Football Manager 2019 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2019!
Post Reply
User avatar
angelo06
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Mon Jun 02, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona,Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona,Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλησπερα , δυο ερωτήσεις εχω.
1. Η αναδιάρθρωση προσθέτει κ την superleague 2 ; κ
2. Αν ξεκινήσω Γ εθνική ακυρώνεται ; Το patch της Γ εθνικής ποτε θα ειναι συμβατό με το 19.3.4 patch ;
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Γεια σας παιδια μετα απο καιρο.
Θελω να ρωτησω κατι απλα δεν ξερω αν ειναι το σωστο τοπικ οποτε συγχωρεστε με.
Μα τον θεο τον ιδιο υπαρχει καποιος που να εχει κανει ενα ΣΩΣΤΟ συστημα και πετυχημενο με την Σιτυ?
1 εβδομαδα σπαω το κεφαλι μου να βρω συστημα και δεν μπορω.Δηλ τι στα κομματια ετσι ξαφνικα ξεχασα να παιζω μανατζερ?

Ευχαριστω και συγνωμη αν δεν ειναι στο σωστο τοπικ.
Cadoni
Trialist
Trialist
Posts: 51
Joined: Sat Mar 02, 2019 3:35 pm
Football Manager της ομάδας: Energiya NK
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα Σπύρο,

Δυστηχώς φέτος το FM είναι μεγάλη απογοήτευση, IMHO. Η θέση AMC είναι weak φέτος, βασικά την περιόρισαν λόγω του strikerless domination στο 17 & 18 εκδόσεις. Τα formation που λειτουργούν καλύτερα φέτος είναι τα 442 και 4141. Δεν έχω βρεί κάτι αξιόλογο φέτος σε 4231 ή 4321. Επίσης μεγάλο ρόλο παίζει το mentality.

Τσέκαρε από τον Knap άμα έχει τίποτα.
Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 446
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Αν θέλετε τακτική 4-2-3-1 ορίστε αυτή εδώ.

http://www.mediafire.com/file/epww2deek ... 31+pao.fmf

Έχει πιάσει όπου και αν έχω πάει.Τους ρόλους τους φτιάχνω ανάλογα με τους παίχτες που έχω.Πειραματιστείτε.
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Ευχαριστω πολυ
soulis1958
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Tue Aug 11, 2015 6:44 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα, υπάρχει Patch για το ελληνικό πρωτάθλημα με την αναδιάρθρωση? Ευχαριστώ
User avatar
Dimlouk
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Sun Oct 23, 2016 6:30 pm
Football Manager της ομάδας: Corinthians Paulista
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα παιδια,
εχει συμβει σε κανεναν μετα απο καποιες χρονιες τα νοκ αουτ του γιουροπα να ειναι μονα παιχνιδια?
Ειναι καποιο bug? Μπορει να παιζει ρολο το μουντιαλ του Καταρ που επειδη ειναι χειμωνα η Λα Λιγκα π.χ. ξεκιναει Ιουλιο?
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Λόγω του μουντιάλ είναι. Τα ημιτελικά είναι διπλοί αγώνες και από την επόμενη σεζόν πάλι διπλοί όλοι.
User avatar
Dimlouk
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Sun Oct 23, 2016 6:30 pm
Football Manager της ομάδας: Corinthians Paulista
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Thank you man!
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Φιλτατε Movida μπορω να κανω μια ερωτηση για αυτη την τακτικη?Μου ειπες οτι τους ρολους μπορω να τους αλλαξω αναλογως την ομαδα που εχω.Ε προφανως και το εκανα αλλα τις θεσεις μπορω να τις αλλαξω ή θα διαλυθει η τακτικη.Με την σιτυ εχω καλα αποτελεσματα(εχοντας αλλαξει τους ρολους στα μπακ κυριως) αλλα λεω να το γυρισω σε 4-5-1 ετσι οπως η σιτυ συνηθως παιζει.Θα το δοκιμασω και αυτο απλα θα θελα την γνωμη σου γιατι μου ειπες οτι με οποιες ομαδες επαιξες πηγες καλα με αυτο το συστημα γι αυτο ρωταω.

Ευχαριστω.
Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 446
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Δεν έχω δοκιμάσει να αλλάξω τις θέσεις.Δεν μου αρέσει κάποιο άλλο σύστημα εκτός από την παραλλαγή του 4-2-3-1 που είναι το 4-1-2-2-1 δηλαδή με αμ χαφ αντί για επιθετικό χαφ.Ομως καλύτερο από ότι σου πω εγώ είναι να το δοκιμάσεις και ο ίδιος.
Εξάλλου ο σκοπός του προπονητή είναι να πειραματίζεται και να βρίσκει νέα πράγματα.
Χαίρομαι πάντως αν όντως σε έχει βοηθήσει γιατί είναι μια τακτική που βάση θέσεων είναι ρεαλιστική.
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Movida αστο γιατι μολις το εκανα ερπαξα 3 απο την ρομα και το ξαναγυρισα οπως ητανε.
Με το συστημα σου αλλαζοντας τους ρολους εχω σε 14 παιχνιδια 11 νικες 3 ηττες.Αν εξερεσεις το πειραμα με την ρομα στα αλλα ματς ειχα πανω απο 20 ευκαιριες και οι αλλοι 5-6.Σιγουρα ομως θα πρεπει να γινουνε και μεταγραφες.
Επισης θα ηθελα να πω οτι μολις κατεβασα το συστημα σου θυμηθηκα οτι το ειχα ξανακατεβασει οταν ειχα γραψει οτι θελω ενα καλο συστημα για τον παναθηναικο.Με το συστημα σου χωρις να αλλαξω απολυτος τπτ μεσα σε 5 χρονια ειχα 5 σερι πρωταθληματα ,3 κυπελα , 2 φορες στους 4 στο τσ λιγκ.
Θα θελα να σε ρωτησω κατι.Αν δεν σου ειναι κοπος μπορεις να μου πεις περιπου σε ποιες ομαδες εχει χρησιμοποιησει αυτο το συστημα και τι εχεις καταφερει με αυτες?Ετσι απο περιεργεια ρωταω.Αν εχεις ορεξη να γραφεις θα ηθελα να ηξερα.
Ευχαριστω.
Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 446
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Γενικά είναι πολύ δύσκολο να βρεις ένα σύστημα που να κουμπώνει παντού και μάλιστα μετά από τόσα update να μην έχει χαλάσει η απόδοσή του.
Δυστυχώς δεν με έχει κρατήσει κάποιο save οπότε δεν έχω παίξει ποτέ δεύτερη χρονιά φέτος.Με την Ντόρτμουντ βγήκα 2ος,έχοντας ρίξει μια 4αρα στην Μπάγερν εκτός έδρας,στην Ευρώπη έμεινα έξω στους 8 από την Παρί επειδή ότι σουταραν έγραφαν και είχα κερδίσει στους ομίλους την Ρεάλ στο ένα παιχνίδι και στο άλλο ισοπαλία.
Με Μαρσέιγ έπαιξα ένα 6μηνο και ήμουν πρώτος,με Παναθηναϊκό 2 φορές βγήκα εύκολα πρώτος κάνοντας και νταμπλ την δεύτερη φορά,με Άγιαξ προφανώς πήρα το πρωτάθλημα και μάλιστα πολύ εύκολα,στην Ευρώπη σε όμιλο με Μπάρτσα,βγήκα πρώτος κερδίζοντας την 2 φορές, απέκλεισα Παρί με 2 νίκες, Γιουβέντους και αποκλείστηκα στα ημιτελικά από Λίβερπουλ στο 118 της παράτασης και ενώ έπαιζα μονοτερμα.
Τώρα έχω Μπενφίκα, είμαι πρώτος στο πρωτάθλημα και στο πρώτο παιχνίδι των 16 ήρθα 1-1 με Παρί ενώ μόνο η δική μου ομάδα υπήρχε στο γήπεδο,με ισοφάρισαν στο 93.
Στους ομίλους με Μπάγερν βγήκα 2ος και ήρθα 2 φορές 0-0 με τους Γερμανούς.Στο εντός έδρας παιχνίδι τα σουτ ήταν 19-4.
Απλά δεν έχω κάποιον καλό επιθετικό.
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

παντως γενικα το συστημα σου ειναι καλο.Τωρα εχω κανει ενα διαλυματακι με την σιτυ για να το δοκιμασω με την εθνικη ελλαδος αν και φαινετε λιγο αγγουρι.Χανω απο την Ουγγαρια και εσθονια ακομα και αν εχω 25 τελικες με 10 στο τερμα και αυτοι εχουνε μονο 2-3 τελικες.
Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 446
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Είναι επιθετική τακτική,που σημαίνει ότι αν δεν έχεις κάποιον να βάλει την μπάλα στα δίχτυα,θα έχεις πρόβλημα.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”