αποριες περι κοπωσης/αποδοσης ομαδας

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2019!
Post Reply
Anthraxos
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Sat May 09, 2015 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Aston Villa
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα παίδες. Εχω μερικες αποριες/παρατηρησεις στο game. Αν μπορει ας βοηθησει καποιος εμπειρος.

Επαιζα παλια απο εποχες fm2008 (το καλυτερο κατεμε) αλλα το σταματησα και ειπα να το αρχησω παλι προσφατα με το 2019. Εχω παρει Aston Villa . Το θεμα μου ειναι οτι οι παικτες ειναι αρκετα κουρασμενοι στα μεσα της σεζον. Εβαλα το training του Costas απο το φορουμ εδω, απο τον Σεμπτεβριο και μετα.(καλοκαιρινη προετοιμασια by default οτι ειχε ο Ass.Manager.) Ειναι φυσιολογικη τετοια κουραση στα μεσα της σεζον? ( Ιανουαριο) . Απο τον Σεμπτεβρη μεχρι και τον Δεκεμβρη η ομαδα πετούσε. Και απο θεμα φυσικης καταστασης αλλα και απο αποδοσης στο γηπεδο.
++Να σημειώσω οτι η ομαδα ειναι ενεργη σε ολες τις διοργανωσεις της Αγγλιας.( 2η κατηγορία. Ειμαι στην 1η σεζον ακομα και οπως παει θα ανεβω :p )

Απο την στιγμη που εβαλα το Middle season του Costas (Ιανουαριο) ξεκινησε να πεφτει η αποδοση της ομαδας καθως και να βλεπω τους παικτες αρκετα κουρασμενους και με εξτρα τραυματισμους.. Ειναι φυσιολογικο κατι τετοιο ; Φταιει η προπονηση ; κατι αλλο ;
Αν τωρα βλεπω ατομα να ξεκινουν τον αγωνα με 90% condition , σε κανα 2 μήνες τι θα γινει ;; :p

Οποιος μπορει ας βοηθησει για να μαθω και μερικα πραγματα παραπανω :p
Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 446
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Εγώ πάντα βάζω να κάνει την προπόνηση ο βοηθός.Ξεκινησα μόλις και εγώ ένα σειβ με την Πρέστον.Πολυ ωραίο πρωτάθλημα η championship αλλά με απίστευτο δείκτη δυσκολίας,πρέπει να έχεις μεγάλο ρόστερ.Περυσι με την Λιντς το διαπίστωσα για τα καλά.Προσπαθησε να κάνεις όσο μεγαλύτερο ροτεισον μπορείς,αν είσαι σε μεταγραφική περίοδο,πάρε κανέναν παίχτη,έστω δανεικό,έστω για τα ρεπό κάποιου βασικού.Ειναι λογικό να βγει κούραση μετά από τόσα παιχνίδια,ειδικά αν είσαι και μέσα σε όλους τους στόχους.Θα έχει κάθε ΣΚ και μεσοβδόμαδα παιχνίδι.
Anthraxos
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Sat May 09, 2015 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Aston Villa
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το χειροτερο νομιζω ειναι να την βαζει ο βοηθος. Γιατι αυτα που σου βαζει ειναι λιγακι οτι να ναι. Ετσι εχω καταλαβει εγω τουλαχιστον.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”