[CM4 03/04] Από παγκίτες βασιλιάδες...Παίκτες με λίγα που δί

Συζητήστε εδώ τα ευρήματά σας και προτείνετε τους παιχταράδες αλλά και τους προπονηταράδες που βρήκατε στους υπόλοιπους!
Post Reply
User avatar
Nickpes21
Asst Researcher Αιολικού
Asst Researcher Αιολικού
Posts: 6412
Joined: Tue May 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικος Μυτιληνης
Status: Δε γινεται Δε γινεται τη διαιτα ν'αρχισω, μπροστα στη πρωτη λιχουδια θα σπάσω θα λυγίσω
Location: Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου (και 15 μέρες το χρόνο στη πατρίδα!!)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και αυτος παιζει στην St.Etienne και ειναι επιθετικος.

Δεν εχει καλα attributes και δεν νομιζω να αξιζει να μπει στη λιστα,αλλα ρε παιδια,ειναι η πρωτη φορα στα τοσα χρονια που παιζω cm που ενας παιχτης που ηρθε απο τον παγκο με αναγκαζει να τον εχω βασικο.Επειδη χτυπησε ο ενας μου επιθετικος τον εβαλα βασικη και δεν τον ξαναβγαζω.

Στα πρωτα 3 παιχνιδια ειχε 5 γκολ ενω τωρα εχει σε 10 αγωνες 10 γκολ με μεσο ορο 8.5.

Απλα επειδη πρωτη φορα παιχτης με "αναγκασε" να τον παραδεχτω,τοανεφερα,αλλιως απο attributes οπως ειπα δεν λεει και τιποτα. :mrgreen:
"Μετά από τις ανακοινώσεις των δυο μεγάλων του Ελληνικού ποδοσφαίρου για τον παραιτηθέντα πρόεδρό της ΕΠΟ κ Γκαγκάτση, η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ εκπροσωπώντας μία μεγάλη μερίδα φιλάθλων δεν μπορεί να παραμείνει αμέτοχη.

Ως εκ τούτου, συμπάσχουμε για την αποχώρηση του κ. Γκαγκάτση και τρανή απόδειξη αυτού του γεγονότος είναι ότι τα χαρτομάντιλα στην περιοχή της Μαγνησίας ...τελείωσαν!

Ο δε πρόεδρος μας κήρυξε πενθήμερη απεργία πείνας λόγω της ...απρόσμενης κατάθλιψής του".
User avatar
Chameleon75
Rotation
Rotation
Posts: 1122
Joined: Wed Sep 17, 2003 11:00 pm
Location: Serres/Italy
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

(Off Topic ?) Τετοιος παικτης ηταν για μενα στον Ολυμπιακο ο Κουζμπα (δεν θελω γελια!!) Την πρωτη σαιζον,τραυματιζεται Χουτος και Βακουφτσης για σεβαστο χρονικο διαστημα,και ετσι αναγκαστηκα να παιξω με αυτον βασικο.Ε,οταν ηρθε η ωρα να ξαναμπει ο (βασικος) Χουτος,δεν μου εκανε καρδια με τιποτα να τον βγαλω:Σε 19 παιχνιδια 16 γκολ,με μεσο ορο γυρω στο 7.85... Ειναι να μην σε σκλαβωσει?... :8:
I'm on a roll,
I'm on a roll this time
I feel my luck could change.
nez
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 477
Joined: Sat Sep 13, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Woking
Location: Nea Smirni, Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τίποτα το ιδιαίτερο ο Dogba όπως πρόβλεψες... ::wink: Από attributes τουλάχιστον...
nez
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 477
Joined: Sat Sep 13, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Woking
Location: Nea Smirni, Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το thread άλλαξε τίτλο σε κάτι πιο γενικό για να χωρέσουν και άλλα,ελπίζω να μην σε πειράζει Nickpes1805. ::wink:

Και για μένα ίδιο στυλ παίκτης για μία χρονιά μόνο ήταν ο Saber στη Νάπολι...Από transfer listed βασικός...
User avatar
Nickpes21
Asst Researcher Αιολικού
Asst Researcher Αιολικού
Posts: 6412
Joined: Tue May 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικος Μυτιληνης
Status: Δε γινεται Δε γινεται τη διαιτα ν'αρχισω, μπροστα στη πρωτη λιχουδια θα σπάσω θα λυγίσω
Location: Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου (και 15 μέρες το χρόνο στη πατρίδα!!)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπραβο nez,σωστη αλλαγη.Μπορει να βρουμε και κανεναν αφανη ηρωα ετσι ::wink:
"Μετά από τις ανακοινώσεις των δυο μεγάλων του Ελληνικού ποδοσφαίρου για τον παραιτηθέντα πρόεδρό της ΕΠΟ κ Γκαγκάτση, η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ εκπροσωπώντας μία μεγάλη μερίδα φιλάθλων δεν μπορεί να παραμείνει αμέτοχη.

Ως εκ τούτου, συμπάσχουμε για την αποχώρηση του κ. Γκαγκάτση και τρανή απόδειξη αυτού του γεγονότος είναι ότι τα χαρτομάντιλα στην περιοχή της Μαγνησίας ...τελείωσαν!

Ο δε πρόεδρος μας κήρυξε πενθήμερη απεργία πείνας λόγω της ...απρόσμενης κατάθλιψής του".
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η αγαπημένη μου κατηγορία παιχτών.
Επειδή νιώθω ότι τα δίνουν όλα δένομαι συναισθηματικά μαζί τους και δεν τους αφήνω να φύγουν από την ομάδα!

Παραδείγματα από τη μέχρι τώρα πείρα μου:
- ο Emerson στη Gremio που έχει και το ρεκόρ για πάσες ανά παιχνίδι (187/179 !)
- ο Yavuzaslan στη Bochum. Αυτός είναι περίπτωση. Έχει καλά physical και mental, αλλά άθλια technical. Παρόλα αυτά κάνει απίστευτα πράγματα μέσα στο γήπεδο. Στην περίγραφη του λέει "winger" αλλά παίζει το ίδιο καλά και ως 10άρι.
Επίσης είναι ο μόνος που είχε πολύ σοβαρό τραυματισμό (7 μήνες) και όταν γύρισε επανήλθε αμέσως στα ίδια και καλύτερα επίπεδα από πριν.
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
User avatar
managergod
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Thu Apr 22, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά ενας ειναι ο παίχτης... Renato... Παιζει στη Santos και ζητάει πολυ λίγα. Δευτερη χρονιά world footballer of the year...
User avatar
giannis-G13
Backup
Backup
Posts: 836
Joined: Thu Apr 10, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ανόρθωση Αμμοχώστου
Location: Ζωγράφου - Αθήνα / Πάφος - Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ηρακλής Επίθεση:

-Pazzini
-Daniel Braathen

Αλλαγή τους(σε 1 από τους 2 σε κάθε αγώνα):

-Charisteas [ Στατιστικά: 0(7) - 6 ] ... Δηλαδή σε 7 αγώνες αλλαγή, πέτυχε 6 γκολ μέχρι τώρα. Καλή αλλαγή! ::wink:
ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 1911 / ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 1908
nez
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 477
Joined: Sat Sep 13, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Woking
Location: Nea Smirni, Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="managergod"]Παιδιά ενας ειναι ο παίχτης... Renato... Παιζει στη Santos και ζητάει πολυ λίγα. Δευτερη χρονιά world footballer of the year...[/quote]

Μάλλον δε κατάλαβες το τόπικ του thread...Αν θέλεις να προτείνεις κάποιο παίκτη άνοιξε ένα καινούργιο και προσπάθησε να δίνεις λίγο περισσότερα στοιχεία...
Καλά ποσταρίσματα...
Apollon_18
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2197
Joined: Fri Apr 30, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Bayern
Αγαπημένη Ομάδα: Inter-OSFP-Barca-Liverpool
Status: World Cup 2010 mode on
Location: Αγιος Δημητριος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η καλυτερη αλλαγη που εχω εινα ο Diego Klimowicz(Καπως ετσι τελος παντων!)
Τον ειχα παγκο επειδη ειχε φτασει 34χρονων και βασικους ειχα ταλεντα ::wink:
αλλα οταν ειχα τραυματισμους και επαιξε βασικος απτον Γεναρη και μετα εβαλε 26 γκολ και βγηκε πρωτος σκορερ(απτους επιθετικους γιατι στην ομαδα μου πρωτοι σκορερ ειναι παντα οι μεσοι! :mrgreen: Dalessandro,Recoba :mrgreen: )
And following our will and wind we may just go where no one's been.
We'll ride the spiral to the end and may just go where no one's been.
Spiral out. Keep going...
Image

This forest....is growing faster than i can tell.....
Image

Image
User avatar
managergod
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Thu Apr 22, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="nez"][quote="managergod"]Παιδιά ενας ειναι ο παίχτης... Renato... Παιζει στη Santos και ζητάει πολυ λίγα. Δευτερη χρονιά world footballer of the year...[/quote]

Μάλλον δε κατάλαβες το τόπικ του thread...Αν θέλεις να προτείνεις κάποιο παίκτη άνοιξε ένα καινούργιο και προσπάθησε να δίνεις λίγο περισσότερα στοιχεία...
Καλά ποσταρίσματα...[/quote]

[quote]Γιατί είναι άσχετο??????????????????[/quote]
User avatar
d4m13n
Banned
Banned
Posts: 2028
Joined: Sat May 10, 2003 11:00 pm
Location: Portsmouth Uk - Thiva
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γιατί ο Renato δεν είναι παγκίτης είναι wonderkid ρε συ...
Πως ποστάρω άραγε? :D
sofKC
Coach
Coach
Posts: 2522
Joined: Thu Apr 08, 2004 11:00 pm
Location: στο κοσμο μου
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

emena o demis nikolaidis :o me evandro roncatto/hidalgo ke torres mprosta ke ton evala meta apo travmatismo tou roncatto (torres timorimenos) evale 2 goals ke pira to kipello apo 1-0 se 2-1 apo tote o demis exi 14 goals se 25 agones.

stin e8niki agglias o enas ke monadikos irl milner stin 8esi tou beckham o beckham travmatismenos o dyer timorimenos ke ta katafere para poly kala. fisika den ine efkolo na perasi ton beckham alla me kerdise.
User avatar
Chameleon75
Rotation
Rotation
Posts: 1122
Joined: Wed Sep 17, 2003 11:00 pm
Location: Serres/Italy
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ειπα να ξανανοιξω το τοπικ,μιας και εχω καταυποχρεωθει σε ενα παικτη που τον πηρα για 5η λυση,δεν μιλησε ποτε,απλα ΔΟΥ-ΛΕΥ-Ε και περιμενε.Πηρα τον Davide Matteini,με μετρια σχετικα στατιστικα απο τις ρεζερβες της Παλερμο(Εγω εχω την σουπερ-Αταλαντα,τον παραδεισο με οσους θελουν να δουλευουν με νεους παικτες ::wink: ),απλα επειδη ηταν free,καθως δεν ηταν ασχημη περιπτωση.Μετα ομως την ρηξη χιαστων που μου κοπανησε ο Pazzini στο κεφαλι και την παραλληλη αδυναμια του Carew να προσφερει λογω ντεφορμαρισματος,πηρα μια ευκαιρια.Και δευτερη...Και τριτη...Και για να μην τα πολυλογω,εγινε η αιχμη του δορατος μιας τρομερης ομαδας και εβαλε σε 22 παιχνιδια 25 γκολ!Μπραβο και παλι μπραβο του(κι ας μου δημιουρφησε προβλημα με τις "βεντετες",οταν αυτες γυρισανε και θελανε συμμετοχη... :8:
I'm on a roll,
I'm on a roll this time
I feel my luck could change.
User avatar
kakos_jr
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Tue Mar 30, 2004 11:00 pm
Location: Ξάνθη/Κομοτηνή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Oleg Gusev DM/FRC
Τον έφερα στη ΑΕΚ backup του Vladimir Ivic και όταν μου τα 'πρηξε o Vlado(μετα το Δεκέμβρη δηλ.) πήρε συμμετοχές.Αποτέλεσμα? Ap20(20)-G12-As11 φέτος πάντως δεν τραβάει ..Ο Vasilis Boboris φέτος πάει να γίνει ο από μηχανής θεός αφού από τότε που οι Ventola,Vryzas,Myklebust τραυματίστηκαν, έχει Ap13(5)-G6-As9.Και πάει όλο και καλύτερα...Μπράβο στο παιδί μπας και βάλω βασικό και κανένα Έλληνα(Chiotis + Katsuranis είναι μόνοι τους - ο Vryzas τελειώνει)
Post Reply

Return to “Παίκτες / Προπονητές CM”