Football Manager 2018 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2018!
Post Reply
User avatar
stratos79
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Sat Oct 16, 2004 11:41 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος και όχι μόνο!!!
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος-Α.Ο.Καβαλας
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

barcelonistas1899 wrote:
stratos79 wrote:
leontokardos wrote:Γουέλκαμ του δε κλαμπ φιλαράκι. Πρόκειται για κατόρθωμα της εταιρείας σε συνδυασμό με την Nvidia. Το οποίο κατόρθωμα δε διορθώνεται ή δεν έχουν τη διάθεση να διορθώσουν απ ότι φαίνεται μιας και καλά κρατεί απ τη στιγμή που βγήκε το παιχνίδι.
Τραγική κατασταση! Μιλαω συνεχεια με την εταιρεια από εδω https://community.sigames.com/topic/418 ... s/?page=15
και μεσω προσωπικών μνμτων αλλα Nothing!!!
Οτι ρυθμιση μου ειπαν την εκανα αλλα.....
Δοκίμασε να αλλάξεις κάμερα. Τις δοκίμασα όλες. Βρήκα νομίζω την πρώτη, (εξέδρα) που όλα πάνε ρολόι. Το ξαναέβαλα full graphics και πάει καλά.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θα το τσεκαρω κι αυτό αλλα... δεν περιμενω και τπτ!!!
Να σαι καλα
Η Σιωπή είναι η πιο Τέλεια Εκφραση της Περιφρόνησης...
User avatar
stratos79
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Sat Oct 16, 2004 11:41 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος και όχι μόνο!!!
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος-Α.Ο.Καβαλας
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

smtmk wrote:Εντωμεταξυ υπαρχει αυτο το θεμα απο την αρχη το οποιο ειναι απαραδεκτο και το αντιμετωπιζουν αρκετοι, και η SI εχει πανω σε αυτο εναν τυπακο να λεει "ε κανε τικ και μετα untick αυτο μπας και" και "κανε το ταδε μπακαλιστικο που δοκιμασε ενας αλλος και λεει οτι του δουλεψε".

Ποσο απαραδεκτο να εχει καποιος σωστο PCακι και να εχει δωσει 55 ευρω για το παιχνιδι που περιμενε επι μηνες, και ξαφνικα σορρυ δε γινεται να το παιξει γιατι εχουν ενα θεμα το οποιο δε θα λυσουν κιολας. Εφτασε Μαρτης και το update αρα ο,τι εγινε εγινε με το φετινο γκειμ. Και απλα το μονο που ελπιζεις ειναι το παιχνιδι του χρονου να τυχει να μην εχει το ιδιο θεμα.
Οι τυποι ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!! Επρεπε να ειναι πρωτευον ζητημα αλλα..... στα αντε μην πω! Εχεις απολυτο δικιο για τις δοκιμες που λες! Και μιλαμε για το μεγαλυτερο παιχνιδι μανατζερ!
Η Σιωπή είναι η πιο Τέλεια Εκφραση της Περιφρόνησης...
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9119
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

βγήκε το update και για το touch. καλό κάψιμο και για εμάς τους lite managers!! :D
Spoiler: show
Image
waterpolo
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Sat Mar 03, 2018 10:43 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα,
κατεβασα το καινουργιο update κ ξεκινησα το παιχνιδι. Με βαζει κανονικα κ οταν επιλεγω την ομαδα κ παταω ΟΚ για να με παει στο γηπεδο με "πεταει"
Ξερεις κανεις τι μπορω να κανω?
User avatar
mourinio13
Amateur
Amateur
Posts: 193
Joined: Tue Jul 31, 2007 2:06 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα προβλήματα που λέτε ότι ''βγάζει'' το παιχνίδι έχει να κάνει μόνο με τις κάρτες nvidia?Έφτιαξα ενα pc amd με κάρτα radeon rx 2gb,θα είμαι εντάξει?
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Δεν ξέρω σε τι οφείλεται το θέμα, πάντως ακόμα κι αν εμφανίζεται μόνο στις nvidia τότε εμφανίζεται σε ένα πολύ μικρό ποσοστό αυτών. Πχ εγώ με τον Στράτο έχουμε ακριβώς την ίδια κάρτα και δεν έχω κάτι.
waterpolo
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Sat Mar 03, 2018 10:43 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω εχω καρτα nvidia Ge Force 630m κ directx 11 , πρεπει να κατεβασω κατι ? Αυτο φταει? η καρτα μου?
User avatar
leontokardos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6381
Joined: Mon May 31, 2010 3:39 pm
Location: Glasgow, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

smtmk wrote:Εντωμεταξυ υπαρχει αυτο το θεμα απο την αρχη το οποιο ειναι απαραδεκτο και το αντιμετωπιζουν αρκετοι, και η SI εχει πανω σε αυτο εναν τυπακο να λεει "ε κανε τικ και μετα untick αυτο μπας και" και "κανε το ταδε μπακαλιστικο που δοκιμασε ενας αλλος και λεει οτι του δουλεψε".

Ποσο απαραδεκτο να εχει καποιος σωστο PCακι και να εχει δωσει 55 ευρω για το παιχνιδι που περιμενε επι μηνες, και ξαφνικα σορρυ δε γινεται να το παιξει γιατι εχουν ενα θεμα το οποιο δε θα λυσουν κιολας. Εφτασε Μαρτης και το update αρα ο,τι εγινε εγινε με το φετινο γκειμ. Και απλα το μονο που ελπιζεις ειναι το παιχνιδι του χρονου να τυχει να μην εχει το ιδιο θεμα.
Αυτό.&-

Και τα tips του "ειδικού" είναι να χαμηλώσουμε τα γραφικά, να χαμηλώσουμε στο τέρμα την ποιότητα του crowd και άλλα τέτοια tips προϊόντα πολλών χρόνων σπουδών πάνω στον προγραμματισμό. Που φυσικά ούτε αυτά λύνουν το πρόβλημα. Και να το έλυναν όμως, σόρρυ αλλά δε πήρα pc 900 λιρών + τα λεφτά του παιχνιδιού για να μου λες εσύ σαν εταιρεία να κατεβάσω την ποιότητα των γραφικών.

Από μένα τεράστια κόκκινη κάρτα στην εταιρεία. Δυστυχώς με έχει απογοητεύσει τα τελευταία χρόνια με τα διάφορα προβλήματα με τα οποία βγάζουν τις εκδόσεις κάθε χρόνο. Beta ξεbeta, update στα update και καταλήγει Μάρτιος να παίζεις ένα παιχνίδι και να μη το ευχαριστιέσαι.
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν ήταν εταιρεία με $#&@ & είχε ένα σοβαρό τμήμα marketing, σε περιπτώσεις σαν αυτές που αναφέρουν τα παιδιά, να προσφέρει έκπτωση 20-30-50-free το επόμενο. Αδιανόητο, να μην υποστηρίζει το προϊόν σου ένα σύγχρονο pc/laptop.
User avatar
stratos79
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Sat Oct 16, 2004 11:41 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος και όχι μόνο!!!
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος-Α.Ο.Καβαλας
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

mojotzotzo wrote:Δεν ξέρω σε τι οφείλεται το θέμα, πάντως ακόμα κι αν εμφανίζεται μόνο στις nvidia τότε εμφανίζεται σε ένα πολύ μικρό ποσοστό αυτών. Πχ εγώ με τον Στράτο έχουμε ακριβώς την ίδια κάρτα και δεν έχω κάτι.
Mojo τι οθόνη έχεις (αν και δεν πιστευω οτι εχει να κανει με αυτο). Εμένα είναι η Dell S2318M 23''
Επίσης εμενα ειναι σαν στοπ - καρέ (εάν θέλουμε να το λεμε Lag γιατί είδα ένα βίντεο που ειναι κάπως διαφορετικό..... https://www.youtube.com/watch?v=LVQBqCH6Wpo
Επίσης προσπαθώ να σκεφτώ μηπως φταει το skin (elite), αλλά έχω καθυστερηση και στο ημερολογιο και ο ηχος επισης ειναι διαφορετικός σε σχεση με την εικονα
Η Σιωπή είναι η πιο Τέλεια Εκφραση της Περιφρόνησης...
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1959
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Είμαι να σκάσω... Ξεκίνησα σέιβ με Παλέρμο από β εθνική. Το 2023 πάω αέρα για το 3ο σερί σκουντέτο, έχω κανα 2 κύπελλα και σταθερή παρουσία στην Ευρώπη (με ένα Γιουρόπα). Έχω και τον u20 assistant τον Diego, τον γνωστό παιχταρά που έμεινε ταλέντο, με περάσματα από Πόρτο, Γιούβε, Ατλέτικο. Πως γίνεται να είμαι "Rich" και να μου δίνει η ομάδα συμβόλαιο 550k τον χρόνο και να πάει ο Diego στην Πεσκάρα που είναι στην ζώνη του υποβιβασμού και να παίρνει 1,32 τον χρόνο?
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και που σε επηρεάζει ακριβώς αυτό;
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1959
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Στο γόητρο ρε παιδιά. Στο γαμώτο...
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Αν το έχει πολύς κόσμος και δεν το έφτιάξαν σε τόσους μήνες, σημαίνει ότι μάλλον δεν είναι δικό τους το bug αλλά της NVIDIA και άρα δεν μπορούν να κάνουν κάτι (θεωρώ απίθανο να αδιαφόρησαν). Σε αυτή την περίπτωση, την πατήσατε γιατί το FM δεν είναι κανένας τεράστιος τίτλος που θα μπορούσε να ασκήσει μεγάλη πίεση στην NVIDIA να διορθώσει τα προβλήματά της. Αν υπήρχε κάτι τέτοιο στο FIFA π.χ. θα αναγκαζόταν να το φτιάξει σε 1-2 μέρες.

Αλλά ναι, αυτό που λέει ο demakos ισχύει. Θα έπρεπε να σας δώσουν κάποια έκπτωση (παρότι δεν θα μπορούσαν να επιβεβαιώσουν ότι όντως έχετε αυτό το θέμα και δεν προσπαθείτε να κερδίσετε την έκπτωση απλά).

P.S.: Εντελώς από περιέργεια, μπας και έχει κανείς σας dual boot με Linux; Αν ναι, έχετε δοκιμάσει να τρέξετε το FM εκεί να δείτε τι γίνεται;
User avatar
barcelonistas1899
Amateur
Amateur
Posts: 249
Joined: Fri Oct 21, 2011 7:23 pm
Football Manager της ομάδας: Athletic Bilbao
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά άλλαξα κάμερα και λύθηκε το πρόβλημα. Το έχω στα full τώρα. Θέλω να δω αν το έχει δοκιμάσει κ άλλος και λύθηκε επίσης.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”