[CM4 02/03] Νέο παιχνίδι με ΑΕΚ - Μετεγγραφές

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του CM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Λοιπόν...

Ξεκίνησα μετά από καιρό ένα καινούριο παιχνιδάκι με την ΑΕΚ...

Πούλησα Τσάρτα για 4 δις και Κωνσταντινίδη για 650 εκ.

Ήρθαν:

1. Gary Hunter
2. Odemwingie
3. Baikara
4. Νατσούρας
5. Μόρας
6. Γκαρόζης
7. Tsigalko
8. Στεφανίδης
9. Ένα αριστερό μπακ Γεωργιανός (δεν θυμάμαι όνομα)

και...

Είμαι ένα βήμα πριν καταστρέψω οικονομικά την ομάδα!!! :hammer

Όλους τους πήρα με μικρή προκαταβολή και 24 δόσεις...

Η διοίκηση μου λέει ότι την ανησυχεί το μεγάλο wage budget :-k

Και λίγο από αγωνιστικά:

Στο τέλος του πρώτου γύρου 2ος πίσω από την ΥΠΕΡΟΜΑΔΑ Skoda Xanthi!!!

Παίζω 442.... Επίσης το ΑΙ cracking έκανε την εμφάνισή του στα τελευταία παιχνίδια και ομάδα μοντέλο έγινε μπ...%#$..λο ::evil: ::evil:

Ξαφνικά ξέχασαν να κάνουν πάσες, να σουτάρουν, να μαρκάρουν... τα πάντα ](*,)

Simulation.... ;; [-X
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
stealthGR
Amateur
Amateur
Posts: 149
Joined: Sat Nov 16, 2002 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

nai ontws, kai mena mou ti barese ligo ayto.
Pira to protathlima aneta, pezw teliko kypellou me ti ksanthi kai oi amyntikoi feygan fete o friesenbichler egine ronaldo kai alla tetoia
de peirazei pc einai, den tha klepsei?
Mike the Cypriot
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 5098
Joined: Thu Sep 19, 2002 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Νέα Σαλαμίνα
Location: Larnaca, Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

sto 2008 i ksanthi pige teliko ouefa, pire to kipelo kai mou pire 2 paiktes mesa apo ta xeria mou!!
User avatar
Greco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6528
Joined: Fri Nov 15, 2002 12:00 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαταρχήν είσαι τρελός cheater!
Πήρες ένα σωρό internetikes μεταγγραφές
Τον Γεωργιανό λογικά θα λες τον Lasha Kelidge που είναι 16 χρονών;
Πως και πούλησες τον Κωσταντινίδη τόσο ακριβά;

Χθες παίζαμε Νάπολι και το AI Cracking μας έχει σκίσει... Ήρθε η Λιβόρνο και εκεί που μετά τα τόσα Χ και 4 σερί νίκες μας έκανε από τα άκρα τούρτα...

Άντε συνέχισε την ιστορία σου :computer:
Ο Γκεκας ειναι ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και γκολ
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="Greco"]Kαταρχήν είσαι τρελός cheater!
Πήρες ένα σωρό internetikes μεταγγραφές
Τον Γεωργιανό λογικά θα λες τον Lasha Kelidge που είναι 16 χρονών;
Πως και πούλησες τον Κωσταντινίδη τόσο ακριβά;

Χθες παίζαμε Νάπολι και το AI Cracking μας έχει σκίσει... Ήρθε η Λιβόρνο και εκεί που μετά τα τόσα Χ και 4 σερί νίκες μας έκανε από τα άκρα τούρτα...

Άντε συνέχισε την ιστορία σου :computer:[/quote]

χα-χα :mrgreen:

Όχι ρε Γιώργο!! Μη μου τη λες έτσι!! απλά όλοι οι καλοί παίχτες έχουν αναφερθεί και στο internet... τι να κάνω, να πάρω μπάζα;; :hammer

Ο Γεωργιανός είναι ένας Akilashvili... κάπως έτσι.. δεν είναι όνομα αυτό!!

Για τον Κωνσταντινίδη τι να σου πω... μάλλον τυχερός ήμουν... Αυτό που παρατήρησα σχετικά με τις πωλήσεις (εκτός από το κόλπο με το offer contract για να γίνει wanted o παίχτης) είναι το εξής:

Αν ένας παίχτης είναι καλός και σχετικά φτηνός αλλά έχει μεγάλο συμβόλαιο δεν πουλιέται με τίποτα...

π.χ. ο Ιβιτς είναι καλός και φτηνός σχετικά παίχτης για ομάδα του εξωτερικού... αλλά στην ΑΕΚ έχει συμβόλαιο 310 εκ/χρόνο... Έτσι δεν πουλιέται με τίποτα!! Δεν ενδιαφέρεται κανείς...!

Επίσης μου ήρθε πρόταση 3,8 δις για Ντέμη που αρνήθηκα (μ...κία μάλλον ::evil: )

Και ένα update για τους νέους παίχτες:

Ο Tsigalko είναι Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο-Σ
Ο Μόρας επίσης (μεγάλη διαφορά στην άμυνα)
Ο Στεφανίδης θετικότατος

Οι υπόλοιποι καλοί αλλά δεν έχουν πάρει φανέλα ακόμα... Παρ 'όλα αυτά είναι πολύ καλές επιλογές...

Προετοιμάζομαι για καλοκαίρι να χτυπήσω Αγρίτη και Λαγό (αν δεν έχω καταστραφεί οικονομικά!! :mrgreen: )

Στην Βαθμολογία παραμένω δεύτερος αφού αντιμετώπισα το cracking με κάτι βελάκια στην τακτική... Ισοβαθμώ με τον βάζελο και τρίτη είναι η Ξάνθη την οποία κατατρόπωσα εντός έδρας με χατ-τρικ του μέγιστου Maxim Tsigalko!!

Στην ευρώπη αφού δεν κατάφερα να μπω σε ομίλους, πάω καλά στο ουέφα. Είμαι στους οχτώ και πάω φουλ για τέσσερις αφού έχω φέρει 0-2 στην έδρα της Πόρτο... Για να φτάσω εκεί απέκλεισα μεταξύ άλλων Χέρτα και Μπετίς...

Και τέλος κάτι άσχετο... Πήρα τόσους παίχτες και οι φίλθλοι είναι delighted με την αγορά του centeno!!

Είναι τρελή αυτή η Original

:mrgreen: :mrgreen:
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
User avatar
Greco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6528
Joined: Fri Nov 15, 2002 12:00 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είδες με ΑΕΚ όπως είναι on the fly δεν πας καλά! Αν πάρεις κανένα παιχτάκι κάτι γίνεται... Εγώ μόνο με Jarvis Draummond και αυτόν στην δεύτερη... όμως και έριξα 3αρα στην Λεωφώρο με τον δήμιο του "Βάζελουα" Μαλαδένη! Τελικά το crack στο crack πιάνει έτσι;
Ο Γκεκας ειναι ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και γκολ
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Report...

Λοιπόν το crack ξαναχτύπησε ::evil: ::evil: ::evil:

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι μετά από 10 παιχνίδια (ακριβώς 10 - το κοίταξα στα fixtures), η τακτική σταμάτησε να λειτουργεί... έχει παρατηρήσει κανείς κάτι τέτοιο;;

Όσον αφορά τη σαιζόν που τρέχει:

Οι ελπίδες για τίτλο εξανεμίζονται μετά από ένα αναπάντεχο Χ με την Παναχαϊκή (το πρώτο χτύπημα του crack) και την κατά κράτος ήττα με 2-0 από τον Γαύρο ::evil: ::evil:

Το ευτύχημα είναι ότι και ο Βάζελος έχασε από τον Άρη και η διαφορά είναι στους 2 πόντους αλλά βάσει προγράμματος οι ελπίδες μου είναι ανύπαρκτες...

Στην Ευρώπη αφού πέρασα άνετα την Πόρτο (συνολικό σκορ 6-1) κληρώθηκα με Σέλτικ και στο πρώτο παιχνίδι νίκησα 1-0 στην έδρα μου... Δύσκολα κι εκεί...

Κύπελο είμαι στους 4 και παίζω με Γαύρο πάλι, αλλά αν συνεχιστεί η απόδοση των τελευταίων παιχνιδιών θα μαζέψουμε πολλά... :hammer

Και ένα μεταγραφικό... ::wink: Η ΑΕΚ έκανε πρόταση συνολικής αξίας 800εκ δρχ συν Καραμέρη και Πορτουλίδη στον Ηρακλή για την εξαγορά του 17χρονου Λαγού... Ο Ηρακλής αρνήθηκε αλλά η ΑΕΚ επανήλθε με συνολική πρόταση 1,1δις + τους δύο παίχτες... Αναμένεται απάντηση...

Επίσης φήμες αναφέρουν για επερχόμενη πρόταση προς το Αιγάλεω για την εξαγορά του Αγρίτη :mrgreen:
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
apoel_pao
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1455
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="konspir2"]


Ήρθαν:

1. Gary Hunter
2. Odemwingie
3. Baikara
4. Νατσούρας
5. Μόρας
6. Γκαρόζης
7. Tsigalko
8. Στεφανίδης
9. Ένα αριστερό μπακ Γεωργιανός (δεν θυμάμαι όνομα)

[/quote]

[quote="Greco"]Kαταρχήν είσαι τρελός cheater!
Πήρες ένα σωρό internetikes μεταγγραφές
[/quote]

apo aftous pou pire o spiros den 3ero kanena. mono ton stefanidi. siga tous pextes
User avatar
Greco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6528
Joined: Fri Nov 15, 2002 12:00 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είσαι cheater και μεταγγραφάκιας! Δεν πρόκειται να κάνουμε χωριό μαζί σαν δίδυμο manager! ::evil:

Λοιπόν έχω γράψει σε άλλα threads και πολεμάω με το cracking. Δεν ξέρω ακόμα αν ισχύει...
Ο Γκεκας ειναι ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και γκολ
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μετεγγραφάκιας δεν το αρνούμαι... βαριέμαι τις ίδιες φάτσες... άσε που η ΑΕΚ θέλει ανανέωση... κι εγώ την έκανα.

Cheater δεν το δέχομαι... Δεν χρησιμοποίησα editor... και οι μετεγγραφές είναι οι καλοί παίχτες του ελληνικού χώρου... Παίζουν εθνική Ελπίδων... Δεν είναι φαντάσματα...

Anyway... report...

Εεεε - Οοοοο Η ΑΕΚάρα έφερε το Ευρωπαϊκό!!!

Πανικός προκλήθηκε από οπαδούς της ΑΕΚ σε όλη την Ελλάδα μετά από την μνημειώδη κατάκτηση του Κυπέλλου Ουέφα από την Ελληνική ομάδα στο ανεπανάληπτο 3-1 επί της Deportivo La corunia στο Νου Καμπ της Βαρκελώνης. Η ΑΕΚ παίζοντας επί 75 λεπτά στο μισό γήπεδο την Ισπανική ομάδα προηγήθηκε 3-0 με γκολ των Νικολαΐδη, Tsigalko, και Στεφανίδη. Οι Ισπανοί το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 82 λεπτό.

Οι οπαδοί εκστασιασμένοι αποθέωναν τον προπονητή konspir που έφερε για πρώτη φορά Ευρωπαϊκό Κύπελλο στην Ελλάδα...
Μάλιστα ο εκπρόσωπος των οπαδών ανέφερε την σκέψη να φτιαχτεί άγαλμα του προπονητή έξω από το Νίκος Γκούμας (αυτό είναι αλήθεια... μου έβγαλε τετοιο μήνυμα :mrgreen: )

Μάλιστα μέσα στα πανηγύρια ο προπονητής ανακοίνωσε και την απόκτηση για τα επόμενα 4 χρόνια του 17χρονου άσου της Εθνικής Ελπίδων Λαγού. Έτσι τα πανηγύρια έγιναν ακόμη πιο έντονα...

Με αυτόν τον τρόπο έκλεισε μία χρονιά με τον καλύτερο τρόπο για την ομάδα που έπαιζε κατά γενική ομολογία το καλύτερο ποδόσφαιρο στην Ελλάδα, αλλά η παράγκα ( :mrgreen: ) την έβγαλε δεύτερη.

Report συνέχεια...

Όπως ανέφερα στο πρωτάθλημα, αν και παίξαμε μπαλάρα, μοιράζαμε 8άρες και 5άρες μέσα έξω, βγήκαμε δεύτεροι αφού η ήττα από τον Ολυμπιακό (μοναδική στο 2ο γύρο) ήταν αρκετή για να χάσουμε το πρωτάθλημα από το Βάζελο με 2 βαθμούς διαφορά...

Στο Κύπελλο αποκλείστηκα πάλι από τον Γαύρο στα ημιτελικά ( ::evil: ) αφού κέρδισα 2-1 στην έδρα μου αλλά έχασα 2-0 στην Ριζούπολη (με τον Tsigalko να χάνει απίστευτο τετ-α-τετ στο 89)

Τελικά ο Ολυμπιακός έχασε στον τελικό 5-0 (!) από τον ΠΑΟ και οι βάζελοι από το πουθενά πήρανε νταμπλ

Στο ουέφα μέχρι οι αντίπαλοί μου ήταν οι εξής:

1. Metallurgs
2. Χέρτα
3. Betis
4. Porto
5. Celtic
6. Lazio
7. Deportivo (τελικός)

Στα μετεγγραφικά... αποκτήθηκε ο Λαγός, ενώ σταμάτησα τις διαπραγματεύσεις με τον Αγρίτη αφού αν και τα βρήκα με το Αιγάλεω οι απαιτήσεις του παίχτη κρίθηκαν υπερβολικές (600εκ/χρόνο για 3 χρόνια !!)

Έτσι στράφηκα προς τον νεαρό της εθνικής ελπίδων Τσαγκάρη που όμως προτίμησε να πάει στον Ηρακλή αφού του έδωσε 10εκ παραπάνω... Τι να πει κανείς...

Αναγκαστικά λοιπόν στρέφομαι στην αγορά του εξωτερικού για την απόκτηση νεαρού επιθετικού, μετά την αποδέσμευση των Ivic, Κωστή...

Επίσης αποδεσμεύτηκε και ο Ολλανδός Κρεεκ...

Τέλος η ΑΕΚ ΠΑΕ ανακοίνωσε την πρόωθηση στην ομάδα νέων, δύο παιχτών εκ των οποίων ένας κεντρικός αμυντικός κρίνεται ως exciting prospect for the future....

A... Να προσθέσω και τη συνηθισμένη 11άδα της φετινής χρονιάς:

Χιώτης

Akillasvili (κάπως έτσι - δεν μπορώ να θυμηθώ με τίποτα αυτό το όνομα!)
Μόρας
Καψής
Ζαγοράκης

Γεωργάτος
Πέτκοφ
Στεφανίδης
Λάκης

Νικολαΐδης
Tsigkalko


Τα λέμε στο επόμενο δελτίο τύπου...
::wink: :mrgreen:
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
User avatar
Greco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6528
Joined: Fri Nov 15, 2002 12:00 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ ωραίος τρόπος να παρουσιάσεις την ιστορία σου! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!
(για εμένα όμως αφού παραβαίνεις κανόνες LLM παραμένεις ένας cheater :mrgreen: )

P.S Δεν ήξερα ότι τα βρήκες με την Original ::wink:
Ο Γκεκας ειναι ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και γκολ
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Σύμφωνα με το ιταλικό site "Κάλτσιο Μερκάτο", ο coach Greco (ένας εκ του τεχνικού διδύμου της Νάπολι), σε σημερινή συνέντευξη τύπου σε Ιταλούς δημοσιογράφους, έριξε τα βέλη του στον συμπατριώτη του προπονητή της κυπελούχου Ευρώπης ΑΕΚ, konspir.

Συγκεκριμένα ο coach Greco ανέφερε μεταξύ άλλων:

"Σίγουρα αποτελεί μεγάλη επιτυχία η κατάκτηση του κυπέλου Ευρώπης από ομάδα της χώρας μου, κάτι που εξάλου συμβαίνει για πρώτη φορά...
Παρ' όλα αυτά όμως θα πρέπει να τονίσω ότι οι μέθοδοι που χρησιμοποιεί ο προπονητής της ΑΕΚ με βρίσκουν εντελώς αντίθετο, αφού στηρίζεται περισσότερο στα χρήματα του προέδρου και λιγότερο στην δουλειά με τους παίκτες.
Επίσης είναι γνωστή η καλή σχέση του εν λόγω προπονητή με τα ΜΜΕ καθώς επίσης και η εύνοια που αντιμετώπισε από αυτά, όσο και από την διαιτησία σε συγκεκριμένα παιχνίδια.
Πάντως θα ήθελα να δώσω τα συγχαρητήριά μου στην ΑΕΚ..."

Ο προπονητής της ΑΕΚ konspir μόλις το πληροφορήθηκε απάντησε:

"Δεν θα ήθελα να δώσω έκταση στο όλο θέμα...
Απλά θα ήθελα να τονίσω ότι το σύνολο της ελληνικής φίλαθλης κοινότητας θαύμαζε το ποδόσφαιρο που παίξαμε φέτος, και μας παραδέχθηκε σαν την καλύτερη ομάδα στην ελλάδα...
Όσον αφορά τη διατησία... είναι νωπές οι μνήμες από το ακυρωθέν γκολ του Tsigalko στο ντέρμπυ με τον ΠΑΟ (0-0) που μας στέρησε το πρωτάθλημα..."

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
User avatar
Greco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6528
Joined: Fri Nov 15, 2002 12:00 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με ανακοίνωση της επίσημης Νάπολι
" Θα θέλαμε να εκφράσουμε την δυσαρέσκεια μας προς την εφημερίδα Calciomerato καθώς δημοσιέυσε ανακρίβειες ως προς την επίσημη τοποθέτηση του προπονητή της ένδοξης ομάδας μας. Τα φιλικά συναισθήματα που τρέφει ο προπονητής μας για την ΑΕΚ παρερμηνεύθηκαν από μερίδα του τύπου και ειδικότερα από εφημερίδες που δεν είδαν με καλό μάτι την επενδυτική τακτική του νέου προπονητικού διδύμου. Επίσης αρκετές φορές σκεφτήκαμε την αντικατάσταση του νέου προπονητικού σχήματος. Όμως τα τελευταία αποτελέσματα της ομάδας μας καθώς και η μακροχρόνια πολιτική που εφαρμόζουν οι 2 manager μας κάνουν να πιστεύουμε ότι η Νάπολι θα προβεί σε μεγάλες κατακτήσεις. Οι τελευταίες εμφανίσεις του Cherno Samba καθώς και του Maradona Junior μας κάνουν να πιστεύουν ότι η ομάδα μας θα πρωταγωνιστήσει στο μέλλον.

Ο coach Greco προσωπικά θα ήθελε να δώσει συγχαρητήρια στην ομάδα της ΑΕΚ καθώς και στον Manager Konspir2. Ελπίζουμε σε μια μελλοντική συνεργασία σε όλα τα επίπεδα.
Ο Γκεκας ειναι ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και γκολ
User avatar
angkro
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Tue Apr 15, 2003 11:00 pm
Location: Athens - Trikala
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

O coach angkro (έτερος της napoli) με προσωπική επιστολή στον coach konspir2 ανέφερε τα εξής:
" Τα θερμά μου συγχαρητήρια για την πορεία της ΑΕΚ στο UEFA. Όμως, δεν πρέπει να ρίχνεις στη διαιτησία το ντάμπλ που πήρε ο ΠΑΟ, γιατί δεν αρμόζει σε μεγάλους προπονητές. Εύχομαι να συναντηθούμε κάποτε σε Ευρωπαϊκό επίπεδο, για να μπορέσουμε να φιλοξενήσουμε την ομάδα σας στο ιστορικό μας γήπεδο, όπως αρμόζει σε μία κυπελλούχο ευρώπης" \:D/
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τέλος στην "υποτιθέμενη" κόντρα έδωσε το πρωί ο προπονητής της ΑΕΚ:

Συγκεκριμένα δήλωσε:

"Ανακρίβειες δημοσιογράφων δημιούργησαν αυτή την μικροένταση... Ο coach Greco και o coach Angro, είναι οι πρώτοι Έλληνες προπονητές που περνάνε τα Ελληνικά σύνορα και τιμούν τα χρώματα της πατρίδας μας με την δουλειά τους. Οι χθεσινές τους δηλώσεις απεκατέστησαν την αλήθεια και διέλυσαν τις φήμες."

Report...

Λίγα είναι τα νέα της ΑΕΚ αφού ως γνωστόν είμαστε σε περίοδο προετοιμασίας....

Μετεγγραφικά δεν έχουμε τίποτα αφού το προσωπικό scouting του Konspir σε Λατινική Αμερική, Σκανδιναβία και Βαλκάνια, έβγαλε πολλά λαβράκια κανένα όμως δεν ήθελε να φορέσει τα κιτρινόμαυρα (α ρε CM4 ::evil: )

Έτσι η ΑΕΚ δεν έκλεισε το κενό των Κωστή και Ίβιτς

Αποδεσμεύσεων συνέχεια στην ΑΕΚ...

Μετά τους Κωστή, Ίβιτς, Κρέεκ, αποδεσμεύστηκε και ο νεαρός Ρούσεφ, όπως και ο 33χρονος Wright. Ο Wright παραχωρήθηκε χωρίς αντίτιμο στον Εθνικό. Ο Ίβιτς συμφώνησε να συνεχίσει την καριέρα του στην Παλέρμο.

Τέλος δόθηκαν δανεικοί οι νεαροί Καραμέρης και Πορτουλίδης για ένα χρόνο, σε Εθνικό και Προοδευτική αντίστοιχα.

Στα αγωνιστικά είχαμε τα φιλικά όπου ο Konspir δοκίμασε ένα εντελώς νέο σύστημα με αρκετή επιτυχία... Μετά το αρχικό μούδιασμα των παικτών από την προετοιμασία, οι αθλητές έδειξαν να αφομοιώνουν την νέα τακτική του προπονητή τους και απέδωσαν καλό ποδόσφαιρο.

Στο κύπελλο έγινε ο πρώτος γύρος με τα Χανιά όπου η ΑΕΚ προκρίθηκε με 6-0 τελικό σκορ.

Τώρα η ομάδα προετοιμάζεται για το Ευρωπαϊκό Σούπερ Καπ, όπου θα αντιμετωπίσει την Ίντερ...

Ο προπονητής δήλωσε γι' αυτό το παιχνίδι:

"Ξέρουμε ότι δεν έχουμε πολλές ελπίδες. Η Ίντερ αυτή τη στιγμή είναι η καλύτερη ομάδα στην Ευρώπη. Πάμε για την γιορτή και την εμπειρία"

Αυτά... τα λέμε στο επόμενο report ::wink: :mrgreen:

Υ.Γ.
[quote] Οι τελευταίες εμφανίσεις του Cherno Samba[/quote]

Ρεεεε αυτός είναι ο πιο γνωστός παίκτης στο Internet!! Cheateeeeeeer :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
Post Reply

Return to “Ιστορίες CM”