SS Lazio

Post Reply
BaCaRdIMoJiTo
Trialist
Trialist
Posts: 83
Joined: Tue Nov 15, 2011 7:21 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SS Lazio

Image

1900

Ιστορία
Η Λάτσιο ιδρύθηκε στην Ρώμη στις 9 Ιανουαρίου 1900 ως αθλητικός σύλλογος δρομέων. Τα χρώματά της, το γαλάζιο και το λευκό, προέρχονται από τα χρώματα της σημαίας της Ελλάδας.Έμβλημα της ομάδες είναι ο αετός, σύμβολο των ρωμαϊκών λεγεώνων. Η ονομασία προέρχεται από την ευρύτερη περιφέρεια της ιταλικής πρωτεύουσας, το Λάτιο.

:arrow: Περισσότερες πληροφορίες:
https://en.wikipedia.org/wiki/S.S._Lazio

Image
Όπως βλέπουμε υπάρχουν μεγάλα ματς και μεγάλα ντέρμπι είτε τοπικά είτε λόγω ανταγωνισμού.
Ξεχωρίζει το ντέρμπι της πόλης ενάντια στην συμπολίτισσα και μεγάλη της αντίπαλο Ρόμα.
Η πρόβλεψη του τύπου είναι για την 7η (!) θέση η οποία έρχεται σε αντίθεση με τις προσδοκίες της διοίκησης και τις δικές μας όπως θα δείτε παρακάτω!


:arrow: Η τροπαιοθήκη μας
Image

:arrow: Το γήπεδο
Image
Το μοιράζεται με την Ρόμα. Αλλά το χρησιμοποιεί και η Εθνική ομάδα της Ιταλίας! Χτίστηκε το 1927 σαν μέρος νέου αθλητικού πάρκου της Ρώμης (αρχικό όνομα Foro Moussolink και σημερινό Foro Italico). Στο στάδιο έχουν διεξαχθεί οι τελικοί του Ευρωπαϊκού Κυπέλλου το 1977 και 1984, τελικός Παγκοσμίου Κυπέλλου 1990, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Στίβου 1987 και το τελικός του Τσαμπιονς Λιγκ το 2009.

:arrow: Εγκαταστάσεις και φιλοσοφίες ομάδας
Image Image
Κανένα πρόβλημα, εύκολο!

:arrow: Προσδοκίες διοίκησης και μπάτζετ
Image

:arrow: Προσωπικές προσδοκίες
Image

:arrow: Οικονομικά - Χρέη
Image
Image

:arrow: Staff
Ο καθένας έχει διαφορετικό τρόπο λειτουργίας, οπότε το αφήνω στην κρίση του καθενός!

:arrow: Roster
Image

:!: Τερματοφύλακες
Image
Για πρώτη χρονιά είμαστε εντάξει σε αυτή την θέση. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι αν σας δοθεί η ευκαιρία να πάρετε κάτι καλό, δεν θα το κάνετε. Εγώ πήρα Ραϊκοβιτς, αλλά λόγω ότι δεν είχα θέση ξένου, το έδωσα πίσω δανεικό.

:!: Αριστερά Μπακ
Image
Κρατάμε Radu και Lulic. Εγώ έστειλα δανεικό τον Λουκάκου, γιατί δεν μ'αρέσει σαν παίχτης και 2η χρονιά έφερε κάποια λεφτά.

:!: Δεξιά Μπακ
Image
Εγώ πήγα με τον Πατρικ 3 χρονιές αν και την 2η χρονιά πήρα δεξί μπακ, πολύ αξιόπιστος. Ο Basta αποχαιρετά.

:!: Κεντρικοί αμυντικοί
Image
Εδώ είμαστε καλά. Αυτό που πρέπει να προσέξετε είναι ο de Vrij οποίος γκρινιάζει εύκολα για να φύγει σε μεγαλύτερη ομάδα, δυστυχώς εγώ δεν κατάφερα να τον κρατήσω και έφυγε 2η χρονιά.

:!: Αμυντικοί μέσοι
Image
Καλά και εδώ για πρώτη χρονιά.

:!: Κεντρικοί μέσοι
Image
Καλά και εδώ Savic - Cataldi κεντάνε, θα πρότεινα όμως την απόκτηση του Melegoni που είναι Ιταλός και εξελίξημος.

:!: Μεσοεπιθετικοί Αριστερά
Image
Εδώ ο Φελίπε παίρνει φανέλα βασικού στο σπίτι του. Πρέπει να τον προσέξετε όμως γιατί και αυτός γκρινιάζει εύκολα για να παίξει σε ομάδα που παίζει Τσαμπιονς Λιγκ, ευτυχώς με τις πορείες που έκανα τον έχω ακόμα στην ομάδα. Οι υπόλοιποι απλά κάνουν τα ρεπό του.

:!: Μεσοεπιθετικοί Δεξιά
Image
Κεϊτά από εδώ είναι καλή επιλογή και σταθερός στην απόδοσή του. Επιβάλλεται όμως η απόκτηση εξτρεμ 2η χρονιά.

:!: Μεσοεπιθετικοί Κέντρο
Image
Luis Alberto και Morrison είναι αρκετά καλοί και σταθεροί για πρώτη χρονιά, αν παίζετε με 10αρι. Αν όχι φιλάκια.

:!: Επιθετικοί
Image
Εδώ υπάρχει ο λόγος για τον οποίο επέλεξα Λάτσιο. Ο Ιμόμπιλε. Δυστυχώς σε εμένα σε 33 ματς έβαλε μόνο 11 γκολ, ελπίζω σε εσάς να αποδώσει καλύτερα.
Ο Φιλιππας μας αποχαιρέτησε τον χειμώνα γιατί ήταν χειρότερος του Τσίρο. Οπότε αν όχι με την αρχή τον Χειμώνα νομίζω επιβάλλεται η απόκτηση Επιθετικού με έφεση στο σκοράρισμα!

:arrow: Αναφορά ομάδας
Image

:arrow: Συστήματα που επέλεξα
Εντός το πρώτο και στα εκτός και τα ντέρμπι το δεύτερο.
Image Image

:idea: Συμπέρασμα: Η ομάδα έχεις τις βάσεις για να κάνεις πολλά πράγματα, καλές εγκαταστάσεις και ακαδημίες για τις φιλοσοφίες της διοίκησης! Βγαίνει Τσάμπιονς Λίγκ εύκολα (αν αποφύγεις χαζές γκέλες) δύσκολα αν κάνεις εσύ την ζωή σου δύσκολη! Κρατάς Savic - Catald - Andersson και αν καταφέρεις τον de Vrij και χτίζεις πάνω τους.

:!: Οι δικές μου μεταγραφές - Σύνοψη πρώτης σεζόν
:arrow: Πρωτάθλημα
Image
:arrow: Κύπελλο
Image
:arrow: Μεταγραφές
Image

Τυχόν παρατηρήσεις δεκτές. Αν θέλει κάποιος εικόνες από την πορεία γενικά ή ακόμα και το save ας μου πει.
Υ.Γ: Ιδέες για το στήσιμο της παρουσίασης πήρα από τις αναλύσεις του "DimiZag"!

Ελπίζω να σας άρεσε!
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Μολις ειδα την αναλυση σου, γιατι ελειπα εκτος Ελλαδας. Παρα πολυ καλη προσπαθεια και χαιρομαι να δινω εμπνευση και σε αλλους!! :D
Post Reply

Return to “Αναλύσεις ομάδων”