Football Manager 2020 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2020!
Post Reply
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

DrGonzo wrote:Λοιπόν ναι, υπάρχει θέμα. Πολλά τετ-α-τετ χαμένα κάθομαι και τα μετράω.
Παίζοντας δε με μια τακτική που βασίζεται στο να βγαίνουν τα φορ στον κενό χώρο είναι θέμα.
Unplayble δεν είναι αλλά είναι εκνευριστικό.
Και για να προσθέσω κάτι, το θέμα είναι πως στην αρχή, στα πρώτα βήματα στη μπετα, το μόνο θέμα που υπήρχε ήταν τα αρκετά ως πολλά εύστοχα φάουλ. Τώρα, το πώς φτάσαμε στα χαμένα τετ-α-τετ, ποιος ξέρει...

Το φμ 20 έχει ωραίες προσθήκες που τις αντιλαμβάνεσαι όταν φτάσεις 4η-5η σεζόν. Ο τρόπος που λειτουργεί η ακαδημία, τα συμβόλαια των παικτών, οι στόχοι της διοίκηση είναι features που όταν τα ειδα τα θεώρησα minor αλλά δεν είναι τόσο όσο μου φάνηκαν.

ΥΓ: Αποκλείσαμε τον Άγιαξ με «σπάσιμο» της μπάλας από τον Λιβαγια που μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή, και εύστοχο τετ-α-τετ του Μπενζιά και αντί να φωνάξω γκολ, φώναξα «θαύμα» διότι πίστευα ότι αυτά δεν μπορούν να συμβούν ένα τη φορά και τα ειδα να συμβαίνουν στην ίδια φάση.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
JackoS
Backup
Backup
Posts: 982
Joined: Wed May 24, 2006 10:50 pm
Football Manager της ομάδας: Girona Futbol Club
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: PAOK τρελαίνομε!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

greeneye1976 wrote: Mon Dec 30, 2019 11:53 pm Μηπως προωρα ειχαμε διθυραμβους για το παιχνιδι και δεν επρεπε? νιωθω ευτυχια που ακομα δεν το αγορασα...
Εμείς που το πληρώσαμε τι θα κάνουμε πες..
Αντί να κάθομαι στο pc να χαλαρώνω πλέων ανοίγω το παιχνίδι και έχω νεύρα..
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

JackoS wrote: Tue Dec 31, 2019 12:00 pm
greeneye1976 wrote: Mon Dec 30, 2019 11:53 pm Μηπως προωρα ειχαμε διθυραμβους για το παιχνιδι και δεν επρεπε? νιωθω ευτυχια που ακομα δεν το αγορασα...
Εμείς που το πληρώσαμε τι θα κάνουμε πες..
Αντί να κάθομαι στο pc να χαλαρώνω πλέων ανοίγω το παιχνίδι και έχω νεύρα..
Εγω θα ελεγα να περιμενετε νεα updates... το ξερετε καθε χρονο ποσα μυρια προβληματα (παιδικα!) εχει το παιχνιδι!
Ισως και ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ για τον captain hook... και για να το κλεισω μιας και ειμαστε of topic FM2017 μεχρι να πεταμε στον πλανητη Αρη!
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10073
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Εντάξει με πείσατε ότι μπορώ να συνεχίσω ακάθεκτα το σειβ με τη York στο 18. :P

Το να μην μπαίνουν τόσο πολύ τα τετ α τετ και τα πέναλτι, νομίζω ότι είναι από τα πιο εκνευριστικά πράγματα που μπορεί να υπάρξουν στο παιχνίδι. Να βλέπεις την ομάδα να αναπτύσεται σωστά ξέρω γω, να βγάζει τις φάσεις που θες και στο τέλος να το χάνει. Σπας εύκολα το pc εκείνη την ώρα.
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
JackoS
Backup
Backup
Posts: 982
Joined: Wed May 24, 2006 10:50 pm
Football Manager της ομάδας: Girona Futbol Club
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: PAOK τρελαίνομε!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είναι πραγματικά εκνευριστικό σε κάθε αγώνα να βλέπεις τα ίδια και τα ίδια... Να κάνεις τόσες ευκαιρίες και να μπλοκάρει πανεύκολα ο τερματοφύλακας, ή να κάνεις 1-2 να πάει να βγάλει σέντρα και ο αντίπαλος να μπλοκάρει συνεχώς τις σέντρες, ή όλες οι κεφαλιές να καταλήγουν στο οριζόντιο δοκάρι και τις άλλες να τις μπλοκάρει εύκολα ο τερματοφύλακας.. και ξαφνικά να κάνει ο μέσος τους ένα σουτ από μακριά και να το καρφώνει (με μακρινα σουτ 8 ..). Κάθε πέρυσι και καλύτερα.
User avatar
leontokardos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6381
Joined: Mon May 31, 2010 3:39 pm
Location: Glasgow, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Έχω σταματήσει το ματς στο 57ο λεπτό. Κοιτάω την οθόνη με δάκρυα στα μάτια προηγούμενος 3-1 με 2 γκολ από τετ-α-τετ. Κατέβασε το steam κανένα update την ώρα που πήγα για κατούρημα ή ο τεράστιος Αργύρης Καμπετσής σπάει και τα bug;
User avatar
JackoS
Backup
Backup
Posts: 982
Joined: Wed May 24, 2006 10:50 pm
Football Manager της ομάδας: Girona Futbol Club
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: PAOK τρελαίνομε!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν δε δω βίντεο πως είναι να μπαίνει γκολ με τετ α τετ δεν πιστεύω τίποτα..
User avatar
k_cobain_4
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Thu Nov 27, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Hellas Verona
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Newcastle upon Tyne
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμένα πάντως στα τετ α τετ παράπονο δεν έχω στο σειβ μου. Δηλαδή μπαίνουν τετ α τετ, όπως και γυρίσματα της μπάλας από κόψιμο στην περιοχή μεσα κτλ. Να ανεβάσω και τίποτα χαιλαιτς δηλαδή αν θες.

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk

PavelNedved
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 260
Joined: Thu Jul 05, 2018 6:58 pm
Football Manager της ομάδας: ajax
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: #finoalafine#
Location: Ν.Μηχανιωνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επειδή δεν έχω σοσιαλ έχουμε κανένα νεο με update μπας και χαρούμε το παιχνίδι η περιμένουμε μια κ μια τον Μάρτιο...
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σταμάτα ότι κι αν κάνεις. :D
Spoiler: show
Image
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
JackoS
Backup
Backup
Posts: 982
Joined: Wed May 24, 2006 10:50 pm
Football Manager της ομάδας: Girona Futbol Club
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: PAOK τρελαίνομε!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωω! Εμένα ο Κάρολος δεν απέδιδε 1μιση σεζον.. Ε πλέων νισάφι το σταμάτησα το παιχνίδι μέχρι να βγει κανένα update..
User avatar
dalan2007
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1426
Joined: Thu May 10, 2007 9:34 pm
Location: Γαλατσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αποκτήσατε έναν παίκτη που σας πρότεινε το επιτελείο σκάουτινγκ σας σε μία αποστολή άμεσης εστίασης
πως το κανουμε αυτο το achievement ξερει κανεις??
vandoulas12
Trialist
Trialist
Posts: 66
Joined: Wed Feb 17, 2010 2:18 am
Football Manager της ομάδας: Manchester United
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό με τα τετ-α-τετ χαλάει κατά πολύ το παιχνίδι... Όπως επίσης σέντρα περνάει 1 στις 15 ... Ελπίζω να το φτιάξουν και απορώ πώς δεν το έχουν σπουδαιολογήσει τόσο καιρό... Κοντεύει τρίμηνο...
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2128
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Εγω δεν εχω αγορασει το 20 αλλα παρακολουθω σειρα στο youtube απο drBenjy και ξεκαθαρα υπαρχει θεμα στο σειβ του τουλαχιστον στα τετ-α-τετ. Φαινεται πιο πιθανο να σκοραρει καποιος εφοσον εχει και παικτη μπροστα του και σουταρει παρα βγαινοντας τετ-α-τετ με βαθια μπαλια.

Απο την αλλη εγω εχω πανω απο 1000 ωρες πχ στο FM17 και στο συγκεκριμενο σειβ journeyman που παιζω τωρα εχω φοβερο θεμα με τα πεναλτι. Εχω αλλαξει πολλες ομαδες στο σειβ απο γ Εθνικη Γερμανιας, σε β Ισπανιας, σε Σεβιλλη μετα και τωρα με Γιουβεντους. Ανεξαρτητα απο το επιπεδο των παικτων, μπαινει το 20% των πεναλτι μου μεσα ενω πχ αμα δω οτι κερδισαμε φαουλ εκτος περιοχης και το εκτελεσει καποιος με καλα attributes θα μπει μεσα στο 80% των περιπτωσεων. Σε αλλα σειβ ομως στο ιδιο παιχνιδι δεν ειχα το ιδιο θεμα με τα πεναλτι. Οποτε ισως με καποιο τροπο παιζει ρολο το σειβ του καθενος στο τι θα αντιμετωπισει και θα συνεχιζει να αντιμετωπιζει καθολη τη διαρκεια του συγκεκριμενου σειβ και γι αυτο καποιοι απο εσας εχουν θεμα στα 1 εναντιον 1 ενω αλλοι λετε οτι δεν το αντιμετωπιζετε.

Εμπειρικα παιζοντας πανω απο 1000 ωρες το 17 εχω παρατηρησει οτι σε καποια σειβ εχω πολλες φασεις καρμπον που εμφανιζονται συνεχεια και ξερω το αποτελεσμα τους, ενω σε αλλο σειβ δε βλεπω τις ιδιες φασεις ενω χρησιμοποιω παρομοιες τακτικες.
gio2017v
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Wed Mar 29, 2017 3:32 pm
Football Manager της ομάδας: Chester F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα. Είμαι με τη Ρόμα στο 2022 και το Τσάμπιονς Λιγκ μου το εμφανίζει βδομάδα ανά βδομάδα και όχι ανά 2 όπως συμβαίνει τώρα. Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό; Γνωρίζει κάποιος να με ενημερώσει σας παρακαλώ;
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”