Football Manager 2019 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2019!
Post Reply
panamicky
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Fri Nov 30, 2018 2:33 am
Football Manager της ομάδας: Παναχαικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καταλαβα.Ευχαριστω πολυ.Και κατι τελευταιο.Μπορω να βαλω αυθεντικα σηματα ομαδω,φανελες κ.λ.π. αλλα να με βγαζει στον πινακα κορυφαιων ;
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ότι δεν αλλάζει την database μπορείς να το βάλεις.
panamicky
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Fri Nov 30, 2018 2:33 am
Football Manager της ομάδας: Παναχαικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και που το βλεπω αυτο;
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εκεί που σου είπε ο forlan. Πρέπει το changes να είναι 0.
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Το tutoring τώρα ποιος το κάνει, πως το επιλέγω?Πάω στον έμπειρο ή τον νεαρό? Δεν το βρίσκω.
Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 446
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Το να προκαλεί ένας παίχτης αναστάτωση στα αποδυτήρια επειδή δεν παίζει και να ζητάνε τον λόγο οι συμπαίκτες του το θεωρώ fmική εφεύρεση και εντελώς μη ρεαλιστικό.
gogito
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Fri Jun 13, 2014 11:54 pm
Football Manager της ομάδας: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα παιδιά και σόρυ αν έχει αναφερθεί παραπάνω.

Έχω ξεκινήσει καινούργιο save ελληνικού πρωταθλήματος, αλλά χρόνο με το χρόνο οι ομάδες δεν μειώνονται όπως αποφασίστηκε στην πραγματικότητα, παραμένουν δλδ 16.

Έχει σχέση που έχω περάσει το πατσακι με τη Γ Εθνική και τις ερασιτεχνικές;

EDIT

Μόλις το διάβασα παιδιά στην περιγραφή για το πατσάκι ότι ακυρώνεται η αναδιάρθρωση.
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1956
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Movida wrote: Fri Dec 14, 2018 12:26 am Το να προκαλεί ένας παίχτης αναστάτωση στα αποδυτήρια επειδή δεν παίζει και να ζητάνε τον λόγο οι συμπαίκτες του το θεωρώ fmική εφεύρεση και εντελώς μη ρεαλιστικό.
Είναι βλακεία γενικά αυτό, αλλά ίσως έχει κάποια βάση. Εμένα μου ζήταγε ένας να παίζει και πηρε την θέση του άλλος ένας που είναι τσακωμένος μαζί μου, οπότε ίσως απλά παίρνει την θέση του δυσαρεστημένου ένας άλλος δυσαρεστημένος. Μου χε σπάσει τα ούμπαλα που ζήταγαν ΣΥΝΕΧΩΣ συμβόλαιο οι παίχτες αλλά διάβασα ότι διορθώθηκε στο 19.2.
dkoskin
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sat Dec 15, 2018 1:16 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Σε λίγο έρχονται οι γιορτές και θα έχουμε περισσότερο ελεύθερο χρόνο για να παίξουμε τα αγαπημένα μας παιχνίδια.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

spiros91 wrote:
Movida wrote: Fri Dec 14, 2018 12:26 am Το να προκαλεί ένας παίχτης αναστάτωση στα αποδυτήρια επειδή δεν παίζει και να ζητάνε τον λόγο οι συμπαίκτες του το θεωρώ fmική εφεύρεση και εντελώς μη ρεαλιστικό.
Είναι βλακεία γενικά αυτό, αλλά ίσως έχει κάποια βάση. Εμένα μου ζήταγε ένας να παίζει και πηρε την θέση του άλλος ένας που είναι τσακωμένος μαζί μου, οπότε ίσως απλά παίρνει την θέση του δυσαρεστημένου ένας άλλος δυσαρεστημένος. Μου χε σπάσει τα ούμπαλα που ζήταγαν ΣΥΝΕΧΩΣ συμβόλαιο οι παίχτες αλλά διάβασα ότι διορθώθηκε στο 19.2.
Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι τόσο μη ρεαλιστικό όσο λέτε και να μην τους έχουνε πει οι προπονητές/παίκτες που τεσταρουν να το βγάλουνε.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 446
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

mojotzotzo wrote: Sat Dec 15, 2018 7:58 pm
spiros91 wrote:
Movida wrote: Fri Dec 14, 2018 12:26 am Το να προκαλεί ένας παίχτης αναστάτωση στα αποδυτήρια επειδή δεν παίζει και να ζητάνε τον λόγο οι συμπαίκτες του το θεωρώ fmική εφεύρεση και εντελώς μη ρεαλιστικό.
Είναι βλακεία γενικά αυτό, αλλά ίσως έχει κάποια βάση. Εμένα μου ζήταγε ένας να παίζει και πηρε την θέση του άλλος ένας που είναι τσακωμένος μαζί μου, οπότε ίσως απλά παίρνει την θέση του δυσαρεστημένου ένας άλλος δυσαρεστημένος. Μου χε σπάσει τα ούμπαλα που ζήταγαν ΣΥΝΕΧΩΣ συμβόλαιο οι παίχτες αλλά διάβασα ότι διορθώθηκε στο 19.2.
Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι τόσο μη ρεαλιστικό όσο λέτε και να μην τους έχουνε πει οι προπονητές/παίκτες που τεσταρουν να το βγάλουνε.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ξέρεις περιπτώσεις που όλη η ομάδα να είναι δυσαρεστημένη επειδή ο Χ δεν αγωνίζεται ή επειδή ο προπονητής δεν θέλει να του προσφέρει αυτή τη στιγμή νέο συμβόλαιο?

Επίσης υπάρχει και το εξής πρόβλημα με τις δηλώσεις παιχτών.Πήρα κάποιους παίχτες τον χειμώνα,που είχαν παίξει στους ομίλους και παρ όλα αυτά μπορούσα να τους δηλώσω κανονικά στην επόμενη φάση.Απ όσο γνωρίζω αυτό δεν επιτρέπεται.Εκτός και αν άλλαξε φέτος ο κανονισμός.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

andreas35 wrote: Thu Dec 13, 2018 2:19 pm Το tutoring τώρα ποιος το κάνει, πως το επιλέγω?Πάω στον έμπειρο ή τον νεαρό? Δεν το βρίσκω.
Πλέον, υπάρχει η διδασκαλία, στο τομέα της προπόνησης
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Movida wrote: Sun Dec 16, 2018 6:45 am
Ξέρεις περιπτώσεις που όλη η ομάδα να είναι δυσαρεστημένη επειδή ο Χ δεν αγωνίζεται ή επειδή ο προπονητής δεν θέλει να του προσφέρει αυτή τη στιγμή νέο συμβόλαιο?

Επίσης υπάρχει και το εξής πρόβλημα με τις δηλώσεις παιχτών.Πήρα κάποιους παίχτες τον χειμώνα,που είχαν παίξει στους ομίλους και παρ όλα αυτά μπορούσα να τους δηλώσω κανονικά στην επόμενη φάση.Απ όσο γνωρίζω αυτό δεν επιτρέπεται.Εκτός και αν άλλαξε φέτος ο κανονισμός.


Ναι, είναι άπειρες οι περιπτώσεις από τάξεις δημοτικού έως κλασικές δουλειές έως τα αποδυτήρια μεγαλύτερων συλλόγων που δημιουργούνται προβλήματα όταν εργαζόμενοι θεωρούν ότι ο συνάδελφος τους δέχεται άδικη μεταχείριση. Υπάρχουν και άπειρες περιπτώσεις που απλά το βουλώνουν αλλά ειδικά στον χώρο του ποδοσφαίρου που οι περισότερροι προπονητές είναι αναλώσιμοι σε σχέση με τους καλύτερους τους παίκτες συμβαίνει αρκετά. Και στην Ρεάλ ήταν δυσαρεστημένοι οι παίκτες με το Κασίγιας-Μουρίνιο και ο Τσάβι είχε βάλει χέρι στον Μαρτίνο να αλλάξει σύστημα και η ΑΕΚ είναι φέτος μπουρδέλο μεταξύ άλλων και για το θέμα των μη ανανεώσεων συμπαικτών όταν με άλλους υπάρχει "καψούρα".

Για το 2ο που λες, έχει αλλάξει λίγο ο κανονισμός σε αυτό το κομμάτι από πέρσι (https://www.uefa.com/uefachampionsleagu ... 32627.html) αν δεν εμπίπτει σε αυτές τις συνθήκες η περίπτωση που είδες τότε ίσως πρέπει να αναφερθεί ως σφάλμα.
avgerinos3
Trialist
Trialist
Posts: 26
Joined: Sun Oct 21, 2012 1:29 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αγορασα χθες το μανατζερ και ξεκινησα με το κλασσικο μου save (Αρης). Παρατηρησα οτι ως εδρα του Αρη φαινεται το καυτατζογλειο. Αυτο συνεβη λογω του προβληματος με το χορτο στην αρχη της σαιζον και θα διορθωθει μετα οπως εγινε και irl;
Σορρυ αν η ερωτηση εχει ηδη απαντηθει αλλα διαβαζοντας το τοπικ δεν βρηκα κατι
Τα ομορφότερα μας χρόνια ΑΡΗ σου τα δώσαμε
και ποτέ μας δεν το μετανιώσαμε...
User avatar
Spirosmvr
Amateur
Amateur
Posts: 108
Joined: Sun Nov 01, 2015 6:51 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ναι φιλε
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”