Football Manager 2020 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2020!
Post Reply
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26325
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

georgekolokotronis wrote: Fri May 08, 2020 2:55 pm Τον σαντσο είχα κι εγώ το θέμα αυτό αλλά
Τον άλλαξα σε ανεστραμμένο εξτρέμ και έκανα παπάδες , αποδίδει στο ρόλο πολύ καλυτερα έτσι. Δοκίμασε το .
Τον έβαζα δεξιά σαν AMR inside forward γιατί αριστερά αναγκαστικά έπρεπε να βρω θέση στο Brandt, να μην τρώει πάγκο. Άλλος αυτός, γατί κανονικό. Reus AMC attack κτλ. Και άγριο πάγκο ο φουκαράς ο Hazard αλλά κάποιος πρέπει να κάτσει.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Τον είχα δοκιμάσει Κ εγώ στα δεξιά , δεν τσούλαγε. Αριστερά Κ μόνο . Ροις κάποια στιγμή θα φύγει για απόσυρση όποτε σαντσο αριστερά η αναστραμμένος η εσωτερικός Κ ροις μεσοεπιθετικός. Μπραντ πάγκο Κ πάρε δεξιά έναν να σου κάνει την δουλειά .


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2886
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

To nou sou... wrote: Fri May 08, 2020 2:58 pm Ποια η διαφορά του IF από τον IW; Παίζω το 18 ακόμα και δεν ξέρω, αλλά μου φαίνονται ίδιοι ρόλοι, όχι;
Νομίζω το έχω ξαναποστάρει κάπου αλλά here you go: https://strikerless.com/2019/11/08/the- ... de-option/
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26325
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

georgekolokotronis wrote: Fri May 08, 2020 5:23 pm Τον είχα δοκιμάσει Κ εγώ στα δεξιά , δεν τσούλαγε. Αριστερά Κ μόνο . Ροις κάποια στιγμή θα φύγει για απόσυρση όποτε σαντσο αριστερά η αναστραμμένος η εσωτερικός Κ ροις μεσοεπιθετικός. Μπραντ πάγκο Κ πάρε δεξιά έναν να σου κάνει την δουλειά .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεξιά είναι ο Everton ό,τι πρέπει αλλά τον είχα και για αλλαγή επίθεση όταν έφτυνε πνευμόνι ο Haaland. Σωστά τα λες! αν ξανακάνω save θα ακολουθήσω τις συμβουλές σου!
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
michael1
Manager
Manager
Posts: 4754
Joined: Thu Aug 09, 2007 1:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Κίτρινη Τούμπα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υπαρχει καμια ανεπισημη θεση της εταιριας ως προς το τι σκεφτεται να κανει για την επομενη εκδοση του παιχνιδιου με τοσα ασταθη δεδομενα;
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Όταν λες ασταθή δεδομένα σε τι αναφέρεσαι? Στις ημερομηνίες των πρωταθλημάτων κτλ? Ή στους παίχτες?
User avatar
michael1
Manager
Manager
Posts: 4754
Joined: Thu Aug 09, 2007 1:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Κίτρινη Τούμπα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Που δε ξερουμε πως θα ληξουν τα πρωταθληματα, ποιοι και πως θα βγουν ευρωπη, ποτε θα ξεκινησουν και με τι ορους οι επομενες διοργανωσεις, τι θα γινει με τα συμβολαια που ληγουν, και ολα τα νεα οικονομικα δεδομενα που διαμορφωνονται
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9107
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

μέχρι Νοέμβρη που βγαίνει το παιχνίδι θα έχουν ξεκαθαρίσει τα πράγματα λογικά. διόλου απίθανο να βγει και κάνα μήνα αργότερα σε περίπτωση που δεν προλάβουν.
Spoiler: show
Image
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Η «λογική» λέει οτι τα πρωταθλήματα θα ξεκινήσουν μέχρι 13/9 και η φάση των ομίλων των Ευρωπαϊκών διοργανώσεων μέχρι 11/10. Άρα το θέμα είναι ο τρόπος με τον οποίο θα παρουσιαστούν τα πρωταθλήματα όσον αφορά ημερομηνία έναρξης προετοιμασίας.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Tsakalaki οπως και να εχει θα εχει ενδιαφερον το καινουργιο fm.
Δεν ειναι μονο οτι τα πρωταθληματα θα πανε πισω αλλα και οτι θα εχεις και γιουρο και ολυμπιακους το καλοκαιρι του 21. Η σεζον 21-22 στρωνει για λιγο γιατι η σεζον 22-23 παλι χαλαει λογο μουντιαλ.
Για να δουμε τι θα κανουνε...
Επισης πιστευω οτι το καινουργιο μανατζερ θα βγει αργοτερα.Οχι για Δεκεμβρη αλλα τελη Νοεμβρη σιγουρα.
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

johndoe wrote: Fri May 08, 2020 5:26 pm
To nou sou... wrote: Fri May 08, 2020 2:58 pm Ποια η διαφορά του IF από τον IW; Παίζω το 18 ακόμα και δεν ξέρω, αλλά μου φαίνονται ίδιοι ρόλοι, όχι;
Νομίζω το έχω ξαναποστάρει κάπου αλλά here you go: https://strikerless.com/2019/11/08/the- ... de-option/
Thanks! Οπότε αν κατάλαβα καλά ο IW έχει ως κύριο μέλημα τη δημιουργία ενώ ο IF την εκτέλεση. Όχι πως παίζει κανένα ρόλο στο σέιβ μου, αφού παίζω το 18 ακόμα, αλλά να μη μείνω πίσω στα updates. :P
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάποιες (πρώτες) σκόρπιες σκέψεις τελειώνοντας μια σεζόν στο FM20 έχοντας να παίξω ουσιαστικά (σοβαρό save) από το FM16, αφού με το '18 ασχολήθηκα ελάχιστα και δεν με τράβηξε καθόλου.

Μου άρεσε το μενού στους Στόχους Συλλόγου (Κουλτούρα, Πλάνο 5ετίας και Απόδοση Προπονητή).
Μια μικρή λεπτομέρεια που μου άρεσε είναι η δυνατότητα να λύσεις το συμβόλαιο λχ του Βοηθού Προπονητή και να υπογράψεις με τον καινούργιο ταυτόχρονα χωρίς να χάνεις χρόνο.
Χαίρομαι τον Messi. Δεν τον είχα ποτέ και ήταν η κατάλληλη ευκαιρία να τον απολαμβάνω και ταυτόχρονα να εξερευνώ το παιχνίδι.

Θεωρείται HL η εκτέλεση φάουλ που καταλήγει στο τείχος?Το βλέπω συνέχεια. Εκνευριστικό..
Δίνεται πέναλτι χωρίς VAR?
Irl...δημοσιογράφος κάνει την ίδια ερώτηση 3 φορές αν δεν πάρει την απάντηση που θέλει? ( Δεν αφορά το '20 αποκλειστικά , απλά τώρα το θυμήθηκα).

Παίρνεις για 20εκ τον Kluivert στην Barca?Μου φάνηκαν λίγα και απόρησα.
Ψάχνω σιγά σιγά για αντι - Σουάρες. Σκέφτομαι να πάω προς Martinez (Inter). Αξίζει?
Goku23
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Tue May 12, 2020 11:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα παιδιά δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος για να το ρωτήσω... Έπαιζα εδώ και λίγους μήνες ένα save και τώρα που πήγα να ξεκινήσω καινούργιο έχει κάνει update χωρίς να το επιλέξω και έχει στις ομάδες τις μεταγραφές του Ιανουαρίου κάτι που δεν θέλω... Υπάρχει κάποιος τρόπος να γυρίσω στο αρχικό;; ευχαριστώ
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17737
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Να διαλέξεις την έκδοση του παιχνιδιού πριν το ξεκίνημα του save. Να μην λέει πχ 20.4.1 αλλά τη πρώτη έκδοση. Νομίζω είναι πριν διαλέξεις ποια πρωταθλήματα θα φορτώσεις.

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Οι τυπαδες εκει στην United ειναι για πολλά γελια

Manchester United sues Football Manager makers over use of name
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”