bugs στην προπόνηση

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του CM από τον μετρ του είδους Thrasso!
Post Reply
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίδες,

Η προπόνηση δε θα έχει σημαντικές αλλαγές -από πλευράς ουσίας- στην προπόνηση.
Εκ πρώτης όψεως, δεν έχει κι ιδιαίτερα bugs. Αν πάντως βρείτε κάτι, γράψτε το plz εδώ, να ελεγχθεί και να πάει πακέτο στην SI.

Τhanks.

YΓ1. Άλλαξα τον τίτλο. Μιλάμε πλέον για την commercial έκδοση.
Last edited by ThrassosSevvas on Fri Nov 12, 2004 11:47 am, edited 1 time in total.
User avatar
cimm3rian
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Thu Aug 05, 2004 1:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

παρατηρησα καποιους παικτες να αλλαζουνε προγραμμα προπονησης χωρις να το εχω αλλαξει. Οταν το ειδα και τους αλλαξα μετα απο λιγες μερες συνεβη ξανα.

EDIT****

μολις παρατηρησα οτι το thread ειναι για το demo.. :shock:
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι, δικό μου το λάθος, άλλαξα τον τίτλο του thread.

Λοιπόν, αυτό που αναφέρεις είναι γνωστό bug. Παρόλα αυτά θα βοηθούσε αν μου έλεγες μερικές παραπάνω λεπτομέρειες. Πχ τι προγ΄ράμματα τους είχες αναθέσει? Created, imported ή default? Και σε τι άλλαξαν? Σε default? Όσο πιο πολλά μας πεις, τόσο το καλύτερο.
Mike the Cypriot
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 5098
Joined: Thu Sep 19, 2002 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Νέα Σαλαμίνα
Location: Larnaca, Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="ThrassosSevvas"]Ναι, δικό μου το λάθος, άλλαξα τον τίτλο του thread.

Λοιπόν, αυτό που αναφέρεις είναι γνωστό bug. Παρόλα αυτά θα βοηθούσε αν μου έλεγες μερικές παραπάνω λεπτομέρειες. Πχ τι προγ΄ράμματα τους είχες αναθέσει? Created, imported ή default? Και σε τι άλλαξαν? Σε default? Όσο πιο πολλά μας πεις, τόσο το καλύτερο.[/quote]


Αντιγράφω από εδώ: http://www.fmgreece.com/phpBB2/viewtopi ... 705#104705

[quote]Σε μένα κάποιες φορές (περισσότερο στο demo), αν και βάζω τους παίχτες μου σε προγράμματα που έχω δημιουργήσει όταν περάσει μια μέρα και πάω να ξαναδώ την προπόνηση (assignment) μου τους βγάζει στα αρχικά προγράμματα (δηλαδη First Team, Reserve και Goalkeeper) πάλι!!!
[/quote]
User avatar
Fox
Amateur
Amateur
Posts: 103
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηλυσιακός
Location: Argentina
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Το training εχει πολλα προβληματα

1 - Οταν εχω assistant manager και του λεω να ειναι υπευθυνος για το training εαν τραυματιστει καποιος παει και τον βαζει αυτοματα στο rest στο οποιο δεν μπορει να μπει καποιος physio με αποτελεσμα να γραφει οτι συνεχιζει unmonitored την προπονηση του....

2 - Εχω φτιαξει 5 δικα μου προγραμματα και οταν λεω να βαλει το τελευταιο απο αυτα που εμφανιζονται τελευταια (δηλαδη αυτα που εχω φτιαξει εγω) σε ολους (χρησιμοποιωντας την αντιστοιχη επιλογη) δεν βαζει τιποτα. Εαν δε, επιλεξω το προτελευταιο τοτε βαζει αυτο που θελω - δηλαδη το τελευταιο - μπαχαλο - κατι τους εχει ξεγυγει εδω αλλα ειναι πολυ εκνευριστικο !

3 - Ενα απο αυτα τα προγραμματα που εχω ετοιμασει καθε φορα χανει τις επιλογες (τα shadow play κτλ...) Δεν ειναι προβλημα με το refresh γιατι οντως οσοι εχουν αυτο το προγραμμα μενουν απροπονητοι.

Η μονη λυση ειναι να γινουν edit τα ηδη υπαρχοντα προγραμματα του game γιατι αν του βαζω απο 4 και πανω δικα μου αρχιζει και χανει την μπαλλα....

Αντε παλι patch............
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Fox"]
1 - Οταν εχω assistant manager και του λεω να ειναι υπευθυνος για το training εαν τραυματιστει καποιος παει και τον βαζει αυτοματα στο rest στο οποιο δεν μπορει να μπει καποιος physio με αποτελεσμα να γραφει οτι συνεχιζει unmonitored την προπονηση του....
[/quote]

Fixed!
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Fox"]
2 - Εχω φτιαξει 5 δικα μου προγραμματα και οταν λεω να βαλει το τελευταιο απο αυτα που εμφανιζονται τελευταια (δηλαδη αυτα που εχω φτιαξει εγω) σε ολους (χρησιμοποιωντας την αντιστοιχη επιλογη) δεν βαζει τιποτα. Εαν δε, επιλεξω το προτελευταιο τοτε βαζει αυτο που θελω - δηλαδη το τελευταιο - μπαχαλο - κατι τους εχει ξεγυγει εδω αλλα ειναι πολυ εκνευριστικο !
[/quote]

Όταν πας στην επιλογή "Set all to schedule", σου εμφανίζει το 5ο πρόγραμμα που έχεις φτιάξει ή όχι?
User avatar
Fox
Amateur
Amateur
Posts: 103
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηλυσιακός
Location: Argentina
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

to emfanizei kanonika, alla an to kaneis select den dialegei tipota kai emfanizei keno...
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χμ...δεν μπορώ να το αναπαράγω το πρόβλημα. Σε εμένα λειτουργεί κανονικά. Αν μπορείς να με βοηθήσεις λιγάκι. πχ προσπάθησε να επαναλάβεις τη διαδικασία, να ξαναεμφανιστεί το πρόβλημα και να μου πεις ακριβώς τα βήματα που ακολούθησες?

Σε εμένα εμφανίζεται ένα λιγάκι διαφορετικό πρόβλημα, δηλαδή καμιά φορά τα imported schedules δεν εμφανίζονται στο "Set all to schedule" option, το οποίο το ανέφερα στην SI.
User avatar
nikchris
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 390
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:00 pm
Location: Αργυρούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="ThrassosSevvas"]Χμ...δεν μπορώ να το αναπαράγω το πρόβλημα. Σε εμένα λειτουργεί κανονικά. Αν μπορείς να με βοηθήσεις λιγάκι. πχ προσπάθησε να επαναλάβεις τη διαδικασία, να ξαναεμφανιστεί το πρόβλημα και να μου πεις ακριβώς τα βήματα που ακολούθησες?

Σε εμένα εμφανίζεται ένα λιγάκι διαφορετικό πρόβλημα, δηλαδή καμιά φορά τα imported schedules δεν εμφανίζονται στο "Set all to schedule" option, το οποίο το ανέφερα στην SI.[/quote]
Αυτο που λεει ο fox μου συμβαινει κ εμενα...Οταν εχω φτιαξει πχ ενα προγραμμα για attackers και κανω filter μονο αυτους,αν κανεις "set all to scedule" τοτε δεν σου εμφανιζει το προγραμμα προπονησης διπλα απο καθε παιχτη αλλα ειναι κενο.Αυτο γινεται στα imported schedules κ μονο στο τελευταιο.Επισης οτι προπονητες κ να ορισεις σε αυτο το τελευταιο schedule τοτε αυτο κραταει ή τους προπονητες απο το προτελευται imported schedule ή δεν κραταει καθολου προπονητες...Θα επανελθω με screenshot
Γιατι να βαλω τον ΑΧΡΗΣΤΟ Firefox ενω εχω τον πολυ καλο OPERA????
[url:1zkch1yo]http://www.opera.com[/url:1zkch1yo]
User avatar
nikchris
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 390
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:00 pm
Location: Αργυρούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν ηξερα πως βαζω κ εικονα στο post θα ηταν καλα βεβαια...
Αυτα που παρατησα μετα απο λιγο ψαξιμο:
1) Στην επιλογη "Set all to schedule" υπαρχει σιγουρα bug.Οταν κανεις κλικ σε αυτο κ διαλεξεις ενα προγραμμα πχ το default schedule "Defenders" τοτε αυτο τους βαζει ολους στο αμεσως επομενο,στη συγκεκριμενη περιπτωση στο "Midfielders".Αν επιλεξεις το "Midfielders" τοτε τους βαζει ολους στο "Attackers".
2)Μερικα imported schedules ειναι σαν να μην υπαρχουν! Νομιζα ηταν μονο το τελευταιο,αλλα οταν εκανα import 5-6 προγραμματα τα 2 δε δουλευαν.Δηλαδη γινεται αυτο που περιγραφτηκε πιο πριν...Ειτε "Set all to schedule" κανεις,ειτε εναν-εναν ξεχωριστα να τους βαλεις παλι φαινεται κενο.Μια λεπτομερεια ειναι οτι καθε φορα ειναι το ιδιο προγραμμα που δε δουλευει.Δηλαδη εχω κανει 2 savegame,στο ενα εχω τη Betis κ στο αλλο εχω την Chelsea.2 συγκεκριμενα προγραμματα δε δουλευουν ουτε στο ενα ουτε στο αλλο!Αυτα τα εχω φτιαξει εγω κ τα εχω σωσει απο το παιχνιδι.
Κατι αναλογο συνεβαινε και στο CM4,αλλα δε θυμαμαι λεπτομερειες....
Last edited by nikchris on Mon Nov 22, 2004 5:30 pm, edited 2 times in total.
Γιατι να βαλω τον ΑΧΡΗΣΤΟ Firefox ενω εχω τον πολυ καλο OPERA????
[url:1zkch1yo]http://www.opera.com[/url:1zkch1yo]
ThemosOlandos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1670
Joined: Mon Oct 20, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός/VV Terneuzen
Location: Terneuzen Nederland
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Thrasso kai ego otan tous valo sto diko mou programa px Themos eerst elftaal, molis vgo apo to fm otan ksanampo exoun paei oloi oi paiktes sto First team, Goalk i reserves programa ektos tous Coach, fisio, Assistant :shock:

Sorry ean den to katalava... exoume kapia lysi gia afto?
FM 2009 ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ 3D
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θέμο, confirm πάτησες?

Nίκρις, thanks, θα τα κοιτάξω. Κάποια από αυτά που λες τα έχω δει.
ThemosOlandos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1670
Joined: Mon Oct 20, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός/VV Terneuzen
Location: Terneuzen Nederland
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="ThrassosSevvas"]Θέμο, confirm πάτησες?

Nίκρις, thanks, θα τα κοιτάξω. Κάποια από αυτά που λες τα έχω δει.[/quote]

Nai Thrasso den kano tetia lathi (alla kano :D )
FM 2009 ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ 3D
User avatar
WaRRi0R
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Mon Sep 30, 2002 11:00 pm
Location: Cyprus / Larnaca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Telika to provlima me to oti otan valoume olous tous pextes na kanoun ena training tin epomeni mera epanerxonte ta default (first team, reserves, etc) pws tha diwrthwthei? vazw stin arxei tis season to pre-season kai tin epomeni mera erxonte ta defaults...
Alessandro Del Piero
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2005”