Μεταγραφές ΑΙ

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2019!
Post Reply
User avatar
FotisKaragian
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sat Jan 19, 2019 1:02 am
Football Manager της ομάδας: Middlesbrough
facebook προφίλ: Fotis Karagiannopoulos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από πολυ καιρό καταπιάστηκα φέτος με το μανατζερ.

Το μεγαλύτερο παράπονο που εχω μεχρι στιγμής απο το παιχνίδι είναι στο κομμάτι των μεταγραφών.

Δεν ξέρω αν το αντιμετωπίζετε κι άλλοι ανάλογα ζητήματα, αλλα δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να αγοράζει ο υπολογιστής παίκτες σε τόσο χαμηλές τιμές.

Για παράδειγμα, εχει στην transfer list η Τότεναμ τον Gnabry και ζητάει 50 ακατεβατα. Ξαφνικά παίζω ενα ματς απέναντι στη Γουεστ Χαμ και βλέπω τον Gnabry! Καλα, λεω, ειχε 50 η Γουεστ Χαμ; Μπαίνω και βλέπω οτι τον εχει πάρει με 14!

Ανάλογη περίπτωση και με τον Loftus Cheek, ο οποίος ευτυχώς κατέληξε σε μένα γιατί τον ειχα στη shortlist. Προσπαθούσα να τον πάρω, δεν τον έδινε με τίποτα η Τσέλσι ή ζητουσε 25+. Ξαφνικά βλέπω οτι δέχεται προσφορα 8 εκατομμύρια και την κανει δεκτή.

Δεν ξέρω αν πρόκειται για περιπτώσεις "ας τον δώσουμε να μη μας μείνει", απλα μου εκαναν εντυπωση.

Γενικά παρατηρώ οτι σ αυτό το κομματι τα πράγματα ειναι πιο ευκολα για την ΑΙ, παρα για τον χρήστη.
User avatar
nikolaosaek
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 290
Joined: Sun Jun 07, 2009 5:45 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΓΣ Διαγόρας Ραχών
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Διαγόρας Ραχών
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Παίζουν ρόλο κάποια πράγματα. Αν παίζει, τι σχέση έχει με την ομάδα-προπονητή αλλά και το status του. Για παράδειγμα μπροεί ένας παίχτης να είναι βασικός και εξελίξιμος. Δεν τον πουλάει εύκολα η ομάδα. Κάνεις π.χ. πρόταση και σου ζητάει 5εκ. Αν αργότερα τσακωθεί με τον προπονητή και είναι δυσαρεστημένος και θέλει μεταγραφή μπορεί να τον πάρεις με 200χιλ.
Μου έχει τύχει και εμένα αυτό με τον Χαρίση, του ΠΑΟΚ. Κάνω πρόταση αρχή σεζόν και μου ζήταγε 5εκ!! Σε ένα μήνα λόγω βλέπω πως είναι δυσαρεστημένος και στην μεταγ. λίστα και τον αγόρασα 150χιλ .
BaCaRdIMoJiTo
Trialist
Trialist
Posts: 83
Joined: Tue Nov 15, 2011 7:21 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχει να κάνει και με την αντιπαλότητα που έχεις και με το σύλλογο είτε σαν ντέρμπι είτε στο πρωτάθλημα πχ!
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”