Football Manager 2020 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2020!
Post Reply
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

zidane72003 wrote:Ταυτόχρονα ρε.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Με το ένα χέρι τόνα με το άλλο ταλλο? Ρισπε!

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
Sahim
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Sun Sep 01, 2013 1:42 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos SF Piraeus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημερα, παραθετω και εγω την εμπειρια μου ως τωρα απο την μπετα και εχω και μερικες ερωτησεις. Ωραιο το παιχνιδι γενικα με αρκετες αλλαγες. Εχω μακ και μου κρασσαρει περιπου καθε 1:30 ωρα οταν παταω συνεχεια η οταν ειμαι σε αγωνα. Παταω send report στο παραθυρακι που βγαζει, γνωριζει κανεις αν αυτα πανε στην SI ή πρεπει να κανω αναφορα bug? Επισης εχει βρει κανεις που μπορω να δω και να αλλαξω το status ενος παιχτη; (Πχ απο βασικος να βαλω αναπληρωματικος). Ευχαριστω.
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Εριξα μια ματια στις διαφορες μεγαλες εθνικες και διαπιστωσα οτι η εθνικη Αγγλιας εχει τρομερο ταλεντο.Δεν μιλαω για τους μικρους υπερπαιχταραδες τις chelsea αλλα και γενικα φαινεται οτι τουλαχιστον σε ατομικο ταλεντο ειναι παρα πολυ καλοι.
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Γενικά οι αγγλικές ομάδες και τα ταλέντα τους , χρόνια υπερτουμπανιαζονται από τους researchers τους


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9254
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

Sahim wrote: Sun Nov 03, 2019 4:08 am Καλημερα, παραθετω και εγω την εμπειρια μου ως τωρα απο την μπετα και εχω και μερικες ερωτησεις. Ωραιο το παιχνιδι γενικα με αρκετες αλλαγες. Εχω μακ και μου κρασσαρει περιπου καθε 1:30 ωρα οταν παταω συνεχεια η οταν ειμαι σε αγωνα. Παταω send report στο παραθυρακι που βγαζει, γνωριζει κανεις αν αυτα πανε στην SI ή πρεπει να κανω αναφορα bug? Επισης εχει βρει κανεις που μπορω να δω και να αλλαξω το status ενος παιχτη; (Πχ απο βασικος να βαλω αναπληρωματικος). Ευχαριστω.
κάνε αναφορά !
:liverpool:
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1959
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

georgekolokotronis wrote: Sun Nov 03, 2019 7:47 am Γενικά οι αγγλικές ομάδες και τα ταλέντα τους , χρόνια υπερτουμπανιαζονται από τους researchers τους


Sent from my iPhone using Tapatalk
Νομίζω οτι πλέον υπάρχει όντως τρομερό ταλέντο στην Αγγλία. Αυτοι οι πιτσιρικάδες πλέον είτε προπονούνται από Ευρωπαίους προπονητές είτε πάνε δανεικοί πιο συχνα στην Ευρώπη και μαθαίνουν νεα πράγματα και διαφορετικό ποδόσφαιρο, όχι όπως πριν 20 χρονια ξερω γω που η Αγγλία ήταν γεμάτη Άγγλους προπονητές που δίδασκαν "ή η μπάλα ή ο παίχτης, κατα προτίμηση ή μπάλα"

Επίσης, η Τσέλσι που παρακολουθώ που έχει και τις καλύτερες ακαδημίες στην Αγγλία πλέον επενδύει ΠΑΡΑ πολύ στην διαπεδαγώγησή τους πρώτα απ'όλα και μετά σε όλα τα άλλα. Αυτό τους κάνει ανθρώπους που θέλουν να δώσουν το κάτι παραπάνω. Επίσης υπάρχει σταφ που επικεντρώνεται στο να βρίσκει τα σωστά loans και αυτό οδηγεί στην βελτίωσή τους.
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

georgekolokotronis δεν το νομιζω.Γενικα εδω και 3-4 χρονια βλεπεις να βγαζει παρα πολλες καλες μοναδες στην Αγγλια.Ειδικα η τσελσι ειναι να ευχαριστει του της επιβαλανε και τιμωρια για τις μεταγραφες.
Θα σηκωσει κουπα η Αγγλια σε μερκα χρονια.
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ανέκαθεν έβγαζε η Αγγλία ταλέντα αλλά θυμάμαι έντονα από πολύ παλιότερα μάνατζερ από cm εποχές που τα αγγλικά ταλέντα υπερτουμπανιαζονταν


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1959
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Spyridon13 wrote: Sun Nov 03, 2019 11:52 am georgekolokotronis δεν το νομιζω.Γενικα εδω και 3-4 χρονια βλεπεις να βγαζει παρα πολλες καλες μοναδες στην Αγγλια.Ειδικα η τσελσι ειναι να ευχαριστει του της επιβαλανε και τιμωρια για τις μεταγραφες.
Θα σηκωσει κουπα η Αγγλια σε μερκα χρονια.
Για να σηκώσει τίτλους, χρειάζεται προπονητή. Αυτός ο Σάουθγκειτ δεν κάνει, αλλά νομίζω φεύγουνε offtopic οπότε το σταματάω.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Sahim wrote: Sun Nov 03, 2019 4:08 amΕπισης εχει βρει κανεις που μπορω να δω και να αλλαξω το status ενος παιχτη; (Πχ απο βασικος να βαλω αναπληρωματικος). Ευχαριστω.
Δεξί κλικ στον παίχτη και είναι πρώτο

Image
User avatar
panos13
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους αλλά στο δικό μου save δεν φορτώνει facepacks/logos και δεν διορθώνει το πρόβλημα με την Γιουβέντους όσους τρόπους και αν δοκίμασα
Tsoufis1989
Trialist
Trialist
Posts: 75
Joined: Thu Aug 14, 2014 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Aris F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid
Status: Όταν έχεις φάει πολλά χαστούκια... φοβάσαι ακόμη και το χάδι!!!!!
Location: Toumpa Thessalonikis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα και καλό μήνα ποια πρωταθλήματα προτείνεται να είναι ενεργά ώστε να βγάζει πολλούς παίχτες και να μην κολλάει μέσα στο αγώνα? Επηρεάζουν πολύ τα packs μέσα στο παιχνίδι? Στις ρυθμίσεις για πρωχορημενους αλλάζετε κάτι? Ευχαριστώ εκ το πρωτερον
Tsoufis1989
Trialist
Trialist
Posts: 75
Joined: Thu Aug 14, 2014 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Aris F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid
Status: Όταν έχεις φάει πολλά χαστούκια... φοβάσαι ακόμη και το χάδι!!!!!
Location: Toumpa Thessalonikis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

panos13 wrote: Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους αλλά στο δικό μου save δεν φορτώνει facepacks/logos και δεν διορθώνει το πρόβλημα με την Γιουβέντους όσους τρόπους και αν δοκίμασα
panos13 wrote: Sun Nov 03, 2019 2:28 pm Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους αλλά στο δικό μου save δεν φορτώνει facepacks/logos και δεν διορθώνει το πρόβλημα με την Γιουβέντους όσους τρόπους και αν δοκίμασα
Και σε εμένα η betis και κάνα 2 ακομα
User avatar
ThomaS-10-
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Sun Jun 15, 2014 6:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια ερωτηση πηγα να αγορασω το φμ ενω με εχουν χρεωσει κανονικα μου βγαινει οθονη για verification απο κινητο,το βαζω και δεν μου ερχεται τπτ..Τι μπορω να κανω
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Η σχέση μεταξύ του πόσους παίκτες έχεις και πόσο κολλάει είναι καθαρά υποκειμενική. Πρώτον, εξαρτάται από τον υπολογιστή πόσο θα κολλάει. Δεύτερον, στον ίδιο υπολογιστή με τις ίδιες ρυθμίσεις μπορεί για εσένα να είναι αργό το game και για άλλον γρήγορο ή αντίστοιχα λίγοι/πολλοί παίκτες. Τρίτον, εξαρτάται τι save θες να κάνεις, με ποια χώρα και ποια ομάδα.

Η βάση για εμένα είναι Ελλάδα, Αργεντινή, Βραζιλία και τα 5 μεγάλα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα. Από εκεί και πέρα συνήθως προσανατολιζομαι σε Μεξικό, ΗΠΑ, Ν Κορέα, Κίνα και ίσως Πορτογαλία και Ολλανδια. Αλλά αν πχ παίξω με ρωσική ομάδα τότε θα ανοίξω και ουκρανια, τουρκια. Αν παίξω Γερμανία θα ανοίξω Αυστρία και Ελβετία.
Για αριθμό παικτών, δεν νομίζω να έχω κάνει προσωπικά με κάτω από 60χιλ ή πάνω από 100χιλ αλλά συνήθως είναι μεταξύ 70-80 χιλιάδες παίκτες.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”