Κώστας Κοκκινάκης [08/09]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον ΟΦΗ!
Locked
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αστέρας Ρεθύμνου: Ανακοίνωσε Κοκκινάκη
Το athleticradio.gr το έγραψε την προηγούμενη εβδομάδα και σήμερα ο Αστέρας Ρεθύμνου ανακοίνωσε Κοκκινάκη.

Όπως είχε αποκαλύψει το athleticradio.gr την προηγούμενη εβδομάδα για τον δανεισμό του Κώστα Κοκκινάκη στον Αστέρα σήμερα η ομάδα του Ρεθύμνου ανακοίνωσε τον δανεισμό του 21χρονου μεσοαμυντικού για τον επόμενο χρόνο. Η ανακοίνωση του Ρεθυμνιώτικου συλλόγου:

«Η διοίκηση της ΠΑΕ Αστέρας Ρεθύμνου ανακοινώνει την συνεργασία της με τον ποδοσφαιριστή Κώστα Κοκκινάκη, με την υπογραφή συμβολαίου ενός έτους. Ο ποδοσφαιριστής αποκτήθηκε με τη μορφή δανεισμού από την ΠΑΕ ΟΦΗ, την οποία και ευχαριστούμε για τη συνεργασία».

Οι Ρεθυμνιώτες είχαν βάλει στο μάτι τον Κοκκινάκη και πόνταραν στην παρουσία του Γιάννη Πετράκη στον πάγκο της ομάδας καθώς και ο ίδιος ο ποδοσφαιριστής ήθελε να πάει σε μια ομάδα που θα του δώσει την δυνατότητα να γυρίσει πιο βελτιωμένος το επόμενο καλοκαίρι στον ΟΦΗ.

H παρουσία του έμπειρου τεχνικού στον πάγκο ήταν ο λόγος λοιπόν που πήρε ο Κοκκινάκης την απόφαση να συνεχίσει την καριέρα του στον Αστέρα και μάλιστα ο ίδιος ο ποδοσφαιριστής το δηλώνει στην επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου.

«Είμαι ικανοποιημένος και πολύ χαρούμενος που θα αγωνιστώ στον Αστέρα Ρεθύμνου. Ένα σωματείο πολύ οργανωμένο, με πολύ καλό προπονητή που προκαλεί το σεβασμό σε όλους. Αυτά που με έκαναν να έρθω στην ομάδα του Ρεθύμνου, είναι ο τρόπος που με προσέγγισαν οι άνθρωποι και οι παράγοντες του Αστέρα. Όπως φυσικά σημαντικό ρόλο στην επιλογή μου, έπαιξε και η παρουσία του κ. Γιάννη Πετράκη, ενός καταξιωμένου προπονητή. Ο Αστέρας Ρεθύμνου αποτελεί για μένα ένα σκαλί που θα με βοηθήσει να επιστρέψω στον ΟΦΗ, ακόμη καλύτερος και να μπορέσω να πάρω μια θέση στο ρόστερ του.
Θέλω να βοηθήσω τη νέα μου ομάδα να πάει όσο καλύτερα γίνεται και οι στόχοι μου είναι συνυφασμένοι με αυτούς της νέας μου ομάδας. Με την κατάσταση που υπάρχει στο Ρέθυμνο, αλλά και με τις προσθήκες που έχουν γίνει θεωρώ ότι θα έχουμε μια πολύ καλή χρονιά». ήταν τα λόγια του Κώστα Κοκκινάκη μετά την επίτευξη της συμφωνίας.
Επιμέλεια: Nίκος Αντωνακάκης
http://www.athleticradio.gr/index.php/a ... iew/4/4277

-thymwmenos
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκε.
Locked

Return to “ΟΦΗ”