Average Attendance

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2019!
Post Reply
User avatar
luna
Trialist
Trialist
Posts: 96
Joined: Fri May 01, 2009 11:40 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos/Gladbach/Lille
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα,

Γενικα μου αρεσει να κανω ενα σειβ ανα χρονια και να το παω οσο παει μεχρι να βαρεθω. Φετος αποφασισα να διαλεξω Ολυμπιακο μηπως το πρωταθλημα ειναι πιο ανταγωνιστικο λογω ΠΑΟΚ, ΑΕΚ αλλα ματαια, μετα τον πρωτο χρονο τα finances και των 2 πηγαινουν στο "insecure" και ενω εχω φτασει 2024, συνεχιζουν ολες οι Ελληνικες ομαδες να κανουν μονο ελευθερους παιχτες μεταγραφες , παιρνω πρωταθλημα με 10-20 βαθμους διαφορα καθε χρονο και η αληθεια ειναι εχω ψιλοβαρεθει. Το μονο που θελω να κανω πριν σταματησω ειναι να φτιαξω/μεγαλωσω γηπεδο και να παρω CL.

Προσωπικα μου αρεσει το project των ακαδημιων και αγορα κυριως νεων (18-21) παιχτων με προοπτικη σε βαθος χρονου και για HG. Οποτε γενικα δε χαλαω πολλα λευτα και προωθω παιχτες απο ακαδημιες + νεαρους που αγοραζω (συνηθως φτηνα) απο εξωτερικο ενω εχω κρατησει και εναν κορμο εμπειρων παιχτων. Ετσι εχω φτασει 2024 με 150m budget και 90 εκατομυρια μισθους, και δεν εχω σκοπο να χαλασω παρα μονο κανα 10-20 το πολυ για wonderkids που scoutαρω η ισως να αντικαταστησω καμια πωληση. Το overall balance μου ειναι στα 200 μυρια και η ομαδα φαινεται σαν rich ενω εχω 180 μυρια περιθωριο για να με πιασει το ffp. Οποτε ειπα αφου εχω τοσα λευτα που δεν προκειται να τα κανω τιποτα ας κανω ενα request για καινουργιο γηπεδο (το να μεγαλωσω το παλιο δεν μου εμφανιζεται, φανταζομαι οπως και στα παλαιοτερα το Καραισκακη εχει κλειστη την επεκταση λογω χωρου). Το board μου απαντησε οτι δε γεμιζω το γηπεδο αρκετα και οντως το average attendance μου κυμαινεται απο 83-88% καθε χρονο και αυτη τη χρονια εκανα μονο 6 sold out, δηλαδη 3 ντερμπι κανονικη διαρκεια + 3 ντερμπι στα play off.

Σε αυτο το χρονο εγω ανελαβα τον Ολυμπιακο 2ο, πηρα Νταμπλ καθε χρονο εκτος μιας που εχασα το κυπελλο, σχεδον καθε χρονο παω 16-8-4 CL με το expectation να ειναι να περασω ομιλους (δηλαδη κανω over-achieve καθε χρονο), εχω παρει 1 Εuropa League to 2022 (η αληθεια ειναι ηταν ψιλοcheat γιατι το μουντιαλ του Καταρ το χειμωνα ειχε καταστρεψει ολο το ημερολογιο αγωνων και επαιζα τελικο με Bayern 3 Ιουνιου ενω οι μισοι της οι βασικοι ηταν σε αγωνες εθνικης :P), εχω ανεβασει το reputation της ομαδας σε worldwide - 4μισι αστερια, βελτιωνω συνεχως training, youth training και recruitment, facilities εχω κανει μεταγραφες "μπαμ" και γενικα τοσο το board οσο και οι φιλαθλοι καθε χρονο ειναι πολυ ευχαριστημενοι. Στον ιδιο χρονο, η ΑΕΚ με τα οικονομικα προβληματα, που τον 2023 δεν μπηκε ουτε στα playoff για πρωταθλητη και αποκλειστηκε απο τον πρωτο γυρο του Europa εχει καθε χρονο 95-96% attendance και 10-12 sold out στην ιδια σεζον με μενα. Ο ΠΑΟΚ με τα ιδια προβληματα εχει 90% average attendance και παραπανω sold out - καμια λογικη.


Φωτο:
Spoiler: show
Image

Δεν μπορω να καταλαβω τι αλλο πρεπει να κανω για να ανεβει το attendance και να δεχτει το board το αιτημα για γηπεδο; Το χει συναντησει κανενας;;
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”