FMGreece Real Names Fix 2019

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2019!
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Netherlands πρέπει να στην βγάζει με το αρχείο.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9105
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

στα ελληνικά παίζω όμως. Ολλανδία δεν έπρεπε να λέει?
Spoiler: show
Image
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Ναι μου ξέφυγε η λεπτομέρεια ότι παίζεις ελληνικά :D
Θα διορθωθεί σύντομα. διορθώθηκε
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9105
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

στην επιλογή στόχων στην αρχή της χρονιάς γράφει το champions league σαν κύπελλο πρωταθλητριων. νομίζω φαίνεται πιο ωραία στο μάτι το champions league. το europa league είναι κανονικά στα αγγλικά. επίσης έχει σαν μίνιμουμ στόχο στο κύπελλο Ελλάδας τα πλέι οφ. είναι λάθος μετάφρασης αυτό? έχει πλέι οφ στο κύπελλο φέτος?
edit:μοναχο 1860 και ουνιον Βερολίνου έχουν κάτι περίεργα ονόματα. θα μπορούσαν να διορθωθούν κι αυτά.
Spoiler: show
Image
User avatar
Fox
Amateur
Amateur
Posts: 103
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηλυσιακός
Location: Argentina
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εύγε !
AniMaL FaRm HeRe We CoMe
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1956
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Παίζω στα αγγλικά. Τον Παπασταθόπουλο τον έχει σαν Sokratis στην καρτέλα του και όχι σαν Sokratis Papastathopoulos με shirt name Sokratis ξέρω γω.
Επίσης στο transfer history των παιχτών, αν έχει πάει στην Ολλανδία γράφει "NED" ενώ όλες τις άλλες χώρες τις έχει με το όνομά τους (England, Greece κτλ)
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το πρώτο με τον Σωκράτη ίσως το διορθώσει ο Nik στα data packs του. Το δεύτερο με την Ολλανδία στο κάνει αφού έχεις εγκαταστήσει το real name;
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Δεν είναι σχετικά με το αρχείο αυτά.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1956
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

rimini wrote: Thu Nov 08, 2018 11:37 pm Το πρώτο με τον Σωκράτη ίσως το διορθώσει ο Nik στα data packs του. Το δεύτερο με την Ολλανδία στο κάνει αφού έχεις εγκαταστήσει το real name;
Για τον Σωκράτη το έγραψα εκ παραδρομής. Το άλλο ναι, ξεκίνησα αφού είχα κάνει όλα τα βήματα (σβήσιμο περιττών αρχείων και πέρασμα του αρχείου και στους 3 φακέλους db)
User avatar
Pat@
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 526
Joined: Tue Aug 21, 2007 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Killin BIG Beers 24 / 7 !!!
Location: Κύμη Ευβοίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ασχετο... Αλλα και λιγο σχετικο...το αρχειο licencing dan swe fra δεν το διαγραφουμε και αυτο απο τον φακελο all...?

Καπου πηρε επισης το ματι μου για διαγραφη του αρχειου forbitten names στους dbc - permanent φακελους....
Κατι παιζει εκει με την Βραζιλια περαν των 2 αρχειων που σβηνουμε οπως λεει και ο οδηγος σας στο site....
"...Fuck your chain, my people will kill you for water
Fuck fans nigga, I got soldiers supporters ..."
Pat@ Ya Biaatchezzz!! .... ** Immortal Technique **
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

αυτο το lic swe dan αλλάζει τα ονόματα κάτι βραβείων αν παίζεις με δανεζικα ή σουηδικά οπότε δεν μας ενδιαφέρει είτε υπάρχει είτε όχι

για το δεύτερο που λες, δεν θυμάμαι τώρα αν είχα βρει τι κάνει ακριβώς όταν κάποτε τα είχε ξεψαχνίσει αλλά θυμάμαι ότι με τα δύο που λέμε ήταν οκ η βραζιλία
btw από ότι βλέπω τώρα το έχω σβησμένο κι αυτό στο δικό μου παιχνίδι οπότε δεν θα πειράζει κάτι (αρνητικά τουλάχιστον) από τα "χτυπητά"
User avatar
Pat@
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 526
Joined: Tue Aug 21, 2007 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Killin BIG Beers 24 / 7 !!!
Location: Κύμη Ευβοίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το ειχα απορια καθε χρονο...βεβαια στις τελευταιες 2 εκδοσεις του fm τα εσβηνα παντα με τα υπολοιπα κλασσικα και δεν ειχα κανενα θεμα... Τυχαια το ειδα προσφατα που το σχολιαζε ενας σε ενα δικο του παρομοιο πακετο με fix στα real names και προετρεπε να σβηστουν καποιο απο αυτα μελλοντικα αν εμενε αλλαζε στο ακυρο ονοματα παικτων και προπονητικου team...για αυτο το ανεφερα...τεσπα μολις βγει του Νικανδρου το πακετο και ξεκινησει ΣΟΒΑΡΑ θα τα διαγραψω και αυτα...
"...Fuck your chain, my people will kill you for water
Fuck fans nigga, I got soldiers supporters ..."
Pat@ Ya Biaatchezzz!! .... ** Immortal Technique **
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

spiros91 wrote: Fri Nov 09, 2018 4:26 pm
rimini wrote: Thu Nov 08, 2018 11:37 pm Το πρώτο με τον Σωκράτη ίσως το διορθώσει ο Nik στα data packs του. Το δεύτερο με την Ολλανδία στο κάνει αφού έχεις εγκαταστήσει το real name;
Για τον Σωκράτη το έγραψα εκ παραδρομής. Το άλλο ναι, ξεκίνησα αφού είχα κάνει όλα τα βήματα (σβήσιμο περιττών αρχείων και πέρασμα του αρχείου και στους 3 φακέλους db)
Σε όσες χώρες δεν χωράει το όνομα εμφανίζεται το 3 Letter Name. Το περασμένο 3 Letter Name της Ολλανδίας είναι NED. To Holland χωράει και εμφανίζεται ολόκληρο, το Netherlands όχι και βγαίνει NED. Παρομοίως στην Ελβετία, που δεν έχουμε πειράξει τίποτα, εμφανίζεται SUI και όχι Switzerland, στην Αργεντινή ARG και όχι Argentina και φαντάζομαι και σε άλλες χώρες το ίδιο.
User avatar
Groost
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Fri Dec 14, 2018 6:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναχαϊκή
Αγαπημένη Ομάδα: Παναχαϊκή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιζω με την Παναχαϊκή και σαν ονομασία έχει Παναχαϊκή 2005 ΓΕ ενώ η επισημη ονομασία της ομάδας ειναι Παναχαϊκή 1891 ΓΕ άλλαξα το ονομα απο το αρχείο αλλα οταν περναω το ποντικι απο πανω μου γραφει το παλιο.. καμια ιδεα πως να το διορθωσω?
Image
halara86
Trialist
Trialist
Posts: 37
Joined: Thu Dec 04, 2008 1:10 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα παιδιά και συγνώμη για την ίσως αστεία ερώτηση μου... Είπα σαν "παιδί" και γω (...αχαχαχα...), να ξανακυλήσω στο αγαπημένο μας παιχνίδι μετά από σχεδόν 4 χρόνια, καθώς φέτος βρήκα τον απαιτούμενο χρόνο για να ασχοληθώ σοβαρά με το Manager... Επειδή λοιπόν τότε χρησιμοποιούσα τα αρχεία του sortitoutsi για τα Real names fix και στον φάκελο Steam\SteamApps\common\Football Manager 2019\data\database\db\1910, αν θυμάμαι καλά διέγραφα τα πάντα από dbc,edt,inc και πέταγα μέσα τα δικά τους, θα ήθελα να μου πείτε τι ισχύει αν θέλω να χρησιμοποιήσω το δικό σας αρχείο, σε συνδιασμό πάντα με τα packs του Nik και αν χρειάζεται να χρησιμοποιήσω κάτι επιπλέον για να είμαι καλυμμένος... Ευχαριστώ για το χρόνο σας και καλή χρονιά σε όλους...
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”