Αναλαμβάνοντας τον ΑΡΗ...

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε αυτά εδώ προσθέστε και ένα ακόμη πρωτάθλημα και κύπελλο.Επίσης παρακάτω ακολουθεί η προτελευταία χρονιά της λαμπρής καριέρας μου ως προπονητής στον Άρη χώρις να χάσω κανέναν αγώνα!!!

[img]http://img161.exs.cx/img161/4071/12gl.jpg[/img]
dimosdial
Πρωταθλητής Προγνωστικών
Πρωταθλητής Προγνωστικών
Posts: 2990
Joined: Mon Apr 21, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Where is Olympiakos? :)
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Ολυμπιακός όπως γίνεται αντιληπτό είναι στη β' εθνική!!! :-)
User avatar
MakisBajevic
Rotation
Rotation
Posts: 1045
Joined: Sat Nov 20, 2004 12:41 pm
Location: Γαλάτσι/Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"Ακόμα και στο FM υπάρχει σχέδιο εξόντωσης του Ολυμπιακού"

Σωκράτης Κόκκαλης

:D
Μη κάνεις κο κο κο
κάνεις στο μυαλό κακό!
Prince#9
Manager
Manager
Posts: 4515
Joined: Sun Nov 21, 2004 10:47 am
Location: Aegean Airlines
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε διαβασα τα κατορθώματά σου με την ομαδάρα μας και αποφάσησα να στειλω και τη δική μου ιστορία. Ειλικρινά χωρίς πρόθεση σύγκρισης πάρα μόνο εξαιτίας της επιθυμίας μου να βλέπω την ομάδα μου ψηλά έστω στο FM αφού στην πραγματικότητα μάλλον απέχει έτη φωτός.........
Λοιπόν παίζω το παιχνίδι εδώ και τρία χρόνια (CM02/03 δηλ) και μόλις αγόρασα το FM ασφαλώς ανέλαβα την ομάδα μου τον ΑΡΗ. τη πρώτη χρονία ξεκινάω και με 46κ μπατζετ φυσικά κινήθηκα στην απόκτηση ελέυθερων παικτών. Η ομάδα παιζοντας ανοιχτά και όχι αντιποδόσφαιρο τερμάτισε 5η και ωγήκα ευρώπη. είχα κάνει πολύ καλό προγραμματισμό και έτσι αγορασα οτι ελευθερο υπήρχε από τον Ιανουάριο του 2005 μέχρι το καλοκαίρι. Παράλληλα έδιωξα ότι σαλιγγάρους επαιζαν στην ομαδάρα μας και κράτησα μόνο τις σημαίες (π.χ. Κολτσίδα, Δέλλιο κτλ για συναισθηματικούς λόγους). Έτσι ξεκίνησα την 2η χρονια με στόχο και πάλι τη έξοδο στην ευρώπη και τη δημιουργία ενός βασικού κορμού για να χτυπήσω την έξοδο στο Champions
Leage σε 2 με τρία χρόνια. Φαίνεται όμως ότι οι προπονητικές μου ικανότητες είναι τόσο μεγάλες (πλάκα κάνω) που κατέκτησα το πρωτάθλημα. Τη 2η χρονιά με τον Αρη και με 50Κ για μεταγραφές πήρα το πρωτάθλημα. !!!!Αποκλείστικα βέβαια από τη τη Δυναμό στην Ευρώπη από το πρώτο γύρο του Ουεφα και στο κύπελλο έφτασα μέχρι τους 8 όπου και με απέκλεισε η ΑΕΚ. Αλλα πήρα το πρωτάθλημα και αυτό έχει σημασία. ΄Τώρα μόλις άρχισε τη 3η χρονια και έχω φτιάξει ομαδάρα. απέκλεισα τη Παρτιζαν και πήγα στους ομίλους αλλά εκει τα πράγματα είναι σκουρα. Με Μπενφίκα, Τσαρλτον και Φενερ στον όμιλο έχοντας παίξει δυο αγώνες δεν έχω κάνει ούτε ισοπαλία. Στο μεταξύ μετά το Μουντιαλ της Γερμανίας ο σερ ΟΤΤΟ έφυγε από την εθνική και μου έκαναν πρόταση να αναλάβω την οποία και ασφαλώ δέχτηκα. Σε ένα φιλικό μεταξύ Ελλάδας-Αργεντινής έχασα με 1-0. έχασα και από τη Τσεχία έξω με 2-1 αλλά νίκησα την Λιθουανία με 7-0!!!. αυτή τη στιγμή προβλημτίζομαι με την απόδοση της ομάδας στο Champions Leage. Τελοσπαντών μόλις τελειώσει η χρόνία θα έχετε νέα μου ελπίζω ως νταμπλούχου Ελλάδας.

Υ.Γ. Επειδή καταλβαίνω ότι πολλοί θα αμφισβητήσουν τα όσα γράφω μπορώ να στείλω φωτογραφίες......
Υ.Γ.2 Αγοράστε τον Maestri που μένει ελεύθερος το πρώτο καλοκαίρι. το παλικάρι σκοράρει για τη πλάκα του.
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο.Χαίρομαι που και εσύ κρατάς την σημαία του Άρη στο FM ψηλά! :D Έπρεπε όμως να φτιάξεις νέο topic για την δική σου ιστορία γιατί είναι καινούργια.Άντε σου εύχομαι να πάρεις και το Champions League κάτι που δεν κατάφερα εγώ!
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ArisSalonika ξεχασες να μας πεις τι εκανες με την Ελλαδαρα στο παγκοσμιο....
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Akyla"]ArisSalonika ξεχασες να μας πεις τι εκανες με την Ελλαδαρα στο παγκοσμιο....[/quote]

Να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι ](*,) Χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ.Πάντως για να μην θυμάμαι δεν θα πρέπει να τα πήγα καλα.Το μόνο που είμαι σίγουρος είναι ότι είχα περάσει από τον όμιλο στην επόμενη φάση και αποκλείστικα,αλλά πόσο και απο ποιά ομάδα θα σε γελάσω.Πάντως μετά το Παγκόσμιο παραιτήθηκα απο την Εθνική γιατί την βαρέθηκα και έβλεπα ότι δεν είχε προοπτική.Όλοι σχεδόν οι παίκτες μου ήταν σε μεγάλη ηλικία και απο τους νέους μόνο λίγοι ήταν αξιόλογοι.
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2005”