Football Manager 2019 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2019!
Post Reply
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rimini wrote: Tue Nov 20, 2018 4:52 pm Cesena με έψησε κι εμένα κάποια στιγμή. Δεν είδα ρόστερ αλλά είδα στον editor ένα 8000 περασμένο στη μέση προσέλευση. Επίσης στη Serie D κυκλοφορούν Modena και Mantova με πέρασμα από τη Serie A, Latina και Avellino που έπεσαν από Serie B λόγω διάλυσης και η άγνωστη σχετικά Casale που έχει στο ενεργητικό της ένα πρωτάθλημα 100+ χρόνια πριν.
Eχουμε κανα πατσακι Κωστα για Serie D?
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο αλλά:

Του claassen, βγάζει 100αδες κάθε χρόνο δύσκολα θα έχεις θέμα:

https://www.fmscout.com/c-fm19-leagues.html?id=5302

Αυτό έχει 1000 downloads και δεν βλέπω να έχει κάνει κανείς παράπονο:

https://www.fmscout.com/c-fm19-leagues.html?id=5247

Kαι αυτό είναι από Ιταλό που έχει διορθώσει και πράγματα στην database αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει καλά και πως:

http://www.giangioman.it/2018/11/02/ser ... ager-2019/
User avatar
paokkerkir
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3894
Joined: Sun Jun 13, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Cesena
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
facebook προφίλ: paokkerkir
Location: Malta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προσωπικά παίζω με του claassen, χωρίς κανένα πρόβλημα.

Έχει αρκετούς περιορισμούς η Serie D σε ηλικίες παικτών, και είναι ωραίο challenge γενικά.
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Φετος(που εχω εντυπωσιαστει) είπα να κατεβάσω και 3d kits και φάτσες. Έχετε να προτείνετε?

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
Konstantinos84
Indispensible
Indispensible
Posts: 1949
Joined: Fri Mar 07, 2014 11:40 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Έχετε παρατηρήσει κάποια δυσκολία στη τελική προσπάθεια (γκολ); Διαβάζω στο facebook πως έχουν διάφοροι πρόβλημα οτι έχουν πχ 40 προσπάθειες για γκολ αλλά δε μπαίνει τιποτα, ενω ο αντιπαλος στις 2 προσπάθειες πχ θα βάλει γκολ.
Δε το θεωρω μη ρεαλιστικο για 1-2 φορές, αλλά αν ειναι συνεχόμενο, μήπως κάτι δεν πάει καλά ή κάνω εγω κάτι λάθος.
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό γενικά είναι κλασικό παραμύθι. Το έχω πει τόσες φορές αλλά θα το πω άλλη μία. Το παιχνίδι, σύμφωνα και με επίσημη τοποθέτηση, της εταιρίας, είναι πιο χαζό από ότι πιστεύουμε. Όταν γίνεται ένα σουτ δεν υπολογίζει αν η ομάδα που κάνει το σουτ είναι του υπολογιστή ή του παίκτη ή του οποιουδήποτε. Αυτό που λες συμβαίνει συνήθως γιατί οι περισσότεροι δημιουργούν τακτικές επιθετικές που οδηγούν σε πολλά σουτ, πολλές φορές όχι με καλές προοπτικές, ενώ ο αντίπαλος κάνει λιγότερα σουτ αλλά συνήθως σε αντεπιθέσεις. Για αυτό και συχνά μπορεί τα σουτ να είναι 40-2 αλλά οι κλασικές ευκαιρίες να είναι 0-2.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Αν το παιχνίδι έβλεπε διαφορετικά τον χρήστη από το παιχνίδι τότε μιλάμε για 2 διαφορετικές ενωμένες match engine. Δηλαδή διπλάσια δουλειά (και παραπάνω για την ακρίβεια) και κόστος για να φτιάξουν κάτι που δουλεύει ενάντια στον πελάτη;
Απλά όταν όλοι μας στο φημισμένο fm12 είχαμε 55 γκολ από τον poacher, από 40 από τους inside forwards, 25 και 15 από τα κόρνερ με τα σεντερ μπακ τότε ήμασταν καλοί manager, δεν μς ευνοουσε η ME. Όταν κάνουμε επιθετική τακτική που βγάζει φάσεις αλλά είναι ευάλωτη στις αντεπιθέσεις τότε φταίει η ΜΕ. Γενικεύω μεν αυτό όμως είναι και το γενικό μοτίβο αντιμετώπισης τόσα χρόνια.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άσχετο με το παραπάνω, που είναι όντως, αστικός μύθος, όσο πιο πολύ παίζω, τόσο παρατηρώ μια σχετική επαναληψιμότητα στις φάσεις που γίνονται και δείχνει. Υπάρχει ένα ζήτημα, κυριώς στα ακραία μπακ (είτε Full back, wing back, CWB) και στις σέντρες που κάνουν ή καλύτερα που δεν κάνουν. Τι εννοώ, ενώ το βλέπεις ότι το ακραίο μπακ, έχει όλο το χρόνο και χώρο να κάνει τη σέντρα, του λείπει η θέληση/διάθεση και ή σταματάει και τον κλείνουν και τη χάνει ή κάνει Σαλπόσεντρο, δηλαδή πετάει την μπάλα στην κωλάθρα του αμυντικού και βγαίνει κόρνερ. Κι εντάξει δεν έχω παίξει με πολλές ομάδες και πολλά ματς, αλλά άντε πες με τους ξυλοκόπους της Aberdeen τώρα μπήκα μέσα Αυγούστου και τα παιδιά είναι ακόμα πιασμένα, αλλά δεν μπορώ να βλέπω ΠΑΟΚ μέσα Νοεμβρίου με Μάτος-Βιεϊρίνια να αλωνίζουν, να έχουν cross from deep και more often και να μου κατεβαίνουν κάθε φορά μέχρι τη γραμμή του άουτ και να κοντράρει η μπάλα σε αμυνόμενο. Αυτό που μου τη σπάει περισσότερο είναι ότι η ομάδα τους βγάζει σε ''επίκαιρη θέση'' δηλαδή, στα πλάγια, ουσιαστικά χωρίς αντίπαλο μπροστά τους και απλά περιμένουν δεν ξέρω τι. Κάντη ρε μπουλούκο τη γμηνη να πεταχτεί ο Πρίγιο να τελειώνουμε, αφού και οι πάλαι ποτέ ''κάθετες'' απ τον AMC στον επιθετικό είναι σπάνιο φαινόμενο όσο κι ένας μονόκερος. Ειδικά με τον ΠΑΟΚ, τρέχει η ομάδα παρόμοιο ρεκόρ μ αυτό του irl πρωταθλήματος 7-2-0 (στο ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 1-1 μ έβαλε το ηλετρονικό τον Κομίνη δηλαδή δεν γίνονται αυτά) και είναι ζήτημα να έχω 5 ccc σύνολο. Τες πα, η ομάδα να κερδάει κι όλα τ αλλα...
Τώρα την ψάχνω μέσω προπόνησης, αφιερώνω περισσότερα schedules στην επίθεση μήπως και γίνει κάτι καλύτερο/άλλο.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αυτό με τις σέντρες το χω παρατηρήσει και γω, ακριβώς όπως το περιγράφεις DrGonzo.. Κάνω και εγώ περισσότερη προπόνηση στη δημιουργία φάσεων και γενικότερα στην επίθεση μήπως βελτιωθεί..
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νομίζω έχει αναφερθεί και στην SI αυτό με τις σέντρες γιατί είναι συχνό φαινόμενο. Με την προπόνηση είμαι περίεργος να ακούσω τι κάνετε. Γενικά δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα νομίζω που να βοηθάει. Μπορείτε βέβαια να χρησιμοποιήσετε πρόγραμμα για να ανεβάσετε συγκεκριμένα atts αλλά δεν ξέρω αν είναι θέμα atts ή απλώς ΜΕ.
User avatar
Hirigoyen
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Sun Nov 03, 2013 9:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημερα!
Με το τελευταιο patch εχει κανεις θεμα;;
Εμενα με 5 αστερια γραφικα κολλαει στο παιχνιδι λες και εχω αρχαια καρτα γραφικων..
Κ εχω GT 1060
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

με τις σέντρες είχα το ιδιο θέμα... και άλλαζα τις οδηγίες μέχρι να βγάλω άκρη. όταν με το καλό έβγαλα και το χαμηλές σέντρες και πήγα στο μεικτές [μαζί με το galleop και τα διάφορα τρελά που λέει εκεί] και είδα κάποιες σέντρες παραπάνω

αλλά όσο να'ναι θα ήθελα να βλεπω γρήγορες χαμηλές σέντρες να πετάγεται ο Βαν Κουσκουνάς και ο Τάκης ο Κολλαράς να τα καρφώνουν
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Τακαρος τέλος... Με τις σεντρε δεν είχα θέμα ιδιαίτερο. Σεντραρουν με τον ρυθμό που θέλω περίπου. Μια χαρά.
Το απολαυστικό της υπόθεσης ότι βρήκα άκρη να παίζω ένα 2323 το οποίο είναι απολαυστικό.

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

rimini wrote: Wed Nov 21, 2018 11:59 am Νομίζω έχει αναφερθεί και στην SI αυτό με τις σέντρες γιατί είναι συχνό φαινόμενο. Με την προπόνηση είμαι περίεργος να ακούσω τι κάνετε. Γενικά δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα νομίζω που να βοηθάει. Μπορείτε βέβαια να χρησιμοποιήσετε πρόγραμμα για να ανεβάσετε συγκεκριμένα atts αλλά δεν ξέρω αν είναι θέμα atts ή απλώς ΜΕ.
Δεν είχα πειραματιστεί στη προπόνηση αρκετά, εδώ και 2 μέρες έχω αρχίσει και πειράζω κάποια πράγματα, τα χα αφήσει στο βοηθό, γιατί στη Beta μου γκρίνιαζαν. Εγώ προσωπικά βάζω δουλειά στη δημιουργία φάσεων και στα τελειώματα.. (δε θυμάμαι πως το χει σαν όρο στο παιχνίδι μέσα)

Αν και νομίζω πως είναι θέμα της ΜΕ. Δηλαδή πραγματικά είναι ακριβώς όπως το περιέγραψε ο DrGonzo, ο παίκτης έχει άπλετο χρόνο να βγάλει σέντρα και απλά θα κάνει οτιδήποτε μπορεί για να καθυστερήσει και να μη την βγάλει ή να την βγάλει πάνω στα σώματα.
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rimini wrote: Wed Nov 21, 2018 11:59 am Νομίζω έχει αναφερθεί και στην SI αυτό με τις σέντρες γιατί είναι συχνό φαινόμενο. Με την προπόνηση είμαι περίεργος να ακούσω τι κάνετε. Γενικά δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα νομίζω που να βοηθάει. Μπορείτε βέβαια να χρησιμοποιήσετε πρόγραμμα για να ανεβάσετε συγκεκριμένα atts αλλά δεν ξέρω αν είναι θέμα atts ή απλώς ΜΕ.
Δεν κάνω τίποτα τρελό, απλά επιλέγω κάποιες μέρες να βάλω στην προπόνηση attack wing play πως το λέει ξερω γω.
Και τέτοια. Εκεί που μια εβδομάδα προπόνησης είχε 2-3 τέτοια sessions, τώρα έχει 4-5 αν έχω τη δυνατότητα.
Την προπόνηση την έχει αναλάβει ο βοηθός και στις δύο εβδομάδες, αρκετά γεράσαμε πάνω στο παιχνίδι. :P

Το θέμα με τις σέντρες δεν θα ήταν τόσο μεγάλο, αν δεν έλειπαν σε αρκετά μεγάλο βαθμό και οι κάθετες πάσες, που σε μερικές περιπτώσεις είναι εμφανείς
απλά δεν εκτελούνται για κάποιο λόγο.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”