One For The Road 3

"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
Griyio
Backup
Backup
Posts: 819
Joined: Thu Mar 10, 2005 4:41 pm
Football Manager της ομάδας: RCD Mallorca
Αγαπημένη Ομάδα: PAO
Status: Astatus
Location: Brahames
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χαχαχα! Είπα να διώξω την guestmodίλα από πάνω μου μετά από χρόνια, να πω μια καλησπέρα, όσο δεν έχεις πιάσει δουλειά στη νέα σου ομάδα.. By the way το σύστημα σου είναι κατά 80% αυτό που παίζω τα τελευταία 3-4 χρόνια.
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άργησα αλλά τελικά ακολούθησα. :D
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Griyio
Backup
Backup
Posts: 819
Joined: Thu Mar 10, 2005 4:41 pm
Football Manager της ομάδας: RCD Mallorca
Αγαπημένη Ομάδα: PAO
Status: Astatus
Location: Brahames
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν το πα για αυτό παλικάριμ.. Απλά ήθελα να μοιραστώ τη συγκίνηση που ένιωσα όταν ξεκίνησα να διαβάζω την ιστορία σου και αντίκρισα το αντιτουριστικό σου σύστημα... Ήθελα οπωσδήποτε να μιλήσω για το ρίγος που με διαπέρασε όταν είδα ότι o παλιόφιλος μου ήταν αυτός που έφτιαξε ότι έχω φτιάξει και γώ.. Και τώρα που άφησα τούτα εδώ τα δάκρυα χαράς στην ιστορία σου αποχωρώ χαμογελώντας και αναμένω το επόμενο σου project!
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πω, πάλι τα μέλια μ άρχισες και πάλι φεύγεις ξαφνικά όπως μπήκες στη ζωή μου.
Image
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

FC Basel

Μετά την παραίτηση απ την Dortrecht δεν ήξερα ακριβώς τι ήθελα. Η πρώτη πρόταση ήρθε απ το Μεξικό, αλλά δεν ψήθηκα.
Η Slovan Liberec δεν μ ενδιέφερε γιατί την έχω επιλέξει στο FM11 αν δεν κάνω λάθος, η Crystal Palace μ έψησε πολύ είναι η αλήθεια
αλλά δεν άντεχα ν αρχίσω από Championship, η Lorient έφαγε παπούτσι λόγω Γαλλίας που την έφαγα με το κουτάλι στο FM15, με την Real Betis
έφτασα κοντά, αλλά την ίδια περίπου στιγμή μου χτύπησε την πόρτα η Βασιλεία.
Και τελικά διάλεξα του Ελβετούς κυρίως λόγω της πρόκλησης του CL.
Η ομάδα είχε μια επιτυχημένη σεζόν στο πρωτάθλημα όπου το κατέκτησε (όπως κι όλα τα προηγούμενα) με μία μόλις ήττα!
Με διαφορά η πιο επιτυχημένη και η πιο πλούσια ομάδα της Ελβετίας τα τελευταία χρόνια, θα προσπαθούσα για το double
(το οποίο δεν έκανε την προηγούμενη χρονιά, αποκλείστηκε στους ''8'' του κυπέλλου Ελβετίας) κι ότι καλύτερο στην Ευρώπη,
όπου την προηγούμενη χρονιά δεν είχε φτάσει στους ομίλους του CL κι είχε αποκλειστεί στη φάση των ομίλων στο Europa.
Image
Image

Πρώτα απ όλα, μεταγραφές. Λίγοι και καλοί.
To πρωτάθλημα Ελβετίας έχει 10 ομάδες στην πρώτη του κατηγορία όπου παίζουν μεταξύ τους 4 φορές.
Σύνολο 36 αγώνες. Απ την πρώτη στιγμή σχεδόν, ή ας πω καλύτερα απ τις πρώτες αγωνιστικές, κατάλαβα ότι θα κάναμε πάρτι.
Κι ότι ο μόνος ουσιαστικός στόχος που θα είχα, είναι να το κατακτήσουμε αήττητοι.
Ο πρώτος γύρος μας ήταν αυτός:
Image
Image

Τα ίδια συνεχίστηκαν και στον δεύτερο γύρο:
Image
Image

Ο τρίτος γύρος; Δεν φάγαμε ούτε γκολ!
Image
Image

Στον 4ο γύρο, απλά κορόιδευα.
Image
Image
Image


Στο δε κύπελλο, ακόμα μεγαλύτερη πλάκα.
Image
ImageImage


Με διαφορά, το πιο βαρετό double που έκανα ποτέ. Ok, το πήραμε αήττητοι (κάτι που δεν είχα ξανακάνει ποτέ, πουθενά σε κανένα FM)
ναι και καλά γράψαμε Ελβετική ιστορία, αλλά ρε φίλε, δεν παλευόταν αυτό το πράγμα, σε κάποια φάση απλά πατούσα το space.

Η αληθινή πρόκληση ήταν το CL. Ξεκινήσαμε απ το πρώτο-πρώτο γύρο αντιμετωπίζοντας κάτι άμπαλους
τους οποίους τους ρίξαμε 13-0 σύνολο (6 σπίτι μας κι 7 στο δικό τους, που ανοίχτηκαν λίγο).
Στο 2ο γύρο, 11-0 σύνολο την Ferencvaros και στα play-off, την Red Bull Salzburg.
H οποία RBS, είναι στην Αυστρία, ότι περίπου κι εμείς στην Ελβετία.
Αυτά ήταν τα αποτελέσματά τους, όταν παίξαμε μαζί τους:
Image

Ψηνόταν ντέρμπι για μια θέση στον ήλιο, αλλά με συνολικό σκορ 4-1, απλά μας αντιστάθηκαν λίγο παραπάνω απ τους άλλους.
Ήμασταν στους ομίλους, πετυχαίνοντας τον στόχο της διοίκησης, σε έναν όμως αρκετά δύσκολο όμιλο.
Image

Η αυλαία των ματς, άνοιξε στην Λισσαβόνα όπου κάναμε τότε, την πρώτη μας ήττα και μάλιστα με 3-0.
Αυτοί έπαιζαν με ένα 4-2-3-1 με το ''2'' να είναι DMC. Μαλακωδώς, πήγα στο closing down και τα δύο αμυντικά τους χαφ, οπότε
έχασα ότι συνοχή είχα στο κέντρο με το να κυνηγάω μόνο τα DM. Όταν το κατάλαβα ήταν ήδη 2-0 και το πουλί είχε πετάξει.

Στην επόμενη αγωνιστική, υποδεχτήκαμε την Atletico Madrid. Παίξαμε σαν ίσος προς ίσο κι ακόμα όταν βρεθήκαμε να χάνουμε 0-1
καταφέραμε να το ισοφαρίσουμε πριν το ημίχρονο. Αλλά η καριόλα ο Oblak τα έπιανε όλα και σε μια τυπική αντεπίθεσή τους, έγραψαν το 2-1
που ήταν και το τελικό σκορ.

Πάμε στο Λονδίνο, όπου θέλαμε πλέον έστω κάτι να πάρουμε, εκτός απ τις εντυπώσεις. Πάλι καλή μπάλα, πάλι όμως πίσω στο σκορ
αλλά αυτή τη φορά, ισοφαρίσαμε στο 76' και το κρατήσαμε.

Η Chelsea ερχόταν στη Βασιλεία με άγριες διαθέσεις, αλλά κι εμείς είμασταν αποφασισμένοι για την πρώτη μας νίκη.
Πάρα πολύ ωραίο ματς, με ωραίες φάσεις και στις δύο εστίες, πολλές μικρο-αλλαγές στην τακτική κατά τη διάρκεια του ματς,
μέχρι που ο Joelinton τους το κάρφωσε στο 85'! 1-0 ήταν το τελικό σκορ με τη βαθμολογία να μας χαμογελά, τουλάχιστον για το Europa.
Image


Ήρθε η Sporting. Και ήρθε σαν σίφουνας γαμώ το. Ήμουν ψυλιασμένος να μην την ξαναπάθω, αλλά απλά δεν μπορούσα να κουμαντάρω
τα δύο της εξτρέμ, Πολύ πιο γρήγοροι, πολύ πιο έξυπνοι, πολύ πιο καλοί εντέλει από εμάς, το 0-2 ήταν και λογικό και δίκαιο.

Είχα ακόμα μια ευκαιρία στη Μαδρίτη για να πάμε στο Europa, θέλαμε βέβαια μόνο τη νίκη.
Τα παιδιά τα έδωσαν όλα. Θέλεις το άγχος, θέλεις η κακή βραδιά των επιθετικών, θέλεις σαφώς η ποιότητα της Altetico,
πήραμε τελικά το χηνάρι. 1-1. Ωραίο σαν αποτέλεσμα, αλλά δεν έφτανε. Το παρήγορο είναι ότι ενώ πέσαμε σε αντικειμενικά δύσκολο όμιλο
παίζαμε για κάτι, μέχρι το τελευταίο λεπτό του τελευταίου ματς.
Image

Και τώρα ερχόμαστε στο πρόβλημα που προέκυψε.
Όταν μας τελείωσε και η Ευρώπη, τότε ήταν που η βαρεμάρα με πλάκωσε σαν ντουβάρι.
Δεν το χα ξαναζήσει αυτό σε σεζόν σε εξέλιξη. Ειλικρινά, δεν το λέω για να πω και καλά τι ομάδαρα είχαμε στη Βασιλεία, αλλά come on
δεν υπήρχε καμία πρόκληση στην υπόλοιπη σεζόν, η οποία έχει και κοντά 50 ματς!

Έτσι, δεν ανανέωσα το συμβόλαιο (είχα υπογράψει ένα μόνο χρόνο), γιατί η αλήθεια είναι ότι σκέφτηκα να κάνω μια ομάδα
που θα έκανε κάτι ωραίο στην Ευρώπη, αλλά 40 ματς μίνιμουμ χωρίς ουσιαστικό ενδιαφέρον για να παίζω 10-15 ματς με πραγματικό ενδιαφέρον,
συγνώμη αλλά δεν την παλεύω έτσι.
Έτσι απαρνήθηκα τα 80 μύρια για μεταγραφές κι έφυγα για αλλού.
Ο δρόμος με καλούσε ξανά :P
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Griyio
Backup
Backup
Posts: 819
Joined: Thu Mar 10, 2005 4:41 pm
Football Manager της ομάδας: RCD Mallorca
Αγαπημένη Ομάδα: PAO
Status: Astatus
Location: Brahames
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θέλω ανταγωνιστικότερο πρωτάθλημα. Κι ας μην είναι top! -STOP- Θέλω αναγέννηση ομάδας με ιστορία που τα τελευταία χρόνια παραπαίει! -STOP- Θέλω να σταματήσεις να σαι τυχοδιώκτης (για 2-3 σεζόν ρε αδερφέ)! -STOP- Θέλω να κερδίσω το τζόκερ.. -STOP- Έφυγα! -STOP-
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πραγματικά και φέτος, μια εξαιρετική ιστορία.. Διαβάζω ανελλιπώς και - αδικαιολογήτως - δεν είχα σχολιάσει κάτι ως τώρα!

Για λίγο χάθηκε και η 100αρα στην Ελβετία.. :P Για να δούμε το επόμενό σου βήμα..
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το επόμενο βήμα, είναι να γίνει σήμερα-αύριο, θα δώσουμε τα χέρια και σε κάποια πράγματα θα ικανοποιηθεί κι ο Griyio. :D
(we aim to please)
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με το που ξεκίνησα να διαβάζω την νέα περιπέτεια στην Ελβετία ήξερα ότι θα είναι one & only season. Η Basel δεν μπορεί να σε ακολουθήσει. :D
User avatar
vorxis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2015
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Plymouth
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα ισοπέδωσες ολα εντος συνορων, κριμα που δεν συνεχισες στην Ευρώπη.
Αναμένουμε την συνέχεια αμεσα!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το πιο βαρετο ποστ εβερ, ευτυχως που εφυγες :P
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο μεταξύ ήθελα να ρωτήσω, Ακούγεται ο ήχος στο βίντεο;
Γιατί είμαι σίγουρος ότι το έγραψα με το μικρόφωνο ενεργοποιημένο.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mια χαρά ακούγεται
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αναμενομενο. Αυτα τα λεω save ηθικου: οταν σε παει κορνα η πραγματικοτητ, καθεσαι, κλεινεσαι, ποτακι, τσιγαρο, σβηστα φωτα για την ατμοσφαιρα και απλα ανοιγεις ενα save κρατημενο με στρωμενη ομαδα και πορευεσαι 2-3 ωριτσες και μετα πας και κανεις sweet νανι.

Την επομενη μερα βεβαια η πραγματικοτητα ειναι και παλι ανελεητη, αλλα ενταξει, πηρες δυναμεις. -doublekiss
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Elche post 1

Η πρώτη ομάδα που με πλησίασε όταν έφυγα απ την Βασιλεία, ήταν η Young Boys. Σοβαρά ρε μαλaκες δηλαδή
Άφησα τους πρωταθλητές για να πάω σ εσάς;
Μετά ήρθε η Kayerisport και ήρθαν σαν πρωταθλητές Τουρκίας. Τιμητική η προσφορά τους, όχι και τόσο τιμητικά τα λεφτά τους.
Η τρίτη πρόταση και η πιο αστεία με διαφορά ήταν η παρακάτω.
Image
Απ τις λίγες φορές που γέλασα δυνατά για κάτι που έγινε στο παιχνίδι. Μέχρι και οι πιτσιρικάδες δηλαδή, ήρθα και ρωτούσαν γιατί γελάς μπαμπά
και η απάντηση ήταν η εισαγωγή στο δόγμα ''το μόνο που θυμάμαι από παιδί μικρό''. Το FM μεγαλώνει γερά παιδιά.


Οι Γάλλοι της Bastia μόλις είχαν υποβιβαστεί στη Β'εθνική και είπαν να κάνουν μια προσπάθεια αλλά αρνήθηκα.
Μετά ήρθαν πάλι κάτι Ελβετοί, της Sion, ντιπ μαλaκες τελικά κι αυτοί. Μετά η Angers αλλά meeeh, μετά ο Ερυθρός Αστέρας (σίγουρα τους έβαλε ο Μαρινάκης όμως,
το κατάλαβα εκγαίρως κι έκοψα λάσπη) και τότε τσουπ, ήρθε στην πόρτα μου η Elche.
Και βασικά, μέσω της Elche, ήρθε το Ισπανικό πρωτάθλημα, στο οποίο δεν είχα την ευκαιρία να πάω εδώ και πάρα πολλά FM.
Οπότε, μπήκαμε σε συζητήσεις, είπα το ναι και όταν μου έστειλαν το συμβόλαιιο να το υπογράψω και ήταν να κάνω-αν θέλω-αλλαγές στο τεχνικό team, γίνεται αυτό:
Image

Αλλά για ένα μέτωπο κι έναν λόγο ζούμε σ αυτή την κενωνία και είχα δεσμευτεί στην Elche.
Image

Η πρώτη μέρα στη δουλειά ήταν περίεργη καθώς πήγα στα γραφεία για να συναντηθώ με τα υπόλοιπα στελέχη ξέρω γω και τα βρήκα ε, άδεια.
Image

Εκτός από παίχτες δηλαδή, έπρεπε να προσλάβω και προσωπικό! Τέλος πάντων.
Η Elche, in game, είναι η πρώτη χρονιά που ανέβηκε στη La Liga! Οπότε η πρόκληση είναι μεγάλη.
Image

Παραδόξως δε, περίμενα λιγότερα χρήματα διαθέσιμα αλλά μια χαρά ξηγήθηκαν.
Image


Βουρ για μεταγραφές!
Αφού φτιάξαμε και το ρόστερ, στα θέλω της Jaeger, εμείς τη δουλίτσα μας.
4-3-1-2 δούλεψε παντού θα δουλέψει κι εδώ κι όπου μας βγάλει, στοχεύω κάπου μεταξύ 12ης και 8ης θέσης.
Spoiler: show
Image
Image
Image


Ψυχραιμία, ηρεμία κι όλα θα πάνε καλά ελπίζω.
Η πρώτη κρυάδα ήταν εεεε, αρκετά κρύα θα έλεγα.

Κοιτάμε μόνο μπροστά, γιατί αν κοιτάξουμε πίσω και κάτω, την πατήσαμε.
Χάνουμε δύσκολα μεν, δεν κερδίζουμε καθόλου δε.
Αυτό πρέπει ν αλλάξει. Τα χηνάρια όμως με την πρωτοπόrο τότε Betis και την Atletico Madrid, μας αναπτερώνουν το ηθικό.
Χρειαζόμαστε όμως μια νίκη κάποτε, ε. Έχουμε δύο ματς στην έδρα μας που πρέπει να τα πάρουμε. Eibar & Villareal τελικά χάνουν με 1-0 και οι δύο
με πολύ κόπο, με πολύ άγχος, αλλά τελικά κάνουμε τις δύο πρώτες μας νίκες. Ταξιδεύουμε στην Βαρκελώνη όπου παρίνουμε ακόμα ένα χι απ την Espanyol
και η ζωή μας χαμογελά. Είμαστε στη 10η θέση, με 12 πόντους.
Image

Το αήττητο σερί μας, συνεχίζεται με την εντός έδρας νίκη με το αγαπημένο μας 1-0 επί της Depor
και το άνετο πέρασμά μας απ την ολιγόν τι παραπαίουσα Valencia με 1-3.
Οι ήττες από Γρανάδα -που προκάλεσε αναταράξεις μιας και δεν πήρα πρέφα ότι είναι fierce rivals- και απ τη Ρεάλ, μας πήγαν λίγο πίσω
αλλά την πλήρωσε η Οσασούνα.
Image

Δεν χάνουμε στους επόμενους 3 αγώνες μέχρι κι αυτόν με την Barcelona που εντάξει μου την έδωσε κάπως,
όχι γιατί περίμενα να κερδίσουμε και τέτοια, αλλά αυτή την εικόνα είχε το ματς όταν χάναμε 2-0
Image

Δηλαδή, αμαρτία ρε ηλεκτρονικό να με φέρεσαι έτσι, δεν νομίζω ότι είναι σωστό και τίμιο.
Όπως και να χει, με αυτά και με τ άλλα
Image

φτάσαμε στο τέλος του 1ου γύρου.
Image


Είμαστε καλά, αλλά δεν είμαστε κιόλας. Τι εννοώ. Βαθμολογικά είμαστε μια χαρά, εκεί που υπολόγιζα και θέλω.
Δύο χαρές αν βάλεις και το γεγονός, ότι απ την 6η προνομιούχο Ευρωπαϊκά θέση, μας χωρίζουν 6 βαθμοί.
Αριθμητικά δεν είναι πολλοί, όμως είναι μακριά γιατί πάντα χάνουμε ή μένουμε πίσω όταν είναι να κάνουμε το κλικ παραπάνω.
Όπως στο μπάσκετ, που ξεκινάς και χάνεις με 10, το παλεύεις, φτάνεις στους 5, φτάνεις στους 3 με 2, αλλά πάντα κάτι γίνεται
και το τρως και η διαφορά ανεβαίνει στους 5 με 6 και τελικά χάνεις και το ρίχνεις στη διαιτησία να πούμε.
Κάπως έτσι.
Επιπρόσθετα ο τρόπος που παίζει η ομάδα δεν είναι κι ο καλύτερος δυνατός.
Δεν είναι όπως στα άλλα πρωταθλήματα, δεν μιλάω για την Ελβετία που κάναμε πλάκα.
Βασικά ήμαστε πολύ στριφνοί ρε παιδί μου, μπροστά. Με αποτέλεσμα να σπαταλάμε πολλές προσπάθειες για να βάλουμε γκολ
να ξανοιγόμαστε παραπάνω και πολλές φορές να κυνηγάμε το σκορ, αντί να έχουμε τελειώσει το ματς.
Επίσης, εδώ υπάρχουν πολύ καλύτερα και πιο γρήγορα εξτρέμ και κάνουν και την άμυνά μας δύσκολη.
Ίσως είναι ο πρώτος χειμώνας που θα ενισχύσω μια ομάδα, κυρίως στη θέση των επιθετικών. Έχω κάποια καλά λεφτάκια στην άκρη
υπάρχουν κάποιες περιπτώσεις που κοτάζω, θα δούμε.
Θέλω/χρειάζομαι και πιο γρήγορους κεντρικούς αμυντικούς αλλά δεν διαθέτω τα λεφτά για κάτι τέτοιο τώρα.
Θα με πεις, τι θες ρε φίλε, με την Elche παίζεις, πόσο πιο ψηλά ήθελες να είσαι. Σωστό, αλλά αυτό το ''τόσο κοντά-τόσο μακριά''
απ τις προνομιούχες θέσεις μπορεί να σε τρελάνει. Αλλά το σημαντικό είναι ότι κάπως σ αυτό το πρωτάθλημα,η ομάδα δεν παίζει
με την ίδια αρμονία που είχαν οι άλλες μου ομάδες. Θα προτιμούσα δηλαδή να παίζαμε λίγο καλύτερα κι ας ήμασταν πιο κάτω βαθμολογικά.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Post Reply

Return to “Ιστορίες”