Μυστηριώδης απόλυση!

Συζητήστε σχετικά με το 1ο σε σειρά παιχνίδι της SI και Sega!
Post Reply
kcb
Backup
Backup
Posts: 802
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:22 pm
Football Manager της ομάδας: Nantes
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρχίζω με μια εξήγηση γιατί βλέπω μια πλήρη εγκατάλειψη και σιγή στο forum του FM2005. Εντάξει βγήκε το 2006, όλοι θα περάσουμε εκεί αλλά πειράζει να περιμένουμε λίγο; (να στρώσει κιόλας) :-D
Βασικά παίζω ακόμα το FM2005 γιατί ήθελα να ολοκληρώσω το έργο μου στον Απόλλωνα Σμύρνης που έχω ανεβάσει στην Α΄ Εθνική και ονειρευόμουν να τον δω στην Ευρώπη! Είμαι στην 3η σεζόν Α' Εθνική και η διοίκηση όπως και οι οπαδοί περιμένουν "to stay clear of relegation".
Εγώ όπως είπα περίμενα κάτι παραπάνω. Όμως μια σειρά τραυματισμών και το πολύ άσχημο πρόγραμμα (2η αγωνιστική με ΠΑΟ, 3η ΑΕΚ, 4η Ολυμπιακό και πάει λέγοντας) με φέρανε στη ζώνη υποβιβασμού στο τέλος του πρώτου γύρου.
Η διοίκηση πλέον είναι απλώς satisfied και η καρέκλα μου τρίζει...
Στο δεύτερο γύρο όμως και με την επιστροφή βασικών τραυματιών κάνω το come back ενώ παράλληλα μια σειρά ευνοικών κληρώσεων στο κύπελλο με έχει φτάσει στα προημιτελικά. Η αρχή της αναγέννησης γίνεται στο Καραισκάκη όπου κερδίζω τον Ολυμπιακό 1-2 (πρώτη του ήττα μετά από 1,5 σεζόν! ) Μετά 4 σερί νίκες φτάνω στη μέση της βαθμολογίας. Και εκεί που κάνω πλέον αισιόδοξα σχέδια νομίζοντας ότι πέρασα τον σκόπελο, βλέπω ένα ωραίo mail ότι απολύθηκα!!!!

Γιατίιιιιι;;;;
haidarifc
Asst Researcher - Good Players' Expert
Asst Researcher - Good Players' Expert
Posts: 2858
Joined: Tue Dec 14, 2004 4:32 pm
Location: 214 χλμ. Δυτικά της Αθήνας
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλά αυτά τα κάνει το παιχνίδι. Δεν έχουν εξήγηση. Εμένα στην Καρλσρούη μου έστειλαν την αρχή του μήν α ότι η διοίκηση είναι ικανοποιημένη με το έργο σας και μετά από 2 μέρες χωρίς καν να μεσολαβήσει αγώνας με έδιωξαν. Και να χα πρόεδρο τον Κόκκαλη ή τον Γούμενο να το καταλάβω. Αλλά από Γερμανό δεν το περίμενα!! :D Απλά υπομονή. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι! :cry:
Scout [url=http://www.fmgreece.com/phpBB2/viewtopi ... 2:3f7tv4ko][b:3f7tv4ko][color=blue:3f7tv4ko]Χ[/color:3f7tv4ko][color=red:3f7tv4ko]Α[/color:3f7tv4ko][color=blue:3f7tv4ko]Ϊ[/color:3f7tv4ko][color=red:3f7tv4ko]Δ[/color:3f7tv4ko][color=blue:3f7tv4ko]Α[/color:3f7tv4ko][color=red:3f7tv4ko]Ρ[/color:3f7tv4ko][color=blue:3f7tv4ko]Ι[/color:3f7tv4ko][/size:3f7tv4ko][/b:3f7tv4ko][/url:3f7tv4ko]

" ...Εχω μια θλίψη που 'ναι τόσο μεγάλη
Που όλο φοβάμαι μη τυχόν και ξεσπάσει
Κι ισορροπώ μέσα σ' του ονείρου τη ζάλη
Μ' ένα κεφάλι γεμάτο χρυσάφι... "
demetris liotatis
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 2792
Joined: Mon Dec 27, 2004 8:35 pm
Football Manager της ομάδας: CFR Cluj (Romania)
Αγαπημένη Ομάδα: Ανόρθωση
Location: Αμμόχωστος (προσωρινά Σωτήρα)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kairos na arxisis to fm06
Scout Ανόρθωση, Ονήσιλος
kcb
Backup
Backup
Posts: 802
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:22 pm
Football Manager της ομάδας: Nantes
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λέτε να το έχουν προγραμματίσει τέτοια εποχή που βγαίνει το FM06 να απολύει τον κόσμο για να το παρατήσει;; :D
Θα ξαναφορτώσω να δω αν θα με απολύσουν πάλι (είχα δεύτερο καλύτερο team stats στην Α Εθνική!!!) και μετά ....
Αν και θέλω να περιμένω να βγουν 2-3 patch να στρώσουν τα στραβά που βλέπω να αναφέρονται για το 06.
madmax7
National Manager
National Manager
Posts: 8258
Joined: Fri Mar 26, 2004 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
facebook προφίλ: madmaxouris11
Status: τα ξυνει...
Location: Ηλιουπολαρα !!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οντως πολυ κουφη απολυση αλλα σκεψου και το εξης:


ΟΦΤΟΠΙΚ: Τι ηθελες κι εσυ να κερδισεις τον Γαυρο του Socrates μεσα στο Καραισκακη; τα θελες και τα παθες :D (κινηθηκαν τα νηματα της απολυσης σου ενω εσυ κοιμοσουν) :-D
Mundolinks - Internet Directory PageRank5-δωρεαν καταχωρηση sites/blogs
Φθηνά Αεροπορικά Εισητήρια
Diego Maradona wrote:"Τωρα μπορειτε πλεον να το ρουφηξετε. Και να συνεχισετε να το ρουφατε."
kcb
Backup
Backup
Posts: 802
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:22 pm
Football Manager της ομάδας: Nantes
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="madmax7"]Οντως πολυ κουφη απολυση αλλα σκεψου και το εξης:


ΟΦΤΟΠΙΚ: Τι ηθελες κι εσυ να κερδισεις τον Γαυρο του Socrates μεσα στο Καραισκακη; τα θελες και τα παθες :D (κινηθηκαν τα νηματα της απολυσης σου ενω εσυ κοιμοσουν) :-D[/quote]

:) Μπα, αφού έχω favorite club Ολυμπιακό! Θα φορτώσω και θα ενημερώσω.
KaragouniS
Backup
Backup
Posts: 861
Joined: Sun Mar 16, 2003 12:00 am
Location: AN.AT.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

san tin dikia mou apolisi den nomizw na vreite allou:

eixa barca sto 2009 (epitiximenos sto megisto me 4 protathlimata + ena uefa)
Epeza imiteliko CL me chelsea kai exasa me 3-0 me ton ronaldinho na vgazei apodosi 3 gia 3o sinexomeno match :shock: :shock:
Tou eriksa meta to proto match (epeza me zaragoza kai eixe superb morale) ena aplo discipline (apli paratirisi) me to simvoulio na mou lei oti ekana ipervolika fines stous pektes :? :karta:

Meta to pou teliwnei afto to match tou CL (me chelsea) tou rixnw pali mia apli paratirisi kai oi arxikammenoi tou board ... me APELYSAN :) :) :) :D

kai meta apo 2 meres epiasa douleia stin REAL + to oti tous pira ton fred me 80m euros :twisted:

afta 8)
[i:3iprmu00]"It's going to be a season with lots of accidents, and I'll risk saying that we'll be lucky if something really serious doesn't happen..."[/i:3iprmu00]
Ayrton Senna, March 1994
http://www.f1-photo.com/Gallery/1988/Po ... PHC_ss.jpg
kcb
Backup
Backup
Posts: 802
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:22 pm
Football Manager της ομάδας: Nantes
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν!! Ξαναφόρτωσα, έφερα τα ίδια αποτελέσματα και ΔΕΝ απολύθηκα! Μάλιστα την επόμενα έφαγα μια 3αρα στην Τούμπα αλλά συνέχισα κανονικά... Οπότε το 05 παίρνει παράταση :)
kcb
Backup
Backup
Posts: 802
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:22 pm
Football Manager της ομάδας: Nantes
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για το παρακάτω θα έπρεπε να κάνω νεο topic με θέμα μυστηριώδης πρόσληψη αλλά το βάζω εδώ για να έχει συνέχεια η ιστορία :)
Έφτασα τα 7 χρόνια με τον Απόλλωνα και τερματίζω στάνταρ στη μέση του πίνακα (αλλά προσπαθώ για κάτι καλύτερο).
Ο Ολυμπιακός έχει σαρώσει τα πρωταθλήματα (5-6 σερί) και την 7η χρονιά μου παίρνει ντάμπλ. Εκεί λοιπόν που προγραμματίζω τη χρονιά στην οποία επιτέλους ο Απόλλωνας θα χτυπήσει το πρωτάθλημα, μόλις 2 μέρες πριν τελειώσουν οι μεταγραφές του καλοκαιριού, μου γίνεται πρόταση από τον Κόκκαλη να πάω προπονητής στον Ολυμπιακό!
Έψαξα να βρω τι έγινε ο Dusan γιατί δεν είχα δει είδηση για απόλυση ή παραίτηση (είχε πάρει και το νταμπλ! ) αλλά τίποτα. Το προφίλ του δεν υπάρχει πλέον. Κάνω κλικ στο όνομά του και δεν γίνεται τίποτα!
Μήπως το παιχνίδι είναι λίγο σικέ σε αυτό το σημείο και πήγε να με "ανταμείψει";;;
Το ότι εξαφανίστηκε μετά από νταμπλ φυσικά είναι καθαρή σύμπτωση γιατί τα παιχνίδια (σαν προγράμματα που είναι) βασίζονται στη λογική και δεν κάνουν τέτοια λάθη!

Για την ιστορία απέρριψα την πρόταση και ο Κόκκαλης προσέλαβε έναν Παπανδρέου και είναι πλέον 9ος. Την ίδια χρονιά αλλά μέσα στη σεζόν, κατέρρευσε και η ΑΕΚ, απολύθηκε ο Σάντος και ο Ντέμης μου έκανε πρόταση αλλά την απέρριψα αφού έχω τελειώσει τον 1ο γύρο 2ος και χτυπάω CH.L (πρωτάθλημα δεν πιάνω γιατί ο ΠΑΟΚ είναι αχτύπητος φέτος). Επίσης έχασε τον προπονητή της η Newcastle και ανάμεσα στα μεγάλα ονόματα που ακούγονταν έβαλε κι εμένα.
Σημειώστε ότι για να δω αντιδράσεις δοκίμασα όλα τα σενάρια και πλέον ό,τι και να κάνω (ακόμα και με τελεσίγραφο να με διώξει) ο Αλαμάνος με ευχαριστεί για το loyal service μου...

ΥΓ Τώρα βέβαια σιγά μην ασχολείται κανένας με το 05 :oops:
greek_manager
Webmaster
Webmaster
Posts: 11864
Joined: Fri Dec 06, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: thkouk
twitter: thkouk
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Mπορεί να αποσύρθηκε ο Μπάγιεβιτς και να μην το κατάλαβες. Όπως ένας παίχτης όταν αποσυρθεί και δεν γίνει προπονητής, δεν υπάρχει πλέον στην db το ίδιο και ο προπονητής ίσως
User avatar
vazelo
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Sat Sep 11, 2004 6:47 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αποσυρθηκε!Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο
kcb
Backup
Backup
Posts: 802
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:22 pm
Football Manager της ομάδας: Nantes
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι να πω ρε παιδιά μάλλον αυτό που λέτε έγινε. Αλλά είχα σώσει πολύ πίσω (σε χρόνο παιχνιδιού) και δεν άντεχα να το ξαναφορτώσω για να σιγουρευτώ. Είδηση δεν πρόσεξα για απόσυρση ενώ στο profile του έλεγε ότι θα τον ενδιέφερε να πάει κάποια στιγμή σε άλλη ομάδα (ή κάτι τέτοιο).
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2005”