συστημα

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2019!
Post Reply
lambros1998
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Thu Apr 25, 2019 6:19 am
Football Manager της ομάδας: panaitolikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλυτερα να εχεις ενα συστημα για ολες τις ομαδες ή να αλλαξεις το συστημα αναλογα με τον αντιπαλο( εαν ειναι καλυτερη ή χειροτερη ομαδα);;
User avatar
sheriff7
Backup
Backup
Posts: 843
Joined: Wed Dec 03, 2014 4:48 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΑΡΣΕΝΑΛ,
twitter: https://twitter.com/Sheriff791
Location: ATHENS/TRIKALA
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Θα ακούσεις 100 διαφορετικές γνώμες για αυτό.Εγω έχω τρείς τακτικες να μαθαίνει η ομάδα από τις οποίες χρησιμοποιώ συνέχεια την πρώτη την οποία μετά από πολύ κόπο την έφερα εκεί που ήθελα αλλά ακόμα και σε αυτήν κάνω αλλαγές δηλαδή όταν παίζω εκτός έδρας κατεβάζω την νοοτροπία από Επιθετική σε Θετική και ένα κλικ πιο κάτω την γραμμή πίεσης και άμυνας.Την δεύτερη τακτική την χρησιμοποιώ σε νεκρά διαστήματα μέσα στην σεζόν που δεν τραβάει η πρώτη και την τρίτη σε εξαιρετικές περιπτώσεις π.χ αν πέσω με την Μπαρτσελόνα στο κύπελλο.Δινω βάση επίσης από ποιους παίκτες έρχονται οι πάσες κλειδιά του αντιπάλου και από πού έρχονται οι ασσίστ του π.χ (προωθημένη μπαλιά),όταν δεν τα πάω καλά κοιτάω με ποιον τρόπο δέχομαι εγώ γκολ φέτος για παράδειγμα είδα ότι έτρωγα απο σέντρες έτσι έκανα πιο πλατιά την γραμμή άμυνας μου και έβαλα τα στόπερ να δουλέψουνε στην δύναμη.Σορρι για τι σεντόνι.
-nani
Panorama
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Wed Apr 10, 2019 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Spurs
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχετε παρατηρήσει αν υπάρχουν αλλαγές στην απόδοση της ομάδας ή στο στήσιμο στον αγωνιστικό χώρο μεταξύ 2D και 3D?
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”