[CM 01/02] Υπάρχει κανείς που να το παίζει ακόμα;

Συζητήστε σχετικά με τις εκδόσεις CM1, CM2, CM3, CM4 του Championship Manager
User avatar
Aitherovamon
Trialist
Trialist
Posts: 21
Joined: Tue Jan 17, 2006 8:43 am
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Location: Βολαρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιζω και εγω ακομη αλλα θελω κανενα καινουργιο Patch>

ξερει κανεις που να βρω?
RED_MAVERICK
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Fri Jun 13, 2003 11:00 pm
Location: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Επειδή έχασα το CM 2001-2002 μπορεί να μου πεί κάποιος που θα το βρώ(για αυθεντικό πάντα μιλάμε).Εχω φάει τον κόσμο να το βρώ αλλα δεν υπάρχει πουθενά.Ολα τα επόμενα μετά από αυτό παιχνίδια ήταν αποτυχημένες προσπάθειες.Ας πάρουν αυτό ας του βάλουν μέχρι και Δ Εθνική και θα δείτε πόσοι από την Ελλάδα θα το αγόράσουν.Ειναι πολύ γρήγορο σε σχέση με τα άλλα απλό και άκρως εθιστικό.Όποιος γνωρίζει που μπορώ να το βρώ ας απαντήσει εδώ.Ευχαριστώ.
http://www.omades.gr
Σήματα ομάδων ποδοσφαίρου
ashton
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Wed May 24, 2006 4:11 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλό το CM 01/02, αλλά εγώ προτιμώ το Football Manager 2 που είχα πάρει το 1988 ή 1989. :)
madmax7
National Manager
National Manager
Posts: 8258
Joined: Fri Mar 26, 2004 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
facebook προφίλ: madmaxouris11
Status: τα ξυνει...
Location: Ηλιουπολαρα !!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ξεκινησα new (ο θεος να το κανει) game με την Ιντερ 01/02

Vieri
Ronaldo
Georgatos
Vivas
Dalmat
Seedorf
S.Conceicao

κτλ κτλ κτλ

και σαν καλος σκαουτερ του μελλοντος πηρα

Tsigalko (κλασικοτατα)
Kaka
Reyes
Dida
Vidic
Drogba
J.Baptista

κτλ κτλ κτλ που τοτε δε μου γεμιζαν το ματι η απλα δεν τους ειχα προσεξει 8)

(α ναι, και Batistuta πηρα :notworthy:)



σε μερικα χρονακια θα ναι τουμπανα τα μικρα μου :wink:
Mundolinks - Internet Directory PageRank5-δωρεαν καταχωρηση sites/blogs
Φθηνά Αεροπορικά Εισητήρια
Diego Maradona wrote:"Τωρα μπορειτε πλεον να το ρουφηξετε. Και να συνεχισετε να το ρουφατε."
pierikaras
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 383
Joined: Thu Jun 08, 2006 1:03 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Πειραιώς
Αγαπημένη Ομάδα: Πιερικός, Λίβερπουλ
Location: Κατερίνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ξεκίνησα ένα νέο παιχνίδι με τον Πιερικό, τον οποίο είχα ανεβάσει από τον editor. Η ομάδα πήρε άνετα το πρωτάθλημα της Β' Εθνικής αλλά στο κύππελο αποκλείστηκα από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ με 1-3 εκτός έδρας, στη φάση των 16. Απο υλικό θα μπορούσα να έχω καλύτερους, αλλά δεν απογοητεύομαι. Είναι όλοι ελεύθεροι, εκτός από ένα αριστερό μπακ βραζιλιάνο τον οποίο πρώτη φορά τον πήρα. Ενδεικτικά αναφέρω: Donis, Giorgou, Fratzeskos, Gazis, Adamidis, Ioannidis, Kododimos, Amokachi, Moukoko, Butra, Samaras (DR/DMR). Έχω και τον Λαμπριανίδη που είναι ο μόνος που αξίζει από αυτούς που ξεκινάνε. Από κει και πέρα αρκετοί μέτριοι ποδοσφαιριστές που απλά τους αναφέρω σα φόρο τιμής στις ατέλειωτες ώρες που έχω ασχοληθεί μαζί τους όλα αυτά τα χρόνια. Katsiadas, Veziridis, Kotsopoulos (τον πούλησα γιατί ήθελα ρευστό), Cabezas, Agustin, Dalkidis, Robert Boateng, Adolfo, Zubov, Maguy και επίσης μια καραβιά από λατινοαμερικάνους που πήρα ελεύθερους τον Ιανουάριο. Χτύπησα όλα τα μεγάλα ονόματα που ξεκινάνε αλλά δεν ήρθε κανένα δυστυχώς, ενώ από άλλους παίκτες που γενικά έρχονται αρνήθηκαν οι Agostinho, Moraitis, Dellas, Joao Paiva, Jorquera, Sorondo. Άλλοι που κατά καιρούς έχουν έρθει είναι τα γνωστά ονόματα, Guardiola, West, Berti, γενικά όλοι οι ελεύθεροι παιχταράδες που υπήρχαν. Ήμουν πολύ αναλυτικός, πιστεύω όμως ότι αυτά τα ονόματα ηχούν ευχάριστα στα αυτιά όλων μας...Θα σας κρατάω ενήμερους για την πορεία της Πιερικάρας (μέχρι να πάρω καινούριο PC και παίξω επιτέλους κι εγώ το 2007).
GPV-PAS
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 321
Joined: Tue Mar 06, 2007 2:05 pm
Football Manager της ομάδας: FC Boavista
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Status: φάτε σκατά εκεί στην ΕΡΤ ! ΖΩΑ !
Location: Χαλάνδρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Φίλε και εγώ ομοιοπαθής είμαι!Να φανταστείς το addictedness rating λέει:I CAN GIVE THIS GAME UP WHENEVER I WANT,REALLY I JUST DON'T WANT TO YET...

Έχω αναλάβει τον ΠΑΣ Γιάννινα(ξεκινά από τη Β εθνική)και έχω φθάσει στο 2018!Οι παίκτες που αναφέρεις είναι πασίγνωστοι για αυτές τις κατηγορίες και κάνουν τη διαφορά!Το πρωτάθλημα της Β εθνικής έχει ισάξιες ομάδες και με τέτοιου είδους μεταγραφές μπορείς να ανέβεις εύκολα-με τον Αθηναϊκό και τον Απόλλωνα Σμύρνης ανέβηκα την 1η χρονιά αλλά με τον ΠΑΣ(που είναι και η ομάδα που υποστηρίζω)κατάφερα την 3η χρονιά!Απο εκεί και πέρα όλα πήραν το δρόμο τους καθώς είχα πολλούς νεαρούς εξελίξιμους και κάθε χρόνο έκανα 1-2 μεγάλες μεταγραφές παικτών που έμεναν ελεύθεροι(μιλάμε για άνω των 30 ηλικιακά αλλά παίκτες-ονόματα).Αποτέλεσμα όλων αυτών είναι να πάρω 2 φορές το πρωτάθλημα ενώ η χειρότερη θέση που είχα,ήταν η 7η μια χρονιά,όλες τις υπόλοιπες μέσα στην 5άδα ήμουν.Πάνω-κάτω τα ίδια και στο κύπελλο-το κατέκτησα μια φορά-αφού έφθανα με ρεζέρβες κυρίως ως τους 4 και αποκλειζόμουν...
Στην Ευρώπη,έφθασα μια χρονιά στους 4 του CL και έχω κατακτήσει 1 UEFA(1-0 την ΠΣΖ στην παράταση στη Γλασκώβη) και μια φορά το έχασα στον τελικό από τον ΟΣΦΠ(!!!!!)στην Κοπεγχάγη!
Τώρα είμαι Σεπτέμβρη του 2018 και παίζω τα παιχνίδια του CL...
ebeipsi
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Tue Jun 19, 2007 12:33 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ειμαι κι εγω κολλημενος με το 01-02 και ψαχνω να το βρω και παλι! απαντησε μοy στο θεμα "βοηθεια!" please!!!!
greendemon
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Fri Jul 13, 2007 1:31 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το CM 01/02 είναι μακράν το καλύτερο manager game και φυσικά παίζω ακόμα και θα παίζω! Πρόσφατα ξεκίνησα νέο παιχνίδι με Newcastle United.

Όσοι το αναζητούν αξίζει να το αγοράσουν online, υπάρχει σε πάρα πολλά eshops και η τιμή του είναι εξευτελιστικά φτηνή!

Επίσης προτείνω challenge για όσους παίζουν το παιχνίδι, όχι online, αλλά challenge με συγκεκριμένους κανόνες και με την αρχική database του παιχνιδιού
george economou
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Tue Aug 07, 2007 1:22 pm
Location: ΒΥΡΩΝΑΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια καλησπερα.
πρωτη φορα επικοινωνω σε καποιο φορουμ.

ειμαι οπαδος cm 01-02 και με την παναθα εφτασα εως το 2102 (δεν κανω πλακα ) με μπατζετ 3 δις ευρω οπου ξαφνικα τα μηδενισε και εχω τωρα 0 ευρω. Ουτε ελευθερο δεν μπορω να παρω παρολο που γραφει rich financially.

τι να κανω να το σπασω η να αρχισω αλλο με αθηναικο ?
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε είσαι γκαντέμης... Να φτάσεις τόσο πολύ και να σου χάσει πληροφορίες... Λογικό βέβαια γιατί από ένα σημείο και μετά το παιχνίδι αρχίζει να "χαλάει" με κάτι τέτοια :?
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

george economou
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Tue Aug 07, 2007 1:22 pm
Location: ΒΥΡΩΝΑΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Padeloswp8"]Φίλε είσαι γκαντέμης... Να φτάσεις τόσο πολύ και να σου χάσει πληροφορίες... Λογικό βέβαια γιατί από ένα σημείο και μετά το παιχνίδι αρχίζει να "χαλάει" με κάτι τέτοια :?[/quote]

σε ευχαριστω ρε φιλε αλλα τι να κανω, ειχα κατι ρεκορ και κατι παιχταραδες στο 2040,2050 που ηταν πορωση καταλαβαινεις.

δεν πειραζει παμε για αλλα
User avatar
Aitherovamon
Trialist
Trialist
Posts: 21
Joined: Tue Jan 17, 2006 8:43 am
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Location: Βολαρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="george economou"]

σε ευχαριστω ρε φιλε αλλα τι να κανω, ειχα κατι ρεκορ και κατι παιχταραδες στο 2040,2050 που ηταν πορωση καταλαβαινεις.

δεν πειραζει παμε για αλλα[/quote]

ετσι απλα παμε για αλλα;;;;;;
δεν γινονται αυτα τα πραγματα,και εγω ειχα φτασει κοντα στο 2080,αλλα το καλο με μενα ηταν που το ειχα σωσει 5 διαφορετικες στιγμες σε διαφορετικα pc kai usb και ετσι οταν μου κολλησε καταφερα και εχασα μονο 5 χρονακια..

ενα καλο που μπορεις να κανεις αν το παιζεις στα xp ειναι η επαναφορα συστηματος.δεν ξερω αν θα πετυχει αλλα ισως να σε γυρισει σε παλιοτερο save game απο οπου θα πηγαινουν ολα καλα..

παντως οσες φορες και αν το ξαναξεκινησα 5 χρονια πιο πισω παντα μου κολλουσε αργοτερα...ειναι θεμα παιχνιδιου..
george economou
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Tue Aug 07, 2007 1:22 pm
Location: ΒΥΡΩΝΑΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε madmax παρε επίσης Aghahowa,N'Diaye,Okoronkwo,Mark Kerr,Droso,Voulgari,West,Samba

Τι τακτικη προτιμας?
Madrilenos
Backup
Backup
Posts: 886
Joined: Fri Oct 26, 2007 2:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν θα το πιστέψετε...Έκανα ένα ψάξιμο σε παλια cd και το βρήκα!!!Ναι το έχω ακόμα και μέχρι το fm2005 δεν είχα παίξει άλλο manager εκτός απο αυτό!Απλά κορυφαίο, μαζί με το fm2007 και το fm2008 όταν patcharιστεί! :D
Mike Batiste:
«Αφήνω το μπάσκετ να με οδηγήσει όπου θέλει. Αν είναι η μπάλα του μπάσκετ να με στείλει να παίξω σ' έναν άλλον πλανήτη, θα το κάνω. Ή οπουδήποτε πάνω στη Γη. Αγαπάω τόσο πολύ το μπάσκετ, που δεν με ενδιαφέρει σε ποιο μέρος του κόσμου θα παίζω».
User avatar
Eyripidis
Trialist
Trialist
Posts: 77
Joined: Sun Jan 04, 2004 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γινετε να αλλαξω αναλυση στο παιχνιδι?? γιατι πρεπει να ειναι 800χ600...αν γινετε να το κανω 1024χ768??
ΟΦΑΡΑ ΜΟΥ ΕΣΥ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΜΟΥ ΤΡΕΛΗ....
ΜΑΝCHESTER UNITED FOR EVER!
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το παλιό CM της SIgames!”