[CM4 03/04] Preseason

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του CM από τον μετρ του είδους Thrasso!
Post Reply
User avatar
DIEGO-4
Amateur
Amateur
Posts: 243
Joined: Tue Feb 11, 2003 12:00 am
Location: ΘΥΡΑ 4α ΓΗΠΕΔΟΥ ΤΟΥΜΠΑΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Thrasso , απο το Manager Options , στο Pre-Season training during , που ορίζεις την χρονική διάρκεια της προετοιμασίας , αν το επιλέξεις , το σύστημα αγνοεί το πρόγραμμα προετοιμασίας που έχω΄φτιάξει και θέτει σαν Default το Pre-Season πρόγραμμα , παρόλο που δεν το δείχνει στο Training Schedule?
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kοίτα, αυτή η επιλογή είναι ψιλο-bugged. Αν οι παίκτες σου είναι σε κάποιο από τα default schedules, τότε αυτόματα θα γίνουν assigned στο default pre-season schedule και θα επιστρέψουν μετά το τέλος της ημερομηνίας που όρισες στο προηγούμενο πρόγραμμα που ήταν.
Αν όμως οι παίκτες σου είναι assigned σε κάποιο δικό σου schedule, τότε η αλλαγή γίνεται και δε γίνεται (BUG). Δηλαδή: Οι παίκτες θα συνεχίζουν να προπονούνται στο πρόγραμμα που ήταν, αλλά χωρίς coaches Και physios, μέχρι να περάσει η ημερομηνία που έχεις ορίσει για τέλος της προετοιμασίας.
Σημείωσε ότι αυτά δεν τα λέω επειδή έτσι φαίνεται στο training screen, αλλά επειδή έκανα λεπτομερές testing σήμερα πάνω σε αυτό.

Γενικά απέφευγε αυτήν την επιλογή. Αν θες να αλλάζεις schedule στο preseason period, τότε άλλαζε τα schedules ένα-ένα με το χέρι.
DoctorBalendar
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18373
Joined: Tue Oct 01, 2002 11:00 pm
Location: Heidelberg / Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ από καθαρή τύχη μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα modified τα preset schedules... Κοίτα ρε τι μαθαίνει κανείς...
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="DoctorBalendar"]Εγώ από καθαρή τύχη μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα modified τα preset schedules... Κοίτα ρε τι μαθαίνει κανείς...[/quote]

Κι εγώ αυτό κάνω. :8:
Mike the Cypriot
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 5098
Joined: Thu Sep 19, 2002 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Νέα Σαλαμίνα
Location: Larnaca, Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Οποτε Θρασσο τα αποτελεσματα που σου εδειξα ειναι εντελως λαθος... αφου στην pre-season δεν εχω ουτε προπονητες ουτε φυσιοθεραπευτες ](*,)
Α ρε SI ::evil: ::evil: ::evil:
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

Θράσσο...
το πρωτάθλημα που παίζω τελειώνει τέλος Νοέμβρη και αρχίζει μέσα Φλεβάρη.
Θέλω να μου πεις ποια περίοδο θα είναι οι παίχτες διακοπές, ποια περίοδο θα προπονούνται στο preseason και πόσες μέρες πριν αρχίσει η σεζόν θα μπουν στο κανονικό πρόγραμμα προπόνησης (το Gary family χρησιμοποιώ).
Επίσης, ποιο είναι καλύτερο πρόγραμμα για preseason, το Γκάρυ Τζένεραλ ή το default preseason που έχει το CM 03-04?

Ευχαριστώ :p
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δώσε τους όλο το Δεκέμβριο διακοπές. Αν θες δώσε τους και καμιά εβδομάδα από Ιανουάριο. Δώσε ακόμα παραπάνω σε αυτούς που παίζουν διεθνή παιχνίδια σε εκείνο το διάστημα.
Καλύτερα να χρησιμοποιείς το Gary General για Preseason. Αν όμως σου δημιουργεί πολλούς τραυματισμούς κατά το preseason (βασικών παικτών), τότε χρησιμοποίησε το default, και την τελική αλλαγή σε Gary κάνε την καμιά εβδομάδα πριν αρχίσουν τα επίσημα παιχνίδια. ::wink:
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

Στο Gary general θα βάλω και τους τερματοφύλακες ή θα τους αφήσω στο ειδικό τους πρόγραμμα? :-k
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όχι, τους τερματοφύλακες θα τους έχεις στο Gary GK πάντα.
Post Reply

Return to “Προπόνηση CM”