Gast?n Caporale [08/09]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον ΟΦΗ!
Locked
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Υπέγραψε ο Καποράλε
Την υπογραφή του σε τετραετές συμβόλαιο έβαλε σήμερα ο Γκαστόν Καποράλε.


Ο Γκαστόν Καποράλε είχε περάσει με επιτυχία το τέστ του Φράντισεκ Στράκα και με τις εμφανίσεις του στις προπονήσεις και τα φιλικά παιχνίδια του ΟΦΗ είχε πείσει τον Τσέχο τεχνικό ότι αξίζει να έχει μια θέση στο ρόστερ της Κρητικής ομάδας.

Ο νεαρός Αργεντινός γεννήθηκε στις 4 Ιουλίου του 1989 και την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο αγωνίστηκε στην δεύτερη ομάδα της Χιμνάσια Πλάτα ενώ μπορεί να παίξει τόσο σαν αριστερός χαφ όσο και σαν επιτελικός μέσος.
http://www.athleticradio.gr/index.php/a ... iew/1/4431
έχει στην κατοχή του και ιταλικό διαβατήριο που του δίνει την δυνατότητα να αγωνίζεται σαν κοινοτικός.
http://www.athleticradio.gr/index.php/a ... iew/1/4059
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
User avatar
OFI4EVER
Backup
Backup
Posts: 995
Joined: Mon Aug 04, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΦΗ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: Van der Fragk
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

πήρε το 15
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75770
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκε.
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περικλή -puppie -haterosik -glwssa
Η αλήθεια για τον Καποράλε
Ο Γκαστόν Καποράλε αποτελεί παρελθόν για τον ΟΦΗ πριν καν φορέσει την φανέλα της ομάδας σε επίσημο παιχνίδι.


Το athleticradio.gr αποκαλύπτει την αλήθεια για την υπόθεση του Γκαστόν Καποράλε βάζοντας τα πράγματα στην θέση τους και παράλληλα φέρνει στο φως το χρονικό της υπόθεσης.

Ο Γκαστόν Καποράλε δεν αποτελεί παρελθόν από τον ΟΦΗ επειδή δεν βρισκόταν στα πλάνα του Φράντισεκ Στράκα με αποτέλεσμα να αναχωρήσει για την Αργεντινή αλλά επειδή δεν ήταν τελικά ελεύθερος.

Εξάλλου δεν θα μπορούσε να μην υπολογίζεται από τον προπονητή του ΟΦΗ αφού αυτός εισηγήθηκε στην διοίκηση της ομάδας την απόκτηση του.

Πάμε όμως από την αρχή της ιστορίας στα μέσα του καλοκαιριού όταν ο ΟΦΗ προετοιμαζόταν στο Γκοχ με τον Γκαστόν Καποράλε να φτάνει στην Γερμανία προκειμένου να περάσει από το μικροσκόπιο του Φράντισεκ Στράκα.

Ο 19χρονος Αργεντίνος μένει για μια εβδομάδα στην Γερμανία και ο Τσέχος τεχνικός "ανάβει" το πράσινο φως για την απόκτηση του.

Εκεί γίνονται οι πρώτες συζητήσεις παρουσία του μάνατζερ του όπου τονίζει ότι ο Καποράλε δεν δεσμεύεται με συμβόλαιο και είναι ελεύθερος να αγωνιστεί σε οποιαδήποτε ομάδα χωρίς η Χιμνάσια Λα Πλάτα να έχει δικαίωμα να διεκδικήσει οποιοδήποτε αντίτιμο.

Οι συζητήσεις συνεχίζονται στο Ηράκλειο και τελικά στις 21 Αυγούστου ο 19χρονος μεσοεπιθετικός υπογράφει στον ΟΦΗ για τα επόμενα τέσσερα χρόνια.

Ο ΟΦΗ στέλνει το δελτίο του στην ΕΠΟ και από εκεί φεύγει για την Π.Ο. της Αργεντινής προκειμένου να έρθει η μπλε κάρτα του και να αποκτήσει δικαίωμα συμμετοχής.

Η απάντηση όμως που έφτασε είχε ως αποτέλεσμα να αποτελέσει παρελθόν ο Καποράλε πριν καν γίνει παρόν. Ο Αργεντίνος δεσμευόταν με συμβόλαιο με την ομάδα του και αυτή ζητούσε χρήματα για να τον αποδεσμεύσει.

Ο ΟΦΗ δεν μπήκε στην διαδικασία διαπραγμάτευσης με αποτέλεσμα ο Καποράλε να αναχωρήσει για την πατρίδα του και να αποτελέσει παρελθόν από την ομάδα του Ηρακλείου.
Επιμέλεια: Μανώλης Σαρρής
http://www.athleticradio.gr/index.php/a ... iew/1/5133
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
Locked

Return to “ΟΦΗ”