Per esser di Firenze vanto e gloria!

"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ιστορια μας ξεκιναει μια χρονια μετα.

Συγκεκριμενα Μαιος του 2017.

Μια χρονια αποτυχημενη για την Βιολα που βρισκει στο τελος του πρωταθληματος την ομαδα χωρις προπονητη και την οργη των οπαδων να ναι μεγαλη.
Η ομαδα τερματισε 7η μενοντας εξω απο τις Ευρωπαικες διοργανωσεις.
Spoiler: show
Image
(Xωρις μεταφραση :D )

Kαι εδω καπου αρχιζει η ιστορια μας...

Η βραβευση μου απο την ομαδα τον Γεναρη μου 'χε δημιουργησει ενα αισθημα νοσταλγιας να γυρισω πισω στην ομαδα που αγαπησα εστω απο καποιο ποστο.
Spoiler: show
Image
Παντως για την θεση του προπονητη ουτε λογος. Η ελλειψη εμπειριας κ προπονητικων γνωσεων με κρατουσε πισω και η ευθυνη με βαραινε πολυ .

Οι μερες ομως περνουσαν η Βιολα δεν εκλεινε προπονητη oι περισσοτεροι διαφωνουσαν στο μπατζετ στο κινδυνο του ρισκου για μια ακομη αποτυχημενη χρονια. Ενα απο τα φαβορι να κατσει στο παγκο της ηταν ο Ρανιερι ο οποιος ομως ζητουσε παραπανω μπατζετ απο το αναμενομενο συμφωνα με της εφημεριδες και τα σαητ. Ετσι αρχες Ιουνιου χτυπαει το τηλεφωνο μου.
Ειναι ο προεδρος της Φιορεντινα ο κ. Valle.

- Ciao Bati, Sono il presidente di Viola (γεια σου Μπατι ειμαι ο προεδρος της Φιορεντινα)

Μην τα πολυλογω μου ζηταει να αναλαβω την ομαδα με στοχο να της μεταδωσω το παθος μου κ τις γνωσεις μου και με ενα περιορισμενο μπατζετ να φτιαξουμε κατι καινουργιο. Του ειπα να μου δωσει λιγο χρονο να το σκεφτω μιας και η ευθυνη ηταν τεραστια.

Το ιδιο βραδυ βγαινει η φημη οτι μπορει να κατσω στο παγκο...Οι οπαδοι με κατακλειζουν με μηνυματα , στα φορουμ των Βιολα επικρατει ενας ενθουσιασμος.

Ξημερωσε η 5 Ιουνιου και μετα απο σκεψεις και γεματος αγχος-ευθυνη απεναντι στους οπαδους της ομαδας και στο συλλογο αποφασιζω να δεχτω την προταση και να αναλαβω την
Φιορεντινα.!!

Eτοιμαζοντας τα πραγματα μου για το νεο μου ποδοσφαιρικο ταξιδι αυτη την φορα απο αλλο ποστο πεφτει αυτη η φωτογραφια στα χερια μου.
Spoiler: show
Image
Στιγμες νοσταλγιας για το αγαλμα που μου ειχαν φτιαξει οι οπαδοι οταν αποφασισα να μεινω και στην Serie B μαζι τους και να τους οδηγησω αργοτερα στην κατακτηση του κυπελλου και σε καποιες μεγαλες ευρωπαικες βραδιες που εχουν μεινει αξεχαστες μεσα μου.
Spoiler: show
Image
Η αφιξη μου στο αεροδρομιο γεμιζει με πληθος κοσμου να με υποδεχονται να μου δειχνουν την λατρεια τους να με κανουν να αναβιωσω τα συναισθηματα της εποχης που ημουν ποδοσφαιριστης
σε αυτο το μεγαλο συλλογο.
Spoiler: show
Image
Πρωτη συνεντευξη τυπου λοιπον.
Spoiler: show
Image
Στο βαθος της αιθουσας καποιοι φανατικοι οπαδοι δονουν την ατμοσφαιρα με το συνθημα ''Bati Bati Bati Batigoool Batigool''



Eτσι με την φραση του τιτλου ''Per esser di Firenze vanto e gloria!'' (Για να γινεις η υπερηφανεια και η δοξα της Φλωρεντιας) ξεκιναει το ταξιδι μας.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλό ξεκίνημα και πολλές επιτυχίες ! Από ότι έχω δει η ομάδα έχει καλό υλικό και μπορείς να πετύχεις πολλά. Θα περιμένω να δω σύστημα και φυσικά τις πρώτες σκέψεις για πιθανή ενίσχυση της ομάδας ! Για τον Γκαμπριελ τα λόγια είναι περιττά ! Αισθάνομαι πολύ τυχερός που είδα αυτόν τον παικταρά να αγωνίζεται !
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλό ξεκίνημα με τους Βιόλα
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GIANNIS511 wrote:Καλό ξεκίνημα με τους Βιόλα
Γιαννη σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα! :)
Alefantos.79 wrote:Καλό ξεκίνημα και πολλές επιτυχίες ! Από ότι έχω δει η ομάδα έχει καλό υλικό και μπορείς να πετύχεις πολλά. Θα περιμένω να δω σύστημα και φυσικά τις πρώτες σκέψεις για πιθανή ενίσχυση της ομάδας ! Για τον Γκαμπριελ τα λόγια είναι περιττά ! Αισθάνομαι πολύ τυχερός που είδα αυτόν τον παικταρά να αγωνίζεται !
Σε ευχαριστω πολυ αδερφε μου!Ναι εχει καλο υλικο αλλα πολλους δανεικους γυρω στους 11! Θα τα δεις και παρακατω.
Και εγω αισθανομαι πολυ τυχερος ειναι απο τους παικτες που εζησα και αγαπησα και αυτον και την Αργεντινη!
Μεγαλη παικτουρα!

______________________________________________________________

Παμε στην εναρξη της σεζον!

Η προετοιμασια αρχισε στις 2 Ιουλιου. Γνωριστηκα με τους παικτες, εξαιρετικο το κλιμα. Οι στοχοι που θεσαμε σαν ομαδα ειναι οι

1) Η εξοδος στο ΕL
2) Μια καλη πορεια στο Coppa Italia

Ξεκιναμε με.μεταγραφες. Δυστυχως με ξενερωσε η διοικηση με την πωληση Κιεσα. Aποφασισαν απο μονοι τους να τον δωσουν και η Σαλκε πληρωσε την ρητρα που ηταν στα 20 εκ ευρω.
Απο την αλλη εγω πουλησα Μπαντελι , Τομοβιτς και Μπαμπακαρ. Επισης η ομαδα ειχε πουλησει πριν αναλαβω B. Valero και Κalinic 2 παικτες βαρομετρο. Στα 44 εκ ευρω τα εσοδα απο τις μεταγραφες μας.
Spoiler: show
Image
Και παμε στις μεταγραφες που εγιναν. Δαπανησα 32 εκ ευρω φερνοντας τα απαιραιτητα μιας και η ομαδα ειχε μολις 10 παικτες δικους της και 11 δανεικους!

Να πω οτι η διοικηση ειχε κλεισει απο την προηγουμενη χρονια τον Doumbia και τον Ristovski.
2 παικτες που δεν ηθελα να πω την αληθεια αλλα οκ.

Λοιπον οι μεταγραφες
Spoiler: show
Image
Αναλυτικα :

Daniel Torres - 5 εκ ευρω απο Αλαβες
Spoiler: show
Image
Paletta - 6.5 εκ ευρω απο Μιλαν
Spoiler: show
Image
Τ. Klose - 7 εκ ευρω απο Norwich
Spoiler: show
Image
Jaume Costa 2.3 εκ ευρω απο Villareal
Spoiler: show
Image
M. Destro 6.5 εκ ευρω απο Bologna
Spoiler: show
Image
Kαι οι δανεικοι που φεραμε για να καλυψουμε καποιες θεσεις σημαντικες:
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Kαι το σχημα που θα χρησιμοποιουμε
Spoiler: show
Image
Aυτο και το 4-4-1-1 σε καποια εκτος εδρας ματς.

Τα φιλικα μας στην προετοιμασια:
Spoiler: show
Image
Aφου ολοκληρωθηκε η προετοιμασια μας και οι μεταγραφες μας ηρθε η ωρα να κατσω για πρωτη φορα στο παγκο της Φιορεντινα.

Η εναρξη της σεζον ηταν πολυ κοντα και το πρωτο ματς που θα παιζαμε ειναι η Σαμπντορια εντος εδρας. Η αγωνια μεγαλη μιας και τωρα θα πρεπε
να αποδειξω σε ολους οτι η επιλογη μου για την θεση του προπονητη ηταν σωστη.

Στο επομενο ποστ. ;)
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το ρόστερ είναι αρκετά καλό και μου αρέσει και το σύστημα. Πάντα έχει ενδιαφέρον όταν κάποιος δοκιμάζει κάτι διαφορετικό από το 4-2-3-1 ! Έχοντας παίξει ένα σχετικά μεγάλο save με την Μίλαν μπορώ να πω ότι o Destro δεν ήταν τόσο καλός σε αντίθεση με τον Belotti (προσωπικά θα αγόραζα αυτόν), μακάρι όμως εσένα να σου βγει. Επίσης μην δώσεις τον Bernaderschi με ΤΙΠΟΤΑ! Το παληκάρι είναι πολύ δυνατό !
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Alefantos.79 wrote:Το ρόστερ είναι αρκετά καλό και μου αρέσει και το σύστημα. Πάντα έχει ενδιαφέρον όταν κάποιος δοκιμάζει κάτι διαφορετικό από το 4-2-3-1 ! Έχοντας παίξει ένα σχετικά μεγάλο save με την Μίλαν μπορώ να πω ότι o Destro δεν ήταν τόσο καλός σε αντίθεση με τον Belotti (προσωπικά θα αγόραζα αυτόν), μακάρι όμως εσένα να σου βγει. Επίσης μην δώσεις τον Bernaderschi με ΤΙΠΟΤΑ! Το παληκάρι είναι πολύ δυνατό !
Καλο ειναι και αρκετα Ιταλικο το συστημα μιας και το χρησιμοποιουν κατα κορον εκει. Ναι θα συμφωνησω για Destro αν και ειναι νωρις ακομα αλλα
για Μπελοτι δυσκολο. Η τιμη του ειναι στα 30 εκ ευρω και η διοικηση μου δωσε μπατζετ 15 εκ ευρω και ελαχιστα χρηματα για συμβολαια. Οποτε δυσκολο δυστυχως.
Ο Μπερνα ειναι ο ηγετης μας αν και μου τον ζητησε η Μπαρσα με 40 εκ ευρω αρνηθηκα. Μεγαλη παικτουρα!

_________________________________________________________________________________________

Ξεκινημα της SERIE A

O πρωτος αγωνας με Σαμπ μου εφερε στο μυαλο μου μια αναμετρηση μας το 1993 με την τοτε πρωταθλητρια Σαμπ να ναι πραγματικα δυναμη.
2 γκολ ειχα πετυχει σε αυτο το ματς 2 και ο φιλος μου ο Baiano και ηταν απο αυτα που δεν ξεχνας ποτε. Ανοιξα το youtube και θυμηθηκα τα παλια.
Spoiler: show
Πλεον ομως συγκεντρωνομασταν για το τωρα και την πρωτη αγωνιστικη.

Τα sites γραφανε για το ντεμπουτο μου στους παγκους!
Spoiler: show
Image
Φτασαμε στο γηπεδο λοιπον και η πρωτη αγωνιστικη ηταν ετοιμη να ξεκινησει!

1η αγων.
Spoiler: show
ImageΕνα ματς που ξεκινησε δυνατα για του φιλοξενουμενους με τον Ριγκονι να τους δινει προβαδισμα.
0-1 λοιπον πολυ γρηγορα. Μετα ομως ανεβηκαμε και αρχισαμε να παιζουμε πολυ ωραιο ποδοσφαιρο και ετσι με τα γκολ των
Σαποναρα και Τορρες το γυρισαμε τουμπα! Στο δευτερο ημιχρονο συνεχισαμε να παιζουμε καλα αλλα το πληρωσαμε με μια αντεπιθεση
και απο ενα δικο μας παικτη που ειναι δανεικος τον Ρεμπιτς. 2-2 και χασαμε ενα ματς μεσα απο τα χερια μας
Δυστυχως το ντεμπουτο μου δεν συνδυαστηκε με νικη και επομενος αντιπαλος ηταν η Μιλαν. Ειχε τερματισει 2η περυσι κατακτωντας και το κυπελλο Ιταλιας.
Σιγουρα θα ηταν πολυ δυσκολο να καταφερουμε κατι καλο.

Ανεβηκαμε στο Βορρα λοιπον για την 2η αγωνιστικη.

2η αγων
Spoiler: show
ImageΤο ματς το ξεκινησα με ενα 4-4-1-1 γιατι η ομαδα της Μιλαν μπροστα με τριαδα Σουσο-Μπακα-Σαντρο ηταν απιστευτα γρηγορη
και δυνατη. Δυστυχως δεν καταφεραμε και πολλα αν και στο πρωτο ημιχρονο χασαμε και ενα δοκαρι. Στο δευτερο ομως παραδοθηκαμε στις ορεξεις τους και η πρβτη μου ηττα
ηταν αναποφευκτη.
Το επομενο ματς που ερχοταν ηταν με την Λατσιο και πραγματικα το αγχος με ειχε κυριευσει μιας και μια ακομη ηττα θα ηταν καταστροφικη.

Η συνεντευξη τυπου που εδωσα μιλουσε για αντιδραση.
Spoiler: show
Image
Μαζεψα τους παικτες και τους ειπα οτι θα πρεπει να τα δωσουμε ολα πρωτα απ' ολα για τους εαυτους τους και μετα για τους οπαδους μας!

3η αγων.
Spoiler: show
Image Και αυτη την φορα την ομαδα την κουβαλησε ο ηγετης της ομαδας μας. Ο Μπερνα με μια φαουλαρα
στο πρωτο ημιχρονο μας εδωσε την νικη! Το ματς παντως ηταν σκληρο και ειχε 3 αποβολες! 2 γι αυτους και μια για μας! Δεν μου αρεσε η αντιδραση της ομαδας στο 2ο
ημιχρονο που παιξαμε καπως φοβισμενα αν και λογικο μιας και εδω μετρουσε πολυ η νικη.
Επομενο ματς για την ομαδα μας θα ηταν στην Σαρδηνια και στο Καλιαρι.

Ειχαμε την ευκαιρια για μια ακομη νικη που θα μας ανεβαζε περισσοτερο και βαθμολογικα και ψυχολογικα.

4η αγων.
Spoiler: show
ImageΣε αυτο το ματς παιξαμε οπως θα επρεπε. Προσεκτικα και με υπομονη μεχρι να φτασουμε στο γκολ!
Ειχαμε καλυτερες ευκαιριες σε ολο το ματς και στο 73ο λεπτο κερδιζουμε πεναλτι. Ο Σαποναρα αναλαμβανει να το εκτελεσει και γραφει το 0-1.
Μετα παιξαμε αμυντικα και κλειδωσαμε το τριποντο!
Στην συνεντευξη τυπου ημουν πολυ χαρουμενος και ανακουφισμενος .
Spoiler: show
Image
Ηξερα μεσα μου οτι 2 συνεχομενες νικες φερνουν την ηρεμια και με βαση τον επομενο αντιπαλο που ηταν η Κιεβο Βερονα ειχα την ευκαιρια
και για τριτη.

5η αγων.
Spoiler: show
ImageΠροηγηθηκαν πρωτοι στο σκορ αλλα ισοφαρισαμε με το πρωτο γκολ του Ντεστρο.(Ευλογησον)
Πριν ομως τελειωσει το ημιχρονο ηρθε το 1-2. Στο δευτερο μπαινουμε δυνατα κανοντας το 2-2. Ομως ενα ηλιθιο τακλιν του Τορες αφηνει την ομαδα με 10.
Εκει πραγματικα κολλησαμε και φαγαμε αλλα 2 γκολ μιας και στο 2-3 προσπαθουσαμε να βγουμε μπροστα και ηρθε και το 2-4.
Ασχημη ηττα και το επομενο ματς μας πηγαινε στο Σασουολο εκει που η ομαδα τους ηταν 3η στον βαθμολογικο πινακα.

Επρεπε να παμε να παιξουμε πολυ προσεκτικα και να μην χασουμε. Κρισιμο ματς μιας και μετα μας περιμενε το ντερμπι με Γιουβε.

6η αγων.
Spoiler: show
ImageΜε το 3-4-2-1 τους εγκλωβισαμε πραγματικα και καναμε το καλυτερο μας ματς μεχρι τωρα!
Φυσικα σε αυτο μας βοηθησε και η αποβολη τους στο 32ο λεπτο. Ε απο κει και περα πιεσαμε και καταφεραμε να κερδισουμε πεναλτι στο 73ο λεπτο.O Ilicic
το εκανε γκολ και φυγαμε με το τριποντο!
Ημουν πολυ ευχαριστημενος με αυτα που ειχα δει απο την ομαδα μου. Βγαζαμε μια μαχητικοτητα αλλα αυτο ομως δεν εφτανε απο μονο του για το επομενο ματς
με την Γιουβεντους στην εδρα μας. Ενα ματς που σημαινε πολλα για το κοσμο της Βιολα και που το χα ζησει στο πετσι μου. Η αρπαγη του Μπατζιο και εκεινη η σφαγη στο τελικο
του Εuropa League στο τελικο καποτε ειχε δημιουργησει μια σχεση μισους με την ομαδα απο το Τορινο.

Δεν θα ξεχασω ποτε το ματς του 1998/99 που με μια κεφαλια κανονια ειχα χαρισει μια μεγαλη νικη στην ομαδα μας.
Spoiler: show

Ηδη σε πολλα σαητ της Φλωρεντιας επαιζε συνεχεια
και ζητουσαν απο τους παικτες της ομαδας να παραδειγματιστουν και να παιξουν με το ιδιο παθος. Ηξερα φυσικα οτι αυτο θα αγχωνε τους παικτες οποτε
επρεπε να τους αποφορτισω λεγοντας στην συνεντευξη τυπου οτι ειμαστε το outsider γι αυτη την αναμετρηση.

Ο κοσμος φυσικα ομως δεν πτοουταν και το ματς ειχε γινει μεσα σε 2 μερες sold out!
Spoiler: show
Image
7η αγων.
Spoiler: show
ImageΕστησα την ομαδα πολυ καλα με ενα 4-1-4-1 και τους ειχαμε εγκλωβισει και δεν μου εκαναν φαση αντιθετως εμεις χασαμε 2 δοκαρια στα πρωτα 20 λεπτα με απο 2 φαουλ του Μπερνα!Αυτα με εχρι που ενα αμφισβητουμενο πεναλτι στο Ντυμπαλα τους εδωσε την ευκαιρια να ανοιξουν το σκορ πριν τελειωσει το ημιχρονο. Ολοι οι παικτες μου διαμαρτυρηθηκαν εντονα αλλα ο διαιτητης ηταν ανενδοτος. Στο δευτερο πιεσαμε πολυ αλλα ακομη ενα πεναλτι το οποιο ηταν εβαλε ταφοπλακα στις ελπιδες μας για κατι καλο.
Μετα το ματς αποφασισα να μην μιλησω για την διαιτησια και ζητησα συγνωμη απο τους οπαδους μας για αυτη την ηττα.

Τελος η βαθμολογια στους πρωτους 7 αγωνες.
Spoiler: show
Image
Συνεχιζουμε με στοχο να ανεβουμε και να πιασουμε τις ευρωπαικες θεσεις.
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ούτε κρύο ούτε ζέστη έως τώρα. Καλές νίκες αλλά και κακές ήττες όπως αυτή με την Κίεβο. Ελπίζω ο Ντέστρο να αρχίσει να σκοράρει σιγά μιας και πέτυχε σχετικά νωρίς το πρώτο γκολ. Στο ματς με τη Γιούβε σε λήστεψε το κοράκι. Άκου εκεί δύο πέναλντι ! Στήνεις εσύ την ομάδα σου ωραία και έρχεται ο σφυρίχτρας και στα διαλύει όλα. Τέλος πάντων κράτα το ηθικό των παικτών ψηλά και τα καλύτερα θα έρθουν. Άλλωστε τις περισσότερες φορές το ξεκίνημα με έναν νέο προπονητή πάντα έτσι είναι. Η ομάδα ψάχνεται ακόμη και αυτό είναι απολύτως λογικό.
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μέτριο ξεκίνημα, αν και τα έβαλες από την αρχή με δύο πολύ μεγάλες ομάδες, όπως η Μίλαν και η Juve. Κατά τη γνώμη μου η μοναδική γκέλα έγινε με την Κίεβο. Το θετικό πάντως που βλέπω είναι ότι γενικά η ομάδα είναι επιθετικά και από άποψη κατοχής καλύτερη συνήθως. Επομένως σε αυτό το κομμάτι δεν έχεις θέμα. Μόνο να βελτιώσεις λίγο την άμυνά σου ίσως, αν και πιστεύω ότι θα στρώσει με τον καιρό.
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Alefantos.79 wrote:Ούτε κρύο ούτε ζέστη έως τώρα. Καλές νίκες αλλά και κακές ήττες όπως αυτή με την Κίεβο. Ελπίζω ο Ντέστρο να αρχίσει να σκοράρει σιγά μιας και πέτυχε σχετικά νωρίς το πρώτο γκολ. Στο ματς με τη Γιούβε σε λήστεψε το κοράκι. Άκου εκεί δύο πέναλντι ! Στήνεις εσύ την ομάδα σου ωραία και έρχεται ο σφυρίχτρας και στα διαλύει όλα. Τέλος πάντων κράτα το ηθικό των παικτών ψηλά και τα καλύτερα θα έρθουν. Άλλωστε τις περισσότερες φορές το ξεκίνημα με έναν νέο προπονητή πάντα έτσι είναι. Η ομάδα ψάχνεται ακόμη και αυτό είναι απολύτως λογικό.
Nαι ρε φιλε κλασσικη Γιουβεντους :D Νταξει ομως παιξαμε καλα και το οτι δεν απειληθηκαμε ουσιαστικα ηταν κατι που μου αρεσε.
Δεν ξερω ο Ντεστρο ειναι πολυ μετριος. Θα δειξει στην συνεχεια πως θα τα παμε! Ευχαριστω για τα σχολια! ;)
GIANNIS511 wrote:Μέτριο ξεκίνημα, αν και τα έβαλες από την αρχή με δύο πολύ μεγάλες ομάδες, όπως η Μίλαν και η Juve. Κατά τη γνώμη μου η μοναδική γκέλα έγινε με την Κίεβο. Το θετικό πάντως που βλέπω είναι ότι γενικά η ομάδα είναι επιθετικά και από άποψη κατοχής καλύτερη συνήθως. Επομένως σε αυτό το κομμάτι δεν έχεις θέμα. Μόνο να βελτιώσεις λίγο την άμυνά σου ίσως, αν και πιστεύω ότι θα στρώσει με τον καιρό.
Καταρχην ευχαριστω για τα σχολια. Με την Κιεβο ηταν χοντρη γκελα και δεν το περιμενα αν και ειναι φορμαρισμενη σαν ομαδα. Αυτο που λες ισχυει εχουμε καλη κατοχη κανουμε φασεις δν εχουμε ομως τον σεντερ φορ να τις τελειωσει.
Και εγω πιστευω η αμυνα ειναι σχετικα καλη την περιμενα πολυ χειροτερη να πω την αληθεια μου. :)

_______________________________________________________________________________________

Παμε στην συνεχεια των αγωνων μας...

Μετα την ηττα με την Γιουβε περιμενα να βγαλουμε αντιδραση και ειχαμε και ενα ευνοικο προγραμμα 3 αγωνων.
Το δηλωσα και μετα στην συνεντευξη τυπου.
Image

Δυστυχως ομως πριν το ματς με την Entella νεοφωτιστη στην Serie A ειχαμε τον τραυματισμο του Αστορι.
Image

Μια απο τις κολωνες μου στην αμυνα μενει εξω για 2 μηνες μετα απο τραυματισμο στο γυμναστηριο. Ατυχια.

Ετσι λοιπον ταξιδεψαμε στο Κιαβαρι μια μικρη πολη εξω απο την Γενοβα για το ματς της 8ης αγωνιστικης.

8η αγων.

Spoiler: show
Image Μπηκαμε πολυ δυνατα και δημιουργουσαμε φασεις συνεχεια με αποτελεσμα να ρθει και το γκολ με κεφαλια του Μπερνα!Ομως πτιν τελειωσει το ημιχρονο ηρθε η ισοφαριση και στο δευτερο απλα δεν μπηκαμε ποτε στο ματς....Κακο χαλι με ελαχιστες ευκαιριες αυτοι παιξανε μαζικη αμυνα και ηρθε ακομη μια γκελα.
Ημουν φανερα εκνευρισμενος μετα το ματς αλλα δεν ειχαμε χρονο να αλλαξουμε πολλα γιατι η Αταλαντα ερχοταν στο Αρτεμιο Φρανκι.

Πριν τον αγωνα τους ζητησα μια καλυτερη εμφανιση για να ξαναμπουμε σε νικηφορα αποτελεσματα!

9η αγων.
Spoiler: show
Image Η ομιλια μου εισακουστηκε και παιξαμε ωραιο ποδοσφαιρο. Σε αυτο βοηθησαν και οι 2 κοκκινες της Αταλαντα. Ο Doumbia ανοιξε το σκορ και αργοτερα το σφραγισαμε ενα γκολ πεναλτι του Ilicic που κερδισε ο Jaume Costa. Πολυ καλη εμφανιση και 3 ποντοι!
Ειχαμε εμβολιμη αγωνιστικη ετσι μετα απο 2 μερες πηγαιναμε εκτος εδρας στην ομαδα της SPAL τελευταια στην βαθμολογια με την χειροτερη αμυνα.

Ημουν αισιοδοξος απο την εμφανιση που ειχαμε κανει με την Αταλαντα.

10η αγων.
Spoiler: show
ImageΚακιστη εμφανιση και απογοητευση. Για 45 λεπτα δεν καναμε φαση!!!!Και στο δευτερο ομως δεν αλλαξε τιποτα..Ακομη μια γκελα.
Μετα το ματς δηλωσα οτι πρεπει να τα κερδιζουμε αυτα τα ματς και ισως και το πιο σωστο σχολιο ηρθε απο εναν οπαδο μας στα social media.
Image

Ηθελα πολυ την νικη γιατι σε 6 μερες υποδεχομασταν την Ιντερ η οποια ηταν 1η στην βαθμολογια και εχει μια δυνατη ομαδα.

H Inter η ομαδα στην οποια υπηρξα και ποδοσφαιριστης. Φυσικα η φωτογραφια με το ''φαινομενο'' στις ενδοξες μερες της Serie A ηταν απο αυτες που ειχα φυλαξει και που ηταν και αγαπητη και απο το ποδοσφαιρικο κοινο.
Image

Ετσι εφτασε η ημερα του ματς...Η πιεση ηταν εμφανης σε ολους μας μιας και με μια ηττα θα ηταν δυσκολα τα πραγματα κυριως στην ψυχολογια μας.

Ειχαμε μελετησει αρκετα την Ιντερ που θα κατεβαινε με ενα 4-2-3-1 και εκει δουλεψαμε στο να κοψουμε τα 2 δημιουργικα χαφ τους Μπανεγα και Μπροζοβιτς και να μην τους δωσουμε την ευκαιρια να κανουν φασεις.

11η αγων.
Spoiler: show
Image
Το πετυχαμε γι αυτο ηρθε και η νικη! Φυσικα μεχρι να βαλουμε το γκολ μας η Ιντερ εχασε καλες ευκαιριες αλλα ενα συνδυασμος Μπερνα, Ντουμπια και Σαποναρα εκρυψε την μπαλα και την εμφανισε στο πλεχτο! Απο κει και περα κυριαρχησαμε και μεχρι το 90 δεν μας εκαναν καμια αξιολογη φαση! Φοβερη εμφανιση με παθος και τακτικη προσηλωση!
Ημουν πολυ χαρουμενος για την εμφανιση μας αλλα ειχαμε ακομη ενα δυσκολο ματς πριν την διακοπη του πρωταθληματος. Τωρα πηγαιναμε στην Ρωμη για να παιξουμε με την Ρομα η οποιοα μας απειλουσε για τις ευρωπαικες θεσεις.

Και η Ρομα χρησιμοποιουσε το ιδιο συστημα με Ιντερ οποτε ειπα να παιξω ακριβως το ιδιο.

12 αγων.
Spoiler: show
Image Ματσαρα αλλα και τακτικη νικη μου ισως η πρωτη μου με αυτο το τροπο!Οπως βλεπετε η Ρομα μας εγκλωβισε και στο πρωτο ημιχρονο ειμασταν ανυπαρκτοι. 2-0 και το 3-4-2-1 δεν μας εβγαινε. Στο ημιχρονο αποφασιζω να το κανω 4-2-3-1 περνωντας στο ματς τους Μαρκοβιτς και Ilicic. Και εκει πραγματικα αλλαξε η εικονα μας. Ο Σαποναρα κανει το 2-1 στο 46ο λεπτο , γκολ κλειδι για την συνεχεια του ματς και απο κει και περα ηρθε η ανατροπη! ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ!!!!
Μετα το ματς ειμασταν ολοι χαρουμενοι!!!Ειδικα εγω με τον εαυτο μου που μπορεσα με την αλλαγη του συστηματος να δωσουμε το συνθημα νικης!
Image

Ο τυπος μιλουσε γι αυτο το ιδιο και οι οπαδοι μας οι οποιοι με αποθεωναν στα social media! Στην επιστροφη μας στην Φλωρεντια μας περιμεναν και καποιοι οπαδοι να μας δωσουν θαρρος για την συνεχεια!

Ηδη ειχα χτισει χωρις να το καταλαβω το πρωτο σερι 5 ματς χωρις ηττα.
Image

Εδωσα ρεπο 2 ημερων στους παικτες μιας και υπηρχε διακοπη. Θα μας βοηθουσε να δουλεψουμε ηρεμα για το επομενο ματς με την Empoli!

Τελος η βαθμολογια. Πηγαμε αρκετα ψηλα και για να δουμε αν στην συνεχεια θα αντεξουμε.
Spoiler: show
Image
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mετα την καλη μας εμφανιση στο Ολιμπικο επρεπε να κερδισουμε και την Empoli για να πουμε οτι ειχε αξια η νικη μεσα στη Ρομα.

Τοπικο ντερμπι λοιπον με Empoli
Image

Eνας φιλος μου επισης απο τα παλια που υπηρξαμε και φοβερο διδυμο στην Φιορεντινα ο Rui Costa εξεφρασε και την αποψη του για το ντερμπι.
Image

Ετσι φτασαμε στο γηπεδο με την ομαδα μετα απο 15 μερες διακοπης.

13η αγων.
Spoiler: show
ImageΕμφανιση χωρις να μπορουμε να κανουμε ουτε μια φαση καλη. Ανευρο παιχνιδι απο μερους μας χωρις να μπορουμε να δημιουργησουμε φαση.Κακο αποτελεσμα για μας.
Επομενο ματς για μας ηταν στο Ουντινε. Και πριν απο αυτο ηρθε και αυτη η ειδηση.
Image

Δυστυχως χανουμε εναν πολυ σημαντικο παικτη μας για περιπου ενα μηνα.

14η αγων.
Spoiler: show
ImageΑκομη ενα παιχνιδι χωρις να μπορουμε να ολοκληρωσουμε φαση..ειχαμε και 2 δοκαρια αλλα λειπει το σεντερ φορ που θα μας δωσει το γκολ.Κριμα ακομη ενα χ.
Ο προβληματισμος μου για την επιθεση μας ηταν ιδιαιτερα εντονος μιας και ημουν παικτης που σκοραρα. Δυστυχως οι λυσεις των Ντεστρο και Ντουμπια δεν εφταναν.

Επομενο ματς ηταν με την Παλερμο με μια ομαδα που ηταν πολυ χαμηλα στο βαθμολογικο πινακα.

15η αγων.
Spoiler: show
ImageΕμειναν απο το 19ο λεπτο με 10 παικτες αλλα και παλι εμεις ανυπαρκτοι επιθετικα. Φταναμε μεχρι την περιοχη και δεν ξεραμε τι να την κανουμε. Τι αλλαξα συστημα τι εβαλα πιο επιθετικο σχημα η ομαδα με απογοητευσε ακομη μια φορα. Τελικα ο Σαποναρα μας εδινε καποια γκολ και η απουσια του ηταν καθοριστικη.
Επομενο ματς ηταν στο Τορινο με την ομωνυμη ομαδα..Δυσκολη εδρα και μεχρι στιγμης αρκετα ανεβασμενη η ομαδα τους.Ηξερα πολυ καλα πως η πιεση για νικη ηταν πιο εντονη απο ποτε μιας και με τις ισοπαλιες δεν μπορεις να συνεχισεις για πολυ ακομα ψηλα.

16η αγων.
Spoiler: show
Image Και αυτο το ματς μυριζε εντονα 0-0. Μεχρι ομως που ο Μπερνα ξυπνησε και μετα απο υπεροχη μπαλια του Ντο Σαντος μπηκε στην περιοχη και με υπεροχο πλασε μας εβαλε μπροστα. Μετα κρατησαμε το αποτελεσμα ανετα χανοντας και αλλες ευκαιριες και επιτελους ΝΙΚΗ!
Ειχαμε και δραση στο κυπελλο αυτη την φορα...Αντιπαλος μου στους 16 ηταν η Σαμπντορια.
Image

Ειναι ενας στοχος που θα ηθελα να πετυχουμε με την ομαδα. Εξαλλου ηδη σαν ποδοσφαιριστης ειχα κατακτησει 2 φορες το CI.

Ξεκινησαμε το ματς με πολλες αλλαγες και πιτσιρικαδες απο ακαδημιες.
Spoiler: show
ImageΣκοραραν 2 παικτες που δεν βαζουν γκολ καθολου φετος. Ντεστρο και Ντουμπια μας χαρισαν την προκριση ενω αυτη εχασαν και αμφισβητουμενο πεναλτι στο 88ο λεπτο! οπου θα επαιρναν και την προκριση λογικα. Αλλα αφου δεν ηρθε εκει προηγηθηκαμε 2 φορες και απλα πηραμε την προκριση για τους 8!
Εκει να πω δεν ειμασταν και πολυ τυχεροι.
Image

Ετσι μετα απο 2 νικες ημουν πεπεισμενος οτι το ματς με την Carpi που ερχοταν θα ηταν μια ευκαιρια να παρουμε ακομη μια νικη.

17η αγων.
Spoiler: show
Image Δυστυχως και εδω τα ιδια θεματα στο γκολ. Πολυ χ και πολυ 0-0. Χανουμε εδαφος για την Ευρωπη με τετοιες γκελες και ο προβληματισμος στην ομαδα ηταν πολυ εντονος. Για ακομη ενα παιχνιδι καλυτερος μας παικτης ο Klose ο αμυντικος μας.
Φτασαμε με αυτα Δεκεμβρη και ερχεται μεταγραφικη περιοδος. Θα πουλησω Ντεστρο-Ντουμπια και μετα λεφτα αυτα θα προσπαθησω να φερω εναν αξιολογο επιθετικο.

Ειχαμε και αυτο το σερι το οποιο ειναι θετικο αλλα θα προτιμουσα με περισσοτερες νικες.
Image

Τελος η βαθμολογια του πρωταθληματος
Image

Στοχος μου να βρω εναν ανθρωπο να σκοραρει μιας και στο δευτερο γυρο καθε βαθμος θα μετραει στην προσπαθεια μας να παιξουμε Ευρωπη.

Eρχεται μεγαλο ματς με Ναπολι εκτος εδρας και το μονο καλο ή κακο αναλογα τωρα ειναι οτι θα παιξουν χωρις προπονητη μιας και απολυθηκε ο Marcelinho που ειχαν.
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επική ανατροπή στο ματς με τους Ρωμαίους τα συγχαρητήρια μου ! Παρά τη φτωχή συγκομοιδή από τους επιθετικούς σου πας αρκετά καλά και έχεις μια καλή θέση στη βαθμολογία . Για την επίθεση έχω μια πρόταση να σου κάνω. Στο δικό μου save o Luka Jovic ήταν στην Benfica η οποία τον παραχωρούσε δανεικό για να ψηθεί. Δεν ξερώ αν είναι διαθέσιμος μα αν είναι θα ήταν μια καλή λύση. Πάντως την πας καλά την ομάδα έως τώρα. Ο τραυματισμός του Σαπονάρα θα δημιουργήσει πρόβλημα στη δημιουργία φάσεων πάντως αλλά ελπίζω να καλύψεις την απουσία του.
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η άμυνα είναι μια χαρά στρωμένη και τώρα η επίθεσή σου σου κάνει νερά. Ωστόσο, είσαι ακόμα πολύ κοντά στις θέσεις που οδηγούν στην έξοδο για το Τσου Λου, Αν καταφέρεις και να ξυπνήσεις Ντέστρο και Ντούμπια, θα πας τρένο.
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Alefantos.79 wrote:Επική ανατροπή στο ματς με τους Ρωμαίους τα συγχαρητήρια μου ! Παρά τη φτωχή συγκομοιδή από τους επιθετικούς σου πας αρκετά καλά και έχεις μια καλή θέση στη βαθμολογία . Για την επίθεση έχω μια πρόταση να σου κάνω. Στο δικό μου save o Luka Jovic ήταν στην Benfica η οποία τον παραχωρούσε δανεικό για να ψηθεί. Δεν ξερώ αν είναι διαθέσιμος μα αν είναι θα ήταν μια καλή λύση. Πάντως την πας καλά την ομάδα έως τώρα. Ο τραυματισμός του Σαπονάρα θα δημιουργήσει πρόβλημα στη δημιουργία φάσεων πάντως αλλά ελπίζω να καλύψεις την απουσία του.
Φιλε μου σε ευχαριστω να σαι καλα!Η προταση σου καλη την εξετασα αλλα η Μπενφικα τον χρησιμοποιει βασικο σε εμενα και τον πουλαει με 15 εκ ευρω!
Εξωφρενικο ποσο που δεν μπορω να καλυψω δυστυχως. Ναι ο Σαπο ειναι ενα θεμα αλλα να δουμε γενικα οπως θα δεις απο κατω η ομαδα δεν παει καλα.
GIANNIS511 wrote:Η άμυνα είναι μια χαρά στρωμένη και τώρα η επίθεσή σου σου κάνει νερά. Ωστόσο, είσαι ακόμα πολύ κοντά στις θέσεις που οδηγούν στην έξοδο για το Τσου Λου, Αν καταφέρεις και να ξυπνήσεις Ντέστρο και Ντούμπια, θα πας τρένο.
Στρωμενη ηταν η αμυνα αδερφε μου :D θα δεις παρακατω. Οι δυο αυτοι ηταν στην κοσμαρα τους και τους πουλησα.

_______________________________________________________

Παμε συνεχιζουμε ...να γραψω κατι σημαντικο πριν αρχισω την ιστορια
Off Topic:
Το save μου κρασαρε αλλα επειδη παντα κανω 2 ευτυχως ετυχε πριν τον αγωνα με Σαμπ για το κυπελλο. Το καλο ειναι οτι μετα αντι για Ιντερ τυχαμε με Καλιαρι αλλα το κακο εινια οτι χασαμε απο Carpi που ειχα φερει χ. Αυτα
Συνεχιζουμε...

Ο αγωνας με την Ναπολι ηταν ιδιαιτερος και γι αυτους φυσικα μιας και χωρις προπονητη μπορει να σου βγει και σε καλο.

18η αγων.
Spoiler: show
Image Την γλιτωσαμε πραγματικα γιατι η ομαδα δεν ηταν καθολου καλη. Μας εσωσε ο Μπερνα ευτυχως στο 78ο λεπτο και φυγαμε με το χ. Ουτε καλο ουτε κακο.
Επομενο ματς μετα απο 15 μερες διακοπη ηταν με την Τζενοα η οποια βρισκοταν στις τελευταιες θεσεις της βαθμολογιας και ηταν καλη ευκαιρια για νικη.

19η αγων.
Spoiler: show
Image Εδω πιστευα οτι θα κερδισουμε και θα κανουμε κατι καλο...δυστυχως μας χτυπησαν στις αντεπιθεσεις αλλα και εμεις ακομη ενα ματς ανυπαρκτοι επιθετικα. Προσπαθησα να πειραματιστω και με σχηματα στην διαρκεια του αγωνα αλλα δεν.
Συνεχισαμε με ακομη μια ομαδα απο την Γενοβα αυτη την φορα εκτος εδρας.

20η αγων.
Spoiler: show
ImageΧαναμε και ειμασταν κακοι στο μεγαλυτερο διαστημα του αγωνα..Ευτυχως κερδισαμε πεναλτι και ο Ilicic καταφερε να ισοφαρισει με πεναλτι και να φυγουμε με το χ.
Επομενο ματς ηταν με Μιλαν..αγνωριστη φετος κακιστη και οι 2 παιζαμε με την πλατη στο τοιχο. Επισης πριν το ματς ο Μοντελα απολυθηκε.

21η αγων.
Spoiler: show
ImageΣυντηρητικα και οι 2 παιξαμε..να μην χασει κανεις. Να πω οτι ειμασταν ελαφρως καλυτεροι αλλα αν δεν σκοραρεις τι να το κανεις?
Πλεον οι θεσεις για Ευρωπη απομακρυνονταν επικινδυνα και ηξερα οτι πρεπει να κανουμε οπωσδηποτε μια νικη στο κυπελλο μπας και στρωσει καπως η ψυχολογια μας.

Coppa Italia
Spoiler: show
Image Με νυχια και με δοντια η νικη...μας την χαρισε ο Do Santos στο 101 και μας εδωσε μαζι και την προκριση. Ο κοσμος στο Αρτεμιο Φρανκι αποδοκιμασε εμενα και την ομαδα για την εμφανιση παρα την προκριση μας και αυτο ηταν το χειροτερο.
Η κληρωση παντως στα ημιτελικα δεν ηταν και τοσο καλη.
Image

Οιι αγωνες ειναι διπλοι απο δω και περα. Οποτε πρωτο μας στο Τορινο το δευτερο στην εδρα μας.

Στο πρωταθλημα τωρα παιζαμε στην Ρωμη με την Λατσιο.

22η αγων.
Spoiler: show
Image Δεν μπορουσαμε με τιποτα..κακιστη εμφανιση και δικαιη ηττα. Ακομα ενα ματς χωρις να μπορουμε νακανουμε φαση με αξιωσεις.
Μετα απο αυτο η διοικηση ηθελε μαζι μου μια συναντηση.
Image

Ζητησα ενα μηνα υπομονη για να γυρισω την κατασταση.

Επομενο ματς ηταν τελικος για εμας..παλι με την ομαδα της Καλιαρι εντος εδρας.

23η αγων.
Spoiler: show
ImageΕυτυχως ισοφαρισαμε μετα απο 2 λεπτα το γκολ τους γιατι μας εβλεπα γι ακομη μια ηττα. Μεγαλος Μπερνα ειναι ηγετης στα δυσκολα που βρισκομαστε σε αυτη την φαση.
Πλεον το ματς με την Κιεβο εκτος εδρας αποτελουσε για μενα μονοδρομο αν θα συνεχισω να μαι προπονητης της Βιολα. Σαν ποδοσφαιριστης λατρευτηκα εδω αλλα οταν αναλαμβανεις προπονητης η πιεση ειναι διαφορετικη. Ο τυπος και μια μεριδα οπαδων ζητουσε το κεφαλι μου και αυτο γεμιζε ολη την ομαδα με αγχος.

Ταξιδι στην Βερονα λοιπον

24η αγων.
Spoiler: show
Image Δωσαμε την ψυχη μας και ολοι οι παικτες μου και πηραμε μεγαλο διπλο!! Το ξεσπασμα μου ηταν εντονο και δικαιολογημενο!Παρολο που μειωσαν σε 1-2 ειχαμε παραπανω παικτη και με ενα γκολ του Mlakar απο την κατω των 20 φοβερο ταλεντο μας σφραγισε την νικη μας!
Ο κοσμος αρχισε να πιστευει λιγο οτι ισως γυρναει η κατασταση κια το ματς με την Σασουολο ηταν ευκαιρια με νικη να μπουμε κ παλι στο παιχνιδι της Ευρωπης.

25η αγων.
Spoiler: show
Image
29.000 κοσμο ειχε το Αρτεμιο Φρανκι και μας εδωσε ωθηση! Ακομη μια φορα ο Μπερνα εδειξε γιατι φοραει το βαρυ 10!Μειναμε πισω στο σκορ αλλα βγαλαμε αντιδραση μεγαλης ομαδας και το γυρισαμε με πολυ ψυχη!! Μπραβο σε ολα τα παιδια ειπα με τα την συνεντευξη τυπου!
Αυτα για τωρα πλεον ερχονται 2 ματς πολυ δυσκολα μεσα στην Γιουβεντους. Ενα για το κυπελλο και ενα για το πρωταθλημα....

Βαθμολογια
Image

________________________________________________________

Τελος παμε στα μεταγραφικα....φυγανε αρκετοι παικτες μου οι πιο πολλοι ηθελαν να φυγουν και 3 απο αυτους τους εδιωξα εγω.
Image

Πηραμε αρκετα χρηματα αλλα δεν επενδυσαμε και πολλα μιας και ειχαμε ηδη τρυπα 5 εκ ευρω.

Φεραμε δανεικους 2 παικτες
Spoiler: show
Image
Jese απο Παρι ενας παικτης που παιζει και επιθεση και πλαγια...πολυ καλη προσθηκη ποιοτικη.
Ο αλλος ηρθε απο Μαν. Γιου
Spoiler: show
Image Ο Φελαινι ηρθε μετα την φυγη του Τορρες στην Ιντερ με 10 εκ ευρω. Τον εφερα δανεικο και αν με πεισει το καλοκαιρι μενει ελευθερος και του κανω συμβολαιο.
Ακομη ενας δανεικος απο Μονακο για την θεση του δεξιου μπακ
Spoiler: show
Image Μετα την φυγη Rivstovski με 3.5 εκ ευρω επρεπε να τον αντικαταστησουμε και φεραμε καποιον με το λιγοτερο κοστος.
Τελος με μεταγραφη κλεισαμε την τρυπα του Jaume Costa ο οποιος πηρε μεταγραφη για Θελτα
Spoiler: show
Image Ο Εscudero απο Σεβιλλη ηρθε να καλυψει το αριστερο μας ακρο με ενα ποσο γυρω στα 6.5 εκ ευρω.
Συνεχιζουμε με την ελπιδα να βγουμε Ευρωπη και να φτασουμε τελικο κυπελλου.
Image
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
BuLLs3y3
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3014
Joined: Mon Jun 26, 2006 10:25 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος Φιορεντινα Αρσεναλ
Status: Loading ...
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Παμε ρε Βιόλα, παρακολουθώ τη λατρεία.. εχεις δρομο να διανύσεις, εχεις μεινει λιγο πισω, Όχι τοσο βέβαια απο τις θεσεις για Ευρώπη! Ίσως μου φαινεται ετσι, επειδή εχεις κάνει μερικες απροσμενες γκελες..

Καλη συνέχεια και πολλες επιτυχιες!! Μπατιγκολ λατρειαρα!
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρά τις ήττες και τις ισοπαλίες πάντως παραμένεις κοντά και θεωρώ ότι ότι με έναν καλύτερο επιθετικό θα ανέβεις ακόμη περισσότερο. Ο Escudero φοβερή προσθήκη αλλά ο Φελαϊνί να σου πω την αμαρτία μου δεν με πείθει αλλά ελπίζω εσένα να σε βοηθήσει ειδικά στα στημμένα. Πάντως μετά τα ζόρια από τη διοικήση η ομάδα δείχνει να είναι σε καλό φεγγάρι !
Post Reply

Return to “Ιστορίες”