Πόσο ψηλά μπορεί να φτάσει ένα αστέρι ?

"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
Aelole12345
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Sun Oct 23, 2016 6:16 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Alefantos.79 wrote:
GIANNIS511 wrote:Η πορεία στα play-off κάτι παραπάνω από επική και δικαίως κουνάς σεντόνι! Όσο για το μπάτζετ, δεν είναι καθόλου κακό και είμαι σίγουρος πως θα βρεις τους παίκτες για να κάνεις τον Αστέρα ανταγωνιστικότατο σε Ελλάδα και Ευρώπη
Ευχαριστώ πολύ για το καλά σου λόγια ! Το μπάτζετ ουσιαστικά το έχω δημιουργήσει από τις πωλήσεις του Δεκεμβρίου. Ο πρόεδρος δεν έδωσε κάτι παραπάνω για αυτό λέω ότι ήταν μικρό. Βασικά θα ήθελα να βρω ένα καλύτερο αριστερό μπακ και έναν παίκτη αριστεροπόδαρο σαν το Μπεν. Αλλά και να μην τους βρώ θα πορευτώ με αυτούς που έχω
Καταρχην συγχαρητηρια για την πορεια σου. Στις ακαδημίες εψαξες μηπως βρεις καποιο πουλεν;;;;
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιο φιναλε της χρονιας με μια 3αρα σε μια μεγαλη ομαδα και τωρα ο στοχος να φτιαξεις μια ομαδα με ενα ικανοποιητικο μπατζετ για το μεγεθος του Αστερα και να ψαξεις φτηνες λυσεις απο ελευθερους.
Περιμενω να δω τις κινησεις με πολυ ενδιαφερον και ποιον θα βγαλει η κληρωτιδα.
Τελος στα βραβεια σαρωσαν αρκετοι παικτες δικοι σου και ειδικα ο Μπεν πετυχε σημαντικοτατα γκολ.
Αν μπορεις φερε αυτο το παικτη του ΠΑΣ που βγηκε πρωτος σκορερ θα ηταν καλη προσθηκη.
Μπραβο και παλι φιλε μου!
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aelole12345 wrote:
Alefantos.79 wrote:
GIANNIS511 wrote:Η πορεία στα play-off κάτι παραπάνω από επική και δικαίως κουνάς σεντόνι! Όσο για το μπάτζετ, δεν είναι καθόλου κακό και είμαι σίγουρος πως θα βρεις τους παίκτες για να κάνεις τον Αστέρα ανταγωνιστικότατο σε Ελλάδα και Ευρώπη
Ευχαριστώ πολύ για το καλά σου λόγια ! Το μπάτζετ ουσιαστικά το έχω δημιουργήσει από τις πωλήσεις του Δεκεμβρίου. Ο πρόεδρος δεν έδωσε κάτι παραπάνω για αυτό λέω ότι ήταν μικρό. Βασικά θα ήθελα να βρω ένα καλύτερο αριστερό μπακ και έναν παίκτη αριστεροπόδαρο σαν το Μπεν. Αλλά και να μην τους βρώ θα πορευτώ με αυτούς που έχω
Καταρχην συγχαρητηρια για την πορεια σου. Στις ακαδημίες εψαξες μηπως βρεις καποιο πουλεν;;;;
Σε ευχαριστώ όντως δεν περίμενα τέτοια πορεία ! Υπάρχουν κανά δυο δαμαντάκια στις ακαδημίες θα ανεβάσω εικόνες τους αλλά θέλουν ακόμη αρκετή εξέλιξη για να στελεχώσουν την ομάδα. Για έναν μάλιστα φαίνεται πως υπάρχει ενδιαφέρον από τη Λέστερ !
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Diego91 wrote:Ωραιο φιναλε της χρονιας με μια 3αρα σε μια μεγαλη ομαδα και τωρα ο στοχος να φτιαξεις μια ομαδα με ενα ικανοποιητικο μπατζετ για το μεγεθος του Αστερα και να ψαξεις φτηνες λυσεις απο ελευθερους.
Περιμενω να δω τις κινησεις με πολυ ενδιαφερον και ποιον θα βγαλει η κληρωτιδα.
Τελος στα βραβεια σαρωσαν αρκετοι παικτες δικοι σου και ειδικα ο Μπεν πετυχε σημαντικοτατα γκολ.
Αν μπορεις φερε αυτο το παικτη του ΠΑΣ που βγηκε πρωτος σκορερ θα ηταν καλη προσθηκη.
Μπραβο και παλι φιλε μου!
Ο Μπεν ήταν το Α και το Ω στην ομάδα μπροστά ! Υπήρχαν ματς που τα πήρε μόνος του ! Για μεταγραφές θα περιμένω να δω αν καταφέρω να μπω σε ομίλους Europa (για Champions League δεν το βλέπω) μπας και μου δώσουν κανά φράγκο γιατί τα λεφτά για μεταγραφές μας τελείωσαν χα χα !
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μιας και υπήρξε ενδιαφέρον ας παρουσιάσουμε κάποια από τα πιθανά αστέρια της ομάδας. Η έλειψη μεταγραφικών πόρων είναι σίγουρο ότι θα δώσει ευκαιρίες σε μερικά από αυτά τα παιδιά να πάρουν χρόνο συμμετοχής είτε λόγω τραυματισμών των βασικών παικτών της ομάδας ή στα πλαίσια ένος ευρύτερου rotation σε περίπτωση συμμετοχής μας σε ομίλους ευρωπαϊκής διοργάνωσης.

Image

Image
Στο σύστημα μου δεν υπάρχουν εξτρέμ όποτε ο μίκρος προπονείται για επιθετικός με βάθος. Το μέλλον είναι μπροστά του το αν θα τα κατεφέρει να λάμψει είναι μια άλλη ιστορία.

Image
Σε άλλες χώρες οι 17 χρονοι θεωρούνται έτοιμοι παίκτες. Εμείς τους βλέπουμε ακόμα σαν ταλέντα. Θα έρθει και αυτός μαζί στην προετοιμάσια και θα δούμε τι ψάρια πιάνει.

Image
Ο τρίτος μας τερματοφύλακας και ο βασικός για την Κ20.

Image
Οι εκτιμήσεις τον περιγράφουν ως μελλοντικό βασικό μας παίκτη. Έχει όμως πολύ δρόμο ακόμη μπροστά του.

Image
Ένας ακομή εξτρεμ που θα προπονείται ως επιθετικός με βάθος. Χαμηλά στατιστικά για αυτή τη θέση αλλά ποιός ξέρει άλλωστε και τα διαμάντια από κάρβουνα βγαίνουν !
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

H προετοιμασία για τη νέα σεζόν φέτος θα είχε μια μεγάλη ιδιατερότητα. Βάσει της περυσινής πορείας οι προσδοκίες τώρα ήταν μεγαλύτερες (και ως συνέπεια και το άγχος). Παράλληλα υπήρχε και η ευρωπαϊκή πρόκληση αν και για ομάδες σαν τον Αστέρα οι κληρώσεις είναι πάντα δύσκολες μιας και πάντα βρίσκονται στο γκρούπ των αδυνάτων.

Όπως και πέρυσι ο βοηθός προπονητή μας είχε κλείσει δυνατά φιλικά. Η τέλεια ευκαιρία να αξιολογήσουμε το ρόστερ της ομάδας εν όψει και των ευρωπαϊκών μαχών.
Image

Η σφιχτή οικονομική πολιτική που ακολουθούσε ο μάνατζερ του Αστέρα , επίτρεπε στην ομάδα να ατενίζει το οικονομικό της μέλλον με αισιοδοξία. Τύφλα να 'χει ο Αρσεν Βενγκερ χα χα !
Image

Παρόλα αυτά όμως πολλά χρήματα για μεταγραφές δεν υπήρχαν συνεπώς έπρεπε πάλι να δημιουργηθούν μέσα από πωλήσεις παικτών. Τα πάντα όμως θα εξαρτιόντουσαν από το αν η ομάδα κατέφερνε να προκριθεί σε όμιλο ευρωπαϊκής διοργάνωσης και με γνώμονα αυτή την προοπτική δεν προβλέποταν αποδυνάμωση της ομάδας πριν αυτή δώσει τα ευρωπαϊκά ματς.
Image

Παρά το σφίχτο μπάτζετ καταφέραμε να κλείσουμε δύο πολύ καλές μεταγραφές. Το σερβάκι (όπως λέει και ο Νικολακόπουλος) και ο Μιχαήλ θα αποτελέσουν βασικές κολώνες στο φετινό μας οικοδόμημα.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Εντωμεταξύ ο κόσμος είχε αρχίσει σιγά σιγά να αγκαλιάζει την προσπάθεια που γινόταν στην Τρίπολη για να αποτελέσει ο σύλλογος όχι μόνο μια καλή επαρχιακή ομάδα αλλά μια υπολογίσιμη δύναμη.
Image
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Ο κόουτς του Αστέρα ταξίδεψε μαζί με τον πρόεδρο στης ομάδας στη Γενεύη για την κλήρωση της προκριματικής φάσης για τη συμμετοχή στους ομίλους του φετινού champions league. Μια πρωτόγνωρη εμπειρία και για τους δύο. Θα διασκεδάζε αυτό το ταξίδι για όσο διαρκούσε αλλά σίγουρα θα κάναμε τα πάντα για να μην αποτέλουσαμε φτωχούς συγγενείς. Όποιος και αν κληρωνόταν μαζί μας θα προσπαθούσε πάρα πολύ για να κάμψει την αντίστασή μας.

Image]
Δυναμό Κιέβου λοιπόν ! Ούτε κρύο ούτε ζέστη θα μπορούσε να ήταν και πολύ χειρότερα τα πράγματα. Πρώτο παιχνίδι στην Τρίπολη και στη συνέχεια ταξίδι στη μακρινή Ουκρανία. Για να δούμε τι μπορούμε να καταφέρουμε !

Λίγες μέρες πριν την πρώτη μας ευρωπαϊκή μάχη η ατυχία μας χτύπησε την πόρτα και δύστυχώς όχι μόνο μια φορά.
Image

Δεν ήμασταν όμως από τις ομάδες που το βάζουν εύκολα κάτω. Παρά τις αυτχίες , παρά τις ελλείψεις θα παλέυαμε σκληρά!
Spoiler: show
Image
Μια φοβερή μάχη ! Βρέθηκαμε νωρίς στο ματς με δύο γκλο προβάδισμα αλλά η εμπειρία του αντιπάλου μέτρησε περισσότερο. Είχαν την ψυχραιμία να φέρουν το ματς στα ίσα πολύ γρήγορα και παρά το γεγονός ότι είχαμε το σθένος να περάσουμε και πάλι μπροστά μας ισοφάρισαν ξανά. Η ρεβάνς σίγουρα θα είναι πάρα μα πάρα πολύ δύσκολη αλλά η αναμέτρηση αυτή μας έδειξε ότι μπορούμε να τους κοιτάμε στα μάτια! Τουλάχιστον δεν θα ταξιδέψουμε τόσο μακριά για τουρισμό!
Spoiler: show
Image
Αποκλειστήκαμε ναι αλλά σίγουρα δεν φύγαμε από το Κίεβο με σκυμμένο κεφάλι! Βρεθήκαμε νωρίς πίσω στο σκορ με δύο γκολ αλλά καταφέραμε να ισοφαρίσουμε με ένα εξαιρέτικο σουτ του Δώνη από πολύ πλάγια θέση λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Πήραν ξανά το προβάδισμα αλλά ισοφαρίσαμε ξανά με τον περυσινό μας ήρωα τον Μπεν. Στην παράταση λίγο έλειψε να παγώσουμε το Κίεβο αλλά ο Δώνης ήταν ο μοιραίος παίκτης. Σε ένα ανεπανάληπτο τετ α τετ νικήθηκε από τον αντίπαλο γκλοκίπερ. Έτσι πήγαμε στη ρουλέτα των πέναλντι όπου στάθηκαν πιο τυχεροί από εμάς. Δεν τα κατεφέραμε αλλά η ομάδα κέρδισε πολλά από αυτά τα δύο παιχνίδια.
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά τον αποκλεισμό από τα προκριματικά για το champions league υπήρχε ακόμη η πρόκληση συμμετοχής μας στους ομίλους του europa league. Μετά τις δύο εξαιρετικές εμφανίσεις εναντίων των Ουκρανών υπήρχε πίστη ότι μπορούμε να κάνουμε το θαύμα!
Image
Image
Μονακό λοιπόν και πρώτο παιχνίδι στη Γαλλία. Τουλάχιστον τώρα θα πηγαίναμε σε μια πιο κοσμοπολίτικη πόλη από το Κίεβο !
Spoiler: show
Image
Μια ακόμη φοβερή εμφάνιση από την ομάδα! Βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με δύο γκολ αλλά παρόλα αυτά βρήκαμε το σθένος να αντιδράσουμε!Ο νεάρος Καραμήτος μας χάρισε την ισοπαλία με μια εξαιρετική ενέργεια! Μάλιστα πέτυχε το πρώτο του επαγγελματικό γκολ με τον Αστέρα! Σϊγουρα μια στιγμή που δεν πρόκειται να ξεχάσει ποτέ! Απέναντι σε μια πολύ πιο δυνατή ομάδα δείξαμε χαρακτήρα και φύγαμε με ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα που μας δίνει ελπίδες εν όψει ρεβάνς. Εννοείται φυσικά πως οι Γάλλοι είναι ακόμη το φαβορί αλλά αυτό δεν σημαίνει πως θα είμαστε εύκολος αντίπαλος!
Spoiler: show
Image
Δυστυχώς ούτε τώρα τα καταφέραμε να ζήσουμε το όνειρο. Το γήπεδο πήρε φωτιά με το γκολ του Sielva αλλά η ποιότητα της Μονακό μας λύγισε. Μάλιστα με το που κατάφεραν να πετύχουν και το δεύτερο τους γκολ απογοητευτήκαμε και τους δώσαμε την ευκαιρία να φύγουν με ένα σκορ που σίγουρα δεν ανταποκρίνεται στην εικόνα του αγώνα αλλά και στην εμφάνισή μας. Σίγουρα ήταν μια απογοήτευση ο αποκλεισμός ειδικά μετά την ισοπαλία στην Γαλλία αλλά αν υπολογίσουμε τις ομάδες που αντιμετώπισαμε στα προκριματικά των δύο διοργανώσεων σταθήκαμε στο ύψος των περιστάσεων. Επίσης ίσως αν αντιμετώπιζα το δεύτερο παιχνίδι πιο συντηριτικά να πετυχαίναμε κάτι καλύτερο αλλά έχω ένα συγκεκριμένο τρόπο παιχνιδιού και δεν τον αλλάζω
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά την ολοκλήρωση των ευρωπαϊκών μας υποχρεώσεων είχε έρθει πλέον η στιγμή να ξεκινήσει το πρωτάθλημα. Πρωτού όμως το εναρκτήριο ματς υπήρξε μεγάλη κινητικότητα στα μεταγραφικά της ομάδας. Δεχτήκαμε πρόταση από την Βερόνα για τον Μπακάκη. Δεν είναι εύκολο να στερήσεις από έναν παίκτη που αγωνίζεται στην Τρίπολη την ευκαιρία να αγωνιστεί στην Serie A, ειδικά εάν έρχεται μια ομάδα και σου προσφέρει 1,3 εκατομμύρια ευρώ για έναν ποδοσφαιριστή που αποκτήσαμε ελεύθερο. Με τα χρήματα αυτά μας δόθηκε η ευκαιρία να προχωρήσουμε σε ανανεώσεις συμβολαιών σημαντικών παικτών και παράλληλα να ενδυμάσουμε το ρόστερ μας.
Image

Για μια ακόμη φορά βγήκαμε από τις μεταγραφές με κέρδος που σίγουρα θα βοήθησει στη συνέχεια. Μια υγιής οικονομικά ομάδα πρέπει να είναι το πρώτο μέλημα αν θέλουμε να κάνουμε τον Αστέρα μεγάλο.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Περίμενω πολλά ειδικά από τον Βλάχο αλλά και τον Ιρλανδό ο οποίος θα μοιράζεται μαζί με τον Sielva την θέση του οργανωτή.
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Αρχίζει το ματς (όπως έλεγε και ο Λουκιανός Κελαηδόνης) Το ζητούμενο ήταν εάν η ομάδα είχε καταφέρει να καθαρίσει το μυαλό της από τα ευρωπαϊκά παιχνίδια και κατά πόσο είχε εππηρεαστεί από το γεγονός ότι έδωσε τέσσερα ματς με μεγάλη ένταση τόσο νώρις.

Image
Η πρεμιέρα περιελάμβανε εκτός έδρας παιχνίδι και μάλιστα σε μια δύσκολη έδρα. Το πιο ανησυχητικό ήταν ότι η ομάδα έδειχνε αρκετά κουρασμένη διότι το δίαστημα των δύο ημερών που μεσολάβησε από το παιχνίδι με την Μονακά δεν μας επέτρεψε να ανακτήσουμε τις δυνάμεις μας.
Spoiler: show
Image
Το φοβόμουν πάρα πολύ αυτό το παιχνίδι και δυστυχώς οι φόβοι μου επαληθεύτηκαν. Δεν ήμασταν φρέσκοι και ο Λεβαδιακός το εκμεταλεύτηκε στον απόλυτο βαθμό. Βρεθήκαμε πίσω με τρια γκολ και το μόνο που καταφέραμε ήταν να πετύχουμε το γκολ της τιμής λίγο πριν την λήξη του αγώνα.
Image
Λίγο πριν την πρώτη διακοπή στο πρωτάθλημα λόγω αγώνων των εθνικών ομάδων φιλοξενούσαμε τον ΠΑΣ Γιάννενα. Ο Άγιαξ της Ηπείρου είχε στις τάξεις του τον περυσινό πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος και σίγουρα αυτό το γεγονός από μόνο του έκανε αυτό το παιχνίδι αρκετά δύσκολο.
Spoiler: show
Image
Ο Μπεν έκανε ότι μπορούσε για να μας δώσει τη νίκη σήμερα αλλά οι Γιάννιωτες πήραν την ισοπαλία με το νέο τους αστέρι τον Ρομέρα που είχε απάντηση σε κάθε μας προσπάθεια μαρκαρίσματός του. Ο πρωήν παίκτης του ΠΑΣ Αλέξης Μιχαήλ παραλίγο να μας δώσει και πάλι το προβάδισμα αλλά η κεφαλιά του μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπέρν πέρασε λίγο άουτ. Δεν ξεκινήσαμε καλά το πρωτάθλημα. Ελπίζω η διακοπή να μας βοηθήσει να βρούμε και πάλι τα πατήματά μας και να δώσει την ευκαιρία σους νέους μας πάικτες να μπουν καλύτερα στην ομάδα.
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε μου επενδυσες πολλα στα νεα παιδια και με προσθηκες ελευθερων παικτων πιο πολυ προσπαθησες να στησεις μια καλη ομαδα απεναντι σε 2 ευρωπαικες ομαδες
που ναι μεν ηταν καλυτερες αλλα το παλεψες πολυ. Θα ξεκινησω με το ΤΣΛ εκει πραγματικα ηταν μια κληρωση βατη σχετικα και αποδειχτηκες πολυ σκληρος για να πεθανεις!
Κριμα πολυ κριμα για τον αποκλεισμο στα πεναλτι...Θα μπορουσες με προκριση να εξασφαλισεις την παρουσια σου και στο ΕL χωρις προκριματικα. Εκει οπου ησουν
ατυχος και η Μονακο στο δευτερο ματς εδειξε την ποιοτητα της. Δεν πειραζει αδερφε οτι εγινε εγινε.
Η πωληση του Μπακακη σωστη με τοσα χρηματα και μετα ενισχυθηκες με καλους παικτες και αυτον που ξεχωριζω ειναι ο Ιρλανδος o Byrne!
Πιστευω θα σε βοηθησει πολυ. Στα αγωνιστικα τωρα και στο πρωταθλημα πιστευω ξεκινησες μουδιασμενα αλλα λογικο μιας και ειχες και ευρωπαικες
διοργανωσεις. Θα ανεβεις περισσοτερο πιστευω και θα βγαλει στο γηπεδο την ποιοτητα που εχει η ομαδα σου.
Τελος αν μπορεις ανεβασε εντεκαδα και σχημα να δουμε.
Καλη συνεχεια ! -gioupi
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10060
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Συγκινητική παρουσία στην Ευρώπη. Άτυχες κληρώσεις ειδικά με Μονακό. Στο πρωτάθλημα κακό ξεκίνημα αλλά έχει δρόμο. Γιατί έδωσες τον πιτσιρίκο στη Λέστερ με τόσα λίγα;
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To nou sou... wrote:Συγκινητική παρουσία στην Ευρώπη. Άτυχες κληρώσεις ειδικά με Μονακό. Στο πρωτάθλημα κακό ξεκίνημα αλλά έχει δρόμο. Γιατί έδωσες τον πιτσιρίκο στη Λέστερ με τόσα λίγα;
Θέλω να πιστεύω και εγώ ότι θα πάρουμε τα πάνω μας. Μου κάνει εντύπωση που η ομάδα λίγο ψάχνεται ειδικά μετά τις φοβερές εμφανίσεις στα play offs και στα τέσσερα ευρωπαϊκά παιχνίδια. Πίστευα ότι θα μπαίναμε πολύ δυνατά στο πρωτάθλημα Για τον πιτσιρικά που με ρωτάς θα μπορούσα να ζητήσω και πιο πολλά αλλά τουλάχιστον εξασφάλισα ένα 50% ποσοστό μεταπώλησης.
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Diego91 wrote:Φιλε μου επενδυσες πολλα στα νεα παιδια και με προσθηκες ελευθερων παικτων πιο πολυ προσπαθησες να στησεις μια καλη ομαδα απεναντι σε 2 ευρωπαικες ομαδες
που ναι μεν ηταν καλυτερες αλλα το παλεψες πολυ. Θα ξεκινησω με το ΤΣΛ εκει πραγματικα ηταν μια κληρωση βατη σχετικα και αποδειχτηκες πολυ σκληρος για να πεθανεις!
Κριμα πολυ κριμα για τον αποκλεισμο στα πεναλτι...Θα μπορουσες με προκριση να εξασφαλισεις την παρουσια σου και στο ΕL χωρις προκριματικα. Εκει οπου ησουν
ατυχος και η Μονακο στο δευτερο ματς εδειξε την ποιοτητα της. Δεν πειραζει αδερφε οτι εγινε εγινε.
Η πωληση του Μπακακη σωστη με τοσα χρηματα και μετα ενισχυθηκες με καλους παικτες και αυτον που ξεχωριζω ειναι ο Ιρλανδος o Byrne!
Πιστευω θα σε βοηθησει πολυ. Στα αγωνιστικα τωρα και στο πρωταθλημα πιστευω ξεκινησες μουδιασμενα αλλα λογικο μιας και ειχες και ευρωπαικες
διοργανωσεις. Θα ανεβεις περισσοτερο πιστευω και θα βγαλει στο γηπεδο την ποιοτητα που εχει η ομαδα σου.
Τελος αν μπορεις ανεβασε εντεκαδα και σχημα να δουμε.
Καλη συνεχεια ! -gioupi
Φτάσαμε μια ανάσα από το όνειρο αλλά δυστυχώς μείναμε με τη γλύκα. Πίστεύω και εγώ πολύ τον Ιρλανδό αλλά τελικά ενώ τον έχω ως οργανωτή μάλλον θα τον βάλω ως προωθημένο διότι στα αμυντικά του καθήκοντα βαριέται λίγο και όταν παίζει μαζί με τον Πέλκα δεχόμαστε μεγάλη πίεση από τους αντιπάλους στο κέντρο και συνεπώς περισσότερες επιθέσεις. Αυτό είναι το σχήμα που χρησιμοποιώ καθώς και οι βασική εντεκάδα (ο Δώνης είναι τραυματίας την παρούσα φάση και θα μείνει για ένα μήνα εκτός). Είμαι ανοικτός σε προτάσεις φίλε μου !

Image
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κατ'αρχάς συγχαρητήρια για τις εμφανίσεις σου στην Ευρώπη. Ναι μεν δεν πέρασες, αλλά φάνηκε πως έβαλες τα δυνατά σου και έπαιξες πολύ καλά απέναντι σε πολύ μεγαλύτερες από άποψη μπάτζετ ομάδες. Στο πρωτάθλημα τώρα. έκανες μουδιασμένη αρχή, αλλά δε σε φοβάμαι. Με το ρόστερ που έχεις, πιστεύω ότι τα πλάυ ωχ είναι σίγουρα και γιατί όχι και το Κύπελλο
Post Reply

Return to “Ιστορίες”