Το καλύτερο ελληνικό site για το Football Manager

Moderator: Moderators

Alexiswhomen
Trialist
Trialist
Football Manager της ομάδας: Πας Γιαννινα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος

Re: Συμβαίνει τώρα στο save μου

Thu Nov 22, 2018 7:25 pm

Χωρίς να θέλω να '' την πω'' ούτε σε σένα ούτε σε κανέναν, ποιο το νόημα να παίζεις με την τακτική που κάποιος άλλος έκατσε και μελέτησε, εψαξε, δοκίμασε και ιδρωσε για να την φτιάξει? Για μένα κανένα απολύτως...
εχεις απολυτο δικιο αλλα οσες φορες προσπαθησα να φτιαξω δικια μου τακτικη τα αποτελεσματα ηταν τουλαχιστον τραγικα,βρηκα αυτη την τακτικη και την προσαρμοσα στον πας γιαννενα με τους ηδη υπαρχοντες παιχτες οποτε ηταν ενας καλος μπουσουλας για να ξεκινησω να πειραζω πραγματα και επεισης δεν μου αρεσει καθολου να χρησιμοποιω τακτικες που ειναι δομημενες ετσι ωστε να παιζεις ειτε φουλ επιθεση ειτε αμυνα,ηταν σε ισοροποημενο και το εχω γυρισει σε αντεπιθεση καθως και οταν παιζω πχ πατς κυπελλου βαζω ποιο πολυ κατοχη

sheriff7
Hot Prospect
Hot Prospect
Football Manager της ομάδας: Andorra fc/Andorra U21
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΒΑΝΤΟΥΖ,ΑΡΣΕΝΑΛ,
twitter: https://twitter.com/Sheriff791

Fri Nov 23, 2018 1:04 am

[quote=Alexiswhomen
Εννοείται φίλε Αλέξη!Δεν στο παίζω κανένας έξυπνος γιατί και εγώ πανω στην τακτική κάποιου άλλου '' πατησα''(πριν 3-4 χρόνια περίπου) διάβασα κάτι οδηγούς και έφτιαξα αυτήν που έχω τώρα μετά από πολλές σφαλιάρες και άσχημα αποτελέσματα εννοείται. Ακόμα και τώρα δεν την θεωρώ καμία τρομερή τακτική απλά είναι δικιά μου και γιαυτό και δεν την αλλάζω, δεν είναι από αυτές που σου εξασφαλίζουν σίγουρη επιτυχία και αυτό κάνει τον παιχνίδι πιο ρεαλιστικό στα δικά μου τα μάτια.

Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Football Manager της ομάδας: Τρίκαλα @Φοινικόκαστρο
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Send message

Fri Nov 23, 2018 2:25 am

Το καταφέραμε και αυτό!!! Και με άδικη αποβολή και με αυστηρή δεύτερη κίτρινη κάρτα ώστε να μείνουμε με 9 παίκτες και πάλι δε λυγίσαμε...
#FM2019 #DoxaDramas

Image

DinocPG
Youth Pro
Youth Pro
Football Manager της ομάδας: Panetolikos, Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Panetolikos

Mon Nov 26, 2018 3:23 pm

Βλάντ «Ο Παλουκωτής» Μοράρ.

Image
Image

geo13pao
Amateur
Amateur
Football Manager της ομάδας: panathinaikos

Tue Dec 04, 2018 5:55 pm

Καλησπέρα παιδιά, ξεκίνησα σήμερα νέο save με παναθηναικο και πηρα ως ελεύθερη μεταγραφή τον Gianluca Gaudino, τον δήλωσα κανονικά στο ροστερ, και όταν πήγα να παίξω το 1ο παιχνίδι τον είχε μη δηλωμένο, νόμιζα δεν πρόλαβα να τον δηλώσω. Στο 2ο παιχνίδι πάλι δεν μπορούσα να παίξω μαζι του. Όταν πατάω στο ροστερ είναι δηλωμένος κανονικά, όταν πάω να τον βάλω στην αποστολη λέει ότι δεν μπορεί γιατί δεν είναι δηλωμένος. Ξέρει κανεις τι μπορεί να φταιε; Στο fmrte τον έχει ban όπως και τον Μακέντα, αλλά ο Μακέντα παίζει κανονικά στους αγώνες.

MedellinC
Trialist
Trialist
Football Manager της ομάδας: Blackburn Rovers

Wed Dec 05, 2018 9:22 pm

Spoiler: show
Image
Γκολ στο 90.Σε ντέρμπυ.Με την αλλαγή που έκανα τον παίκτη που πήρα μεταγραφή.Σε μάτς που κατα 99% κρίνει τον τίτλο.Ο πανηγυρισμός του Benedetto τα λέει όλα και λίγα παραπάνω!! #JustFMthings <3
Image

Pat@
Youth Pro
Youth Pro
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Killin BIG Beers 24 / 7 !!!

Thu Dec 06, 2018 12:38 pm

@ Geopao Υπάρχει θέμα με τις δηλώσεις παικτών...το ψάχνουν στη SI

Δες αυτό το thread...

https://community.sigames.com/topic/448 ... es/?page=2
"...Fuck your chain, my people will kill you for water
Fuck fans nigga, I got soldiers supporters ..."
Pat@ Ya Biaatchezzz!! .... ** Immortal Technique **

AntonisTer
Trialist
Trialist
Football Manager της ομάδας: Κεραυνος Κερατεας
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ

Fri Dec 07, 2018 8:48 am

Εγω ξεκινισα με Κρυσταλ Παλας και κουτσα στραβα παω για απευθειας θεση στο Τσαμπιονς Λιγκ βεβαια το προπονιτικο μου σταφ ειναι το καλητερο στην χωρα εδω κερδισα τους πρωταθλητες της Μαντσεστερ Σιτι με 3-0 στο Σελχαστ παρκ οπως και τις Τσελσι και Λιβερπουλ.

BigYG
Trialist
Trialist
Football Manager της ομάδας: Schalke
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Liverpool

Fri Dec 07, 2018 1:19 pm

Για πρώτη φορά στο game το script είναι πάρα πολύ έντονο. Έκανα ενα τεστ με q/l 10 φορες στο ιδιο παιχνιδι οπου ημουν το ξεκαθαρο φαβορι και καθε φορα το παιχνιδι εβρισκε τροπο να ισοφαριζει η να με κανει να χανω, λιγο ελειψε να μη σπασω τιποτα..Εχω σταματησει να ευχαριστιεμαι πια το game, ειναι υπερβολικα scripted και πολυ εκνευριστικο οταν δεν ελεγχεις εσυ κατι αλλα το παιχνιδι αποφασιζει για το αποτελεσμα

MedellinC
Trialist
Trialist
Football Manager της ομάδας: Blackburn Rovers

Fri Dec 07, 2018 5:48 pm

Για πρώτη φορά στο game το script είναι πάρα πολύ έντονο. Έκανα ενα τεστ με q/l 10 φορες στο ιδιο παιχνιδι οπου ημουν το ξεκαθαρο φαβορι και καθε φορα το παιχνιδι εβρισκε τροπο να ισοφαριζει η να με κανει να χανω, λιγο ελειψε να μη σπασω τιποτα..Εχω σταματησει να ευχαριστιεμαι πια το game, ειναι υπερβολικα scripted και πολυ εκνευριστικο οταν δεν ελεγχεις εσυ κατι αλλα το παιχνιδι αποφασιζει για το αποτελεσμα
H αλήθεια είναι οτι μερικές φορές τυχαίνει να βάλω ή να δεχθώ γκολ και ΣΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ να μπεί γκολ και να έρθει το ματς πάλι στα ίσια, ή τουλάχιστον όπως ήταν. Το οποιό και μένα μου κάνει πολύ pre-decided. Τώρα δε ξέρω πολύ extreme ακούγεται αυτό που λες, άλλαζες οδηγίες, παίκτες ίσως; Γιατί μπορεί πολύ απλα της συγκεκριμένης ομάδας η φιλοσοφία/σύστημα να υπερίσχυε του δικού σου και για αυτό να είχες το ίδιο αποτέλεσμα.
Image

AntonisTer
Trialist
Trialist
Football Manager της ομάδας: Κεραυνος Κερατεας
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ

Fri Dec 07, 2018 8:12 pm

Εγω πχ αν δεν επερνα Ντρινκγουοτερ Κρανεβιτερ και Παβον πρωταθλημα με Κρυσταλ Παλας δεν εβλεπα ποτε να πω την αληθεια εκεινοι με ξελασποσαν

BigYG
Trialist
Trialist
Football Manager της ομάδας: Schalke
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Liverpool

Sat Dec 08, 2018 1:28 pm

H αλήθεια είναι οτι μερικές φορές τυχαίνει να βάλω ή να δεχθώ γκολ και ΣΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ να μπεί γκολ και να έρθει το ματς πάλι στα ίσια, ή τουλάχιστον όπως ήταν. Το οποιό και μένα μου κάνει πολύ pre-decided. Τώρα δε ξέρω πολύ extreme ακούγεται αυτό που λες, άλλαζες οδηγίες, παίκτες ίσως; Γιατί μπορεί πολύ απλα της συγκεκριμένης ομάδας η φιλοσοφία/σύστημα να υπερίσχυε του δικού σου και για αυτό να είχες το ίδιο αποτέλεσμα.
Παίκτες όχι, οδηγίες ναι και έκανα και διάφορα tweaks στις τακτικές. Κατανοώ πως ΠΡΕΠΕΙ να υπάρχει το script σε κάθε παιχνίδι αλλά φέτος στο fm το αντιλαμβάνομαι με πιο έντονο και άδικο τρόπο. Εννοείται πως πρέπει κάποτε να χάσεις αλλά όχι να χάσεις αναγκαστικά σε αυτό το ματς, ότι κι αν κάνεις, όποιες κι αν είναι οι συνθήκες.

rimini
Moderator
Moderator
Topic Author
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal

Mon Dec 10, 2018 1:55 pm

Τελείως άλλη τακτική δοκίμασες στο συγκεκριμένο παιχνίδι; Άλλους παίκτες δοκίμασες; Προσωπικά και παλιά μου είχε τύχει να παίζω απέναντι σε φαβορί αλλά να ξέρω πως 99 φορές στις 100 δεν θα χάσω. Όχι επειδή ήταν scripted, αλλά επειδή η τακτική μου κούμπωνε τέλεια πάνω στη δική τους. Άσε που μία στις 1000 να είναι scripted το παιχνίδι υπάρχει λύση. Δεν ξαναπαίζεις τον ίδιο αγώνα. Έπαιξες, έχασες, τελείωσε. Ακόμα και στην πραγματικότητα υπάρχουν αγώνες που θα πάνε όλα στραβά, που δεν θα μπαίνει τίποτα. Γιατί να σε ενδιαφέρει αν αυτό θα γίνει σε έναν τυχαίο αγώνα ή σε έναν που θα έχει επιλέξει το παιχνίδι εξαρχής;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk