Οι τελευταίοι 6 μήνες της ζωής μου...

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
User avatar
d4m13n
Banned
Banned
Posts: 2028
Joined: Sat May 10, 2003 11:00 pm
Location: Portsmouth Uk - Thiva
Has thanked: 0
Been thanked: 0

18 Ιουλίου 2004.. σήμερα γίνομαι 31 χρονών.

Μόλις γύρισα απο τη κηδεία του πατέρα μου.

Η αλήθεια ήταν πως δεν ξαφνιάστηκα ιδιαίτερα όταν άκουσα τα νέα χθες το βράδυ. Απο τότε που άκουσε για τη δική μου κατάσταση πριν μια βδομάδα ο ήδη ταλαιπωρημένος οργανισμός του εξασθένησε ακόμη περισσότερο.
Τουλάχιστον πέθανε στον ύπνο του ήρεμα. Ελπίζω έτσι να φύγω και εγώ..

Στη κηδεία γνώρισα και τον Sir Alex Ferguson, αφού μου είπε τα συλυπητήριά του και το πως γνώριζε τον πατέρα μου (ήταν συνομήλικοι περίπου) μου είπε ότι μου είχε ένα δώρο για τα γενεθλιά μου (μου φάνηκε πολύ παράξενο που τα ήξερε).
Μου είπε να πάω σήμερα το απόγευμα στο Οld Trafford να δώ τον αγώνα της United με την Κοπενχάγη.
Του απάντησα ότι δεν ήξερα αν θα μπορέσω, δεν είχα καμία όρεξη. Ο θάνατος του πατέρα μου εκτός απο τη λογική στεναχώρια μου θύμισε και το δικό μου πρόβλημα πιο έντονα απο ποτέ.
Αφού επέμενε για αρκετή ώρα του είπα ότι θα το σκεφτώ.

Δεν είχα αρκετή ώρα να το σκεφτώ πάντως, ο αγώνας ήταν στις 3 και τώρα ήταν 1 το μεσημέρι.
Πηγαίνοντας σπίτι δεν είχα όρεξη να φάω τίποτα και έτσι αποφάσισα να ξαπλώσω.
Μάλλον δεν θα πήγαινα..
Πως ποστάρω άραγε? :D
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Θα πρότεινα να πας. Όσο και αν πονάς από την απώλεια του πατέρα σου, σίγουρα η επιθυμία του θα ήταν να σε δει στο Old Trafford [έστω και ως θεατή]

Υ.Γ. Μπρρρρρ :coldcold:
JimmyFloydHasselbaink
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 308
Joined: Sun Aug 22, 2004 4:01 pm
Football Manager της ομάδας: Pao-Hoffenheim-Real
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ, REAL MADRID
Location: Κόρινθος-Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα, κάνε την καρδιά σου πέτρα και πήγαινε να δεις τον αγώνα, ίσως κάτι να προκύψει, που ξέρεις ...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Gia ton patera re gamono.....




PS : Kala e, psarosa o asteios stin arxi......Kala re, pou zo, toso fito eimai? Mi ginete dimosiografoi, se troi afti i doulia...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
CM_George
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 699
Joined: Tue May 06, 2003 11:00 pm
Location: Somewhere Far Beyond
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εγώ λέω να μην πας... :D
Κάτσε σπίτι και πέθανε ήσυχος βλέπωντας τηλεόραση ή μπορείς για να μην υποφέρεις να αυτοκτονήσεις τρώγοντας σουβλάκια και πίνωντας μπύρες...(απο τα δεύτερα έχετε...τα πρώτα θα στα στείλουμε απο Ελλάδα) :D :D :D :)



Καλά έ, η εμπνευση για την δημιουργια αληθοφανούς Ιστορίας στο 6μηνο demo απλά Θεϊκή...
User avatar
RedArmy
Banned
Banned
Posts: 12177
Joined: Fri Jun 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, BARCA
Location: Κηφισιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η αληθοφανεια ειναι καθαρη,απο το γεγονος οτι ο Σερ Αλεξ Ξεκουτιασον φαινεται να εμπιστευεται για προπονητη εναν ετοιμοθανατο σαπακα ετσι? :mrgreen: :mrgreen:
No, mean is when I made Jess Mancini ride her bike home after I ass fucked her
User avatar
d4m13n
Banned
Banned
Posts: 2028
Joined: Sat May 10, 2003 11:00 pm
Location: Portsmouth Uk - Thiva
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χμ βασικά λέω να πέσω για ύπνο και να μην πάω γιατί το demo δεν έχω φιλοτιμηθεί ακόμα να το ξεκινήσω :D

Ίσως μετά μόλις ξυπνήσω ακολουθήσω την δελεαστική πρόταση του CM George γιατί όπως ανέφερα δεν έχω φάει και τίποτα όλη μέρα..

Ποιος να τρέχει τώρα στο Old Trafford με το ξεκούτη τον Alex ε Γιάννο?
Άσε που φοβάμαι μην είναι gay και μου κάνει καμια ανήθηκη πρόταση γιατί είμαι και ομορφόπαιδο.. :D

PS. Γιάννο @%!@!#% σταμάτα να προσπαθείς να διαβάλεις την ιστορία μου ..
:D

PS2. Τσακαλάκι τι νόμιζες ρε συ οτι θα πέθαινα στα αλήθεια? Χτύπα ξύλο!
Πως ποστάρω άραγε? :D
User avatar
RedArmy
Banned
Banned
Posts: 12177
Joined: Fri Jun 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, BARCA
Location: Κηφισιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote]PS. Γιάννο @%!@!#% σταμάτα να προσπαθείς να διαβάλεις την ιστορία μου ... [/quote]
Γιατι διαβαλλω? Αφου ολοι ξερουμε πως πλησιαζει ολο κ πιο πολυ η ωρα...

Y.Γ (ακαθεκτος) :mrgreen: :mrgreen:
No, mean is when I made Jess Mancini ride her bike home after I ass fucked her
aekakias
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 267
Joined: Tue Jan 27, 2004 12:00 am
Location: Ελλαδα,Τριπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λες να σε καλεσε ο sir για αλλο σκοπο στο γηπεδο και οχι για να δεις μπαλα?????(να μου πεις υπαρχει και ο rooney)
sometimes when i look deep in your eyes , i swear i can see your soul
User avatar
d4m13n
Banned
Banned
Posts: 2028
Joined: Sat May 10, 2003 11:00 pm
Location: Portsmouth Uk - Thiva
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξύπνησα βίαια απο τον επαναλαμβανόμενο ήχο μιας κόρνας..
Αφού προσπάθησα για λίγο να αντισταθώ και να ξανακοιμηθώ κλείνοντας τα αυτιά μου δεν άντεξα και αμέσως βγήκα στο παράθυρο να βρίσω αυτόν που με ενοχλούσε.

Κάτω απο το σπίτι μου περίμενε μια μαύρη λιμουζίνα και ο οδηγός της ήταν έξω και κοιτούσε προς τα εμένα.
"Συγνώμη κύριε " μου είπε " αλλά ο κύριος Ferguson σας περιμένει στο γήπεδο".
Πλεον δεν μπορούσα να κάνω πίσω "Εντάξει κατεβαίνω αμέσως" του απάντησα.

Μετα απο λίγη ώρα φτάσαμε στο γήπεδο (δεν ήταν και μακρυά απο το σπίτι μου) όπου οδηγήθηκα στο box ώστε να καθήσω δίπλα στον Ferguson (τεχνικό διευθυντή πλέον της ομάδας που έψαχνε προπονητή μετά την δήλωσή του οτι κουράστηκε στους πάγκους).

Το παιχνίδι άρχιζε σε 5 λεπτά, είχα αργήσει και ζήτησα συγγνώμη απο τον Ferguson ευχαριστώντας τον παράλληλα για το δώρο του.
"Πως μπορείς να με ευχαριστείς αφού δεν το έχεις δει ακόμα?" μου είπε γελώντας.
"Πως δεν το έχω δει" του είπα "το οτι κάθομαι εδώ στο Old Trafford δίπλα σας για να παρακολουθήσω έναν αγώνα είναι μεγάλο δώρο".
"Μη βιάζεσαι"μου είπε και εκεί κάπου διακόπηκε η συζήτησή μας γιατί ξεκίνησε ο αγώνας.

Στον πάγκο της ομάδας καθόταν προσωρινά ο Carlos Queiroz που είχε επιστρέψει απο την εμπειρία του στην Ρεαλ και ήταν έτοιμος να αναλάβει βοηθός του νέου προπονητή που όλοι ήλπιζαν να είναι αντάξιος του Sir Alex.
O αγώνας έλειξε 2-0 υπερ της Μάντσεστερ με γκολ των Scholes και του Heinze που ήρθε στην ομάδα φέτος. Με εμφάνιση όχι και τόσο καλή , συνέχεια των κακών εμφανίσεων στη φετινή προετοιμασία.

"Πιστεύεις οτι εσύ θα τα κατάφερνες καλύτερα?" μου είπε ο Ferguson παρατηρώντας το όχι και τόσο ενθουσιασμένο ύφος μου.
"Κοιτάχτε τα παιδιά στη Trafford σίγουρα παλεύουν περισσότερο απο αυτούς εδώ" του είπα χαριτολογώντας.
"Εντάξει λοιπόν να δούμε τι μπορείς να καταφέρεις εσύ με αυτούς εδώ" μου είπε και το ύφος του φαινόταν περιέργως σοβαρό.
"Αστειεύεστε βέβαια" του απάντησα
"Καθόλου. Αυτό είναι το δώρο σου. Ο πατέρας σου μου είχε μιλήσει για την αγάπη σου για την ομάδα. Μου είπε επίσης οτι είσαι καλός προπονητής και όνειρό του ήταν να σε δει στην United. Απο σήμερα είσαι ο προπονητής της Manchester United και αύριο το πρωί θα ανακοινώσουμε τη πρόσληψή σου."
Το μόνο που μπόρεσα να ψελίσω ήταν ένα "ευχαριστώ" .

Ο οδηγός με πήγε σπίτι και οι τύψεις με κατέκλησαν. Ο Ferguson δεν ήξερε για την υγεία μου. Μόνο εγώ, ο πατέρας μου και ο γιατρός μου το γνωρίζαμε.
Έπρεπε να του το πω. Τότε σίγουρα δεν θα μου έδινε τη θέση όμως και για μένα ήταν όνειρο ζωής αυτή η προσφορά. Έπειτα ήταν και ο πατέρας μου δεν μπορούσα να τον απογοητεύσω. Οι τύψεις όμως παρέμεναν έντονες.

Το άγχος για την αυριανή παρουσίαση ήταν μεγάλο..
Πως ποστάρω άραγε? :D
User avatar
RedArmy
Banned
Banned
Posts: 12177
Joined: Fri Jun 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, BARCA
Location: Κηφισιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πες του το, πες του το ρε!! Θα σε κατατρωνε οι τυψεις τα βραδια!! :mrgreen:

Oσα βραδια σου απομενουν....... LOL δν μπορεσα να αντισταθω.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No, mean is when I made Jess Mancini ride her bike home after I ass fucked her
ThemosOlandos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1670
Joined: Mon Oct 20, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός/VV Terneuzen
Location: Terneuzen Nederland
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote]Ξύπνησα βίαια απο τον επαναλαμβανόμενο ήχο μιας κόρνας.. [/quote]
Epitrepete to kornarisma stin Agglia? :shock: ...nomiza oti einai proterima ton Ellinon(diko mas :wink: )mono :D

na min to kano commentary :D :D :-P

PS: pantos oraia istoria..an kai nomiza oti isoun Olympiakakias :D :-P
FM 2009 ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ 3D
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15589
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Αυτή η Ιστορία πρέπει, μόλις ολοκληρωθεί, να συμμαζευτεί σαν την ιστορία του Μήτσου!
Πολύ ωραία!
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62569
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Polly argei mou fenetai...Telika sto telos tha exei brei thn ygeia tou mou fenetai(dioti wspou na teleiwsei tha exei bgei to game) h estw tha pigainei me bateristes(CM5 prwsorina isws???)GIA NA PROXWRISOUME...Pou einai h istoria tou Mhtsou???Thn psaxnw arketo kairo apo tote pou to site htan cm exw na to dw.
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
CM_George
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 699
Joined: Tue May 06, 2003 11:00 pm
Location: Somewhere Far Beyond
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Να η απάντηση στον απιστο Άρμυρα...δεν ξέρει ο Alex οτι είναι ετοιμοθάνατος σάπακας το παλικάρι:D:D

Μιλάμε για σενάριο τώρα έτσι...

Υ.Γ. Περιμένω μεταγραφές απο την Trafford...:D

Y.Γ. 2 Αυτό που λές σε άλλο τόπικ για φιέστα μόλις τα κακαρώσεις, εννοείς οτι θα κάνουν πάρτι που αλλάζει αναγκαστικά προπονητή η Man. Utd ??? :?: :) Ίσως να το κάνουν και τοπική γιορτή στο Manchester απο αυτή την έννοια :D :D
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2005”