Ελληνόπουλα

Αναλύστε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό της ομάδας σας και προτείνετε τα "πουλέν" σας
Post Reply
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημερα!Γράφω αυτό το τόπικ γιατή ήθελα να ανφερθώ στα πολλά και καλά ελληνικά ταλέντα...Πάντα παίζω κυριώς με ελληνικές ομάδες.Έτσι και σε αυτό το fm έχω πάρει μεχρι στιγμής Παναθηναϊκο-Ατρόμητο-Νίκη Βόλου-Ολυμπιακό Πειραιώς και τώρα ΑΕΚ....Γενικά είναι από τα εύκολα fm και ολα τα save έχουν παει γρηγορα καλά.Στο τελευταίο save με ΑΕΚ είμαι στην τρίτη χρονιά(πρωτη κυπελο,δευτερη πρωταθλημα και τωρα τριτη τρενο μπηκα σε cl και γενικα πεταει φωτιες η ομαδα) και έχω καταφέρει να κάνω την ομάδα όπως ήθελα!Συνήθως στην αποστολή των 18 ατόμων έχω 13 Έλληνες....εδώ να τονίσω για έναν ξένο παίκτη,οτι για επιπεδο μεγαλής ελληνικής ομάδας ο cataldi(αμυντικός/κεντρικος μεσος απο lazio,τον βρηκα μιση τιμή σε transfer list και τον πήρα με 4,5 μυρια) είναι εξαιρετικος.....καταλήγοντας στο σημαντικό σημειο....εχω δανεικο μαυροπανο και αγορασμενους νικολαου,χατζηθεωδοριδη,κοκοβα,βαγιανιδη και απο τις ακαδημιες τις αεκ γιουση.....ολοι παρα πολυ καλοι....αλλα οι 2 απιστευτες περιπτωσεις ειναι ο αλεξανδροπουλος(τον εχω στα περισσοτερα save και απο 2-3η χρονια ειναι παικτης cl)... και ο μποτος απο τις ακαδημιες της αεκ(εξαιρετικη περιπτωση,στην αρχη δεν το πιστεψα τοσο και το μετανιωσα...τριτη χρονια στα playoff του cl στην εδρα μου με κοπενχαγη 1 γκολ,1κερδισμενο πεναλντι,1 ασιστ...και σε ολα τα ματς παει καπως ετσι και ας παιζει δεξι εξτρεμ γιατι 10αρι ακομα ο μανταλος ειναι πολυ καλος για να βγει).....συμπερασμα...σε αυτο ειδικα το fm το να επενδυσετε σε ελληνικα ταλεντα ακομα και αν εχετε ομαδα εξωτερικου ειναι πολυ καλη περιπτωση...
User avatar
Tsouninho
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 358
Joined: Wed Feb 19, 2014 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Πας Γιαννινα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Μπορείς αν θέλεις να τσεκάρεις και τους εξής (αν δεν τους έχει βρει ακόμα):

Τερματοφύλακα: Μανδά, Τσολάκη και Στεργιάκη
Δεξιά: Λύραντζη και Wes(από πλατάνια κλεισμένος να πάει στον ΟΦΗ) και Λιάβα
Αριστερά:Κατράνης και Τσαούσης
Κέντρο άμυνας: Γώγος,Αντζουλας και Μιχάι
Μεσοεπιθετικά: Γιαξής,Milojevic,Λολης (προσωπική επιλογή) και Λιατσος

Γενικά υπάρχουν ταλέντα αλλά είναι δύσκολο να τα πάρεις φτηνά και με την μία όλους μαζί για να χτίσεις ομάδα
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ωραίος. Μ
Αρέσουν τα πρότζεκτ όπου πάω να έχω γηγενείς παίχτες. Εύγε


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
BuLLs3y3
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3015
Joined: Mon Jun 26, 2006 10:25 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος Φιορεντινα Αρσεναλ
Status: Loading ...
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Δείτε και τον Γροσδανη από Πας Γιάννινα, πολύ καλός αμ. μέσος !! Μαζί με τον Γωγο που είναι πολύ καλός αμυντικός και αναφέρθηκε παραπάνω
User avatar
Tsouninho
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 358
Joined: Wed Feb 19, 2014 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Πας Γιαννινα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

BuLLs3y3 wrote: Mon Apr 06, 2020 12:41 pm Δείτε και τον Γροσδανη από Πας Γιάννινα, πολύ καλός αμ. μέσος !! Μαζί με τον Γωγο που είναι πολύ καλός αμυντικός και αναφέρθηκε παραπάνω
Ρε συ ήθελα να γράψω και τον Γροσδανη αλλά λέω θα το παρακάνω με τους παίχτες του πας,έχω ξεκινήσει save και οι 3 τους Γώγος, Λολης και Γροσδανης πάνε σφαίρα ειδικά ο Λολης σαν κρυφός επιθετικός και ο Γροσδανης σαν box to box με καλά μακρινά σουτ αν το προπονήσεις σε αυτήν την κατεύθυνση
User avatar
BuLLs3y3
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3015
Joined: Mon Jun 26, 2006 10:25 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος Φιορεντινα Αρσεναλ
Status: Loading ...
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Ξεκίνησα κι εγώ το δεύτερο καλό save με Πας και ήταν πολύ καλός ήδη από την πρώτη χρονιά.. Είναι αλήθεια βέβαια ότι έμεινα μόνο 1,5 χρόνο και δεν εγγυώμαι την εξέλιξη τους..
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παλικάρια εχετε δικαιο....να πω οτι ξεχασα το απολυτο ταλεντο μανδα....τον εχω και αυτον στην αεκ...αλλα κοστισε στα 17 2μυρια!!!!!!!!!.......επισης εχω παρει και γροσδανη και γωγο και σμπωκο(απο οφη)....αλλα δεν εχω δωσει ευκαιριες στην πρωτη ομαδα...φετος ανεβασα γωγο στην πρωτη σαν 4ο στοπερ....κατρανη και τσαουση που ειχα σε παλιοτερα save δεν με ενθουσιασαν...το διδυμο χατζηθεωδοριδης-κοκοβας ειναι πολλες κλασεις ανωτεροι....και για τελος να πω οτι ξεχασα και ενα φοβερο ταλενο..ζανης απο ατρομητο(ξεκινα 16 χρονων)...τον πηρα και τριτη χρονια εχει κανει φοβερα ποσοστα...στην επομενη θα ειναι σιγουρα στην πρωτη ομαδα και θα παρει πολλες ευκαιριες...αλλα αν δειτε ποσοστα 18 χρονων θα καταλαβετε....ειναι για top επιπεδα....
User avatar
Tsouninho
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 358
Joined: Wed Feb 19, 2014 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Πας Γιαννινα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Γενικά βλέπω ότι όσοι είναι πάνω από 19 δεν εξελίσσονται τόσο όσο αυτοί πού είναι 16 με 17 χρονών πχ ο Στεργιάκης πριν 2-3 χρόνια γινόταν από τους καλύτερους Έλληνες τερματοφύλακες.αλλα από ότι έχω καταλάβει πρέπει να τους προπονείς τους μικρούς και να τους δίνεις ευκαιρίες,πχ στο προηγούμενο save μου με τον Πας (γιατί μόλις ξεκίνησα καινούργιο με ποιο αυστηρά οικονομικά) ο Γώγος έπαιξε από τα 30 παιχνίδια πχ τα 10 κάτι βασικός με έναν έμπειρο δίπλα του,το ίδιο και ο Γροσδάνης και στον Λόλη έδωσα όλα τα στημένα + τα πέναλτι για να ανέβουν τα στατιστικά του,ενώ στις προπονήσεις τους έβαζα να κάνουν πράγματα για να ανεβάσουν συγκεκριμένα χαρακτηριστικά, Γώγος - ταχύτητα, Γροσδάνης - μακρινά σουτ + τελειώματα + ταχύτητα και Λόλης σουτ + τελειώματα

ΥΓ. Καλός είναι και ο Ιατρούδης του Εργοτέλη και μπορείς να τον πάρεις ελεύθερο στο τέλος της πρώτης χρόνιας.
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ιατρούδη είχα πάρει στο save με νικη βολου...καλος για εκει...στην αεκ με κεντρο κριστισιτς-cataldi-αλεξανδροπουλος και τεταρτι kace και πεμπτο σαμπαναζοβιτς(καπως ετσι λεγεται-καλο ταλεντο αλλα ακομα δεν ξερω αν ειναι για αεκ) δεν μπηκα καν στην διαδικασια να τον παρω ελευθερο....οσο για μικρους ειναι καποιοι οπως μαδνας-αλεξανδροπουλος-κοκοβας-μποτος που και τπτ να μην κανεις ανεβαινουν πολυ γρηγορα τα ποσοστα και κανουν παπαδες απο 19 χρονων...
User avatar
Tsouninho
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 358
Joined: Wed Feb 19, 2014 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Πας Γιαννινα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Μιας και έχουμε πιάσει τους μικρούς ρίξτε μια ματιά και στον Djibril Touré αν έχετε ενεργοποιήσει το πρωτάθλημα της Γουινέας,είναι ο μικρός που λένε οτι έχει κλείσει στον ολυμπιακό,σε πολλά save έχει διαφορετικά στα χαρακτηριστικά αλλά πάντα καλά τελειώματα και καλή επαφή
Spoiler: show
Image
Post Reply

Return to “Ομάδες & Παίκτες”