Τεχνικό Team [2012/13]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον ΟΦΗ!
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14529
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Πετράκης ο εκλεκτός στον ΟΦΗ

Σε έναν δικό της άνθρωπο εμπιστεύτηκε η διοίκηση του ΟΦΗ τις τύχες της ομάδας. Ο Γιάννης Πετράκης είναι κι επίσημα ο διάδοχος του Νίκου Αναστόπουλου στον πάγκο της ομάδας του Ηρακλείου.

http://www.sport-fm.gr/article/625612
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το βιογραφικό του Γιάννη Πετράκη

02/01/2013 ,14:35


Ο Γιάννης Πετράκης γεννήθηκε στις 20 Μαΐου 1959 και ξεκίνησε την ποδοσφαιρική του καριέρα το 1978 στον Αστέρα Περάματος. Στη συνέχεια και μέχρι το 1981 αγωνίστηκε στον Εργοτέλη στον οποίο έπαιξε και τις περιόδους 1985-1988. Από το 1981όμως μέχρι το 1985 φόρεσε τη φανέλα του ΟΦΗ. Από το 1988 μέχρι το 1990 έπαιξε στην Ένωση Ατρομήτου Ρεθυμνιακού (ΕΑΡ) ενώ το 1991 έκλεισε την καριέρα του στον Ποσειδώνα Ηρακλείου.

Αφετηρία στη προπονητική του καριέρα, ήταν η ομάδα από την οποία ξεκίνησε και ως ποδοσφαιριστής. Από την περίοδο 1991- 1992, μέχρι το 1995-96 κάθισε στον πάγκο στου Αστέρα Περάματος, για να ακολουθήσει ο Ηρόδοτος την περίοδο 1996-97 και η άνοδος στη Γ' Εθνική. Από το 1997 μέχρι το 2000 ήταν προπονητής στα Μάλια, που τα ανέλαβε από το τοπικό και τα ανέβασε στη Δ' Εθνική, ενώ το ίδιο έκανε και με τον ΟΦΗ 94, που το 2002 τον έφτασε στη Δ' Εθνική. Ένα χρόνο αργότερα, υπήρξε για έξι μήνες συνεργάτης του Ζντένεκ Σκάζνι στον ΟΦΗ ενώ στη συνέχεια ανέλαβε τον Ηρόδοτο, τον οποίο την περίοδο 2003-2004 τον ανέβασε στην Γ' Εθνική. Η επόμενη περίοδος τον βρήκε στον πάγκο του Αστέρα Τρίπολης, που τον οδήγησε στην Γ’ Εθνική και στην τεχνική του ηγεσία έμεινε μέχρι τον Δεκέμβριο του 2005. Στη συνέχεια ανέλαβε τις τύχες του Αστέρα Ρεθύμνου, στην τεχνική ηγεσία του οποίου ήταν μέχρι τον Ιούνιο του 2009 και τον οποίο οδήγησε στη Γ' Εθνική. Ακολούθως από το Σεπτέμβρη του 2009 ήταν προπονητής στην ομάδα της Νέας Ιωνίας.

Την περίοδο 2010-11 εργάστηκε σε Ιωνικό και Εθνικό Αστέρα ενώ την περσινή περίοδο 2011-12 ήταν προπονητής στον ΑΟ Χανιά. Φέτος δεν είχε συνεργαστεί με κάποιο σύλλογο, παρότι φέρεται να δέχτηκε προτάσεις και από Επισκοπή αλλά και από ΑΟΧ, με τον ίδιο να φαίνεται να περιμένει την μεγάλη ευκαιρία να εργαστεί σε μεγαλύτερη κατηγορία, κάτι που θα γίνει τώρα με τον ΟΦΗ, αφού για πρώτη φορά αναλαμβάνει πρώτος προπονητής σε πάγκο Σούπερ Λίγκας.
http://www.neakriti.gr/?page=newsdetail ... 68&srv=185
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Νίκος Κουνενάκης βοηθός του Γιάννη Πετράκη

Ο πρώην αρχηγός του ΟΦΗ θα είναι ο άμεσος συνεργάτης του Γιάννη Πετράκη στον πάγκο της ομάδας.

Με την έλευση του Νίκου Κουνενάκη ολοκληρώνεται το παζλ του προπονητικού τιμ, ο οποίος και θα πλαισιώσει τους Σάκη Παγωμένο και Σωτήρη Ρούσση.
http://www.gentikoule.gr/podosfairo/536 ... ni-petraki
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

http://www.omilitis.gr/παρελθόν-ο-πετρά ... γκο-του-ο/

Παρελθόν ο Πετράκης από τον πάγκο του ΟΦΗ

Την μη ανανέωση της συνεργασίας της με τον Γιάννη Πετράκη αποφάσισε και ανακοίνωσε σήμερα ομόφωνα το Διοικητικό Συμβούλιο της ΠΑΕ ΟΦΗ.
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9107
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Συμφώνησαν Δερμιτζάκης και ΟΦΗ
Τα επόμενα 24ωρα ο κ.Δερμιτζάκης θα βρεθεί στο Ηράκλειο για τις τελικές επαφές και την οριστικοποίηση της συμφωνίας με τους διοικούντες το σύλλογο.
edit

Υπέγραψε ο Δερμιτζάκης.
«Ο Παύλος Δερμιτζάκης αποτελεί και με την βούλα προπονητής της ΠΑΕ ΟΦΗ καθώς σήμερα το απόγευμα υπέγραψε το συμβόλαιο συνεργασίας διάρκειας ενός έτους.

Η παρουσίαση του Παύλου Δερμιτζάκη θα γίνει αύριο Παρασκευή στις 12 το μεσημέρι, στην αίθουσα Τύπου του κεντρικού γηπέδου», αναφέρεται χαρακτηριστικά στην ανακοίνωση των «ασπρόμαυρων».
Spoiler: show
Image
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Συνεργάτες;
arvanitis
Football Legend
Football Legend
Posts: 11532
Joined: Sat Apr 20, 2013 2:10 pm
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνεργάτης του θα είναι ο Γιάννης Ταουσιάνης, προπονητής τερματοφυλάκων ο Σάκης Παγωμένος και γυμναστής ο Τάσος Σιδηρόπουλος. Το μόνο που απομένει είναι η ανακοίνωση για να επισημοποιηθεί η έναρξη της συνεργασίας της ΠΑΕ ΟΦΗ με τον Παύλο Δερμιτζάκη

http://www.thrakisports.gr/component/k2 ... zakis.html
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9107
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

εστειλα μηνυμα στην σελιδα του οφη στο facebook και μου απαντησαν οτι δεν εχει οριστηκοποιηθει ποιοι θα ειναι οι συνεργατες.ας περιμενουμε την επισημη ανακοινωση.
Spoiler: show
Image
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Για το τεχνικό του τιμ: «Οι συνεργάτες θα είναι ο άμεσος συνεργάτης ο κ. Νταουσιάνης. Συνεργάτης υψηλού επίπεδου με δίπλωμα UEFA pro. Γυμναστής παρότι υπάρχει ένα πρόβλημα που προσπαθούμε να λύσουμε θα είναι ο Τάσος Σιδερίδης. Έχω πάρει πληροφορίες και για τα παιδιά που δούλευαν στην ομάδα και κάποια από αυτά θα μείνουν. Σε μια ομάδα με τις απαιτήσεις του ΟΦΗ το προπονητικό τιμ πρέπει να είναι πλούσιο. Μιλάω για τον Σάκη Παγωμένο και τον κ. Ρούση που μάλλον θα συνεχίσουν στην ομάδα. Ο προπονητής είναι ο πιο ευάλωτος. Όταν υπάρχει συνεργασία και μιλάς την ίδια γλώσσα με αυτούς που συνεργάζεται πιστεύω αυτό δεν χαλάει. Εύχομαι η συνεργασία μου με τον ΟΦΗ να κρατήσει χρόνια. Είναι σημαντικό αυτό. Μέσα από τον χρόνο φαίνεται η δουλειά του προπονητή».

http://www.onsports.gr/Podosfairo/Super ... i-o-kosmos
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “ΟΦΗ”