Football Manager 2019 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2019!
Post Reply
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Movida ε καλα προφανως.Αλλο ειναι να παιζεις με αυτη την τακτικη με την βελγιαρα που εχει για επιθετικαρα την καψουρα μου τον Λουκακου και αλλο να εχεις Μητρογλου.
Απλα ξερεις ηλπιζα γι αυτην την τακτικη οτι με την εθνικη θα μπορουσε να παει καλα γιατι σκεφτηκα οτι με τον μισοπεθαμενο παναθηναικο και σε 5 χρονια εκανα πραματα τρελα με την εθνικη δεν θα εκανα.Αλλα τεσπα.
Ελπιζω στα επομενα μανατζερ στο μελλον να μην σε χασουμε.Να εισαι εδω να μας λες καμια τακτικη :)
Ευχαριστω και παλι.
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1956
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Μια ερώτηση σχετικά με το official In game Editor... Θέλω να βελτιώσω τα οικονομικά μιας τοπικής ομάδας της περιοχής μου. Είχα κάνει κάποιες αλλαγές στο pre game editor και κατάφερα από τα τοπικά να πάει Football league αλλά παρέμεινε Ερασιτεχνικό σωματείο. Την έκανα μέσω του In game editor εππαγελματικό και έβαλα λεφτά στο balance. Παρότι δέχεται τα λεφτά που βάζω στο balance, όταν προσθέτω λεφτά στο budget, μηδενίζεται αυτόματα το ποσό. Γνωρίζει κανείς τπτ περί αυτού?
Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 446
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Καλησπέρα φίλε μου.Το πρωτάθλημα που αγωνίζεται η ομάδα το έχεις φορτώσει?Έχεις δίκαιο πρέπει να είναι bug,αλλά πήγα σε μια ομάδα B εθνικής όπου έχω φορτώσει το πρωτάθλημα και το ποσό που βάζω το αποθηκεύει κανονικά.
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1956
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Δεν το εχω ενεργοποιήσει το πρωτάθλημα. Δοκίμασα όμως να αλλάξω σε άλλη ομάδα της κατηγορίας (η ομάδα που ήθελα είχε αμετάβλητα μπάτζετ 0 ευρώ, ενώ η άλλη είχε κανονικά ποσά) και γίνεται κανονικά η αλλαγή.
Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 446
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Πιστεύετε ότι φέτος,η απόδοση των επιθετικών είναι χαμηλότερη σε σχέση με τα προηγούμενα FM?Έχω αρχίσει και σχηματίζω τέτοια άποψη.
Cadoni
Trialist
Trialist
Posts: 51
Joined: Sat Mar 02, 2019 3:35 pm
Football Manager της ομάδας: Energiya NK
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υπαρχουν πολλα σχολια στο επισημο φορουμ της SI σχετικα με τους επιθετικους οτι δεν σκοραρουν αρκετα.
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Όταν λέμε δε σκοράρουν αρκετά , τι αναλογία δλδ ; Στο περίπου έναν αριθμό.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 446
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Ο Dabbur απογοητευτικός ειδικά για το επίπεδο του αυστριακού πρωταθλήματος,όχι μόνο για το σκοράρισμα αλλά και για την απόδοση.
Με την Μπενφίκα έχω βάλει στο πρωτάθλημα 40 γκολ και ο πρώτος μου σκόρερ έχει 5.Εδω τα στατιστικά του Αντρέ Σίλβα.
Απογοητευτικοι και οι Mbappe Cavani.
Δείτε αποδόσεις του Γάλλου στα τελευταία παιχνίδια.Εχει 10 γκολ στο πρωτάθλημα και ο Paredes ένα λιγότερο που είναι χαφ.ImageImageImageImage
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Συμφωνώ σίγουρα πως οι επιθετικοί σκοράρουν λιγότερο από τα προηγούμενα fm. Στην τελευταία μου σεζόν οι πρώτοι σκόρερ σε αγγλία και ισπανία είχαν 20 και 22 γκολ. Είναι νορμάλ νούμερα πλην των επιδόσεων Μέσσι Ρονάλντο των τελευταίων ετών. Αλλά έχουμε δει και άλλους να φτάνουν τα 30 όπως Κέην και Σαλάχ πέρσι κτλ. Και για να πω την αλήθεια, εγώ που είχα τον Μπαπέ 28 χρονών και υπερτούμπανο περίμενα να δω τέτοια νούμερα (νομίζω συμφωνούμε πως είναι ο πιο αναμενόμενος παίκτης για να βγάζει τα νούμερα των προηγούμενων) αλλά είχε 1 γκολ ανα 120λεπτά στο πρωτάθλημα και 8 σε 9 ματς στο ΤσΛ.
Νομίζω είναι στα πλαίσια του ρεαλιστικού, και το προτιμώ από το να βγάζουν οι περισσότεροι εύκολα τα νούμερα του Μέσσι, αλλά συμφωνώ πως είναι πιο δύσκολο/σπάνιο από ότι στην πραγματικότητα να βγάλεις ακόμα και από παικταράδες τα μεγάλα νούμερα.
Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 446
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Τα νούμερα που έκαναν ο Μέσσι και ο Ρονάλντο στην πραγματικότητα,δεν τα έχω δει σε κανένα save,σε κανένα FM.Η αλήθεια είναι ότι τότε αυτό με ενοχλούσε καθώς ήθελα να ξεχωρίζουν μακράν σε αυτόν τον τομέα από τους υπόλοιπους.
Ένας παίχτης σαν τον Mbappe ειδικά όταν πιάσει το potential του,θα πρέπει εύκολα στο παιχνίδι να έχει 20+ γκολ.Ειναι παράλογο οι χαφ να σκοράρουν τα ίδια γκολ.
Και δεν είναι μόνο το γκολ το θέμα,η απόδοσή τους παιδιά είναι απογοητευτική.Μπορει σε ένα ματς να ξεσπάσουν και μετά στα υπόλοιπα 3-4 μπορεί και παραπάνω,να παίζουν σαν τον Τοργκελε.
Ελπίζω να το φτιάξουν.

Νομίζω θα ήταν ωραίο να υπήρχε ένα τοπικ που να συζητούσαμε γενικότερα στο τι θα πρέπει να αλλάξει στο FM ή κάτι που δεν μας αρέσει και θα θέλαμε να αλλάξει.Εκτος και αν αυτή η ενότητα εδώ αρκεί.
Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 446
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Ξεκίνησα ένα σειβ με την Πρέστον και ανέβηκα στην premier League.
Δεν θα έπρεπε να ήμουν ένα από τα αγαπημένα πρόσωπα της ομάδος όταν την ανέβασα μετά από πάνω από 50 χρόνια?Μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση ότι δεν έγινε κάτι τέτοιο όπως επίσης δεν παρατήρησα να αναφέρεται σε κάποιο μήνυμα αυτό το ιστορικό επίτευγμα.
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Καλησπερα παιδια.Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικη με το μανατζερ αλλα ισως και λιγο ακυρη.
ξεκινησα ενα save με τον παναθηναικο.
Κατα τα τελη Οκτωμβριου μου ερχεται ενα μυνημα που λεει οτι ο παναθηναικος αγοραστικε απο καποιον που λεγετε Αγγελος Τσελεπης.Αυτος λεει οτι αγορασε την ομαδα εναντι 27 εκ ευρω και θελει να βαλει την ομαδα στο χρηματιστιριο και οτι εκανε την ομαδα απο ΠΑΕ σε ΑΕ.
Και η ερωτηση ειναι η εξης.Τι διαφορα εχει η ΠΑΕ με την ΑΕ,τι θα γινει αν θα μπει στο χρηματιστιριο η ομαδα και τι κερδος θα εχω εγω σε μπατζετ μεταγραφικο κλπ?
Απλα να προσθεσω οτι λεφτα στο συνολικο υπολυπο μπηκανε γυρω στα 4,7 εκ αλλα τα δανεια και τα χρεοι παραμενουνε τα ιδια.

Ευχαριστω.
v3tzartza
Trialist
Trialist
Posts: 17
Joined: Sun May 07, 2017 6:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα σε ολους.μια ασχετη απορια αλλα εχει να κανει με το θεμα ''οροσημα'' σε καθε παιχτη που εμφανιζει τα τροπαια κτλπ απο καθε παιχτη.γιατι οταν ειναι στην ομαδα καποιοι παιχτες φαινεται οτι εχουν κερδισει π.χ το πρωταθλημα και σε καποιους δεν εμφανιζει τιποτα?και ειδικα εφοσον ειναι βασικοι ολη την χρονια!αν ξερει καποιος.ασχετη απορια απλα παρατηρηση ειναι στο game!
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1956
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Μήπως παίζει ρόλο αν έχουν δηλωθεί? Π.χ. οι παίχτες κ21 δεν χρείαζεται να δηλωθούν μερικές φορές και ας είναι βασικοί.
v3tzartza
Trialist
Trialist
Posts: 17
Joined: Sun May 07, 2017 6:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είναι άνω των 21 (25 συγκεκριμένα ) και απλά το έχω παρατηρήσει ξανά και ήθελα να μάθω γιατί το βγάζει έτσι.σου έχει τύχει?
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”