Καλαματα

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
User avatar
notisfan77
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 472
Joined: Thu Aug 05, 2004 8:16 am
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: Athina, Drosia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kai egw ama vazw 127 sta attributes me ton mcfm editor pairnw me ton atromito peristeriou CL tin triti xronia, exontas parei tin deuteri uefa epeidi tin prwti pira to kippelo me 8-0 ton olympiako ston teliko :D
myle
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 505
Joined: Sun Apr 24, 2005 9:25 pm
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά φυσκό είναι να μην με πιστεύετε. Τοίδιο θα έκανα και εγώ στην θέση σας. Δεν έχω πειράξει τον editor. Η ...ζαβολιά είναι άλλη. Load & Save. Ή μάλλον Save & Load. Την πρώτη χρονιά το έκανα κάπου στις 10-15 φορες. Το ίδιο και την δεύτερη. Το ίδιο και τώρα, στην τρίτη χρονιά. Δεν είπα ότι πήρα το CL ούτε το UEFA. Μην τρελαθούμε τελείως. Απλά έφτασα μέχρι εκεί. Και όσον αφορά τις εγχώριες διοργανώσεις στο 2006 που είμαι τώρα η Ελλάδα έβγαλε μόνο μια ομαδα CL, μια UEFA και μια στο Ιντερτοτο, νομίζω. Όλες οι ελληνικές ομάδες έχουν υποβαθμιστεί. Πριν από εμένα το πρωτάθλημα το πήρε ο ΠΑΟΚ και τώρα 2ος είναι ο Ηρακλής! Αλήθεια λέω, δεν έχω πειράξει τον editor. Την μόνη μου ζαβολιά σας την εξομολογήθηκα. Δεν έχω λόγο να πω ψέματα. Θα ήταν ανώφελο κάτι τέτοιο. Αν υπάρχει τρόπος, υποδείξτε τον μου ώστε να σας αποδείξω του λόγου το αληθές...
User avatar
Alexlp
Amateur
Amateur
Posts: 201
Joined: Tue Feb 22, 2005 11:33 am
Location: Λάρισα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="notisfan77"]kai egw ama vazw 127 sta attributes me ton mcfm editor pairnw me ton atromito peristeriou CL tin triti xronia, exontas parei tin deuteri uefa epeidi tin prwti pira to kippelo me 8-0 ton olympiako ston teliko :D[/quote]

Σύμφωνα με υπολογισμούς μου θα χρειστείς 5 χρόνια για να πάρεις το πρωτάθλημα στην Α'(μέχρι να ανεβείς εκεί)+ 1 χρόνο για να πάρεις ΤΣ.ΛΟΥ απότε λες ψέματα :D

[quote]Και όσον αφορά τις εγχώριες διοργανώσεις στο 2006 που είμαι τώρα η Ελλάδα έβγαλε μόνο μια ομαδα CL, μια UEFA και μια στο Ιντερτοτο, νομίζω. Όλες οι ελληνικές ομάδες έχουν υποβαθμιστεί.[/quote]

Ο 1ος προκριματικά Τσ.Λίγκ(3ο γύρο),2ος,3ος και 4ος Ουέφα(νομίζω προκριματικά 2ου γύρου)και ο 5ος Ιντερτότο.Έτσι έγινε σε μενα στο save μου με Λάρισα(για την χρονιά 2005-06).Τωρα εσύ γιατί τόσο χάλια? :?
[color=darkred:1q27atqe][b:1q27atqe]Ακούτε: Iron Maiden,In Flames,Slipknot,SOAD,Pain of Salvation,Trivium,Soulfly,Slayer,Pantera,Cannibal Corpse,As I Lay Dying ....
"I'd have to be a warrior,a slave .I couldn't be, a soldier and a conqueror , fighting to be free" [Wishbone Ash][/b:1q27atqe][/color:1q27atqe]
User avatar
d4m13n
Banned
Banned
Posts: 2028
Joined: Sat May 10, 2003 11:00 pm
Location: Portsmouth Uk - Thiva
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μήπως και οι 2 δεν είχατε το 5.0.5 patch?
Last edited by d4m13n on Mon May 02, 2005 3:41 pm, edited 1 time in total.
Πως ποστάρω άραγε? :D
User avatar
Alexlp
Amateur
Amateur
Posts: 201
Joined: Tue Feb 22, 2005 11:33 am
Location: Λάρισα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="d4m13n"]Μήπως και οι 2 δεν είχατε τον 5.0.5 patch?[/quote]

Τότε που ξεκίνησα το παιχνίδι δεν το είχα.....αλλα τώρα το έχω περάσει.
Λογικά αυτό θα είναι! :-)
[color=darkred:1q27atqe][b:1q27atqe]Ακούτε: Iron Maiden,In Flames,Slipknot,SOAD,Pain of Salvation,Trivium,Soulfly,Slayer,Pantera,Cannibal Corpse,As I Lay Dying ....
"I'd have to be a warrior,a slave .I couldn't be, a soldier and a conqueror , fighting to be free" [Wishbone Ash][/b:1q27atqe][/color:1q27atqe]
myle
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 505
Joined: Sun Apr 24, 2005 9:25 pm
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όντως, δεν έχω εγκατεστημένο το patch. Αλήθεια είναι ό,τι έχω πει. Δεν έχω πάρει CL. Είπα μόνο ότι έφτασα μέχρι εκει. Και αναρωτίεμαι, τι υπολογισμούς έκανες. Αν οι υπολογισμοί σου αφορούν ένα παιχνίδι που δεν χρησιμοποιείς το Save & Load μπορεί να είναι και σωστοί. Στην περιπτωσή μου όμως τι υπολογισμούς έκανες ώστε να συμπεράνεις με τέτοια βεβειότητα ότι λέω ψέμματα;
User avatar
Alexlp
Amateur
Amateur
Posts: 201
Joined: Tue Feb 22, 2005 11:33 am
Location: Λάρισα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="myle"]Όντως, δεν έχω εγκατεστημένο το patch. Αλήθεια είναι ό,τι έχω πει. Δεν έχω πάρει CL. Είπα μόνο ότι έφτασα μέχρι εκει. Και αναρωτίεμαι, τι υπολογισμούς έκανες. Αν οι υπολογισμοί σου αφορούν ένα παιχνίδι που δεν χρησιμοποιείς το Save & Load μπορεί να είναι και σωστοί. Στην περιπτωσή μου όμως τι υπολογισμούς έκανες ώστε να συμπεράνεις με τέτοια βεβειότητα ότι λέω ψέμματα;[/quote]

Αν μιλάς για μένα έκανα πλάκα.!Δεν έχω λόγω να μην σε πιστέψω.Και εγώ πήρα την Λάρισα ,την 1η χρονιά την ανέβασα στην Α' και την 2η βγήκα 3ος στο πρωτάθλημα και έτσι την 3η χρονιά ήμουν στο Ουέφα.Νομίζω οτι πολλοί έχουν καταφέρει να κάνουν τέτοια με μικρές ομάδες(δεν χρησιμοποιώ save & load και δεν με ενδοιαφέρει ποιοι με πιστεύουν!)
[color=darkred:1q27atqe][b:1q27atqe]Ακούτε: Iron Maiden,In Flames,Slipknot,SOAD,Pain of Salvation,Trivium,Soulfly,Slayer,Pantera,Cannibal Corpse,As I Lay Dying ....
"I'd have to be a warrior,a slave .I couldn't be, a soldier and a conqueror , fighting to be free" [Wishbone Ash][/b:1q27atqe][/color:1q27atqe]
User avatar
titos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5242
Joined: Thu Mar 04, 2004 12:00 am
facebook προφίλ: christoforos30uk
Location: Hanwell, London
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="alexlp"]Αν μιλάς για μένα έκανα πλάκα.!Δεν έχω λόγω να μην σε πιστέψω.Και εγώ πήρα την Λάρισα ,την 1η χρονιά την ανέβασα στην Α' και την 2η βγήκα 3ος στο πρωτάθλημα και έτσι την 3η χρονιά ήμουν στο Ουέφα.Νομίζω οτι πολλοί έχουν καταφέρει να κάνουν τέτοια με μικρές ομάδες(δεν χρησιμοποιώ save & load και δεν με ενδοιαφέρει ποιοι με πιστεύουν!)[/quote]

Mα γιατί δεν πιστεύει κανείς? Δεν είναι τόσο δύσκολο να το καταφέρει κανείς! Σιγά το πράμα... Σε εμένα τι έγινε? Είμαι με Ρόμα, αποκλείομαι στο Τσ. Λίγκ απο την Άρσεναλ με 5-2 εκτός έχασα και 3-1 εντός κέρδισα. Και στο τέλος το Τσ. Λίγκ το πήρε ο Ηρακλής! :shock: Έμεινα μόλις το είδα!
:protest: ...Φέρτε τον Ντελ Μπόσκε πίσω στην Ρεάλ Μαδρίτης... :protest:
User avatar
trnikos1978
Trialist
Trialist
Posts: 78
Joined: Sun Feb 27, 2005 11:36 am
Football Manager της ομάδας: Εκτός από γάβρο?
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Σ.Φ.Π.
Location: Silver City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΚΑΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ,ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΟΛΑΣ, ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ;
ΔΗΛΑΔΗ ΟΥΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΝΟΥΜΕ;ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ
ΚΑΝΟΥΜΕ SAVE/LOAD ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ...;;;
ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΕΩΡΓΙΟΥ!!! :karta:
myle
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 505
Joined: Sun Apr 24, 2005 9:25 pm
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω προσωπικά το μετάνοιωσα που έκανα Save & Load. Το παιχνίδι χάνει την αξία του. Τώρα πια παίζω τίμια, δεν με ενδιαφέρει να κερδίζω μόνο. Έμαθα έστω και αργά ότι αξία έχει η διαδρομή και όχι ο προορισμός. Και ας μην πάρει η Καλαμάτα το πρωτάθλημα.
myle
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 505
Joined: Sun Apr 24, 2005 9:25 pm
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όσον αφορά τον φίλο μας που πήρε την Ρόμα, ποιά είναι η πρόκληση που δέχεται κάποιος αναλαμβάνοντας μια τόσο μεγάλη ομάδα;
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="myle"]Όσον αφορά τον φίλο μας που πήρε την Ρόμα, ποιά είναι η πρόκληση που δέχεται κάποιος αναλαμβάνοντας μια τόσο μεγάλη ομάδα;[/quote]
Gia ka8e omada yparxoun diaforetikes proklhseis
Gia th Roma na parei CL kai gia th Kalamata na anebei A'e8nikh
Pantws ki egw protimw tis mikres omades
myle
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 505
Joined: Sun Apr 24, 2005 9:25 pm
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εντάξει. Έχεις δίκιο. Κάθε ομάδα έχει τους στόχους της. Από εκεί και πέρα είναι κθαρά προσωπική επιλογή η ομάδα που θα διαλέξεις για να πραγματοποιήσεις την "καριέρα" σου. Προσωπικά προτιμώ τις μικρές ομάδες έτσι ώστε αν κάνεις όνομα να πας σε μεγάλη ομάδα χωρίς τύψεις... :wink:
myle
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 505
Joined: Sun Apr 24, 2005 9:25 pm
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1. Γιατί σχεδόν όλοι αφήνουν κενό το "Θέμα";
2. Γιατί το κάνω και εγώ αυτό;
3. Αυτά...


(Συγγνώμη που ήμουν λίγο off topic αλλά κάπου έπρεπε να απευθύνω το ερωτημά μου :wink: )
myle
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 505
Joined: Sun Apr 24, 2005 9:25 pm
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πέρασαν πια αρκετά χρόνια και έφτασα ο καιρός και πήγα τελικό CL.
Δυστυχώς έχασα...
Το πιο δυσάρεστο είναι ότι οι καλύτεροι παίχτες μου ήθελαν να φύγουν.
Τέλος πάντων...
Μετά από δυο χρόνια το πήρα επιτέλους το CL...
Πάει η ομάδα!!
Όσοι παίχτες ήταν καλοί, σχεδόν όλοι φύγαν και οι υπόλοιποι δυσαρεστημένοι.
Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω;

(Την Καλαμάτα έχω προφανώς...)
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2005”