Football Manager 2020 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2020!
Post Reply
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γελάει ο κόσμος με τα ντεμέκ features που ανακοινώνει ο Miles.

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1960
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Εμένα με απασχολούν:
-Θα μπορώ να χρησιμοποιώ τα κουμπιά play/pause του πληκτρολογίου μου όπως σε παλιότερες εκδόσεις (που τώρα δεν μπορώ)?
-Θα μπορώ να κάνω retire μια φανέλα μέσω έντιτορ?
-Θα σταματήσουν οι στήλες στο tactics screen να αναπροσαρμόζουν μόνες τους το μεγεθός τους (είτι να μεγαλώνει χωρίς λόγο η προτελευταία και να χάνεται από το πλάνο η τελευταία)?
-Θα έρχονται οι newgens που παρότι σε εκδήλωση ενδοιαφέροντος μου δηλώνουν πρόθυμοι αλλά όταν πάω να δώσω συμβόλαιο, είναι κόκκινο?
-Θα σταματήσει ο DoF να βάζει transfer list τους παίχτες μου που βρίσκονται στις ρεζέρβες και αν μην έχει τέτοια εντολή?
-Θα σταματήσουν οι παίχτες να ζητάνε να ειναι βασικοί ακόμα και αν μόλις έχουν παίξει βασικοι?

Όλα αυτά τα έχω θέσει στην SI αλλά όπως συμβαίνει πολλές φορές δεν έχω λάβει απάντηση...
User avatar
sheriff7
Backup
Backup
Posts: 843
Joined: Wed Dec 03, 2014 4:48 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΑΡΣΕΝΑΛ,
twitter: https://twitter.com/Sheriff791
Location: ATHENS/TRIKALA
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Image

Image

Image

Image

Image

Image
-nani
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε αντίθεση με τις βλακείες που ανεβάζει ο Miles, μου άρεσαν όλα τα features που ανακοίνωσε το FM, και τα πρώτα και τα σημερινά. Τίποτα επαναστατικό μεν, ωραίες προσθήκες που προσθέτουν στη ρεαλιστικότητα δε. Έναν φόβο ότι αυτά είναι όλα τον έχω αλλά τον είχα και πριν τις σημερινές ανακοινώσεις και με διέψευσαν. Αναμένουμε...

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
sheriff7
Backup
Backup
Posts: 843
Joined: Wed Dec 03, 2014 4:48 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΑΡΣΕΝΑΛ,
twitter: https://twitter.com/Sheriff791
Location: ATHENS/TRIKALA
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

spiros91 wrote: Mon Sep 23, 2019 6:51 pm Εμένα με απασχολούν:
-Θα μπορώ να χρησιμοποιώ τα κουμπιά play/pause του πληκτρολογίου μου όπως σε παλιότερες εκδόσεις (που τώρα δεν μπορώ)?
-Θα μπορώ να κάνω retire μια φανέλα μέσω έντιτορ?
-Θα σταματήσουν οι στήλες στο tactics screen να αναπροσαρμόζουν μόνες τους το μεγεθός τους (είτι να μεγαλώνει χωρίς λόγο η προτελευταία και να χάνεται από το πλάνο η τελευταία)?
-Θα έρχονται οι newgens που παρότι σε εκδήλωση ενδοιαφέροντος μου δηλώνουν πρόθυμοι αλλά όταν πάω να δώσω συμβόλαιο, είναι κόκκινο?
-Θα σταματήσει ο DoF να βάζει transfer list τους παίχτες μου που βρίσκονται στις ρεζέρβες και αν μην έχει τέτοια εντολή?
-Θα σταματήσουν οι παίχτες να ζητάνε να ειναι βασικοί ακόμα και αν μόλις έχουν παίξει βασικοι?

Όλα αυτά τα έχω θέσει στην SI αλλά όπως συμβαίνει πολλές φορές δεν έχω λάβει απάντηση...
Τι εννοείς δεν έλαβες απάντηση?Αυτά που γράφεις είναι προτάσεις σου για το fm.Υπαρχει σχετικο forum (features request forum) στο site της Si στο οποίο γράφεις τις προτάσεις για το καινούργιο fm(μάλιστα μόλις το διαβάσουν το κλειδώνουν κιόλας).Καπως έτσι βελτιώνεται το παιχνίδι από version σε version,μέσα από τις προτάσεις των χρηστών.
-nani
User avatar
sheriff7
Backup
Backup
Posts: 843
Joined: Wed Dec 03, 2014 4:48 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΑΡΣΕΝΑΛ,
twitter: https://twitter.com/Sheriff791
Location: ATHENS/TRIKALA
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Image
-nani
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1960
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

sheriff7 wrote: Tue Sep 24, 2019 1:06 pm
spiros91 wrote: Mon Sep 23, 2019 6:51 pm Εμένα με απασχολούν:
-Θα μπορώ να χρησιμοποιώ τα κουμπιά play/pause του πληκτρολογίου μου όπως σε παλιότερες εκδόσεις (που τώρα δεν μπορώ)?
-Θα μπορώ να κάνω retire μια φανέλα μέσω έντιτορ?
-Θα σταματήσουν οι στήλες στο tactics screen να αναπροσαρμόζουν μόνες τους το μεγεθός τους (είτι να μεγαλώνει χωρίς λόγο η προτελευταία και να χάνεται από το πλάνο η τελευταία)?
-Θα έρχονται οι newgens που παρότι σε εκδήλωση ενδοιαφέροντος μου δηλώνουν πρόθυμοι αλλά όταν πάω να δώσω συμβόλαιο, είναι κόκκινο?
-Θα σταματήσει ο DoF να βάζει transfer list τους παίχτες μου που βρίσκονται στις ρεζέρβες και αν μην έχει τέτοια εντολή?
-Θα σταματήσουν οι παίχτες να ζητάνε να ειναι βασικοί ακόμα και αν μόλις έχουν παίξει βασικοι?

Όλα αυτά τα έχω θέσει στην SI αλλά όπως συμβαίνει πολλές φορές δεν έχω λάβει απάντηση...
Τι εννοείς δεν έλαβες απάντηση?Αυτά που γράφεις είναι προτάσεις σου για το fm.Υπαρχει σχετικο forum (features request forum) στο site της Si στο οποίο γράφεις τις προτάσεις για το καινούργιο fm(μάλιστα μόλις το διαβάσουν το κλειδώνουν κιόλας).Καπως έτσι βελτιώνεται το παιχνίδι από version σε version,μέσα από τις προτάσεις των χρηστών.
Είναι ερωτήσεις μου/bug που έχω αναφέρει που είτε δεν απάντησε ποτέ κανείς είτε είναι ακόμα "under review".
User avatar
sheriff7
Backup
Backup
Posts: 843
Joined: Wed Dec 03, 2014 4:48 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΑΡΣΕΝΑΛ,
twitter: https://twitter.com/Sheriff791
Location: ATHENS/TRIKALA
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Image

Image
-nani
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2128
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Fm20 FeAtUrEs. Γελοιο. Ειναι σα να βγαινει το FIFA και να hypαρει την καινουρια εκδοση στη στυλιστικη αλλαγη του μενου δινοντας καθε μερα μια λεπτομερια σχετικα με το πώς οι ταδε γραμμες εγιναν απο καθετες οριζοντιες. Πολυ βλακεια αυτο που γινεται καθε χρονο, που μια αλλαγη χρωματος backround στο MS Paint το ονομαζουν feature.
User avatar
sheriff7
Backup
Backup
Posts: 843
Joined: Wed Dec 03, 2014 4:48 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΑΡΣΕΝΑΛ,
twitter: https://twitter.com/Sheriff791
Location: ATHENS/TRIKALA
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Image
-nani
User avatar
sheriff7
Backup
Backup
Posts: 843
Joined: Wed Dec 03, 2014 4:48 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΑΡΣΕΝΑΛ,
twitter: https://twitter.com/Sheriff791
Location: ATHENS/TRIKALA
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Επειδη καποιος τους ενδιαφερει...

Image
-nani
User avatar
Nio 10
Manager
Manager
Posts: 4243
Joined: Sat Dec 12, 2009 9:18 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.-Man Utd-Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Anton Kousnij wrote: Sun Sep 22, 2019 4:00 pm Τι είδους δεκαριά? Κλασικό παλαιάς κοπής που η δουλειά του είναι τα 26281726 ασίστ και 361819 γκολ από φάουλ?
Η τον κινητικό τον αιχμηρό τον κάτι σαν φολς9 πιο αργό και πιο τεχνικό? Κινλιγο πιο πίσω?
Γιατί εμενανε ο δεκαρης ο ΠΟ(Υ) και σκόραρε και μοίραζε και σπάνια έκανε ματς κάτω από 6.9

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
εγώ ας πούμε παίζω με amc/support ή attack αν παίζω με έναν επιθετικό θα ήθελα προσωπικά λίγες περισσότερες ασσιστ γιατί από γκολ κάτι γίνεται.
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Ναι δεν έχει τόσες ασίστ όσες θα περιμέναμε από ένα κλασικό δεκαρι.αλλα ο amc δεν είναι κλασικό δεκαριά όπως το έχουμε στο μυαλό μας νομίζω.δεν περνάει η μπάλα συνέχεια από τα πόδια του. Έχει πολλές pass to assist(που λεν στο 2Κ)

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
sheriff7
Backup
Backup
Posts: 843
Joined: Wed Dec 03, 2014 4:48 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΑΡΣΕΝΑΛ,
twitter: https://twitter.com/Sheriff791
Location: ATHENS/TRIKALA
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Image
-nani
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2128
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

τι επιλογες ειναι αυτες? Social αλλαγη τυπου προσθεσαμε αλλα 3 fan reactions, το usability δε το πιανω, το squad reg θα αφορα "βρηκαμε τους σωστους κανονες για το player registration της Γ Εθνικης Ρουμανιας" και για b team "μια φορα το τριμηνο θα σου προτεινει παιχτη να δωσεις χρονο ο u19 manager". Προς το παρον τα μονα ουσιωδη ειναι τα changes στο βιντεο που αφορουν το μακροχρονιο πλανο, την αλλαγη στο squad status των παικτων και οτι μαλλον εχεις περισσοτερες πληροφοριες για το youth intake πριν αυτο γινει.

Ελπιζω να υπαρξει και κατι καλυτερο διαφορετικα ο μονος λογος για να παρεις το game σε full price ειναι αμα εχεις τρελη καψα να παιξεις με ανανεωμενα ροστερ και attributes παικτων και δε μπορεις να περιμενεις.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”