Δύο υπολογιστές ένα manager.. Εγκατάσταση μέσω steam χωρίς CD

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2019!
Post Reply
Antonio1986
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Fri Nov 09, 2018 10:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα... Έχω ένα θέμα κ θα εκτιμούσα ιδιαίτερα την βοήθεια σας αν γνωρίζετε... Λοιπόν... Έχω σχετικά παλιό υπολογιστή 5ετιας οπότε για να μην πάρω το καινούριο μάνατζερ κ το αγοράσω τσάμπα αν δεν έπαιζε αποφάσισα να το εγκαταστήσω για να τεστάρω ταχύτητα κτλ κτλ από ένα φίλο... Μπήκα λοιπόν στο steam με τους δικούς του κωδικούς έκανα την εγκατάσταση.. Μέχρι εδώ όλα καλά... Το πρόβλημα είναι πως το παιχνίδι δεν μπορώ να το παίξω σε κατάσταση off line ούτε χωρίς ίντερνετ... Πατώντας το εικονίδιο στην επιφάνεια εργασίας μου βγάζει κατευθείαν το παραθυράκι του steam για να κάνω login in.... Έχει γίνει "κοινή χρήση" του παιχνιδιού... Κ το τελευταίο.. Όταν είμαι στο steam μου on line για το παιχνίδι έχω την επιλογή "εκκίνηση" κ παίζω κανονικά ενώ στο off line mode έχω την επιλογή "αγορά"... Αν δεν βρεθεί λύση οπότε μπαίνει ο φίλος να παίξει το game θα πρέπει να βγαινω... Οπότε τα φώτα σας... Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

να δω αν κατάλαβα καλά... δεν μπορείτε και οι δύο να είστε ον λάιν, σωστά... ο ένας υπολογιστής θα έιναι μόνιμα offline και ο άλλος στο στίμ....

Εκτός αν κάτι δεν κατάλαβα καλά, οπότε φίλε μου, εξήγησέ το μου
Antonio1986
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Fri Nov 09, 2018 10:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χαίρομαι που απάντησες.. Λοιπόν... Μπαίνοντας στο steam με το δικούς μου κωδικούς χωρίς να είναι ο φίλος μου μέσα παίζω κανονικά... Όταν μπαίνει κ παίζω μου βγάζει μνμα "ο χρήστης τάδε θέλει το παιχνίδι του κ έχεις ακόμη 5 λεπτά"... Έχει τύχει λοιπόν να παίζω κ να μου κλείσει το παιχνίδι... Όταν λοιπόν πάω στην συλλογή μου με τους δικούς μου κωδικούς πάντα το παιχνίδι έχει σαν επιλογή την "αγορά" - όταν παίζει κ ο φίλος - όταν δεν παίζει έχει την επιλογη" εκκινηση".... Όταν λοιπόν είναι on line ο φίλος δεν μπορώ να παίξω το παιχνίδι... Όταν πατάω πάνω στο εικονίδιο λέει "συλλογή κλειδωμένη" κ δεν τρέχει το παιχνίδι.. Εντωμεταξύ δεν μ αφήνει να το παίξω αν δεν είμαι on line....
Antonio1986
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Fri Nov 09, 2018 10:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο ρεζουμέ... Αν δεν είμαι ον λινε (στο δικό μου λογαριασμό) δεν μπορώ να παίξω κ όταν είμαι κ παίζει κ ο φίλος (στο δικό του λογαριασμο) με πετάει... Κ δεν μου τρέχει κ το παιχνίδι στο off line
Antonio1986
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Fri Nov 09, 2018 10:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ερώτηση... Μπορούν να παίξουν κ οι δύο από ένα λογαριασμό!?... Απλά ο ένας να είναι off line...
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

ναι από τον ίδιο λογαριασμό θα παίζεται. Τώρα κατάλαβα το πρόβλημά σου.

Φίλε το παιχνίδι σου λέει ότι το έχει αγοράσει άλλος, εσύ δεν είσαι αυτός ο άλλος, οπότε δεν μπορείς να το παίζεις παράλληλα, γιατί προηγείται αυτός που το έχει αγοράσει.
Για το λόγο πρέπει να είσαι ον λάιν, γιατί δεν έχεις το παιχνίδι εσύ, το δανείζεσαι...

Λοιπόν, αν το πήρατε από κοινού, θα σου δώσει τον κωδικό του, θα μπαίνετε και οι δύο στον ίδιο λογαριασμό και μετά θα είναι ο ένας σας εκτός σύνδεσης. Μόνο έτσι μπορείτε να το παίξετε με έναν κωδικό. Το έχω κάνει και γω, σε δύο υπολογιστές ή και σε τρεις σε κάποια παιχνίδια (p.x. Oblivion) αλλά είναι σε έναν λογαριασμό που παίζουμε και εγώ και ο αδερφός μου
Antonio1986
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Fri Nov 09, 2018 10:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σ ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.. Ερώτηση τελευταία κ συγνώμη για το "πρήξιμο"... Ο ένας εκτός οκ... Εγώ δλδη... Το άλλο το παιδί κανονικά on line.. Δεν θα δημιουργηθεί κάποιο θέμα στο steam η στο παιχνίδι αν είμαστε κ οι δύο μέσα!?...
Antonio1986
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Fri Nov 09, 2018 10:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γι αυτό μου λέει κ ολας ότι είναι κλειδωμένη η "κοινή συλλογή"!?... Λόγω του ότι εγώ απλά το έχω στην συλλογή μου χωρίς να το έχω αγοράσει...?
Antonio1986
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Fri Nov 09, 2018 10:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να φανταστώ μπορώ οποιαδήποτε στιγμή να μπω στον λογαριασμό του φίλου αν είναι μέσα κ εκείνος απλά πρέπει να μπω απευθείας off line....
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

ακριβώς έτσι και στα τρια... μη σκας δε είναι πρήξιμο, όλοι τα περάσαμε αυτά...

Εγώ π.χ. το έχω σε 2 πισί εκτός σύνδεσης το Στίμ και μόνο σε ένα, τρίτο πισί αυτό, ονλίνε... καθώς εκτός από το μάνατζερ και ο αδερφός μου κάποιες φορές θέλει να παίζει στρατηγικής που έχω αγοράσει εγώ... απλά μπαίνει κατευθείαν σε οφλάιν και αυτό είναι όλο. Και στο πισί που γράφω τώρα είναι σε όφλάιν, ενώ στο άλλο τρέχει το μάνατζερ
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”