[FIXED] Πρόβλημα με τα play off στην Ελλάδα

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2019!
Post Reply
BaCaRdIMoJiTo
Trialist
Trialist
Posts: 83
Joined: Tue Nov 15, 2011 7:21 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα παιδιά! Έβλεπα ένα στρεαμ σήμερα και το παλικάρι έπαιζε Ελλάδα, την 3η σεζόν αφού μένουν στο πρωτάθλημα 12 ομάδες (αυτό ξεκινάει από τη δεύτερη σεζόν εξάλλου) χωρίζονται σε ομίλους των 6 ομάδων όπου υπάρχουν play ωχ και play out για πρωταθλήτητ και υποβιβασμό αντίστοιχα (αυτό είναι και το project που θέλει να κάνει και έχει ανακοινώσει και η ΕΠΟ εξάλλου), εδώ όμως υπάρχει ένα θέμα, αφού τελειώσουν οι αγωνιστικές για να δούμε ποιες ομάδες θα είναι σε ποιον όμιλο, όταν ξεκινάει το μίνι πρωτάθλήμα οι ομάδες ξεκινάνε από 0 βαθμούς. Αυτό θα γίνει και στην πραγματικότητα ή δεν έχει ανακοινωθεί κάτι τέτοιο επίσημα και είναι πρωτοβουλία της SI και πρέπει να το κοιτάξουμε καθώς είναι άδικο? Γιατί πχ μια ομάδα που μπει τελευταία αγωνιστική στον όμιλο των play ωχ θα έχει τις ίδιες πιθανότητες με κάποια ομάδα που είχε 15 βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο της βαθμολογίας σε όλο το πρωτάθλημα.
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9254
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

το αρχικό πλάνο ήταν να γινει έτσι από ότι θυμάμαι και δεν νομίζω ότι κάτι έχει αλλάξει.
:liverpool:
BaCaRdIMoJiTo
Trialist
Trialist
Posts: 83
Joined: Tue Nov 15, 2011 7:21 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν βρίσκω κάπου αν έχουν πει για το θέμα της βαθμολογίας, το ξέρω ότι θέλουν να το κάνουν με 2 γκρουπ αλλά δεν βρίσκω κάπου να έχουν πει για τα περι βαθμολογίας!
dpourn
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Thu Mar 26, 2015 11:34 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δε γίνεται να είναι το πλάνο να μηδενίζει η βαθμολογία.. Δεν έχει κανένα απολύτως νόημα..

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

BaCaRdIMoJiTo
Trialist
Trialist
Posts: 83
Joined: Tue Nov 15, 2011 7:21 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ακριβώς αυτό, δεν είναι καθόλου δίκαιο αντικειμενικά! Για αυτό λέω ότι επειδή δεν ξέρω αν έχει βγει παρά έξω το πως θα είναι στημένο το όλο project και ίσως να πρέπει να το κοιτάξουν σοβαρά γιατί εντελώς άδικο ακόμα και στο παιχνίδι!
User avatar
michael1
Manager
Manager
Posts: 4754
Joined: Thu Aug 09, 2007 1:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Κίτρινη Τούμπα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θεωτηρικα το δικαιοτερο θα ναι να συνεχιζουν με τους βαθμους που ηδη εχουν, οπως γινεται στο κυπριακο πρωταθλημα, στο φμ τουλαχιστον
BaCaRdIMoJiTo
Trialist
Trialist
Posts: 83
Joined: Tue Nov 15, 2011 7:21 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ή να έχεις τους βαθμούς στα μεταξύ των αγώνων με τις ομάδες που είναι στα γκρουπ (δεν ξέρω αν αυτό είναι εύκολο να αποδωθεί με αποκλειστικότητα στην Ελλάδα)
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Έχετε δίκιο παιδιά.

Το έχω αναφέρει και λογικά θα έχει διορθωθεί στην πλήρη έκδοση.

Επίσης, έχω αναφέρει ότι θα πρέπει να επιμηκύνεται η σεζόν από το 2020/21 μέχρι τέλη Μαΐου.

Ευχαριστώ για την επισήμανση!
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δυστυχώς το θέμα με την 3η χρονιά δεν διορθώθηκε.. Έτρεξα το παιχνίδι 3 χρόνια σε Holiday Mode και δυστυχώς δεν έχει διορθωθεί κάτι.. Γνωρίζουμε μήπως αν θα υπάρξει σύντομα κάποιο update από την SI που θα το διορθώνει;

Image

Image

Image
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Πιστεύω ότι θα κυκλοφορήσει hotfix που θα λύνει διάφορα θέματα σε αρκετά πρωταθλήματα.

Δεν είναι κάτι επίσημο, η αίσθησή μου είναι αυτή, μην παρεξηγηθώ.
User avatar
michael1
Manager
Manager
Posts: 4754
Joined: Thu Aug 09, 2007 1:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Κίτρινη Τούμπα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν ξεκινησουμε τωρα σειβ δηλαδη το hotfix αν βγει καποια στιγμη διορθωνει το προβλημα ingame η θα ναι ελαττωματικο οπως και να χει το σειβ? Προσωπικα θα μου παρει κατι μηνες να φτασω 3η χρονια οποτε εχουμε περιθωριο αρκει να διορθωνεται
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Φαντάζομαι θα θέλει new game για να διορθωθεί, από ότι έχω δει σε όσα updates γίνονται στη change list της εταιρείας το λένε με αστεράκι όταν επεξεργάζονται θέματα που αφορούν rules του εκάστοτε πρωταθλήματος.. Λέει ότι θέλει new game..

Αλλά είναι υπόθεση αυτό που γράφω..

Πάντως ανεπίτρεπτο από την SI με την επίσημη κυκλοφορία να μην έχει φροντίσει να διορθώσει ένα θέμα που έχει ήδη επισημανθεί από την beta..
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
BaCaRdIMoJiTo
Trialist
Trialist
Posts: 83
Joined: Tue Nov 15, 2011 7:21 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν γίνει hotfix θα χρειαστεί νέο παιχνίδι, οπότε όσοι θέλετε να παίξετε Ελλάδα καλό είναι να περιμένετε λίγο μήπως και δούμε φως στο τούνελ!
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα θέλει σίγουρα new game. Ανεπίτρεπτο δεν είναι γιατί επισημάνθηκε τελευταία στιγμή και δεν είναι κάτι που δεν σε αφήνει να παίξεις. Ανεπίτρεπτο είναι που η Superleague δεν έχει αποφασίσει ακόμα τι θα γίνεται.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9117
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

bug δεν το λες αφού δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα ακόμα πως θα είναι αλλά σίγουρα είναι πιο δίκαιο να μπαίνουν με τους βαθμούς από την κανονική περίοδο ή με τους μισούς βαθμούς όπως γίνεται στο Βέλγιο αν δεν κάνω λάθος.
Spoiler: show
Image
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”