Συμβαίνει τώρα στο save μου

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2019!
Post Reply
User avatar
Tsouninho
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 356
Joined: Wed Feb 19, 2014 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Πας Γιαννινα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

sheriff7 wrote: Thu Nov 22, 2018 2:39 am Χωρίς να θέλω να '' την πω'' ούτε σε σένα ούτε σε κανέναν, ποιο το νόημα να παίζεις με την τακτική που κάποιος άλλος έκατσε και μελέτησε, εψαξε, δοκίμασε και ιδρωσε για να την φτιάξει? Για μένα κανένα απολύτως...
εχεις απολυτο δικιο αλλα οσες φορες προσπαθησα να φτιαξω δικια μου τακτικη τα αποτελεσματα ηταν τουλαχιστον τραγικα,βρηκα αυτη την τακτικη και την προσαρμοσα στον πας γιαννενα με τους ηδη υπαρχοντες παιχτες οποτε ηταν ενας καλος μπουσουλας για να ξεκινησω να πειραζω πραγματα και επεισης δεν μου αρεσει καθολου να χρησιμοποιω τακτικες που ειναι δομημενες ετσι ωστε να παιζεις ειτε φουλ επιθεση ειτε αμυνα,ηταν σε ισοροποημενο και το εχω γυρισει σε αντεπιθεση καθως και οταν παιζω πχ πατς κυπελλου βαζω ποιο πολυ κατοχη
User avatar
sheriff7
Backup
Backup
Posts: 843
Joined: Wed Dec 03, 2014 4:48 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΑΡΣΕΝΑΛ,
twitter: https://twitter.com/Sheriff791
Location: ATHENS/TRIKALA
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

[quote=Alexiswhomen
Εννοείται φίλε Αλέξη!Δεν στο παίζω κανένας έξυπνος γιατί και εγώ πανω στην τακτική κάποιου άλλου '' πατησα''(πριν 3-4 χρόνια περίπου) διάβασα κάτι οδηγούς και έφτιαξα αυτήν που έχω τώρα μετά από πολλές σφαλιάρες και άσχημα αποτελέσματα εννοείται. Ακόμα και τώρα δεν την θεωρώ καμία τρομερή τακτική απλά είναι δικιά μου και γιαυτό και δεν την αλλάζω, δεν είναι από αυτές που σου εξασφαλίζουν σίγουρη επιτυχία και αυτό κάνει τον παιχνίδι πιο ρεαλιστικό στα δικά μου τα μάτια.
-nani
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Το καταφέραμε και αυτό!!! Και με άδικη αποβολή και με αυστηρή δεύτερη κίτρινη κάρτα ώστε να μείνουμε με 9 παίκτες και πάλι δε λυγίσαμε...
#FM2019 #DoxaDramas

Image
User avatar
DinocPG
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 596
Joined: Fri Nov 05, 2010 1:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolikos, Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Panetolikos
Location: Αγρίνιο
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Βλάντ «Ο Παλουκωτής» Μοράρ.

Image
geo13pao
Amateur
Amateur
Posts: 126
Joined: Thu Jun 28, 2012 6:15 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα παιδιά, ξεκίνησα σήμερα νέο save με παναθηναικο και πηρα ως ελεύθερη μεταγραφή τον Gianluca Gaudino, τον δήλωσα κανονικά στο ροστερ, και όταν πήγα να παίξω το 1ο παιχνίδι τον είχε μη δηλωμένο, νόμιζα δεν πρόλαβα να τον δηλώσω. Στο 2ο παιχνίδι πάλι δεν μπορούσα να παίξω μαζι του. Όταν πατάω στο ροστερ είναι δηλωμένος κανονικά, όταν πάω να τον βάλω στην αποστολη λέει ότι δεν μπορεί γιατί δεν είναι δηλωμένος. Ξέρει κανεις τι μπορεί να φταιε; Στο fmrte τον έχει ban όπως και τον Μακέντα, αλλά ο Μακέντα παίζει κανονικά στους αγώνες.
User avatar
MedellinC
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Sun Dec 18, 2016 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Blackburn Rovers
Location: Salonica/Kavala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
Image
Γκολ στο 90.Σε ντέρμπυ.Με την αλλαγή που έκανα τον παίκτη που πήρα μεταγραφή.Σε μάτς που κατα 99% κρίνει τον τίτλο.Ο πανηγυρισμός του Benedetto τα λέει όλα και λίγα παραπάνω!! #JustFMthings <3
Image
User avatar
Pat@
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 526
Joined: Tue Aug 21, 2007 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Killin BIG Beers 24 / 7 !!!
Location: Κύμη Ευβοίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@ Geopao Υπάρχει θέμα με τις δηλώσεις παικτών...το ψάχνουν στη SI

Δες αυτό το thread...

https://community.sigames.com/topic/448 ... es/?page=2
"...Fuck your chain, my people will kill you for water
Fuck fans nigga, I got soldiers supporters ..."
Pat@ Ya Biaatchezzz!! .... ** Immortal Technique **
AntonisTer
Trialist
Trialist
Posts: 77
Joined: Tue Dec 30, 2014 9:27 am
Football Manager της ομάδας: ΑΟ Κερατεας
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω ξεκινισα με Κρυσταλ Παλας και κουτσα στραβα παω για απευθειας θεση στο Τσαμπιονς Λιγκ βεβαια το προπονιτικο μου σταφ ειναι το καλητερο στην χωρα εδω κερδισα τους πρωταθλητες της Μαντσεστερ Σιτι με 3-0 στο Σελχαστ παρκ οπως και τις Τσελσι και Λιβερπουλ.
User avatar
BigYG
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Thu Sep 08, 2016 4:08 am
Football Manager της ομάδας: Schalke
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για πρώτη φορά στο game το script είναι πάρα πολύ έντονο. Έκανα ενα τεστ με q/l 10 φορες στο ιδιο παιχνιδι οπου ημουν το ξεκαθαρο φαβορι και καθε φορα το παιχνιδι εβρισκε τροπο να ισοφαριζει η να με κανει να χανω, λιγο ελειψε να μη σπασω τιποτα..Εχω σταματησει να ευχαριστιεμαι πια το game, ειναι υπερβολικα scripted και πολυ εκνευριστικο οταν δεν ελεγχεις εσυ κατι αλλα το παιχνιδι αποφασιζει για το αποτελεσμα
User avatar
MedellinC
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Sun Dec 18, 2016 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Blackburn Rovers
Location: Salonica/Kavala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BigYG wrote: Fri Dec 07, 2018 1:19 pm Για πρώτη φορά στο game το script είναι πάρα πολύ έντονο. Έκανα ενα τεστ με q/l 10 φορες στο ιδιο παιχνιδι οπου ημουν το ξεκαθαρο φαβορι και καθε φορα το παιχνιδι εβρισκε τροπο να ισοφαριζει η να με κανει να χανω, λιγο ελειψε να μη σπασω τιποτα..Εχω σταματησει να ευχαριστιεμαι πια το game, ειναι υπερβολικα scripted και πολυ εκνευριστικο οταν δεν ελεγχεις εσυ κατι αλλα το παιχνιδι αποφασιζει για το αποτελεσμα
H αλήθεια είναι οτι μερικές φορές τυχαίνει να βάλω ή να δεχθώ γκολ και ΣΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ να μπεί γκολ και να έρθει το ματς πάλι στα ίσια, ή τουλάχιστον όπως ήταν. Το οποιό και μένα μου κάνει πολύ pre-decided. Τώρα δε ξέρω πολύ extreme ακούγεται αυτό που λες, άλλαζες οδηγίες, παίκτες ίσως; Γιατί μπορεί πολύ απλα της συγκεκριμένης ομάδας η φιλοσοφία/σύστημα να υπερίσχυε του δικού σου και για αυτό να είχες το ίδιο αποτέλεσμα.
Image
AntonisTer
Trialist
Trialist
Posts: 77
Joined: Tue Dec 30, 2014 9:27 am
Football Manager της ομάδας: ΑΟ Κερατεας
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω πχ αν δεν επερνα Ντρινκγουοτερ Κρανεβιτερ και Παβον πρωταθλημα με Κρυσταλ Παλας δεν εβλεπα ποτε να πω την αληθεια εκεινοι με ξελασποσαν
User avatar
BigYG
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Thu Sep 08, 2016 4:08 am
Football Manager της ομάδας: Schalke
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

MedellinC wrote: Fri Dec 07, 2018 5:48 pm
BigYG wrote: Fri Dec 07, 2018 1:19 pm Για πρώτη φορά στο game το script είναι πάρα πολύ έντονο. Έκανα ενα τεστ με q/l 10 φορες στο ιδιο παιχνιδι οπου ημουν το ξεκαθαρο φαβορι και καθε φορα το παιχνιδι εβρισκε τροπο να ισοφαριζει η να με κανει να χανω, λιγο ελειψε να μη σπασω τιποτα..Εχω σταματησει να ευχαριστιεμαι πια το game, ειναι υπερβολικα scripted και πολυ εκνευριστικο οταν δεν ελεγχεις εσυ κατι αλλα το παιχνιδι αποφασιζει για το αποτελεσμα
H αλήθεια είναι οτι μερικές φορές τυχαίνει να βάλω ή να δεχθώ γκολ και ΣΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ να μπεί γκολ και να έρθει το ματς πάλι στα ίσια, ή τουλάχιστον όπως ήταν. Το οποιό και μένα μου κάνει πολύ pre-decided. Τώρα δε ξέρω πολύ extreme ακούγεται αυτό που λες, άλλαζες οδηγίες, παίκτες ίσως; Γιατί μπορεί πολύ απλα της συγκεκριμένης ομάδας η φιλοσοφία/σύστημα να υπερίσχυε του δικού σου και για αυτό να είχες το ίδιο αποτέλεσμα.
Παίκτες όχι, οδηγίες ναι και έκανα και διάφορα tweaks στις τακτικές. Κατανοώ πως ΠΡΕΠΕΙ να υπάρχει το script σε κάθε παιχνίδι αλλά φέτος στο fm το αντιλαμβάνομαι με πιο έντονο και άδικο τρόπο. Εννοείται πως πρέπει κάποτε να χάσεις αλλά όχι να χάσεις αναγκαστικά σε αυτό το ματς, ότι κι αν κάνεις, όποιες κι αν είναι οι συνθήκες.
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελείως άλλη τακτική δοκίμασες στο συγκεκριμένο παιχνίδι; Άλλους παίκτες δοκίμασες; Προσωπικά και παλιά μου είχε τύχει να παίζω απέναντι σε φαβορί αλλά να ξέρω πως 99 φορές στις 100 δεν θα χάσω. Όχι επειδή ήταν scripted, αλλά επειδή η τακτική μου κούμπωνε τέλεια πάνω στη δική τους. Άσε που μία στις 1000 να είναι scripted το παιχνίδι υπάρχει λύση. Δεν ξαναπαίζεις τον ίδιο αγώνα. Έπαιξες, έχασες, τελείωσε. Ακόμα και στην πραγματικότητα υπάρχουν αγώνες που θα πάνε όλα στραβά, που δεν θα μπαίνει τίποτα. Γιατί να σε ενδιαφέρει αν αυτό θα γίνει σε έναν τυχαίο αγώνα ή σε έναν που θα έχει επιλέξει το παιχνίδι εξαρχής;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

stoni900
Trialist
Trialist
Posts: 54
Joined: Sun Oct 29, 2006 1:15 pm
Status: http://www.gpro.net/?id=147772
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για κάποιο περίεργο λόγο, έγινε απονομή από την 24η αγωνιστική παρότι η διαφορά από 2ο είναι μόλις 10 πόντοι. Παράγκα
https://imgur.com/yIPbkJG
Μόλις τώρα συνειδητοποίησα ότι δεν εχουμε 30 αγωνιστικές .χαχα
Melitzana79
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Wed Oct 24, 2018 12:58 pm
Football Manager της ομάδας: Άρης Θεσσαλονίκης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω παίκτη δανεικό από την Barcelona (international loan) για τη σεζόν 18-19. Το συμβόλαιό του λήγει στο τέλος αυτής της σεζόν. Στους όρους του δανεισμού υπάρχει Optional future fee, να μπορώ να τον αγοράσω οποιαδήποτε στιγμή καταβάλλοντας το συγκεκριμένο συμφωνηθέν ποσό. Τον Ιανουάριο του προσφέρει συμβόλαιο η Malaga και συμφωνεί μαζί του για το τέλος του συμβολαίου. Πώς γίνεται να προσφέρει συμβόλαιο σε δανεικό σε international loan και μάλιστα με ρήτρα αγοράς; Είναι bug του παιχνιδιού ή μου φαίνεται;
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”