46-21 52
6.ΠΑΟΚ 43-22 52
7.Ξανθη 41-30 49
8.Πανιωνιος 42-34 44
ΚΥΠΕΛΛΟ=Ολυμπιακος-Αιγαλεω 2-1
ΚΑι ετσι πηρε ο Ολυμπιακοσ την θεση για το ΟΥΕΦΑ,Αφηνοντας εμενα στο Ιντερτοτο.
ΕΥΡΩΠΗ=ΠΑταγωδης Αποτυχια,αποκλειστηκα και απο τα προκριματικα του Τσαμπιονς Λιγκ και απο το πρωτο γυρο του ΟΥΕΦΑ απο Σελτικ και Βασιλεια αντιστοιχα,ενω και Η ΑΕΚ αποκλειστηκε στο πρωτο γυρο του ΟΥΕΦΑ.
Θεωρησα μετρια εως κακη τξν πορεια μου,ενω ο φιλος μου στην ΑΕΚ εχασε το πρωταθλημα στην ισοβαθμια και την ευκαιρια για δοξα.
Ημουν αποφασισμενος να φερω τον Ηρακλη Ψηλα πανω απο ολους και προσπαθησα να ενισχυσω την ομαδα εκεινο το καλοκαιρι του 2006,ενω και ο φιλος μου στην ΑΕΚ ειχε αντιστοιχους στοχους,η μαγεια να παιζεις με ΗUMan PLAYERS,σας εγγυωμαι οτι η συνεχεια εχει τεραστιο ενδιαφερον,περιμενω σχολια κτλ.,θα συνεχισω την αφηγηση πιο μετα....
User avatar
DN11
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 344
Joined: Thu Mar 03, 2005 6:57 pm
Location: Monenvassia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παμς στην τριτη χρονια.
Αγορασα Ελευθεροπουλος(450 εκ.Μεσινα),Ναστος (67,5 εκ.Περουτζια) και Ταλεντο Ελευθεριαδης απο την ΛΑρισα εναντι 10 εκ,Ελευθερους=Nick Chadwick,Γιωργος ΚΑρταλης,Γιαννης Ψαρας,Γρηγορης Κιουρκος,Νικος Ιωαννιδης,Clive CLarke,Γιαννης Τσακωνακης,ΟΛΙΣΑΝΤΕΜΠΕ,ΡΙΒΑΛΝΤΟ,Dorus De Vries,Samuel Johnson,Jose Antonio Ramos,Ales Urbanek,Andreas Kolovos
Afhsa ελευθερους Ρουσεφ,Βλαχοπουλος,Χωριανοπουλος,Μακρης,Τσιολης,Κονναφης,Σαντος και πουλησα Andrianinho 1.77 dis, στην Λεβερκουζεν και διαφορους μικρους σε μικρες ομαδες που απεφεραν συνολικα 150 εκ.,Το γεναρη πουλησα τον Λαγο στον Ολυμπιακο 1,07 δισ ΚΑι τον Chadwick stin Luton 400 εκ και αφησα ελευθερους αρκετους παικτες,που δεν χωρουσαν στην ομαδα


Η ΑΕΚ προσπαθησε να αναμορφωσει την ομαδα με πολλους ξενους,Pletikosa,Adu,Camoranesi,Andrea Gasbarroni,Timothee Atouba και πηρε τον Σαμαρα απο την Χεερενβεν και αλλους ακομα,ενω επισης εδιωξε πολλους
User avatar
mario
Amateur
Amateur
Posts: 205
Joined: Thu Nov 13, 2003 12:00 am
Location: Νάουσα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ypervolikos ari8mos metagrafwn , mexri na er8oun oi paiktes feygoun....
Kalitera xwse lefta gia ligous k KALOUS
Ιπτάμενος Ολλανδός
User avatar
DN11
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 344
Joined: Thu Mar 03, 2005 6:57 pm
Location: Monenvassia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Gia naκανω μια μεγαλη ιστορια μικρη,το προχωρησαμε μεχρι το 2011,στην ομαδα του Ηρακλη πηρα 3 απο τα επομενα 4 πρωταθληματα,ενα κυπελλο,μια πορεια στους "16" του ΟΥΕΦΑ και μια στους '32',αποκλειστηκα νωρις τις αλλες χρονιες και ηρθε η προταση απο την ρομα και την δεχτηκα,οπου συνεχιζω φετος(2010-11) και αυτοπροταθηκα στην εθνικη του Καναδα,οπου με πηραν και συνεχιζω ετσι,θα σας ενημερωσω για την πορεια μου εκει.

Στον Ηρακλη,με διαδεχτηκε ο Δημητρης Μαυρογενιδης,ο οποιος με απογοητευσε με τις πρωτες του κινησεις,αλλα εχω την ευθηνη μου και εγω,αφου η Θυσια για τα πρωταθληματα,ηταν τα οικονομικα προβληματα,που δημιουργησα,αφου δυστηχως,παρ'οτι τα πηγαινα πολυ καλα,ποτε δεν μαζευτηκε κοσμος,παντ αο μεσος ορος των εισιτηριων ηταν στα 10000,ενω οι αλλες μεγαλες ομαδες,μαζευαν περισσοτερο κοσμο κ ασ ηταν πιο χαμηλ απο μενα.
User avatar
DN11
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 344
Joined: Thu Mar 03, 2005 6:57 pm
Location: Monenvassia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To Φεβρουαριο του 2011,ειμαι αγκυρωβολημενος στην τριτη θεση του καμπιονατο,8 βαθμους πισω απο τον δευτερο και 13 βαθμους μπροστα απο τον τεταρτο,δυσκολο να αλλαξει κατι,η Γιουβε και η Ιντερ ειναι πανω απο μενα και εχουν φοβερες ομαδες,παντως ειμαι στους "4" του κυπελλου και στους "16" του τσαμπιονς Λιγκ,ελπιζω πλεον σε πορειες σε αυτες τις δυο διοργανωσεις....
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πόσα πρωταθλήματα τρέχεις εκτός απο ελληνικό και ιταλικό?
User avatar
DN11
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 344
Joined: Thu Mar 03, 2005 6:57 pm
Location: Monenvassia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Agglia,Gallia,Germania,Brazilia,Argentini,den thimamai
ta ipoloipa,pantos einai merika akoma...
AEK OTAN NIKAME
AEKARA OTAN HANOUME


Don't want to be an american idiot
Don't want a nation unde the new mania
Can you hear the sound of hysteria?The subliminal mind f... america
Welcome to a new kind of tension
all across the alienation
myle
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 505
Joined: Sun Apr 24, 2005 9:25 pm
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και δεν αργεί ο H/Y σου;
User avatar
DN11
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 344
Joined: Thu Mar 03, 2005 6:57 pm
Location: Monenvassia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

argei o ipologistis,alla axizei ton kopo,oi megales omades einai pragmatika megales,ftineis aima na kaneis europaiki poreia...
AEK OTAN NIKAME
AEKARA OTAN HANOUME


Don't want to be an american idiot
Don't want a nation unde the new mania
Can you hear the sound of hysteria?The subliminal mind f... america
Welcome to a new kind of tension
all across the alienation
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2005”