Football Manager 2021 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2021!
Post Reply
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Σε εμένα χρειάστηκε να κάνω restart το Steam για να το εμφανίσει.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9116
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

αν δεν κάνω λάθος σήμερα θα έχουμε επιτέλους και αναλυτική παρουσίαση του touch. αντε να δούμε τι καινούριο θα μπει.
Spoiler: show
Image
User avatar
s16vrs210
Amateur
Amateur
Posts: 183
Joined: Mon Jul 05, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

παιδιά,κατεβασα το παιχνίδι από eneba,στο steam ομως προσπαθω να βρω την λειτουργια add a game,αλλα δεν μπορω να την βρω?γνωριζετε που ακριβως ειναι?ευχαριστω πολυ!
User avatar
s16vrs210
Amateur
Amateur
Posts: 183
Joined: Mon Jul 05, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

μολις το βρηκα παιδια!!ολα κομπλε!!
vnnd
Trialist
Trialist
Posts: 67
Joined: Sat Jan 19, 2008 8:35 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο editor και resource archiver δεν ανοιγουν καν, τουλαχιστον σε μενα.
User avatar
silver arrow
Football Legend
Football Legend
Posts: 12347
Joined: Tue Oct 31, 2006 10:28 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

johndoe wrote: Tue Nov 24, 2020 4:43 am Σε εμένα χρειάστηκε να κάνω restart το Steam για να το εμφανίσει.
Σε ubuntu είσαι; Πως το έκανες να δουλέψει αν ναι, προσπαθώ να κάνω το ίδιο με το 20 (μέσω Proton 4.11) αλλά δεν δουλεύει στο 21, μόνο ο editor ανοίγει.
Θα αναγκαστώ να παίξω στο λαπτοπ. :D
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Όχι πλέον εδώ και καιρό έχω αναγκαστεί να βάζω dual boot στα μηχανήματά μου μόνο και μόνο για να παίζω FM :P
Ίσως να μπορέσεις να γλιτώσεις με το να φτιάξεις ένα Windows VM και να παίζεις από εκεί αν θες να παίζεις από Ubuntu (το έκανα παλιά), αλλά προφανώς δεν θα έχει την ίδια απόδοση με το native.
tsak12
Trialist
Trialist
Posts: 21
Joined: Sun Dec 25, 2016 6:13 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα και καλή μας μανατζερική χρονιά. Εχω ερώτηση: Πάω να κατεβάσω τα club kits και σε όλα μου βγάζει error, ξέρουμε γιατί???
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Αυτό έλειπε να μην την παλεύει το manager σε VM πάνω σε τέτοιο μηχάνημα :P Δεν ξέρω τι θα κάνουν τα γραφικά αλλά το processing κλπ θα είναι μια χαρά.
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Ερωτηση με αποδεκτη ΤΟΝ ΝΙΚ:

Ποτε να υπολογιζουμε τα φετινα Data Packs;;; :D
User avatar
MrPapa
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Sat Aug 24, 2019 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AC MILAN
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Milan, Λαμία
facebook προφίλ: makis.papa
Status: Immer Vorwärts!
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μια παρατήρηση που είδαμε σήμερα. ΓΕΛΟΙΟ το γεγονός οτι φέτος ο assistant μετριέται ως coach και δεν έχει ξεχωριστή θέση. Αν έχεις γεμίσει την ομάδα από coaches και για κάποιο λόγο φύγει τότε..... ΔΕΝ έχεις ασίσταντ μέχρι να αυξηθεί το όριο! Δεν ξέρω αν γίνεται σε άλλα πρωταθλήματα αλλά σίγουρα ξενέρωσα στην Bundesliga με αυτήν την γελοιότητα. Aν όντως ισχύει στην πραγματικότητα είναι τραγικό. Αν το.... φαντάστηκε το fm είναι τραγικότερο.
"When I lost a match I broke down in frustration. Today players lose, take a selfie and put it on the Internet. They make me sick."
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

DimiZag wrote: Wed Nov 25, 2020 12:07 am Ερωτηση με αποδεκτη ΤΟΝ ΝΙΚ:

Ποτε να υπολογιζουμε τα φετινα Data Packs;;; :D
Θα ανοίξω τοπικ σήμερα με λεπτομέρειες
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10047
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

MrPapa wrote: Wed Nov 25, 2020 1:32 am Μια παρατήρηση που είδαμε σήμερα. ΓΕΛΟΙΟ το γεγονός οτι φέτος ο assistant μετριέται ως coach και δεν έχει ξεχωριστή θέση. Αν έχεις γεμίσει την ομάδα από coaches και για κάποιο λόγο φύγει τότε..... ΔΕΝ έχεις ασίσταντ μέχρι να αυξηθεί το όριο! Δεν ξέρω αν γίνεται σε άλλα πρωταθλήματα αλλά σίγουρα ξενέρωσα στην Bundesliga με αυτήν την γελοιότητα. Aν όντως ισχύει στην πραγματικότητα είναι τραγικό. Αν το.... φαντάστηκε το fm είναι τραγικότερο.
Αν φύγει δε θα έχεις έναν coach λιγότερο από το όριο, άρα θα μπορείς και να τον αντικαταστήσεις; Επίσης νομίζω πως πάντα είχες τη δυνατότητα να απολύσεις αμέσως κάποιον από το staff όταν έκλεινες κάποιον άλλον ώστε να είσαι μέσα στο όριο.
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1958
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

To nou sou... wrote: Wed Nov 25, 2020 11:29 am
MrPapa wrote: Wed Nov 25, 2020 1:32 am Μια παρατήρηση που είδαμε σήμερα. ΓΕΛΟΙΟ το γεγονός οτι φέτος ο assistant μετριέται ως coach και δεν έχει ξεχωριστή θέση. Αν έχεις γεμίσει την ομάδα από coaches και για κάποιο λόγο φύγει τότε..... ΔΕΝ έχεις ασίσταντ μέχρι να αυξηθεί το όριο! Δεν ξέρω αν γίνεται σε άλλα πρωταθλήματα αλλά σίγουρα ξενέρωσα στην Bundesliga με αυτήν την γελοιότητα. Aν όντως ισχύει στην πραγματικότητα είναι τραγικό. Αν το.... φαντάστηκε το fm είναι τραγικότερο.
Αν φύγει δε θα έχεις έναν coach λιγότερο από το όριο, άρα θα μπορείς και να τον αντικαταστήσεις; Επίσης νομίζω πως πάντα είχες τη δυνατότητα να απολύσεις αμέσως κάποιον από το staff όταν έκλεινες κάποιον άλλον ώστε να είσαι μέσα στο όριο.
Στο περσινό ειδικά επιτέλους το έκαναν να δουλεύει σωστά. Έρχεται ο Κώστας να αντικαταστήσει τον Γιώργο και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ υπάρχει επιλογή να αναλάβει άμεσα τα ίδια καθήκοντα με αυτόν. Δεν χρειαζόταν να πας εκ νέου στα staff responsibilities να τα ρυθμίσεις.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”