Το ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ save μου μακράν.

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2019!
Post Reply
User avatar
nikolaosaek
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 289
Joined: Sun Jun 07, 2009 5:45 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΓΣ Διαγόρας Ραχών
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Διαγόρας Ραχών
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Παίζω τόσα χρόνια αυτό το παιχνίδι αλλά φέτος έκανα το καλύτερο και πιο ενδιαφέρων save που έχω κάνει ποτέ. Το πράγμα είναι απλό. Παίρνεις όποια ομάδα θες από Ελλάδα.
Ο σκοπός: ΜΟΝΟ Έλληνες παίχτες. Ξεκινάς όπως είναι τώρα η ομάδα αλλά ΔΕΝ ανανεώνεις τους ξένους παίχτες, η τους πουλάς. Αντίθετα παίρνεις μόνο Έλληνες. Τα πρώτα 2-3 χρόνια
είναι λίγο ζώρικα αλλά μετά γίνεσαι κυνηγός ταλέντων. Αγοράζεις ότι έχει PA 5 αστέρια για τις ακαδημίες. Το μυστικό είναι ένα. Όταν δεις στην περιγραφή τύπου "παιδί θαύμα" αγοράζεις όσο όσο. Σε μια 5ετία είχα ομαδάρα και πολλά λεφτά για εγκαταστάσεις μιας και τα συμβόλαια είναι μικρά. Δυστυχώ από λάθος το έσβησα και δεν έχω ούτε φωτό να βάλω.. :(
υ.γ.: Η αλήθεια είναι ότι φέτος έχω την αντύπωση πως το παιχνίδι είναι γεναιόδωρο στα ελληνικά regen...
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2886
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Είχα κάνει κάτι τέτοιο 2-3 χρόνια πριν αλλά από κάποια φάση και μετά βαρέθηκα γιατί ταβάνιασε η ομάδα και δεν έβγαιναν άλλα σοβαρά newgen.
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ωραίο τσαλεντζ Οντως. Το έχω κάνει με Ιταλούς η Άγγλους. Με Έλληνες δε το δοκίμασα ποτε να σου πω. Βγαίνουν τόσο καλοί Έλληνες ώστε να διεκδικείς ευρωπαϊκές επιτυχίες ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
nikolaosaek
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 289
Joined: Sun Jun 07, 2009 5:45 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΓΣ Διαγόρας Ραχών
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Διαγόρας Ραχών
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

georgekolokotronis wrote: Mon Apr 01, 2019 4:57 pm Ωραίο τσαλεντζ Οντως. Το έχω κάνει με Ιταλούς η Άγγλους. Με Έλληνες δε το δοκίμασα ποτε να σου πω. Βγαίνουν τόσο καλοί Έλληνες ώστε να διεκδικείς ευρωπαϊκές επιτυχίες ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Υπολόγιζε κάθε χρόνο βγαίνουν 2-3 σίγουρα. Απλά πρέπει να έχεις σκάουτ καλό να τους εντοπίσουν. Μπορεί π.χ. ένας να βγει στον Πανιώνιο, ένας στον ΟΦΗ και ο άλλος στον Ατρόμητο.
Μια χρονιά μου βγήκε ένας στην Καλαμάτα!!!
User avatar
nikolaosaek
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 289
Joined: Sun Jun 07, 2009 5:45 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΓΣ Διαγόρας Ραχών
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Διαγόρας Ραχών
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

johndoe wrote: Mon Apr 01, 2019 4:57 pm Είχα κάνει κάτι τέτοιο 2-3 χρόνια πριν αλλά από κάποια φάση και μετά βαρέθηκα γιατί ταβάνιασε η ομάδα και δεν έβγαιναν άλλα σοβαρά newgen.
Άμα περιμένεις ΜΟΝΟ από την ομάδα σου δεν κάνεις τίποτα φίλε. Πρέπει να έχεις γαμάτο σκάουτ να τα βρει. Μέχρι και σε ομάδες εξωτερικού βγαίνουν Έλληνες να ξέρεις...
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Γενικά από όλες τις ομάδες εννοους όχι μόνο από τη δικη μου. Απλά αν είναι δυνατή ευρωπαϊκά μια ομάδα αμιγώς ελληνική γιατί συνήθως τα ξένα ταλέντα τα υπερτουμπανιαζουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2886
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Δεν εννοούσα ότι δεν έβγαζε η ομάδα καλά newgens (που προφανώς έχοντας φτιάξει ακαδημίες κλπ από εκεί έχεις τις καλύτερες πιθανότητες). Γενικά δεν έβρισκα καλά newgens Ελλήνων για να πάω ένα βήμα παραπέρα (aka από το να διεκδικώ/κερδίζω το CL με κλεφτοπόλεμο, να το διεκδικώ/παίρνω με κυριαρχία).
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”