Συχνοί τραματισμοί και πολλές κάρτες

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2019!
Post Reply
tomytomy
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Sun Mar 10, 2019 1:46 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σας παιδια , ειμαι νεος στον χωρο κ εχω μερικες αποριες...
Εχω κανεναν μηνα που παιζω , περασα περασα τα facepacks , logos, tactics που βρηκα εδω μεσα
Επελεξα την Juve παιζω με τακτικη π εχω κατεβασει απ εδω ολα οκ αλλα

1)τι να κανω για να μειωθουν οι τραυματισμοι ?

2) πολλες κιτρινες καρτες..


ΥΓ. συγχαρητηρια για το οργανωμενο φορουμ σας κ ελπιζω να μην ποσταρα σε ακυρο θεμα -meaculpa -meaculpa -meaculpa
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

tomytomy Καλώς ηρθες!

Για τους τραυματισμούς, υπάρχουν πολλά που μπορεί να φταίνε. Να παίζουν οι ίδιοι παίκτες, αυτοί που τραυματίζονται να έχουν αυτή τη τάση, να είναι έντονη η προπόνηση που επιλέγει ο βοηθός (λογικά εκεί θα την έχεις αφήσει) κλπ

Για τις κάρτες, είναι και θμνα εντολής στους παίκτες, και αυτό μπορείς να το ρυθμίσεις μέσα από τη τακτική.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2886
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Να προσθέσω ότι πριν επιλέξεις την αποστολή σου για κάθε αγώνα μπορείς να κοιτάς το ιατρικό κέντρο που σου λέει ποιοι παίκτες έχουν μεγαλύτερες πιθανότητες να τραυματιστούν. Επίσης από αυτό μπορείς να καθορίσεις και την προπόνησή τους κλπ, αν και προσωπικά δεν το κάνω.

Για τις κάρτες, υπάρχουν 2 πράγματα. Αν είναι 1-2 συγκεκριμένοι παίκτες που τρώνε κάρτες συνέχεια, ίσως να φταίνε οι ίδιοι (υπάρχει σχετικό hidden attribute). Αν είναι όλη η ομάδα, κοίτα την τακτική σου (νοοτροπία, πίεση κλπ).

Καλωσήρθες και καλό κάψιμο!
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”