Football Manager 2021 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2021!
Post Reply
Cadoni
Trialist
Trialist
Posts: 51
Joined: Sat Mar 02, 2019 3:35 pm
Football Manager της ομάδας: Energiya NK
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν νομίζω να αλλάξουν και πάρα πολλά στο ME.
Μια αναβαθμισμένη έκδοση του 19 (ξανά).

Φέτος δεν θα υπάρξει προπαραγγελία από εμένα, γιατί η τακτική τους πέρυσι να αφήσουν το παιχνίδι στην μοίρα του από Μάρτιο δεν ήταν και ότι καλύτερο. Οπότε μετά από Φεβρουάριο και βλέπουμε.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Μα κάθε χρόνο αυτό κάνουν γιατί τότε ξεκινάει η δουλειά για το επόμενο παιχνίδι. Έχει τύχει να βγάλουν hotfix και πιο μετά αλλά αυτό είναι η εξαίρεση.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
redmanftw
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5304
Joined: Wed May 20, 2009 10:56 am
Football Manager της ομάδας: Olympiacos Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Status: Στη φάση βετεράνος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καμια εκδηλωση θα γινει φετος μπας και το κερδισουμε?
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του Ανθυπασπιστού
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17748
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Corona fm meeting.

Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Cadoni
Trialist
Trialist
Posts: 51
Joined: Sat Mar 02, 2019 3:35 pm
Football Manager της ομάδας: Energiya NK
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mojotzotzo wrote: Sun Sep 27, 2020 2:13 pm Μα κάθε χρόνο αυτό κάνουν γιατί τότε ξεκινάει η δουλειά για το επόμενο παιχνίδι. Έχει τύχει να βγάλουν hotfix και πιο μετά αλλά αυτό είναι η εξαίρεση.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άλλο πράγμα εννοώ. Είχαν βγάλει και ανακοίνωση στο bugs forum.
Ελπίζω να μην δούμε ξανά τα ίδια με άλλο UI στο 21.
User avatar
stratos79
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Sat Oct 16, 2004 11:41 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος και όχι μόνο!!!
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος-Α.Ο.Καβαλας
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Εύχομαι να να μην υπάρχει για 3 συνεχόμενη χρονιά το πρόβλημα με τις nvidia μπας και ξαναπαίξουμε γιατί από το 2000 που παίζουμε συνεχόμενα εδώ και 3 χρόνια μας έχει γ@m!ς3! αυτό το θέμα...
Η Σιωπή είναι η πιο Τέλεια Εκφραση της Περιφρόνησης...
Karagiozis
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Tue Apr 11, 2006 5:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι προβλημα φιλε???
User avatar
stratos79
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Sat Oct 16, 2004 11:41 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος και όχι μόνο!!!
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος-Α.Ο.Καβαλας
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Karagiozis wrote: Tue Oct 06, 2020 11:08 pm Τι προβλημα φιλε???
Lag-άρει συνέχεια στο match μέσα και κολλάει το ημερολόγιο!
Όσες αναφορές γίνανε στην εταιρεία δεν βρέθηκε λύση στο πρόβλημα για 3 συνεχόμενα χρόνια τουλάχιστον αφού αντί για λύση η 1 εταιρεία έριχνε το βάρος στ5ην άλλη!!!
Εύχομαι φέτος να μην υπάρχει θέμα. Πάντως ούτε πέρσι λύθηκε όσο και να το παρακολούθησα από παράπονα ανά τον κόσμο στο επίσημο σάιτ
Η Σιωπή είναι η πιο Τέλεια Εκφραση της Περιφρόνησης...
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Έχοντας πάντως προσωπική εμπειρία από τον τρόπο που συνεργάζεται η NVIDIA και με πολύ μεγαλύτερη εταιρεία/πελάτη από την SI, δεν μου κάνει και μεγάλη εντύπωση που δεν έχει βγει άκρη. Όχι ότι δεν είναι δουλειά της SI να βγάλει άκρη (δικό της παιχνίδι και το fan base), αλλά άνετα παίζει να έχουν πέσει σε τοίχο και να μην μπορούν να πάρουν τις πληροφορίες που χρειάζονται.
Karagiozis
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Tue Apr 11, 2006 5:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωχ οταν λες κολλαει οτι freezαρει και δεν προχωραει το παιχνιδι? Και πρεπει να το ξαναρχισεις? Η απλα κανει πολλη ωρα να προχωρησει?
ΕΠισης στο ματς, το lag γινεται στο 3-D η και στο 2-D που βλεπεις τα μπιλακια????
Μηπως ειναι θεμα ολιγοριας απο Nvidia και θα πρεπει να βγαλει drivers? 3 χρονια ειναι αυτα... Πως και δεν το εχουν φτιαξει ακομα, απορω...
(Υποψηφιος αγοραστης Nvidia ειμαι, γι αυτο και το ενδιαφερον και ο προβληματισμος)
User avatar
stratos79
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Sat Oct 16, 2004 11:41 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος και όχι μόνο!!!
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος-Α.Ο.Καβαλας
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Karagiozis wrote: Wed Oct 07, 2020 11:32 am Ωχ οταν λες κολλαει οτι freezαρει και δεν προχωραει το παιχνιδι? Και πρεπει να το ξαναρχισεις? Η απλα κανει πολλη ωρα να προχωρησει?
ΕΠισης στο ματς, το lag γινεται στο 3-D η και στο 2-D που βλεπεις τα μπιλακια????
Μηπως ειναι θεμα ολιγοριας απο Nvidia και θα πρεπει να βγαλει drivers? 3 χρονια ειναι αυτα... Πως και δεν το εχουν φτιαξει ακομα, απορω...
(Υποψηφιος αγοραστης Nvidia ειμαι, γι αυτο και το ενδιαφερον και ο προβληματισμος)
Αν το ψάξεις λίγο θα δεις ότι το πρόβλημα είναι στις nvidia κάρτες αποκλειστικά καθώς κανείς με άλλη κάρτα δεν διαμαρτύρεται για κάτι, χωρίς να σημαίνει ότι οι κάρτες της εταιρείας αυτής δεν ανταποκρίνονται έτσι...για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις το αναφέρω.
Ίσως είναι συνδυασμός κάποιων λειτουργιών.
https://community.sigames.com/topic/495 ... ngine-lag/
Στο παραπάνω link θα σου λυθούν όλες οι απορίες...
Απλά κι εγώ που θα αλλάξω κάρτα πάλι σε nvidia θα πάω κι εύχομαι να μην είμαι πάλι από τους άτυχους...γιατί την πρώτη αλλαγή που έκανα βάζοντας για καλύτερη την nvidia GT730 δεν.... (πολύ καλή κάρτα αλλά....στο fm δεν ταίριαξε...όσο κι αν ακούγεται παράλογο)
Πάντως σίγουρα θα πάω πια σε GTX (τώρα σε ποια....(?) δεν ξέρω ακόμη καθώς παίζει και το χρήμα τον ρόλο του και δεν θέλω να φύγω πάνω από 150 πρπ €)
Η Σιωπή είναι η πιο Τέλεια Εκφραση της Περιφρόνησης...
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Προφανώς το θέμα δεν έχει λυθεί τόσα χρόνια αλλά εδώ να πω πως από όταν το πρωτοανεφερε ο Στράτος καθώς και κάποιοι άλλοι χρήστες εδώ πέρα, είχα nvidia, άλλαξα κάρτα σε nvidia πάλι (και μάλιστα την gt730) και δεν είχα ποτέ το θέμα.

Θέλω να πω ότι το θέμα δεν αφορά όλες τις nvidia, δεν αφορά καν κάποια συγκεκριμένη nvidia. Υποθέτω πως σε κάποιους υπολογιστές υπάρχει ένας συνδιασμός παραγόντων (ίσως με κοινό παρονομαστή κάποιες nvidia?) που προκαλούν το πρόβλημα.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 484
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Επειδή έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα αλλά όχι τόσο συχνά τις τελευταίες μέρες(freezarei το παιχνίδι την ώρα του ματς η στο τέλος του) αν ενημερωθούν οι drivers της nvidia το πρόβλημα θα λυθεί ή είναι θέμα της εταιρείας να το λύσει;;;
User avatar
stratos79
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Sat Oct 16, 2004 11:41 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος και όχι μόνο!!!
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος-Α.Ο.Καβαλας
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

mojotzotzo wrote: Wed Oct 07, 2020 1:18 pm Προφανώς το θέμα δεν έχει λυθεί τόσα χρόνια αλλά εδώ να πω πως από όταν το πρωτοανεφερε ο Στράτος καθώς και κάποιοι άλλοι χρήστες εδώ πέρα, είχα nvidia, άλλαξα κάρτα σε nvidia πάλι (και μάλιστα την gt730) και δεν είχα ποτέ το θέμα.

Θέλω να πω ότι το θέμα δεν αφορά όλες τις nvidia, δεν αφορά καν κάποια συγκεκριμένη nvidia. Υποθέτω πως σε κάποιους υπολογιστές υπάρχει ένας συνδιασμός παραγόντων (ίσως με κοινό παρονομαστή κάποιες nvidia?) που προκαλούν το πρόβλημα.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ήμαστε απόλυτα σύμφωνοι. Και μάλιστα το έχω γράψει πριν 3 χρόνια πρπ...(μάλλον το θυμάσαι).
Το αναφέρω κι εγώ πιο πάνω ότι είναι συνδυασμός λογικά, γιατί δεν έχει λυθεί ούτε από τις εταιρείες.
Πάντως επειδή τα χαρακτηριστικά του PC μου είναι:
Επεξεργαστής (CPU) Intel Core i5-4590 3.30GHz 6MB
Μητρική (Motherboard) ASUS H97M-E
Μνήμη Corsair Vengeance DDR3 8GB 1600MHz Blue
Κάρτα γραφικών (VGA) Nvidia ASUS GT730-4GD3
Δεν ξέρω πραγματικά τι να σκεφτώ να κάνω μήπως και το σώσω εφέτος...
Η Σιωπή είναι η πιο Τέλεια Εκφραση της Περιφρόνησης...
User avatar
Tsouninho
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Wed Feb 19, 2014 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Πας Γιαννινα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Έχει πάρει κανένας κάποιον παίχτη σε παλιότερα manager ελεύθερο μόνο με ποσοστό μεταπώλησης όπως κάνουν πολλές ελληνικές ομάδες ή να του βάζεις ειδικές ρήτρες να μη μπορεί να πηγαίνει σε ανταγωνιστικές ομάδες και αν πηγαίνει να πρέπει η καινούργια του ομάδα να σε πληρώνει? Αν όχι θα ήταν πολύ καλές προσθήκες
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”