Football Manager 2019 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2019!
Post Reply
User avatar
dalan2007
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1426
Joined: Thu May 10, 2007 9:34 pm
Location: Γαλατσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα!!εχω μια απορία.το fm θέλει επεξεργαστή ή μνήμη?και εξηγώ.εχω ένα pentium g4560 με 8gb ram.το budgetμε παίρνει να αναβαθμίσω το ένα από τα δύο.ssd έχω ήδη.ευχαριστω!
User avatar
Stelios NordArmee
Trialist
Trialist
Posts: 17
Joined: Fri May 08, 2015 2:47 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Stelios NordArmee wrote: Tue Dec 25, 2018 1:29 pm Καλησπέρα συμφορουμίτες και καλά Χριστούγεννα. Σκέφτομαι να ξεκινήσω σήμερα που βρήκα λίγο χρόνο save με ομάδα Β Εθνικής, Καλαμαριά για την ακρίβεια. Υπάρχει κάποιος που παίζει τη συγκεκριμένη κατηγορία να μου πει τι γίνεται ακριβώς με την αναδιάρθρωση? Λογικά τη πρώτη χρονιά ανεβαίνει απευθείας ο πρώτος και ο δεύτερος μπαράζ και έρχονται 4 από την Super League. Πόσοι πέφτουν όμως και πόσοι έρχονται από τις χαμηλότερες? ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ. Μετά τι γίνεται ακριβώς τις επόμενες χρονιές? Στο φόρουμ της SI κάποιος Έλληνας με σήμα Απόλλων Πόντου κιόλας είχε γράψει για κάποιες δυσλειτουργίες αλλά πριν βγει το update. Το πρωτάθλημα είναι playable? Και κάτι τελευταίο. Μήπως έτρεξε κανείς το καινούριο αρχείο με τα ερασιτεχνικά και με την αναδιάρθρωση να παραμένει?? Μη το ξεκινήσουμε και φάμε κάνα crash dump στο 2025 και τραβάμε τα βυζιά μας. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.

Λοιπόν απαντάω στα ερωτήματα που έθεσα αφού μετά από 2 μέρες απάντηση δεν έλαβα από κανέναν. Έτρεξα το παιχνίδι πηγαίνοντας διακοπές για κάποια χρόνια και αυτό που παρατήρησα είναι απογοητευτικό. Για 3 ολόκληρα χρόνια καμιά ομάδα από Γ Εθνική δεν ανεβαίνει στη football league. Αυτό συμβαίνει είτε περάσει κάποιος το αρχείο του Claasen είτε όχι. Δηλαδή είναι εντελώς ηλίθιο να επιλέξεις save με ομάδα Γ εθνικής αφού δε πρόκειται να ανέβεις κατηγορία για 3 χρόνια. Μεγάλο σφάλμα του παιχνιδιού.
Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 452
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Έχω την Marseille,κάνω πρόταση στον Simeone και η Fiorentina ζητάει 26,5,κάνω αντιπρόταση ως αντάλλαγμα τον Μήτρογλου και 18 εκ και ζητάει 32.
WTF????
User avatar
xpert
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 437
Joined: Mon Aug 02, 2004 4:56 pm
Football Manager της ομάδας: AJ Auxerre
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool FC
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Movida wrote:Έχω την Marseille,κάνω πρόταση στον Simeone και η Fiorentina ζητάει 26,5,κάνω αντιπρόταση ως αντάλλαγμα τον Μήτρογλου και 18 εκ και ζητάει 32.
WTF????
Για να πληρώσει το καθαριστήριο του παλτού τα επόμενα χρόνια του συμβολαίου...

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
Konstantinos84
Indispensible
Indispensible
Posts: 1947
Joined: Fri Mar 07, 2014 11:40 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Περι ρεαλιστικότητας και επειδή έχει αναφερθεί πως γενικά γίνονται προσπάθειες για τη βελτίωση του κομματιού αυτού.
Ας δώσω ένα παράδειγμα.
Τάκης Λεμονής. Γνωστός στρατιώτης του Ολυμπιακού. Προπονητής. Αν του κάνεις ομως πρόταση για τεχνικός διευθηντής στον Ολυμπιακό δεν έρχεται. Ούτε για υπευθυνος σκάουτινκ, ούτε για υπευθυνος Ακαδημιών.

Η προφανης απάντηση ειναι πως ο Λεμονής ειναι προπονητής. Το ρεαλιστικό ερώτημα ειναι "υπήρχε περίπτωση irl ο Λεμονής να δεχτεί πρόταση για τεχνικός διευθυντής και να αρνηθεί;". Προφανως και θα ερχόταν.
Ο Στολτίδης π.χ. δεν έχει πρόβλημα να έρθει ακομα και σαν προπονητής νέων, ενω ειναι τεχνικος διευθυντής αν δεν κάνω λάθος.

Τέτοιες περιπτώσεις υπάρχουν βέβαια εκατοντάδες, ανάλογα με τη σχέση που έχει ο κάθε "ήρωας" του παιχνιδιού με την ομάδα του.
Αναρωτιέμαι λοιπόν αν υπάρχει η σκέψη να αλλάξει αυτό και κάποιοι παίχτες/προπονητές/παράγοντες να μπορουν να διαπραγματευτούν με τον συλλογο που έχουν ως αγαπημένο και ως κάτι άλλο εκτός απο αυτό που τους έχει οριστεί απο το παιχνίδι.
ponstan
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Fri Jan 04, 2019 4:04 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά!!!
Μόλις αγόρασα το FM19. Μέχρι στιγμής είχα εγκαταστήσει το demo κι έπαιζα. Με την εγκατάσταση του παιχνιδιού, θα μπορώ να συνεχίσω τα saves μου μέχρι τώρα με την Manchester City ή θα πρέπει να ξεκινήσω από την αρχή;;;;
User avatar
xpert
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 437
Joined: Mon Aug 02, 2004 4:56 pm
Football Manager της ομάδας: AJ Auxerre
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool FC
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Θα μπορείς να συνεχίσεις κανονικά

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ponstan
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Fri Jan 04, 2019 4:04 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

xpert wrote: Fri Jan 04, 2019 5:45 pm Θα μπορείς να συνεχίσεις κανονικά

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ευχαριστώ πολύ για τη γρήγορη απάντηση!!!
ninis13
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Wed May 23, 2007 6:20 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Guys καλησπέρα , έχει δοκιμασει κανεις να παρει το save του σε ενα φλασακι και να το συνεχίσει σε ενα internet cafe τυπου battlenet ? το προσπαθησα αλλα στο loading κολλουσε,
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Μπορεί να παίξει ρόλο το αν το save σου είναι σε μεταγενέστερο πατς. Σπάνιο, αλλά μπορεί να γίνει.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
bob 7
Trialist
Trialist
Posts: 44
Joined: Sun Feb 08, 2009 1:07 am
Football Manager της ομάδας: PAS Giannina
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Καλησπερα, να κάνω μια ερώτηση. Έχει αλλάξει ο κανονισμός στους ημιτελικούς του Κεπέλλου Ελλάδος και δεν μετράνε τα εκτός έδρας γκολ (μετράνε μόνο οι νίκες), και πάει σε παράταση ο αγώνας ή είναι κάποιο bug?
ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΠΗΓΑ ΚΕΡΔΙΣΑ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΟ
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΠΑΛΑ ΕΤΣΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9127
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Spoiler: show
Image
changelist από το καινούριο update. btw δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά δεν ανεβαίνουν ομάδες από τη γ εθνική. έχει αναφερθεί πουθενά?
Spoiler: show
Image
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μιας και περασε πολυς καιρος και ολοι παιξατε αρκετα, το 2019 είναι το παιχνιδι που θα παιζετε για χρονια η το FΜ 2017 παραμενει βασιλιας?
User avatar
dalan2007
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1426
Joined: Thu May 10, 2007 9:34 pm
Location: Γαλατσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

βασιλιας ειναι το cm 01-02 μην βλασφημουμε :P
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Το 19 έκανε στεπ απ

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”