Football Manager 2018 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2018!
Post Reply
User avatar
stratos79
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 638
Joined: Sat Oct 16, 2004 11:41 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος και όχι μόνο!!!
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος-Α.Ο.Καβαλας
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

2 λογακια περι καθυστερησης στην διαρκεια του αγωνα (που μαλλον εχουν προβλημα οσοι εχουν Nvidia καρτα).
Το pc μου δινει υψηλη απεικονιση γραφικων! Οταν το βαζω στην μεσαια, τα γραφικα αλλοιώνονται (ξακαθαρα απο την αρχικη οθονη ακομη που δειχνει τον μανατζερ).
Δοκιμασα καποιες ρυθμισεις που προτεινονται στο επισημο σαιτ του παιχνιδιου οσον αφορα τις ρυθμισεις 3D του παιχνιδιου μεσα απο την καρτα ομως δεν υπαρχει καν η ρυθμιση που προτεινουν!!!
Ψαχνοντας συνεχως κατεληξα (και με βαση τα λεγομενα ενος αλλου) οτι αν ψαξετε λιγο στο EXPERIENCE της καρτας θα δειτε οτι το παιχνιδι δεν υπαρχει εκει μεσα -suicide , αρα ακομη δεν
υποστηριζεται απο την nvidia παρόλο που στις 15/11 εκανε αναβαθμιση το λογισμικο...! Υποθετω πως μολις βγει η αναβαθμιση της (experience) και προσθεθει το παιχνιδι εντος αυτης δεν θα εχουμε κανενα προβλημα...(μαλλον). Οποτε ας αρκεστουμε προς το παρον στο scouting... -meaculpa
Η Σιωπή είναι η πιο Τέλεια Εκφραση της Περιφρόνησης...
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rimini wrote:
Off Topic:
Αν υπάρχει ενδιαφέρον για το Hall of Fame θα το ξανακάνουμε. Για την καλύτερη ενδεκάδα ασχολούνταν ο Jake που "αποσύρθηκε" για αυτό και το παρατήσαμε, θα δούμε για του χρόνου.

Off Topic:
Να το ξανακάνετε. Σχετικά με την καλύτερη 11άδα, εάν χρειαστείτε support & μπορώ να βοηθήσω να με υπολογίζετε.
User avatar
Hyborian
Amateur
Amateur
Posts: 130
Joined: Fri Dec 19, 2003 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

anduril wrote:Στις προηγούμενες εκδοσεις, κατα την διαρκεια του αγωνα, μπορουσες να δεις τα στατιστικα των παιχτων, δλδ ποσες πασες, συμπληρωμενες key, assists, goals tackles κτλ.

δεν μπορω ομως φετος να την βρω, καμια ιδεα που ειναι?
Πας στο Αnalysis πανω. Μετα Match stats και εκει θα τα βρεις και αυτα. Σορρυ το χω στα Αγγλικα. Απαραδεκτο πραγμτικα φετος το Interface του αγωνα. Ειλικρινα δεν ξερω γτ το αλλαξανε.
anduril
Trialist
Trialist
Posts: 51
Joined: Tue Oct 30, 2007 12:11 pm
Football Manager της ομάδας: man utd, olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hyborian wrote:
anduril wrote:Στις προηγούμενες εκδοσεις, κατα την διαρκεια του αγωνα, μπορουσες να δεις τα στατιστικα των παιχτων, δλδ ποσες πασες, συμπληρωμενες key, assists, goals tackles κτλ.

δεν μπορω ομως φετος να την βρω, καμια ιδεα που ειναι?
Πας στο Αnalysis πανω. Μετα Match stats και εκει θα τα βρεις και αυτα. Σορρυ το χω στα Αγγλικα. Απαραδεκτο πραγμτικα φετος το Interface του αγωνα. Ειλικρινα δεν ξερω γτ το αλλαξανε.
Συμφωνω, και εμενα μου λειπει το split screen....
rnb23
Trialist
Trialist
Posts: 21
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:37 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για crash υποθέτω ρωτάμε μονο στο επισημο της sigagames?
Διοτι πρωτη φορά απ το 2008 που παιζω το παιχνιδι ειχα crash οταν πάω να φορτωσω σωσμένο παιχνίδι. Mπορω να ξεκινησω καινουργιο,μπορω να το σωσω, αλλά όταν πάω να το κάνω load κρασάρει απευθείας.

(Α καλά,μια ματιά στο επισημο και οι μισοι έχουν το ίδιο προβλημα. Mετά το update τους κρασάρει όταν φορτωνουν σωσμένο παιχνίδι. Να χαρω εγω update :P)
User avatar
KswTiko
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Sun Nov 07, 2010 1:49 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πριν το update σερνοτανε... λεω κατσε να το κανω μπας και παει πιο γρηγορα το παιχνιδι.. εεε... μετα το update ξεκιναω καινουριο παιχνιδι.. και στο πρωτο φιλικο μου τραυματιζεται το παιχτακι.. παω να τον κανω αλλαγη και δεν κανει ουτε αλλαγη... δοκιμαζω και σε αλλους παικτε τιποτα... τελειωνει το ημιχρονο.... (παλι σερνοτανε το παιχνιδι) παταω να παω στα αποδυτήρια.. και δεν κουνιεται φύλο.. εμεινα στο ημίχρονο τελικα και το εκλεισα απο το παραθυρο επανω... τοσα χρονια πρωτη φορα βλεπω τοσο προβληματικό fm που δεν διορθώνει και τιποτα με update...
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

O υπολογιστής σου τρέχει άλλα βαριά προγράμματα κανονικά? Το '18 δεν νομίζω να είναι πιο βαρύ από προηγούμενα. Πάντως το φμ από μόνο του σίγουρα δεν φταίει, ή κάτι φταίει ο υπολογιστής ή κάποιος συνδιασμός υπολογιστή-φμ.
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Παιδιά στα set pieces στα φάουλ, σας έχει επιλογές για τον εκτελεστή; Εμένα μου βγάζει μόνο mixed.
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Στο πρώτο άμεσο έχει μόνο μεικτές
Στις υπόλοιπες 3 επιλογές έχει παραπάνω
User avatar
stratos79
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 638
Joined: Sat Oct 16, 2004 11:41 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος και όχι μόνο!!!
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος-Α.Ο.Καβαλας
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

KswTiko wrote:Πριν το update σερνοτανε... λεω κατσε να το κανω μπας και παει πιο γρηγορα το παιχνιδι.. εεε... μετα το update ξεκιναω καινουριο παιχνιδι.. και στο πρωτο φιλικο μου τραυματιζεται το παιχτακι.. παω να τον κανω αλλαγη και δεν κανει ουτε αλλαγη... δοκιμαζω και σε αλλους παικτε τιποτα... τελειωνει το ημιχρονο.... (παλι σερνοτανε το παιχνιδι) παταω να παω στα αποδυτήρια.. και δεν κουνιεται φύλο.. εμεινα στο ημίχρονο τελικα και το εκλεισα απο το παραθυρο επανω... τοσα χρονια πρωτη φορα βλεπω τοσο προβληματικό fm που δεν διορθώνει και τιποτα με update...
Εαν εχεις Nvidia καρτα γραφικών διάβασε παραπάνω τι έχω γράψει και κάνε λίγο υπομονή...
Η Σιωπή είναι η πιο Τέλεια Εκφραση της Περιφρόνησης...
User avatar
Hyborian
Amateur
Amateur
Posts: 130
Joined: Fri Dec 19, 2003 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ξερω αν φταιει η Nvidia. Εγω ειμαι με Nvidia και το μονο που στο φετινο fm μου φαινεται καλυτερο απο τα προηγουμενα ειναι η ταχυτητα.
User avatar
getaid
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Wed Oct 08, 2014 7:35 am
Football Manager της ομάδας: ΑΡΗΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ και Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, γιατί η τρίτη εμφάνιση του φετινού ΑΡΗ είναι περασμένη ως ροζ-φούξια; Η φετινή τρίτη εμφάνιση του ΑΡΗ είναι αυτή: https://goo.gl/kfGbj9 - https://goo.gl/ZhetfA, το έχω αναφέρει και στο research εδώ στο FMGreece. Που μπορώ να αναφέρω αυτο το λάθος έτσι ώστε να διορθωθεί;

ΥΓ: Όλες οι εμφανίσεις μαζί (έχει και του τερματοφύλακα): https://goo.gl/pWK53B
User avatar
stratos79
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 638
Joined: Sat Oct 16, 2004 11:41 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος και όχι μόνο!!!
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος-Α.Ο.Καβαλας
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Hyborian wrote:Δεν ξερω αν φταιει η Nvidia. Εγω ειμαι με Nvidia και το μονο που στο φετινο fm μου φαινεται καλυτερο απο τα προηγουμενα ειναι η ταχυτητα.
Αν εχεις πανω απο την 10 ίσως. Παντως στα γραφικα ειναι καταπληκτικο, απλα στην διαρκεια του αγωνα υπάρχει αυτο το κόλλημα που λεμε. Το θέμα εχει αναφερθει και στην εταιρεια και στην Nvidia και ψαχνουν το θεμα
Η Σιωπή είναι η πιο Τέλεια Εκφραση της Περιφρόνησης...
User avatar
dalan2007
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1426
Joined: Thu May 10, 2007 9:34 pm
Location: Γαλατσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια εγω το μονο bug που εχω ειναι οταν θελω να ανεβασω στιγμιοτυπο στο youtube με αποτελεσμα να κολλαει το συμπαν(απο διαφορετικα pc,desktop kai laptop το ιδιο αποτελεσμα)any idea??
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Έψαχνα αριστερό μπακ για τον Ολυμπιακό. Κάποιος είχε προτείνει τον Konan της Γκιμαράες. Επειδή δε θυμόμουν όνομα, αλλά θυμόμουν το πρωτάθλημα, έβαλα στο φίλτρο να μου βγάλει όλα τα αριστερά μπακ από το πορτογαλικό πρωτάθλημα και δεν μου τον έβγαλε. Τον έψαξα με όνομα και μου τον εμφάνισε. Από περιέργεια αφαίρεσα το πορτογαλικό πρωτάθλημα από το φίλτρο. Πάλι δε μου τον έβγαζε. Bug ή έχει αλλάξει κάτι;
I LOVE THIS SITE!!!
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”