Τεχνικό επιτελείο - Διοίκηση

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον ΟΦΗ!
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νέος τιμ μάνατζερ ο Μανώλης Συντιχάκης
Ο Μανώλης Συντιχάκης είναι ο νέος τιμ μάνατζερ του ΟΦΗ όπως ανακοίνωσε χθες ο Φανούρης Βατσινάς. Ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής ουσιαστικά καθήκοντα γενικού αρχηγού και από χθες επιστρέφει στην ομάδα όπου αγωνίστηκε και σαν ποδοσφαιριστής. "Επωμίζομαι πολλές ευθύνες και θα υπηρετήσω την ομάδα με την ίδια σοβαρότητα που την υπηρέτησα και σαν ποδοσφαιριστής. Είναι ιδιαίτερη τιμή αυτή που μου κάνει η διοίκηση του ΟΦΗ και θα ανταποκριθώ."
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13272
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

boukoumtsa wrote:Νέος τιμ μάνατζερ ο Μανώλης Συντιχάκης
Ο Μανώλης Συντιχάκης είναι ο νέος τιμ μάνατζερ του ΟΦΗ όπως ανακοίνωσε χθες ο Φανούρης Βατσινάς. Ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής ουσιαστικά καθήκοντα γενικού αρχηγού και από χθες επιστρέφει στην ομάδα όπου αγωνίστηκε και σαν ποδοσφαιριστής. "Επωμίζομαι πολλές ευθύνες και θα υπηρετήσω την ομάδα με την ίδια σοβαρότητα που την υπηρέτησα και σαν ποδοσφαιριστής. Είναι ιδιαίτερη τιμή αυτή που μου κάνει η διοίκηση του ΟΦΗ και θα ανταποκριθώ."
Για τους... δύσπιστους φίλους του ΟΦΗ, το «μυστικό» της πρόσληψης του Μανόλη Συντιχάκη στη θέση του τιμ μάνατζερ της ομάδας «κρύβεται» στο παρελθόν και για να το... βρεις, πρέπει να πας 27 χρόνια πίσω. Συγκεκριμένα, στο 1981, τότε που ο πιτσιρικάς Γιάννης Βαρδινογιάννης κατέβηκε με ελικόπτερο στο Αρκαλοχώρι Ηρακλείου, για να αλλάξει τα στέφανα στον Μανόλη και την εκλεκτή της καρδιάς του Εφη, αντί τελικά του πατέρα του Βαρδή, ο οποίος είχε αρχικά εκφράσει το ενδιαφέρον. Με δύο λόγια, δηλαδή, ο Συντιχάκης είναι κουμπάρος του Τζίγγερ! Εκείνη την περίοδο αγωνιζόταν στον ΟΦΗ (συνολικά 61 συμμετοχές και 11 γκολ από το 1980 έως το 1985, πλαισιώνοντας στην τριάδα της επίθεσης τον φουνταριστό Δημήτρη Παπαδόπουλο και τον αριστερό ακραίο Γιώργο Χριστοφή), ενώ προηγουμένως πέρασε από τον Παναθηναϊκό (15 συμμετοχές, 1 γκολ την περίοδο 1978-80), όπου και η γνωριμία του με την οικογένεια Βαρδινογιάννη. Η καριέρα του, πάντως, ξεκίνησε από τον Εργοτέλη, ενώ αγωνίστηκε ακόμη στην ΕΑΡ και στον Ποσειδώνα Ηρακλείου. Αργότερα δοκίμασε και την τύχη του ως προπονητής στην Α? ερασιτεχνική κατηγορία Ηρακλείου, καθοδηγώντας τον Μαραθώνα και την ΑΕ Κατσαμπά. Σήμερα -50άρης πλέον- είναι συνταξιούχος αστυνομικός, ενώ έχει δύο παιδιά, τον Γιώργο και την Ολια. Ουσιαστικά, στον ΟΦΗ αυτοπροτάθηκε -όπως αποκάλυψε ο ίδιος χθες στο «Ράδιο Κρήτη»- χτυπώντας την πόρτα του Φανούρη Βατσινά πριν από ένα χρόνο...
http://www.goalday.gr/article.asp?catid ... id=1095967
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνάντηση

Συνάντηση που αφιερώθηκε σε οργανωτικά θέματα για τα τμήματα υποδομής πραγματοποιήθηκε σήμερα το απόγευμα στα γραφεία της ΠΑΕ-ΟΦΗ που βρίσκονται στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο.
Στη συνάντηση πήραν μέρος το μέλος του Δ.Σ. κ. Παναγιώτης Πανταλάκης, οι κ.κ. Νόντας Σφακιανάκης, Γιώργος Γενιτσαρίδης (είναι γενικοί αρχηγοί στις ομάδες Νέων και Εφήβων αντίστοιχα), ο τημ μάνατζερ κ. Μανόλης Συντιχάκης, οι προπονητές κ.κ. Παύλος Αδάμος, Γιώργος Καβουσανός.

Η ΠΑΕ-ΟΦΗ με βάση το νέο σύστημα αδειοδότησης θα έχει στην ευθύνη της 4 ομάδες που θα αποτελούνται από παιδιά ηλικίας:
-1995-1996
-1993-1994
-1991-1992
-1987-1990

Στις ομάδες Παίδων και Τζούνιορ γενικός αρχηγός θα είναι ο κ. Γιαννόπουλος Ανδρέας και προπονητής ο κ. Ρουμπάκης Κώστας.
ΚΑΙ οι δύο ήσαν παρόντες στη σημερινή σύσκεψη.
ΟΙ παραπάνω ομάδες θα κάνουν προπόνηση στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο.

Ο κ. Καβουσανός συνεχίζει να έχει την τεχνική ευθύνη της ομάδας των Εφήβων.
«Στόχος μας είναι η καλύτερη οργάνωση των τμημάτων υποδομής. Καθορίσαμε το πρώτο πλάνο. Στα τμήματα υποδομής προστέθηκαν ο κ. Γιαννόπουλος που θα είναι ο νέος γενικός αρχηγός και ο κ. Ρουμπάκης στο τεχνικό τημ. Η σημερινή συνάντηση είναι η πρώτη μιας σειράς άλλων που θα ακολουθήσουν και έχουν στόχο την καλύτερη οργάνωση των τμημάτων» δήλωσε ο κ. Πανταλάκης μετά το τέλος της συνάντησης.
http://www.ofi.gr/
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13272
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Για Αδάμο: «Θα είναι βοηθός του Στράκα, αλλά όχι προπονητής των Νέων».
http://www.goalday.gr/article.asp?catid ... id=1172106
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με την ΠΑΕ-ΟΦΗ συνεργάζεται η κ. Μαρία Βιρβιλάκη που είναι καθηγήτρια φυσικής αγωγής και διαιτολόγος.
Ηδη η κ. Βιβιλάκη είχε συνάντηση με τον μάνατζερ του ΟΦΗ κ. Μανόλη Συντιχάκη με τον οποίο συζήτησαν θέματα της αρμοδιότητας και το προγραμματισμό που θα ακολουθηθεί όχι μόνο για την περίοδο της προετοιμασίας, αλλά και για την συνέχεια της αγωνιστικής περιόδου.

Ιατρική υπηρεσία και κάρτα υγείας

Η διοίκηση της ΠΑΕ-ΟΦΗ μετά από σχετική πρόταση του υπευθύνου του ιατρικού τημ της ομάδας μας χειρούργου ορθοπεδικού κ. Γιώργου Στεφανουδάκη, θεσπίζει από φέτος την κάρτα υγείας των αθλητών και των οικογενειών τους.

Με την κάρτα υγείας οι αθλητές της ομάδας μας και οι οικογένειες τους μπορούν να απευθύνονται στους γιατρούς οι οποίοι συνεργάζονται και πλαισιώνουν το ιατρικό τημ της ομάδας μας.
ΓΙΑ νοσοκομειακή περίθαλψη οι αθλητές της ομάδας μας και οι οικογένειες τους θα απευθύνονται στην ιδιωτική κλινική Creta Inter Clinic .

ΟΛΟΙ οι συνεργάτες γιατροί με ιδιαίτερη προθυμία ανταποκρίθηκαν στο σχετικό αίτημα και η διοίκηση της ΠΑΕ-ΟΦΗ τους ευχαριστεί θερμά
Αναλυτικότερα η Ιατρική Υπηρεσία του ΟΦΗ έχει ως εξής:

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΙΑΤΡΟΣ
Στεφανουδάκης Γιώρργος

ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ
Βερερουδάκης Γιώργος

ΒΟΗΘΟΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ
Ιερωνυμάκης Κώστας

ΜΑΣΕΡ
Σακούτης Λεωνίδας

ΕΡΓΟΦΥΣΙΟΛΟΓΟΣ- ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ
Κουνδουράκης Νίκος

ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΙΑΤΡΟΙ

ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ
Ρέπα Δέσποινα

ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟΣ
Καλέμπουμπας Μιχαήλ

ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ
Ζερβάκης Νίκος

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ- ΜΑΙΕΥΤΗΡΑΣ
Παπαγεωργίου ?Γιαννοπούλου Νατάσα

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ
Λαμπράκη- Καραντινού Δήμητρα

ΝΕΥΡΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ
Γιαννόπουλος Ανδρέας
(08/07/2008 - 7:40 μμ)
http://www.ofi.gr/

Βάλτε ειδικότητα γυναικολόγου στο FM -meaculpa
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Νίκος Ομηρίδης στους Νέους

Ο κ. Νίκος Ομηρίδης που έχει συνεργασθεί στο παρελθόν με την ΠΑΕ-ΟΦΗ, είναι ο νέος προπονητής της Ερασιτεχνικής Ομάδας (Νέοι) του ΟΦΗ.
Ο κ. Ομηρίδης συναντήθηκε με τον πρόεδρο του ΟΦΗ κ. Φανούρη Βατσινά και συμφώνησε να συνεργασθεί με την ομάδα μας.
(10/07/2008 - 8:57 μμ)

Nέες ευθύνες για το κ.Σερπετσιδάκη Μ.

Στα πλαίσια της καλύτερης οργάνωσης των τμημάτων υποδομής η διοίκηση της Π.Α.Ε -Ο.Φ.Η αναθέτει την ευθύνη οργάνωσης των τμημάτων που θα αποτελούνται από παιδιά ηλικίας από 6-16 ετών στον κ.Σερπετσιδάκη Μιχάλη.
Μετά από πρόταση του κ.Σερπετσιδάκη Μ., τεχνικός διευθυντής στα τμήματα αυτά (ηλικίες από 6-16 ετών) αναλαμβάνει ο κ. Τιτομιχελάκης Λ.

Σε συνάντηση που πραγματοποιήθηκε υπό την προεδρία του προέδρου του ΟΦΗ κ Φανούρη Βατσινά και μελών της διοίκησης της ΠΑΕ,εγκρίθηκαν τα παραπάνω. Στην ίδια συνάντηση ο κ. Σερπετσιδάκης Μιχ. παρουσίασε το οργανωτικό πλαίσιο που θα κινηθεί η προαναφερόμενη προσπάθεια που ηγείται.

Σερπετσιδάκης Μιχ.: Παίκτες από την ακαδημία στη ΠΑΕ
- Ο επικεφαλής των τμημάτων υποδομής για τις ηλικίες 6-16 ετών κ. Σερπετσιδάκης Μιχάλης δήλωσε: "Ευχαριστώ το Δ.Σ. της ΠΑΕ-ΟΦΗ για την εμπιστοσύνη που έδειξε σε μένα και στους συνεργάτες μου, ώστε να αναβαθμίσουμε και να βελτιώσουμε με το καλύτερο τρόπο, τον τομέα των υποδομών της Ιστορικής μας ομάδος. Με προγραμματισμό και σκληρή δουλειά σε Ευρωπαϊκά πρότυπα θα έρθουν τα επιθυμητά αποτελέσματα, δηλαδή η στελέχωση της αγαπημένης μας ομάδας με ποδοσφαιριστές από τα σπλάχνα της .Όλοι μαζί θα συνεργαστούμε αρμονικά για την υλοποίηση του παραπάνω στόχου με υψηλό αίσθημα ευθύνης. . Ήδη τα πρώτα αποτελέσματα φάνηκαν με τη προώθηση 60 και πλέον αθλητών από την παιδική μας ακαδημία στις ομάδες του Βαρδινογιάννειου Αθλητικού Κέντρου (ηλικίες 1993-1996), όπως επιτάσσει η σούπερ λίγκα."

-Ο τεχνικός διευθυντής των τμημάτων υποδομής κ. Τιτομιχελάκης Λ. δήλωσε: Με αίσθημα ευθύνης και παιδαγωγική ευαισθησία, συνεχίζουμε τη προσπάθεια που ξεκινήσαμε πριν τρία χρόνια με εντατικότερους ρυθμούς και οργανωμένα προπονητικά προγράμματα για την υλοποίηση των στόχων μας. Ευχαριστώ όλους εκείνους που εμπιστεύθηκαν εμένα τη θέση αυτή, και με υπευθυνότητα και σκληρή δουλειά θα προσπαθήσω να φανώ αντάξιος των προσδοκιών τους.
(10/07/2008 - 3:46 μμ)
http://www.ofi.gr/
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Πέρασα τον Ομηρίδη.
User avatar
Captain_Crush
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1263
Joined: Fri Mar 24, 2006 10:28 am
Football Manager της ομάδας: Verona Hellas
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Γλυφάδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Oι τερματοφύλακες Τζόρβας, Κασμερίδης και Γεωργίου, που έκαναν ατομική προπόνηση κάτω από τις οδηγίες του Φανούρη Πατηνιώτη (21/7/2008 22:48)

http://www.in.gr/sports/article.asp?lng ... gDtrID=246

Δεν γνωριζω ποιος ειναι ο περασμενος GK Coach αλλα το παραθετω ...
Μembers Mini Soccer Decent Player

06 -07 Caps 3 No Stats
07 -08 Caps 5 AoH (Army Forces)
08 -09 Caps 31 Goals 17 Assists 8 Dokars 2 Injury 1 & 666 Τσάφ
09 -10 Caps 15 Goals 24 Assists 3 Dokars 2
10 -11 Caps 15 Goals 17 Assists 6 Dokars 4
11 -12 Caps 6 Goals 3
12 - 13 Caps 8 Goals 10 Assists 3 Dokars 1 Tsouf 1
13 - 14 DNP
14 - 15 Caps 1 Goals 2
15 - 16 DNP
16 - 17 Caps 1 Goals 1 Tsaf 1
multiplier & Nik_33 wrote:O CC είναι ο Flash. Τέλος. :D
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο κ. ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ

Image

Γεννήθηκε στο Ρέθυμνο το 1962, όπου παραμένει μόνιμος κάτοικος.
Είναι απόφοιτος λυκείου και σήμερα είναι ιδιοκτήτης της γνωστής κατασκευαστικής εταιρείας ΠΥΡΑΜΙΣ Α.Ε. που έχει πολύχρονη επιτυχημένη δραστηριότητα το γειτονικό νομό και όχι μόνο.
ΕΧΕΙ ασχοληθεί πολλά χρόνια με τον αθλητισμό.
Ξεχωριστή είναι η αγάπη του με το ποδόσφαιρο. Μάλιστα έχει διατελέσει πρόεδρος στην ΕΑΡ την περίοδο 1997-1999 όταν ήταν στη Γ Εθνική.

Παρακολουθεί όλες τις αθλητικές δραστηριότητες του διαμερίσματος μας και φυσικά πολλά χρόνια είναι κοντά στις προσπάθειες που καταβάλει ο ΟΦΗ.
Η εταιρεία που έχει δημιουργήσει είναι από τις πρώτες που είναι χορηγός στο πρώτο λεωφορείο που απέκτησε ο ΟΦΗ στην ιστορία του.
Η προσπάθεια που κάνει η διοίκηση της ΠΑΕ-ΟΦΗ έχει μοναδικό στόχο την άνοδο της ομάδας μας, γεγονός που δεν τον άφησε αδιάφορο και από την πρώτη στιγμή που έγινε το κάλεσμα για την συμμετοχή επιχειρηματιών από το διαμέρισμα μας, αμέσως ανταποκρίθηκε, γιατί πιστεύει ότι με την συμμετοχή όλων ο ΟΦΗ μπορεί να έχει πολλές επιτυχίες στο άμεσο μέλλον.

«Ο ΟΦΗ έχει τέτοια δυναμική, που με τη συνολική βοήθεια όλων είμαι σίγουρος ότι μπορούμε να προσθέσουμε στο ενεργητικό του νέες επιτυχίες» κατέληξε ο κ. Παπαδογιαννάκης.
(14/08/2008 - 10:10 πμ)
Ο κ. ΚΩΣΤΑΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ -doublekiss

Image

Ο Γιαννουλάκης Κωνσταντίνος γεννήθηκε στο Ηράκλειο Κρήτης το 1978.
Μετά την ολοκλήρωση των σπουδών του στον τομέα της Διοίκησης Επιχειρήσεων στο Αμερικάνικο Κολλέγιο Ελλάδος, ασχολείται με τον όμιλο επιχειρήσεων της οικογένειας του.
Διετέλεσε Γενικός Διευθυντής του πρότυπου οικιστικού συγκροτήματος «ΘΗΣΕΑΣ», το οποίο αποτελεί ένα από τα μεγαλύτερα έργα ιδιωτικής πολεοδόμησης στην Κρήτη και γενικότερα στην Ελλάδα.
Παράλληλα ασχολείται με την επιχείρηση υδραυλικού και μηχανολογικού εξοπλισμού, ειδών υγιεινής και πλακιδίων, εταιρεία η οποία δραστηριοποιείται στο Ηράκλειο πέραν των τριάντα ετών.

Άλλη δραστηριότητα της οικογένειας Γιαννουλάκη, αποτελούν τα ευρυζωνικά δίκτυα.
Στα προσεχή σχέδια του και του αδερφού του Γιώργου, είναι η δημιουργία στο κέντρο της πόλης, ενός καταστήματος gourmet street food, προερχόμενο από την Ιταλία.

Κύριο χόμπι του αποτελεί το ποδόσφαιρο, το οποίο των ώθησε να ασχοληθεί ενεργά με την ομάδα του ΟΦΗ.
«Η πορεία μας σίγουρα δεν είναι εύκολη. Εχει αρκετές δυσκολίες. Όμως μέσα από τη συνολική προσπάθεια που θα γίνει είμαι σίγουρος ότι θα φέρουμε σε πέρας τη δύσκολη αποστολή μας. Με συνεχή προσπάθεια θα προχωρήσουμε σε ακόμη καλύτερη οργάνωση. Στόχος μας είναι να μιλάμε μόνο με έργα. Ο ΟΦΗ μας έχει ανταμείψει όλους με το πλούσιο παρελθόν του. Αυτό πολλαπλασιάζει τις ευθύνες μας. Όμως με προσπάθεια σε όλα τα επίπεδα και παράλληλα με την παρουσία των παλιών συμβούλων και τη δυναμική που έχει η ομάδα μας θα βοηθήσουμε για να έχει ο ΟΦΗ ένα ακόμη καλύτερο μέλλον» τόνισε ο κ. Γιαννουλάκης.
H κ.Φωτεινή Σαπουνάκη

Image

Ο πρόεδρος του ΟΦΗ κ. Φανούρης Βατσινάς παρουσίασε στη συνέχεια τα νέα μέλη της διοίκησης, τα οποία είναι:
ΦΩΤΕΙΝΗ ΣΑΠΟΥΝΑΚΗ

Γεννήθηκε (οι γυναίκες δεν έχουν ηλικία) -meaculpa και μεγάλωσε στο Ηράκλειο της Κρήτης .
Δραστηριοποιείται στον τουριστικό στίβο ως ανεξάρτητη και επιτυχημένη επιχειρηματίας.
Διαθέτει γραφείο γενικού τουρισμού από το 1985 με εξειδίκευση στον εισαγόμενο τουρισμό και από το 2006 κατέχει ξενοδοχειακή μονάδα Α κατηγορίας 4* στην παραλία των Μαλίων.
Είναι αυτοδημιούργητη και καταξιωμένη με ένα δυναμικό συνεχές παρόν στα τουριστικά δρώμενα .Σήμερα στις επιχειρήσεις της απασχολεί περισσότερα από 120 άτομα.

Είναι παντρεμένη με τον κ. Ανδρέα Κούσκουλα.
Από μικρή ηλικία την κέρδισε το Ποδόσφαιρο ως άθλημα , γιατί όπως δηλώνει ή ίδια , η επιτυχία του εξαρτάται πέρα από το δεδομένο ταλέντο , το πάθος και την πίστη για τη νίκη και από την καλή οργάνωση και την ομαδική δουλειά.
Είναι ένας συνεχής αγώνας , που σου δίνει το δικαίωμα να ελπίζεις και να προσπαθείς για το καλύτερο συνεχώς.
Φυσικά και στη προτίμηση της είναι πρώτος ο ΟΦΗ.
Το γεγονός ότι αρκετοί παράγοντες εμπλέκονται στο ποδόσφαιρο που είναι το κορυφαίο ομαδικό άθλημα, είναι ένα σημαντικό κίνητρο που έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην απόφαση της να ασχοληθεί με τα διοικητικά πράγματα της ΠΑΕ-ΟΦΗ.

"Το ποδόσφαιρο είναι ομαδικό άθλημα. Μέσα από την ομαδική δουλειά που γίνεται στον ΟΦΗ πιστεύω ότι η ομάδα μας μπορεί να έχει ένα καλύτερο μέλλον, όπως το ονειρεύεται ο κάθε φίλος του. Ολοι μας έχουμε μεγάλο κέφι για δουλειά και θέλουμε να φανούμε αντάξιοι των προσδοκιών των φίλων της ομάδας μας, αλλά και της μεγάλης ιστορίας που έχει ο ΟΦΗ. Η νίκη δεν έρχεται μόνο με ένα αποτέλεσμα, ,αλλά μετά από συνεχή προσπάθεια, ώστε στο τέλος η ομάδα μας να έχει υλοποιήσει τους στόχους που έχει θέσει. Θα ζητήσουμε από μας να κάνουμε λάθη. Γιατί μέσα από τα λάθη μας μαθαίνουμε. Αυτό σημαίνει ότι δουλεύουμε και ο ΟΦΗ είναι ζωντανός. Δεν ξέρω πολλές λεπτομέρειες από ποδόσφαιρο. Αυτό που μπορώ να σας διαβεβαιώσω είναι ότι έχουμε ΟΛΟΙ μας ψυχή» επεσήμανε στη σύντομη τοποθέτηση της η κ.Φωτεινή Σαπουνάκη.
(14/08/2008 - 9:55 πμ)
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
User avatar
Captain_Crush
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1263
Joined: Fri Mar 24, 2006 10:28 am
Football Manager της ομάδας: Verona Hellas
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Γλυφάδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παραιτήθηκε ο αντιπρόεδρος του ΟΦΗ μετά τις δηλώσεις για τον Τζόρβα
Ο Αντώνης Καράτζης αποτελεί παρελθόν για τη θέση του αντιπροέδρου του ΟΦΗ. Ο ίδιος δήλωσε παραίτηση, λίγες ημέρες μετά την κριτική που δέχθηκε για τις σκληρές δηλώσεις που έκανε για τον πρώην τερματοφύλακα των κρητικών, Αλέξη Τζόρβα.

Το βράδυ της Τρίτης συναντήθηκαν ο Αντώνης Καράτζης με τον Φανούρη Βατσινά όπου ο πρώτος του αποκάλυψε την πρόθεση του να αποχωρήσει από το Δ.Σ. της ομάδας.

Η ανακοίνωση έχει ως εξής:

«Λόγω ανειλημμένων επαγγελματικών υποχρεώσεων παραιτούμαι από το Διοικητικό Συμβούλιο της αγαπημένης μας ομάδας. Ευχαριστώ από καρδιάς όλα τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου για την άψογη συνεργασία που είχαμε όλο αυτό το διάστημα. Επίσης το τεχνικό τμήμα, τους ποδοσφαιριστές και όσους συνεργάστηκα στην ΠΑΕ ΟΦΗ.

Θέλω να εκφράσω τις ευχαριστίες μου στους δημοσιογράφους καθώς και στα μέσα μαζικής ενημέρωσης για την άψογη μέχρι σήμερα συνεργασία μας. Πάνω από όλα θέλω να ευχαριστήσω όλο το φίλαθλο κοινό της ομάδας μας για την αγάπη και την εκτίμηση που έδειξε στο πρόσωπο μου. Θέλω να γνωρίζετε ότι όλο αυτό το διάστημα που ασχολήθηκα με τα διοικητικά του ΟΦΗ έγινα ένας ένθερμος οπαδός της ομάδας μας όπως και εσείς. Η οικογένεια μου και εγώ θα είμαστε πάντα στο πλευρό της αγαπημένης μας ομάδας».

http://www.in.gr/sports/article.asp?lng ... gDtrID=246

οφτοπικ ρε παιδια ! Τι μεγεθος ειναι αυτο της προηγουμενης ? :D
Μembers Mini Soccer Decent Player

06 -07 Caps 3 No Stats
07 -08 Caps 5 AoH (Army Forces)
08 -09 Caps 31 Goals 17 Assists 8 Dokars 2 Injury 1 & 666 Τσάφ
09 -10 Caps 15 Goals 24 Assists 3 Dokars 2
10 -11 Caps 15 Goals 17 Assists 6 Dokars 4
11 -12 Caps 6 Goals 3
12 - 13 Caps 8 Goals 10 Assists 3 Dokars 1 Tsouf 1
13 - 14 DNP
14 - 15 Caps 1 Goals 2
15 - 16 DNP
16 - 17 Caps 1 Goals 1 Tsaf 1
multiplier & Nik_33 wrote:O CC είναι ο Flash. Τέλος. :D
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

Captain_Crush wrote:οφτοπικ ρε παιδια ! Τι μεγεθος ειναι αυτο της προηγουμενης ? :D
Not bad, ε? :D
Παραιτήθηκε κι αυτή.
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
User avatar
Nikolas4
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Tue Apr 22, 2008 2:52 am
Football Manager της ομάδας: ΟΦΗ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αποδεκτές οι παραιτήσεις
Εγιναν αποδεκτές οι παραιτήσεις των κ.κ. Πολεμαρχάκη Γιάννη, Σφακιανάκη Γιάννη, Μωραίτη,Ζαχαρία, Στεφανουδάκη Γιώργο και η διοίκηση της ΠΑΕ-ΟΦΗ θα προχωρήσει στην αντικατάσταση τους με νέα μέλη. (09/10/2008 - 4:20 μμ)

Τώρα ο βατσινάς έμεινε μόνος του...

Αν κ δεν είναι της παρούσης ο Γιαννουλάκης ετοιμάζει αθλητικό κέντρο στο Ηράκλειο...
Image
User avatar
Asvos21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3564
Joined: Mon Jan 07, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K & AC Fiorentina
Status: Πολιτική Ανασύνθεση ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Location: Μπουρνάζι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

http://www.goalday.gr/article.asp?catid ... id=1408849

Έψαχναν τον Βατσινά
Ο κόσμος του ΟΦΗ δεν λέει να ησυχάσει... Όσο η ομάδα παραμένει στα χέρια του Φανούρη Βατσινά, τόσο οι οπαδοί θα αντιδρούν. Και αυτή τη φορά το έκαναν με έντονο τρόπο. Αρχικά βρέθηκαν στην προπόνηση της ομάδας και τα «έψαλλαν» στους πρώην «πράσινους» Δημούτσο, Ν΄ Ντόι και Μάλαρτζ.

Ο Φράντισεκ Στράκα και οι ποδοσφαιριστές κοιτούσαν έκπληκτοι και μάλιστα η προπόνηση διεκόπη για περίπου δέκα λεπτά. Τελικά, οι περίπου 150 οπαδοί του ΟΦΗ αποχώρησαν, αφού στην ουσία «στόχος» παραμένει ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ. Έτσι, αφού βρήκαν τα γραφεία κλειστά στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κεντρό κατευθύνθηκαν στο κεντρικό κατάστημα του Φανούρη Βατσινά στο Ηράκλειο.

Φυσικά δεν ήταν κανείς εκεί και τα... σπασμένα πλήρωσε το κατάστημα. Οι οπαδοί πετούσαν αυγά στην βιτρίνα και έβαλαν φωτιά στους κάδους απορριμμάτων, ενώ δεν σταμάτησαν να φωνάζουν «φύγε, πούλα», «ο ΟΦΗ δεν είναι κουρτίνες και χαλιά»... Παράλληλα, δήλωσαν ανοικτά την προτίμησή τους στο πρόσωπο του Μανώλη Παπακαλιάτη φωνάζοντας «Μανώλη πάρε τον όμιλο να τρελαθούμε όλοι».

Την ίδια ώρα, ο Στράκα προσπαθούσε να ηρεμήσει τους ποδοσφαιριστές του, λέγοντάς τους... «δεν έχουν εσάς στο στόχαστρο και ας κάνουμε ότι περνάει από το δικό μας χέρι να βοηθήσουμε στην εξομάλυνση της κατάστασης».

* Η ΠΑΕ ΟΦΗ κατέθεσε έφεση κατά της απόφασης για τιμωρία του Μπαρκαουάν για μία αγωνιστική.


Νομίζω ένα dislike στον Βατσινα ίσως να χωράει :wink:
Με παπί δανεικό_στους Χημικούς Μηχανικούς!

Πώς να καταλάβουν τι σημαίνεις εσύ;
User avatar
Asvos21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3564
Joined: Mon Jan 07, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K & AC Fiorentina
Status: Πολιτική Ανασύνθεση ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Location: Μπουρνάζι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

http://www.sport-fm.gr/article/153151

Παρελθόν από την τεχνική ηγεσία του ΟΦΗ αποτελεί ο Φράντισεκ Στράκα. Ο Τσέχος τεχνικός επέστρεψε στο Ηράκλειο από την Πράγα, όπου είχε μεταβεί για την παρουσίαση του βιβλίου του, και ενημερώθηκε ότι η συνεργασία του με την ομάδα της Κρήτης τερματίζεται. Αφήνει τον ΟΦΗ στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, χωρίς νίκη και με μόλις 4 βαθμούς, μετά από 8 αγωνιστικές. Το μόνο που απομένει είναι η ανακοίνωση του διαζυγίου, κάτι που πάντως αποτελεί τυπική διαδικασία, ενώ το μεσημέρι θα αποχαιρετήσει τους παίκτες στην προπόνηση.

Αξίζει να σημειωθεί πως στην προγραμματισμένη για το πρωί της Πέμπτης συνέντευξη Τύπου το «παρών» έδωσε ο Παύλος Αδάμος, ο οποίος αναλαμβάνει καθήκοντα πρώτου προπονητή μέχρι να βρεθεί μια μόνιμη λύση. «Η ψυχολογία της ομάδας είναι πολύ πεσμένη και πρέπει να ανεβάσουμε τους παίκτες. Η αποστολή μας στις Σέρρες είναι πολύ δύσκολη», τόνισε.
Με παπί δανεικό_στους Χημικούς Μηχανικούς!

Πώς να καταλάβουν τι σημαίνεις εσύ;
User avatar
Asvos21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3564
Joined: Mon Jan 07, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K & AC Fiorentina
Status: Πολιτική Ανασύνθεση ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Location: Μπουρνάζι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Supe ... 21182.html

Η συμφωνία επήλθε την Τετάρτη και το μεσημέρι της Πέμπτης (20/11), ο... γάμος επισημοποιήθηκε. Ο Γιάννης Ματζουράκης αναλαμβάνει τα "ηνία" του ΟΦΗ, όπως γνωστοποίησε με σχετική ανακοίνωσή της στην ιστοσελίδα της η ΠΑΕ.

Ο 60χρονος τεχνικός αναλαμβάνει τη "σκυτάλη" από τον Παύλο Αδάμο, ο οποίος ως υπηρεσιακός τεχνικός και αντικαταστάτης του Φράντισεκ Στράκα οδήγησε τους Κρητικούς στην πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, στην 9η αγωνιστική, απέναντι στον Πανσερραϊκό στη μακεδονική πόλη.

Ο Ματζουράκης αναλαμβάνει άμεσα την ομάδα και θα βρίσκεται στον πάγκο της στο κυριακάτικο παιχνίδι με αντίπαλο την ΑΕΚ (23/11, 16:45) για την 11η αγωνιστική της Super League.

Ο ΟΦΗ αποτελεί τον όγδοο διαφορετικό σταθμό στην καριέρα του, με πιο πρόσφατη εμπειρία την περσινή σεζόν στη Βέροια, όπου σε 13 αγώνες στο πρωτάθλημα είχε τέσσερις νίκες, μία ισοπαλία και οκτώ ήττες.

Η σχετική ανακοίνωση

"Η διοίκηση της ΠΑΕ-ΟΦΗ ανακοινώνει την συνεργασία της με τον προπονητή κ. Γιάννη Ματζουράκη".
Με παπί δανεικό_στους Χημικούς Μηχανικούς!

Πώς να καταλάβουν τι σημαίνεις εσύ;
Locked

Return to “ΟΦΗ”