Οικονομικά

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον ΟΦΗ!
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13274
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ποια είναι η πραγματική οικονομική κατάσταση της ΠAE;
2. Tο σύνολο των ζημιών έως τη γενική συνέλευση του Δεκεμβρίου άγγιζε τα 3,9 εκατομμύρια ευρώ, τα οποία θα μεταφερθούν στον επόμενο ισολογισμό. Oι πληροφορίες αναφέρουν πως πλέον τα χρέη φτάνουν τα 5 εκατομμύρια, υπολογίζοντας αυτά τα οποία δημιουργήθηκαν τη φετινή σεζόν.
O Φανούρης Bατσινάς παραδέχτηκε στη ΓΣ μόνο τις οφειλές τριών μηνών προς τους παίκτες. Mετά τη μεταγραφή του Aλέξη Tζόρβα είχε δηλώσει δημόσια πως υπήρχε ένα άνοιγμα της τάξης του 1,2 εκατ. ευρώ, το οποίο κάλυψε με τα χρήματα που εισέπραξε για τον διεθνή πορτιέρο (!), ενώ ταυτόχρονα τόνιζε πως 850.000 ευρώ επενδύθηκαν στην αγορά του N? Nτόι.
http://www.goalday.gr/article.asp?catid ... id=2161284

Oνομα Aπολαβές
Nταμ N? Nτόι 210.000
Πίτερ Oροζ 180.000
Aρκάδιους Mάλαρζ 150.000
Eλίνι Δημούτσος 100.000
Eστεμπάν Eρέρα 90.000
Tάσος Bενέτης 80.000
Γιώργος Mανούσος 40.000
Aντριαν Σεντλίνσκι 30.000
Aλεξάντερ Πέσιτς 30.000
Iλια Στόλιτσα 60.000
Φράντζ Mπερτίν 50.000
Mάριους Σουλεάπ 50.000
Πινέιρο Πακίτο 50.000
Mάριο Λάμεσιτς 50.000
Kορνέλ Kορνέα 50.000
Xουάν Mπεθάρες 50.000
http://www.goalday.gr/article.asp?catid ... id=2161286
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο ΟΦΗ επιστρέφει στη φυσική του έδρα,το γήπεδο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης».Την απόφαση αυτή έλαβαν από κοινού αντιπροσωπείες των διοικήσεων ΠΑΕ και Ερασιτέχνη ΟΦΗ,μετα από συνάντηση που είχαν σήμερα(Παρασκευή -mperdema ) αργά το απόγευμα στα γραφεία του Ερασιτέχνη ΟΦΗ. «Εμείς σαν Ερασιτέχνης ΟΦΗ ήμασταν πάντα υπέρ της άποψης ότι η ποδοσφαιρική ομάδα πρέπει να αγωνίζεται στην φυσική της εδρα.Εχουμε ένα όμορφο ποδοσφαιρικό γήπεδο και παρά τα όσα υποστηρίζουν κάποιοι μπορώ να πω ότι είναι σε άριστη κατασταση.Με κάποιες παρεμβάσεις θα είναι σύντομα έτοιμο να φιλοξενήσει την ομάδα μας στο νέο πρωταθλημα.Χαιρομαι που η ΠΑΕ ΟΦΗ πήρε την απόφαση αυτή» τόνισε μετά το τέλος της συνάντησης ο πρόεδρος του Ερασιτέχνη ΟΦΗ Βασίλης Ξημερης. Η συνάντηση Ερασιτέχνη-ΠΑΕ έγινε κατόπιν εγγραφου που είχε στείλει ο Ερασιτέχνης ΟΦΗ στην ΠΑΕ ΟΦΗ και από την οποία ζητούσε άμεση απάντηση για το αν προτίθεται η ποδοσφαιρική ομάδα να χρησιμοποιήσει ως έδρα τη νέα σεζόν το γηπεδο,καθως θα έπρεπε να σχεδιαστούν έγκαιρα κάποιες παρεμβάσεις που πρέπει να γινουν,ενω ο Ερασιτέχνης ΟΦΗ θα έπρεπε να ολοκληρώσει το σχεδιασμό του για την εμπορική εκμετάλλευση του χώρου με μια σειρά δραστηριοτήτων το καλοκαίρι,αλλα και να γίνει η προετοιμασία της οργάνωσης της ακαδημίας ποδοσφαίρου που φιλοξενείται εκεί(450 αθλητές).

Στη συνάντηση συμμετείχαν απο την πλευρά της ΠΑΕ ΟΦΗ οι κκ Βατσινας,Παπαδογιαννακης,Πανταλακης.Και από την πλευρα του Ερασιτεχνη ΟΦΗ οι κ.κ.Ξημερης,Βλαχακης,Σπυριδακης,Σπαγουλάκης,αλλα και οι νομικοί σύμβουλοι του Ερασιτέχνη ΟΦΗ κ.κ.Σερπετσιδακης,Κληρονόμος,Σταματάκης.Οι πρόεδροι ΠΑΕ και Ερασιτέχνη συμφώνησαν πως η επιστροφή της ομάδας στο Γεντι Κουλέ είναι η ενδεδειγμένη λυση.Μαλιστα αμέσως μετά το τέλος της συνάντησης επισκέφτηκαν το ιστορικό γήπεδο και συμφώνησαν ότι μέχρι την επόμενη εβδομάδα θα γίνει καταγραφή των παρεμβάσεων που πρέπει να γίνουν.

ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
http://www.ofi-ac.gr/news_selection.asp?id=1681
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75779
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Σε πολύ δύσκολη θέση έχει έρθει ο ΟΦΗ καθώς οι μέρες περνούν, τα χρέη παραμένουν και αν μέχρι την Παρασκευή δεν δοθεί στην εφορία το ποσό των 200-300.000 ευρώ η ομάδα θα χάσει το δικαίωμα συμμετοχής στο νέο πρωτάθλημα.

Παράλληλα μέχρι την Δευτέρα θα πρέπει να έχει ο ΟΦΗ στα ταμεία του ένα ποσό γύρω στο 1,2 το οποίο θα αποταμιεύεται προκειμένου η ομάδα να καλύπτει τις υποχρεώσεις της.

Όσον αφορά το χρέος που υπάρχει προς την εφορία, σύμφωνα με πληροφορίες είναι 1 εκ. ευρώ και το οποίο ισόποσα ρυθμίζεται. Οι 500.000 ευρώ σε 120 δόσεις των 4.000 ευρώ και οι υπόλοιπες 500.000 σε 8 δόσεις.

Ακόμα υπάρχει οφειλή 1.800.000 ευρώ προς τρίτους, που συν της άλλοις θα πρέπει να παρουσιάσουν την Δευτέρα εγγράφως την διαβεβαίωση τους για τον διακανονισμό, ότι τα έχουν βρει με την ομάδα για το πώς θα τους καταβληθούν τα χρωστούμενα, ειδάλλως η ήδη δύσκολη κατάσταση θα γίνει ακόμα δυσκολότερη.

http://www.athleticradio.gr/index.php/a ... ew/1/12833

:?
Locked

Return to “ΟΦΗ”