Custom αρχείο: Ολική αλλαγή δομής πρωταθλμάτων Ελλάδας

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2019!
Post Reply
User avatar
panemean13
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Fri May 19, 2017 12:07 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Pannemeatikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σας παρουσιάζω το έργο μου...

Τα ελληνικά πρωταθλήματα χωρίζονται σε 8 κατηγορίες.

Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για τις ελάχιστες ομάδες τις οποίες δε μπόρεσα να συμπεριλάβω για άγνωστους λόγους καθώς δε μου τις εμφάνισε στην αναζήτηση στο editor.

Έκαστη κατηγορία απο την πρώτη μέχρι και την έβδομη αποτελείται απο 20 ομάδες. Έτσι έχουμε

Hellas Super League 1 με 20 ομάδες και 4 να πέφτουν.

Hellas Superleague 2 με 20 ομάδες και 4 να ανεβαίνουν,4 να υποβιβάζονται στην Hellas Super League 3.

Η Hellas Super League 3 χωρίζεται σε 4 ομίλους οι οποίοι διαχωρίζονται με γεωγραφικά κριτήρια.

Επομένως Α όμιλος αποτελείται απο ολόκληρη τη Μακεδονία,τη Θράκη και το Βόρειο Αιγαίο,Β όμιλος απο Ήπειρο,Θεσσαλία και Κεντρική Ελλάδα,Γ όμιλος απο Αττική,Νότιο Αιγαίο και Κρήτη,Δ όμιλος απο Επτάνησα,Δυτική Ελλάδα και Πελοπόννησο.

Απο κάθε όμιλο ανεβαίνει η πρωταθλήτρια στην Β εθνική και πέφτουν 3 ομάδες στη κατηγορια 5.

Η κατηγορια 5,6,7 χωρίζεται σε 4 ομίλπυς κατ'ανάλογα γεωγραφικά κριτήρια,Απο τη καθε μια κατηγορια απο αυτες ανεβαινουν και πεφτουν 3 ομάδες,με εξαιρεση την 7 που πεφτουν 6 και θα δειτε το λογο.

Όλες οπως σας ειπα αποτελουνται απο 20 ομάδες.

Η κατηγορια 8 ειναι μια ιδιαζουσα κατασταση...

Επειδη οι ομάδες που περισσευαν μετα και την κατηγορια 7 ηταν απειρες ειδικα στη Μακεδονια...Βρε ατιμουτσικα ποσες ομαδες εχετε εκει; Ειχα την εξης ιδέα...

Χώρισα τη κατηγορια 8 σε 24 γκρουπ 6 γκρουπ ανα εκάστοτε γεωγραφική κατηγορία οπως σας τις παρουσιασα.Απο αυτα τα γκρουπ έχουμε περιπου 40 ομαδες στο καθενα οπου παιζουν μια και εξω μεταξυ τους για να μην εχει ο καθε ομιλος 78 ματς στο συνολο.

Βγαινει ετσι ενα ωραιοτατο πρωταθληματακι με 38 στα περισσοτερα γκρουπ ματς.Αυτα οσον αφορα τη κατηγοριοποιηση...

Πέρα απο αυτο εχει μεχρι και την 7 κατηγορια νομιζω χρηματικα επαθλα βαση θεσης οχι για ολες ομως,μπορειτε να τσεκαρετε τα ποσα και για ποιες θεσεις εχω βαλεισε καθε κατηγορια και τηλεοπτικα δικαιωματα ανα ομαδα.Τα ποσα ανταποκρινονται στο δικο μου ιδεατο σχεδιο για το πως θα επρεπε και οι μικροτερες ομαδες να παιρνουν χηματα για να εχουμε ενα καθαρο και δικαιο πρωταθλημα και στη πραγματικοτητα.

Αυτά απο εμενα,ανυπομονω να το δοκιμασετε και να μου πειτε γνωμες.Μεταγραφικη περιοδος ειναι η ιδια μονο που ισχυουν και οι ιδιες ημερομηνιες και για τις μικροτερες κατηγοριες.Ααααα ξεχασα να σας πω...

ΚΥΠΕΛΛΑ.

Εκει κι αν γινεται χαμος.

Εχουμε κυπελλο Ελλαδας, κυπελλο Ελλαδας 2 για β και γ κατηγορια.ελληνικο σουπερ καπ,ελληνικο λιγκ καπ,και 2 κυπελλα για την εκάστοτε γεωγραφικη περιφέρεια οπως τις χωρισα στα οποια στο ενα παίρνουν μέρος οι ομάδες της Γ εθνικης της περιοχης και στο αλλο ειναι και για τις μικροτερες κατηγοριες.

Οσον αφορα υποβιβασμους προβιβασμους και αν μια ομαδα που παιζει στη Μακεδονια προκειται να προβιβστει στη Γ εθνικη της Αθηνας ξερω γω η αν παιζει στη α κατηγορια μακεδονιας-θρακης-βορειου αιγαιου υποβιβαστει στην δευτερη αθηνας ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ.

Εχω ορισει για ολες τις ομαδες με βαση την τοπικη τους περιοχη τις τοπικες κατηγοριες τους.Πχ ο Παννεμεατικος η τοπικη ομαδα της περιοχης μου οτι και να γινει θα παιξει οπως θα δειτε στο παιχνιδι Peloponnisos-West Greece-Ionia League 1,2,3,4 και Ηellas Super League 3 Group D που ειναι αποκλειστικα για Πελοπόννησο,Δυτική Ελλάδα και Ιόνιο.Αυτά απο εμένα.

Συγνώμη που δεν μπόρεσα να το κανω για το fm20 αλλα δεν το εχω αγοράσει.Εχω μεινει στο περσινο.Σας δινω το αρχειακι.Καλη διασκεδαση και μην ξεχασετε να μου σχολιασετε και να στειλετε σχολια και παρατηρησεις!



http://www.mediafire.com/file/pp7dn5dnz ... s.fmf/file
Θα πεθάνουμε γι ' αυτούς τους αλήτες ρε ; 'Οχι δε θα πεθάνουμε!
User avatar
panemean13
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Fri May 19, 2017 12:07 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Pannemeatikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά αν υπάρχει θεμα και δε σας ανοίγει το αρχείο πείτε το εδώ να το ξαναστείλω
Θα πεθάνουμε γι ' αυτούς τους αλήτες ρε ; 'Οχι δε θα πεθάνουμε!
User avatar
panemean13
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Fri May 19, 2017 12:07 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Pannemeatikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γράψτε και κάνα σχόλιο να μου πείτε πως σας φαίνεται!
Θα πεθάνουμε γι ' αυτούς τους αλήτες ρε ; 'Οχι δε θα πεθάνουμε!
User avatar
panemean13
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Fri May 19, 2017 12:07 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Pannemeatikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παδια ζητω συγνωμη απο τα πρωταθληματα της εκαστοτε γεωγραφικης περιφερειας οπως τις χωρισα,πεφτουν και ανεβαινουν 4 οαμδες οχι 3,μονο απο το αντιστοιχο γκρουπ της Γ εθνικης πεφτουν 3 και ανεβαινουν 3,γενικα μπορειτε να το δειτε στους κανονες μολις το εγκαταστησετε
Θα πεθάνουμε γι ' αυτούς τους αλήτες ρε ; 'Οχι δε θα πεθάνουμε!
User avatar
panemean13
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Fri May 19, 2017 12:07 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Pannemeatikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πώς σας φαίνεται παιδιά ;
Θα πεθάνουμε γι ' αυτούς τους αλήτες ρε ; 'Οχι δε θα πεθάνουμε!
User avatar
panemean13
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Fri May 19, 2017 12:07 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Pannemeatikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

*Εκτός της πρώτης ομάδας υπάρχει η Κ23 και η Κ19 ακόμα οι οποίες όμως δυστυχώς δε παίζουν σε κάποιο πρωτάθλημα.Αν σας άρεσε όμως η ιδέα μου και το πως την εφάρμοσα μπορώ να το διορθώσω για πάρτη σας !
Θα πεθάνουμε γι ' αυτούς τους αλήτες ρε ; 'Οχι δε θα πεθάνουμε!
User avatar
Tsouninho
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 353
Joined: Wed Feb 19, 2014 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Πας Γιαννινα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

θα υπάρξει κατι αντιστοιχο για το φμ 20?
User avatar
panemean13
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Fri May 19, 2017 12:07 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Pannemeatikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυστυχώς δεν έχω αγοράσει το 20 οπότε δε μπορώ να κάνω κάτι αντίστοιχο για το 20 δυστυχώς...αν κάποιος που βλέπει αυτό το ποστ και θέλει να το κάνει για το 20 μπορώ να του δώσω ευχαρίστως πληροφορίες και ότι βοήθεια θέλει για να το κάνει!
Θα πεθάνουμε γι ' αυτούς τους αλήτες ρε ; 'Οχι δε θα πεθάνουμε!
User avatar
panemean13
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Fri May 19, 2017 12:07 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Pannemeatikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για πείτε καμιά άποψη!
Θα πεθάνουμε γι ' αυτούς τους αλήτες ρε ; 'Οχι δε θα πεθάνουμε!
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 480
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Το κύπελλο έχει το format που έχει και irl ή είναι αποκλειστικά και μόνο νοκ-αουτ ματς;
User avatar
panemean13
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Fri May 19, 2017 12:07 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Pannemeatikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

chriskon wrote: Tue Apr 28, 2020 3:32 pm Το κύπελλο έχει το format που έχει και irl ή είναι αποκλειστικά και μόνο νοκ-αουτ ματς;
Είναι νοκ άουτ μέχρι τους 16 ή τους 8 αν θυμάμαι καλά και μετά διπλά ματς με εξαίρεση τον τελικό.Εξαίρεση αποτελεί το λιγκ καπ που οι τελικοί είναι διπλοί!
Θα πεθάνουμε γι ' αυτούς τους αλήτες ρε ; 'Οχι δε θα πεθάνουμε!
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 480
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Σαν και το κύπελλο UEFA μέχρι το 1997 ωραίο ακούγεται.Και από παίκτες στις χαμηλές κατηγορίες θα πρέπει να τσεκάρουμε την επιλογή της προσθήκης παικτών σε ενεργές ομάδες να φανταστώ;
User avatar
panemean13
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Fri May 19, 2017 12:07 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Pannemeatikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

chriskon wrote: Tue Apr 28, 2020 11:25 pm Σαν και το κύπελλο UEFA μέχρι το 1997 ωραίο ακούγεται.Και από παίκτες στις χαμηλές κατηγορίες θα πρέπει να τσεκάρουμε την επιλογή της προσθήκης παικτών σε ενεργές ομάδες να φανταστώ;
Ναι,ναι ειδικά στις ομάδες που στη πραγματικότητα αγωνίζονται στα ΕΠΣ και οχι στη Γ εθνική έχουν απο ελάχιστους μέχρι καθόλου παίχτες,ελπίζω να άρεσε το αρχειάκι μου
Θα πεθάνουμε γι ' αυτούς τους αλήτες ρε ; 'Οχι δε θα πεθάνουμε!
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 480
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

To δοκίμασα τέλειο το αρχείο!!!!
User avatar
panemean13
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Fri May 19, 2017 12:07 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Pannemeatikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

chriskon wrote: Wed Apr 29, 2020 1:44 am To δοκίμασα τέλειο το αρχείο!!!!
Για καποιο λογο στη δευτερη χρονια τους μπερδευει λιγο τους ομιλους νομιζω ενω το ειχα τεσταρει
Θα πεθάνουμε γι ' αυτούς τους αλήτες ρε ; 'Οχι δε θα πεθάνουμε!
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”