Τequila and Martini

"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σας παίδες ξεκινάω και φέτος μια ιστορία μετα την Φιορεντίνα πέρυσι που ήταν αρκετά καλή για εμένα!

Ο τιτλος δεν φανερωνει πολλα....ομως θα καταλαβετε τι εννοω στην πορεια. Ο πατερας μου Μεξικανος η μανα Ιταλιδα το μειγμα εκρηκτικο (κοκτεηλατο :D ) .

Ετσι εχοντας παρει το διπλωμα προπονητικης αναζητησα την τυχη μου στην Ιταλια ξανα σε χαμηλοτερες κατηγοριες. :D

Λοιπον ανεργος ξεκινησα καλοκαιρι 2017 χωρις ιδιαιτερες προτασεις και να μπορω να αναλαβω καποια ομαδα.

Η Serie A τελειωνει και μεσα Ιουνιου ο Μιχαηλοβιτς αναλαμβανει την Hoffenheim και η Τορινο μενει χωρις προπονητη.

Σκεφτομαι ευκαιρια...κανω αιτηση και η πρωτη συνεντευξη ειναι γεγονος! Ευτυχως τα αλλα 2 ονοματα των υποψηφιων δεν ηταν ιδιαιτερα γνωστα και δυνατα αλλα καλυτεροι σαφως απο μενα.

Ταξιδι λοιπον στο Τορινο...
Image

Φτανω στα γραφεια της ομαδας σιγουρα μεγαλη μου ευκαιρια σκεφτομαι σε μια πανεμορφη πολη και σε μια ιστορικη ομαδα με τραγικο παρελθον αλλα αισιοδοξο παρων! Η πρωτη συνεντευξη παει καλα αλλα οι οπαδοι της Τορινο στα σαητ γραφουν οτι σαν ''αστείο η ειδιηση οτιθα αναλαβω την ομαδα''....Δεν πειραζει σκεφτομαι.

Οι μερες κυλανε και μετα απο μια εβδομαδα η Τορινο με καλει για την δευτερη και καθοριστικοτατη συνεντευξη.! Το κλιμα αψογο δειχνουν και οι 2 πλευρες οτι μπορει να υπαρξει συμφωνια! Για την Τορινο ο χρονος κυλαει κατα της μιας και τερματισε αλλα πηρε το εισητηριο για το EL χαρει της πρωτοπορου συγκατοικου της Γιουβεντους εχοντας 3 προκριματικους γυρους να παιξει.
Αβανταζ για εμενα και χωρις μεγαλο συμβολαιο σκεφτομαι ισως ειναι ευκαιρια μου!

Eτσι και ενω οι μερες περνανε 21 Ιουνιου σκαει τηλεφωνο και η απαντηση ειναι θετικη!! ''Ελατε να υπογραψουμε διετες συμβολαιο''.
Spoiler: show
Image
Ο J. Diegito λοιπον υπογραφει το συμβολαιο με την Torino και η νεα περιπετεια και μεγαλη ευκαιρια της ζωης μου ξεκιναει!
Spoiler: show
Image
Η περιηγηση μου εγινε στην ομαδα απο τον εκτελεστικο διευθυντη G. Petrachi και φυσικα η συγκινηση για το προπονητικο κεντρο στο χωρο του παλιου γηπεδου ηταν εντονη. Ενα στολιδι!

''Δεν ξερω αν θα φτασει ποτε η ομαδα τα επιπεδα της ομαδας την δεκαετια του 1940 αλλα ομως θα προσπαθησουμε να φερουμε την Τορινο ψηλα και να γραψουμε χρυσες σελιδες σε Ιταλια και Ευρωπη.''

Η πρωτη μου δηλωση...και φυσικα μετα απο αυτο το αισιοδοξο μηνυμα τα προβληματα και οι νεες περιπετειες μολις ειχαν ξεκινησει για μενα...ο καλυτερος μας παικτης και πρωτος σκορερ την περσινη περιοδο Belotti ερχεται να με συναντησει....
Spoiler: show
Image
Η συνεχεια στο επομενο ποστ!

Image
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
Post Reply

Return to “Ιστορίες”