Load more leagues ή Load or players?

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2021!
Post Reply
User avatar
zois92
Rotation
Rotation
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 10, 2011 11:48 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Λίβερπουλ
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Καλημέρα παιδιά,

Σκέφτομαι να ξεκινήσω καινούργιο παιχνίδι και έχω μια απορία.
Μέχρι στιγμής κάθε save που ξεκινούσα περιλάμβανε καμία 10αρια πρωταθλήματα και γύρω στους 90.000-100.000 παίκτες.
Κάπου είδα όμως ένα editor data το οποίο σου κάνει load όλους τους παίκτες 200.000+ και ήθελα να το δοκιμάσω.

Υπάρχει κάποιος λόγο να φορτώσω όλους τους παίκτες και 10+ πρωταθλήματα ;(θα ξεκινήσω με Ολυμπιακό και δεν σκοπεύω να αλλάξω ομάδα όποτε θα έχω playable Ελλάδα μόνο)
Ή από την στιγμή που θα φορτώσω όλους τους παίκτες δεν υπάρχει νόημα και τα πρωταθλήματα;
User avatar
xpert
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 437
Joined: Mon Aug 02, 2004 4:56 pm
Football Manager της ομάδας: AJ Auxerre
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool FC
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Δεν έχει νόημα να φορτώσεις τα πρωταθλήματα ενώ έχεις φορτώσει τους παίκτες... Δε σε νοιάζει να βλέπεις πως εξελίσσονται τα παιχνίδια αλλού

Επιπλέον, για μία ομάδα σαν τον Ολυμπιακό, αν φορτώσεις παίκτες με National reputation από Ευρώπη, Αφρική και νότια Αμερική και large database θα σου περάσει περίπου 50.000 παίκτες... Είναι υπέρ αρκετοί !!!

Το να σου φορτώσει άλλους 50 χιλιάδες, που δεν θα είναι ποτέ κατάλληλοι για πρωταθλητισμό, τι να τους κάνεις ;; απλά θα σου καθυστερεί το παιχνίδι

100 χιλιάδες παίκτες θα σε βοηθούσαν αν αναλαμβανες ομάδα 3ης εθνικής...αλλιως είναι ανούσιο

Στάλθηκε από το LM-V405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
zois92
Rotation
Rotation
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 10, 2011 11:48 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Λίβερπουλ
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ρωτάω για να ξέρω το επίπεδο ρεαλισμού στα αλλά πρωταθλήματα.
Κάπου διάβασα ότι αν δεν φορτώσεις ένα συγκεκριμένο πρωτάθλημα τότε η όλη αλληλεπίδραση στο συγκεκριμένο πρωτάθλημα δεν θα είναι τόσο ρεαλιστικη(π.χ μεταγραφές, τραυματισμοί, εξέλιξη παικτών και reputation ομάδας, αληθινό staff).
User avatar
xpert
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 437
Joined: Mon Aug 02, 2004 4:56 pm
Football Manager της ομάδας: AJ Auxerre
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool FC
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Αν γινόταν έτσι, τότε με το πέρασμα των σεζον όλοι οι παίκτες θα εξελίσσονται μόνο στο πρωτάθλημα που έχεις φορτωμένο και όλα τα ευρωπαϊκά θα κατέληγαν σε ομάδες από αυτή τη χώρα... Δε στέκει

Ακόμα κι αν δε βλέπεις προπονητές σε μία ομάδα, δε σημαίνει πως το παιχνίδι δεν εξομοιώνει την εξέλιξη των παικτών

Στάλθηκε από το LM-V405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”