Save με Ολυμπιακό (είμαι όντως ο Βαλβέρδε or what?)

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2020!
Post Reply
ernestovalverde
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Tue Nov 07, 2017 5:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σας αλανια. Καλο καψιμο σε ολους εύχομαι. Ηθελα την γνωμη σας για τ εξης. Εχω παίξει 2 διαφορετικά save και τα 2 με Ολυμπιακό. Στο 1ο ολοκλήρωσα μια σεζόν, τωρα στο 2ο ειμαι σχεδόν στα μισά (αρχες Δεκέμβρη). Και στα 2 εχω βαλει την ομάδα ευκολα στους ομιλους του τσου λου (αποκλείοντας κρασνονταρ, psv , Porto στο ένα σειβ στο αλλο είχα πιο ευκολες κληρωσεις) Στο 1ο σειβ βγηκα πρωτος στους ομιλους (με Ατλέτικο ζενιτ και λιλ) αήττητος και στους 16 αποκλειστηκα δυσκολα απο Τσέλσι. Στο πρωτάθλημα εκτος απο παοκ δεν υπάρχει αντίπαλος Ούτε ντέρμπι. Η μονη μ ηττα ήταν απο παοκ στο τελευταίο ντέρμπι της χρονιάς στα πλέι οφ στην εδρα του και αφου είχα απο καιρο εξασφαλίσει το πρωτάθλημα. Τωρα στο δευτερο σειβ στο τσου λου ισοβαθμω στην πρώτη θεση με τοτεναμ μετα απο 5 αγωνιστικές και στο πρωτάθλημα ειμαι αήττητος με 4αρες και 5αρες παντου και μια λευκή ισοπαλια στην τουμπα. Και ρωτάω συνάδελφοι. Ειναι ευκολο για κάποιο λογο φέτος το παιχνίδι; ειναι ο Ολυμπιακός τοσο καλος; η ειμαι όντως του μεγεθους του αξεπέραστου Ερνέστο;;
ernestovalverde
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Tue Nov 07, 2017 5:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επίσης ξεχασα να αναφέρω οτι ξεκινάω τον ελ αραμπι σχεδον σε ολα τα ματς και ο τύπος παστελωνει 40 γκολ τη χρονιά ενώ δεν του το χα.
User avatar
VAMOS_ZARAGOZA
Trialist
Trialist
Posts: 25
Joined: Sat Mar 28, 2009 6:34 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νομιζω οτι γενικα ειναι ευκολο το save με ολυμπιακο φετος, πρωτος αηττητος (2 ισοπαλιες) μεχρι τον ιανουαριο, μπηκα στους ομιλους του cl σχετικα ευκολα (βγηκα 3ος με παρι ατλετικο παροτι το παλεψα ) και στα ματς δεν απειλουμαστε ιδιαιτερα. Συμφωνω για ελ αραμπι , πολυ καλος σκορερ οπως επισης και πολυ καλος ο Valbuena.
playing football manager since 2005 when Freddy Adu was a must buy
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα!Ξεκινησα και εγω με ολυμπιακο και οντως ειναι πολυ ευκολο save.Πολυ ευκολο νταμπλ και ευρωπη προχωρας ευκολα,συν οτι γρηγορα διαχειριζεσαι μεγαλα ποσα στα μεταγραφικα.Ξεκινησα μετα με Παναθηναικο...και εκει τα πραγματα πηγαν πολυ καλα,οριακα τεταρτος ενω ημουν συνεχεια 3-4ος και πηρα και κυπελο...και τελικα ξεκινησα με την ομαδα μου(νικη βολου) που παιζει football league για ενα πιο δυσκολο save....κλεινοντας την πρωτη χρονια εχω παρει 3 αγωνιστικες πριν το τελος το πρωταθλημα με +10...και στο κυπελο εχω αποκλεισει λαμια-βολο και ειμαι στους 4 με ατρομητο..και στο πρωτο ματς γινεται το εξης....κερδιζω 3-0 για πλακα...σε ματς που ηταν για 5-0...η αληθεια ειναι οτι εχω παρει καμπετση-αθανασακοπουλο-νινη και μερικους ακομα καλους παικτες ειτε ως ελευθερους ειτε ως δανεικους...αλλα ρε παιδια...μηπως παρα εινα ευκολη αυτη η εκδοση???με ομαδα football league πρωτη χρονια να πας τελικο κυπελου?
ernestovalverde
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Tue Nov 07, 2017 5:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

συμφωνω μαζι σου φιλε μου! παραειναι ευκολο νομιζω. εγω τωρα παιζω με αρσεναλ και δευτερη χρονια σηκωσα τα παντα στην Αγγλια + το champions league!
Τι τακτικη χρησιμοποιεις? Εγω gegen παιζω και υποψιαζομαι οτι με αυτη τη τακτικη ειτε παιζεις με ολυμπιακο ειτε με αρσεναλ ειτε με νικη βολου σηκωνεις τροπαια για πλακα.
Last edited by ernestovalverde on Mon Dec 30, 2019 2:19 am, edited 1 time in total.
ernestovalverde
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Tue Nov 07, 2017 5:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

προσπαθω να βρω πως σβηνεις ενα ακυρο ποστ αλλα ματαια :P
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Καλημέρες του all.

Για να φτάσεις να πεις πως το fm20 είναι «εύκολο» θα πρέπει να έχεις καλά atts ως προπονητής, να έχεις βρει μια τακτικής που παίρνει το καλύτερο από τους ποδοσφαιριστές, να κάνει προσεγμένες μεταγραφές, να έχεις καλή συνοχή και καλή ψυχολογία ως ομάδα. Ωραίοι όσοι το πετύχατε!
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
ernestovalverde
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Tue Nov 07, 2017 5:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σου Αντωνη και χρονια πολλα!!
Με τι διπλωμα και τι atts ξεκινας στα save σου? Ισως φταιει αυτο γιατι εγω παντα βαζω τα μαξιμουμ.
Παντως οπως και να χει νομιζω οτι οντως ειναι λιγο easy φετος γιατι και στις προηγουμενες εκδοσεις με τον ιδιο τροπο επαιζα και δεν ειχα τοσο ευκολα και γρηγορα αποτελεσματα.
Ειναι δυνατον ο Μαρινακης να μου δινει 15εκ. νοεμβρη μηνα?
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”