4-2-3-1 -tasosbin- ο Ρανιέρι των φτωχών

Συζητήστε για τις τακτικές και τις προπονήσεις της ομάδας σας
Post Reply
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9254
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

Λίγα λόγια για την τακτική και την "ιστορία" της...

Ξεκίνησα ένα σέηβ άνεργος. Κάπου τον Γενάρη ο Αστέρας Τρίπολης όντας στην τελευταία θέση της βαθμολογίας μετά από 16 αγωνιστικές και έχοντας 6 βαθμούς, όλους από ισοπαλίες, μου κάνει πρόταση να αναλάβω. Από τους 6 βαθμούς φτάνουμε στους 33 και σωζόμαστε καταλαμβάνοντας την 12 θέση στο πρωτάθλημα. Αρχίζουμε την προετοιμασία μας για τη νέα σεζόν με στόχο να σωθούμε νωρίς και να καταλάβουμε μια θέση στο μέσο του πίνακα. Εγώ κρυφοκοιτάζω την είσοδο στα πλέι οφ. Και το παραμύθι αρχίζει! Ο Αστέρας Τρίπολης γίνεται η ελληνική Λέστερ. Από τη μάχη για παραμονή τη μια σεζόν, την επόμενη στην κορυφή του πίνακα!
Spoiler: show
Image
Image

Image

Image
Image
Στο "ζουμί" τώρα:

Η τακτική έχει δανειστεί στοιχεία από την τακτική του Akyla και έχει δημοσιευθεί με την άδειά του.
Η βασική ιδέα που δανείστηκα λοιπόν από τον Αχιλλέα είναι να παίζουμε πιο στενά και τα μπακ να μας δίνουν πλάτος. Αυτό ήταν. Με ψάξιμο και προσθήκες άλλων οδηγιών έδωσα στην ομάδα τα στοιχεία που ήθελα να βλέπω στο γήπεδο. Ποια είναι αυτά; Επιθετικό ποδόσφαιρο, ευκαιρίες, όβερλαπ από τα μπακ, πίεση από το φορ μας, κατοχή και άλλα που θα δείτε. Φτάνουν τα λόγια, πάμε να δούμε τι ακριβώς εννοώ:


Image
Image


Ατομικές οδηγίες:

GK: Τερματοφύλακας Λίμπερο- άμυνα. Θέλουμε ο τερμτοφύλακάς μας να βγαίνει και να καθαρίζει φάσεις στην πλάτη της άμυνας, να βοηθάει τα σέντερ μπακ μας μιας και οι 2 ακραίοι της άμυνας ανεβαίνουν όλοι την πλευρά.
DR & DL: Μπακ χαφ- επίθεση. Τα μπακ μας "Οργώνουν" όλη τη πλευρά. Βοηθούν φυσικά αμυντικά αλλά έχουν στη φιλοσοφία τους να επιτεθούν, να δώσουν το όβερλαπ και να δωσουν βοήθειες μπροστά. Έξτρα οδηγία για στενότερο μαρκάρισμα για να είναι πιο αποτελεσματικοί αμυντικά και να μην αφήνουν τον αντίπαλο να ανασάνει.
DC: Δημιουργικός Αμυντικός-άμυνα: Ο τύπος είναι τα κάνει όλα και συμφέρει. Είναι ένας κεντρικός αμυντικός που θα βάλει τη μπάλα κάτω και θα βοηθήσει την ομάδα να κάνει πράξη το "παιχνίδι από την άμυνα". Θα κάνει όμως και τη γιόμα του ( μην παρεξηγείτε τη λέξη γιόμα, ξέρω ότι έχει πληγωθεί το είναι σας από αυτόν όταν ακούτε γιόμα) όταν πρέπει γιατί έχει πρόγραμμα και ξέρει πότε να την κάνει και προς ποιον. Εξτρα οδηγίες για Στενότερο μαρκάρισμα και λιγότερες Ντρίμπλες.
DC: Κεντρικός αμυντικός- Κάλυψη. Όσοι προλάβατε τον Χένριξεν ξέρετε τι θα κάνει αυτός ο κύριος. Θα έχει λίγο βάθος και ότι περνάει θα το καθαρίζει πριν φτάσει να απασχολήσει τον τερματζή μας. Και αυτός στενότερο μαρκάρισμα φυσικά.
MC: Οργανωτής - άμυνα: Θα φτιάξει παιχνίδι από πίσω, θα δώσει και βοήθειες στην άμυνα, Θα ανέβει και λίγο πιο ψηλά να στηρίξει τους επιτιθέμενους.
MC: Κκεντρικός κόφτης- Υποστήριξη. Θα μαρκάρει τους αντιπαλους για να πάρει τη μπάλα και να την εχουμε εμείς και να κάνουμε το ποαιχνίδι μας. Θα δώσει και επιλογή για πάσα στους επιτιθέμενους γιατί δεν είναι τόσο άμπαλος.
AMR: Εξτρέμ- υποστήριξη. Τυπικό Εξτρέμ. Ανεβαίνει, σεντράρει , ψάχνει να κάνει ασσίστ κυρίως μέσω σεντρών(ε) κυρίως προς τον Αριστερο Εσωτερικό Επιθετικό ή τον επιθετικό μας ή όποιον έχει καλή θέση στη περιοχή μας τέλος παντων.
AML: Εσωτερικός Επιθετικός- επίθεση: ΒΑΡΟΜΕΤΡΟ για την τακτική! Ο παίχτης αυτός είναι ένας σκόρερ για την ομάδα μας. Θα βοηθήσει τον Επιθετικό μας, θα δώσει στήριγμα και θα σκοράρει. Θα δημιουργήσει κιόλας προκαλώντας ανακατωσούρα με τις "μπούκες" του. Έξτρα οδηγία να περιπλανιέται από τη θέση του και να τους κάνει άνω κάτω.
AMC: Προωθημένος οργανωτής-τποστήριξη. Το 10αρι μας. Θα δημιουργήσει για όλους, θα πατήσει περιοχή και θα σκοράρει.
St: Αμυντικογενής επιθετικός- υποστήριξη. Ακούς αμυντικογενής και λες "άσε μας κουκλίτσε μου " Γίνεται επιθετικός και αμυντικογενής ; Γίνεται - γίνεται! Θα πρεσάρει για να πάρουμε την κατοχή από ψηλά, θα σκοραρει και θα δώσει και στηρίγματα.

DOWNLOAD
Last edited by tasosbin on Thu Dec 01, 2016 7:23 pm, edited 1 time in total.
:liverpool:
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ ωραίες ιδέες και απο εσένα και απο τον Αχιλλέα σχετικα με το πλάτος του γηπέδου και πώς μπορούμε να το εκμεταλλευτούμε με τους κατάλληλους ρολους.

Ειμαι γενικα κατα της χρήσης του Κεντρικού Κόφτη σε σύστημα με 10αρι, γιατι πίσω απο το δεκάρι θελω 2 κολόνες που δε αφήνουν με τιποτα το κεντρο, ενώ ο Κόφτης εχει default εντολή για Closing Down. Βέβαια με γρήγορα κεντρικά μπακ λύνεται, αλλα πες το παραξενιά.

Αρκετά με τις παραξενιές μου όμως, πολυ ωραια παρουσίαση και ενδιαφερουσες ιδέες. Καλοτάξιδη!


Sent from my iPad using Tapatalk
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
Geo1983
Trialist
Trialist
Posts: 26
Joined: Sun Nov 11, 2012 3:28 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είναι μία τεχνική που 2 χρονιές με βοήθησε να πάρω πρωτάθλημα με τον Ολυμπιακό.

Η διαφορά είναι ότι χρησιμοποιώ 2 Εσωτερικούς Επιθετικούς (αντί για 1), Ολοκληρωμένο Επιθετικό-Υποστήριξη (αντί για ΑμΕ)

Όσο αφορά τις Οδηγίες της ομάδας χρησιμοποιώ Κανονικό tempo, Ισορροπημένο πλάτος, Εμπόδισε την κοντινή διανομή ΤΦ, Περισσότερο άμεσο παιχνίδι. Βέβαια αυτά τα αλλάζω ανάλογα με τον αντίπαλο.
apostolosaek
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Sun Nov 10, 2013 7:05 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ, ARSENAL
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα, καλή εβδομάδα και καλή χρονιά. Στην τακτική αυτή έχεις βάλει και οδηγίες για τα στημένα. Γιατί σκέφτομαι να την εφαρμόσω στην ΑΕΚ. Ευχαριστώ.
apostolosaek
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Sun Nov 10, 2013 7:05 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ, ARSENAL
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όσον αφορά την ΑΕΚ, δε θα ήταν καλύτερο να βάλω τον Simoes ως κεντρικό κόφτη-Άμυνα για να κόβει όποιον πάει να περάσει και τον Johansson ως Οργανωτή-Υποστήριξη για να ανεβαίνει λίγο πιο ψηλά ο Σουηδός για να βοηθάει στην ανάπτυξη ής ως Box to Box;
Επίσης αφού βασικό θα έχω λογικά τον Almeida, δεν το χρησιμοποιώ ως Επιθετικό στόχο-Επίθεση, αφού έχει και τα ανάλογα σωματικά προσόντα;
Και δεξιά ως Εσωτερικό Επιθετικό να βάλω Λάζαρο ή Patito;
Ευχαριστώ.
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9254
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

Δεν είμαι ειδικός για το ροστερ της ΑΕΚ. Μπορώ να σου πω όμως ότι με box2box δεν μου δούλευε καλα.
Εσωτερικό επιθετικό βαλε οποιον σου παίξει καλύτερα στα φιλικά.
Όσο για τον επιθετικό στόχο, δεν νομίζω να δουλέψει καλα. Βάλε Αραβίδη Αμυντικογενη επιθετικό και έχε μπακάπ τον Πορτογάλο.
:liverpool:
apostolosaek
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Sun Nov 10, 2013 7:05 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ, ARSENAL
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Οργανωτής-Άμυνα είναι πολύ αμυντκογενής παίχτης; Γιατί θέλω και αυτός να συμμετέχει στην οργάνωση του παιχνιδιού και να μη μένει πίσω.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

apostolosaek wrote: Όσον αφορά την ΑΕΚ, δε θα ήταν καλύτερο να βάλω τον Simoes ως κεντρικό κόφτη-Άμυνα για να κόβει όποιον πάει να περάσει και τον Johansson ως Οργανωτή-Υποστήριξη για να ανεβαίνει λίγο πιο ψηλά ο Σουηδός για να βοηθάει στην ανάπτυξη ής ως Box to Box;
Επίσης αφού βασικό θα έχω λογικά τον Almeida, δεν το χρησιμοποιώ ως Επιθετικό στόχο-Επίθεση, αφού έχει και τα ανάλογα σωματικά προσόντα;
Και δεξιά ως Εσωτερικό Επιθετικό να βάλω Λάζαρο ή Patito;
Ευχαριστώ.
α) Δεν νομίζω ότι έχει νόημα το ΚΚ(α) γενικά σαν ρόλος. Ο ΚΚ σαν βασικό χαρακτηριστικό έχει ότι πηγαίνει να πιέσει τον αντίπαλο και αποτέλεσμα αυτού είναι ότι αφήνει κενά. Αν η λογική σου για το καθήκον είναι να τον έχεις για να κρατάει αμυντικά την ισορροπία δεν θα σου δουλέψει. Αν όχι, τότε γιατί τον θες σαν ΚΚ(α) και όχι ΚΚ(υ);
β) Γενικά (imho) καλό είναι να έχεις κάποιον να κάθεται πιο πίσω για να δυσκολεύει αντεπιθέσεις, οπότε το O(α) είναι καλή επιλογή.
Αν βάλεις μαζί B2B και KK (ανεξάρτητα από καθήκον) θα έχεις πολύ μεγάλα κενά στο κέντρο, οπότε δεν θα το συνιστούσα. Για Ο(υ) μάλλον θα σου παίξει απέναντι σε μικρότερους αλλά επίσης μάλλον θα υπάρχει συνωστισμός λίγο έξω από την περιοχή, οπότε θα είσαι προβλέψιμος (ΕΕ, Ο(υ) και ΠΟ θα παίζουν πάνω κάτω στα ίδια μέτρα).
γ) Δεν χρησιμοποιώ ΕΣ οπότε δεν ξέρω. Πιστεύω ότι σε τέτοια συστήματα βαριά κορμιά δεν βοηθούν πολύ γενικά, αλλά αυτό είναι προσωπική άποψη (εγώ π.χ. με την ΑΕΚ έδιωξα τον Almeida με την 1 για κάποιον πιο γρήγορο/κινητικό).
δ) Και οι 2 παίκτες που λες είναι δεξιοπόδαροι, δύσκολα θα σε βοηθήσουν σαν ΕΕ δεξιά. Εκτός αυτού θα προσθέσεις άλλον ένα παίκτη στον άξονα, καταλήγοντας μόνο τα ΜΧ να δίνουν πλάτος (και οκ ο Galo ίσως να κάνει κάτι, ο Didac δύσκολα θα μπορέσει να ανταπεξέλθει).
apostolosaek wrote:Ο Οργανωτής-Άμυνα είναι πολύ αμυντκογενής παίχτης; Γιατί θέλω και αυτός να συμμετέχει στην οργάνωση του παιχνιδιού και να μη μένει πίσω.
Ο Ο(α) κάθεται γενικά λίγο κάτω από την σέντρα και οργανώνει/ανανεώνει επιθέσεις. Δεν θα σου βάλει γκολ και θα έχει λίγες ασιστ. Από την άλλη, θα σου ανοίξει σωστά την επίθεση και θα πιθανότατα θα έχει πολλές πάσες που οδηγούν σε ασιστ.
Στην δική μου τακτική τον θεωρώ υπερ-απαραίτητο.
apostolosaek
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Sun Nov 10, 2013 7:05 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ, ARSENAL
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

johndoe wrote:
apostolosaek wrote: Όσον αφορά την ΑΕΚ, δε θα ήταν καλύτερο να βάλω τον Simoes ως κεντρικό κόφτη-Άμυνα για να κόβει όποιον πάει να περάσει και τον Johansson ως Οργανωτή-Υποστήριξη για να ανεβαίνει λίγο πιο ψηλά ο Σουηδός για να βοηθάει στην ανάπτυξη ής ως Box to Box;
Επίσης αφού βασικό θα έχω λογικά τον Almeida, δεν το χρησιμοποιώ ως Επιθετικό στόχο-Επίθεση, αφού έχει και τα ανάλογα σωματικά προσόντα;
Και δεξιά ως Εσωτερικό Επιθετικό να βάλω Λάζαρο ή Patito;
Ευχαριστώ.
α) Δεν νομίζω ότι έχει νόημα το ΚΚ(α) γενικά σαν ρόλος. Ο ΚΚ σαν βασικό χαρακτηριστικό έχει ότι πηγαίνει να πιέσει τον αντίπαλο και αποτέλεσμα αυτού είναι ότι αφήνει κενά. Αν η λογική σου για το καθήκον είναι να τον έχεις για να κρατάει αμυντικά την ισορροπία δεν θα σου δουλέψει. Αν όχι, τότε γιατί τον θες σαν ΚΚ(α) και όχι ΚΚ(υ);
β) Γενικά (imho) καλό είναι να έχεις κάποιον να κάθεται πιο πίσω για να δυσκολεύει αντεπιθέσεις, οπότε το O(α) είναι καλή επιλογή.
Αν βάλεις μαζί B2B και KK (ανεξάρτητα από καθήκον) θα έχεις πολύ μεγάλα κενά στο κέντρο, οπότε δεν θα το συνιστούσα. Για Ο(υ) μάλλον θα σου παίξει απέναντι σε μικρότερους αλλά επίσης μάλλον θα υπάρχει συνωστισμός λίγο έξω από την περιοχή, οπότε θα είσαι προβλέψιμος (ΕΕ, Ο(υ) και ΠΟ θα παίζουν πάνω κάτω στα ίδια μέτρα).
γ) Δεν χρησιμοποιώ ΕΣ οπότε δεν ξέρω. Πιστεύω ότι σε τέτοια συστήματα βαριά κορμιά δεν βοηθούν πολύ γενικά, αλλά αυτό είναι προσωπική άποψη (εγώ π.χ. με την ΑΕΚ έδιωξα τον Almeida με την 1 για κάποιον πιο γρήγορο/κινητικό).
δ) Και οι 2 παίκτες που λες είναι δεξιοπόδαροι, δύσκολα θα σε βοηθήσουν σαν ΕΕ δεξιά. Εκτός αυτού θα προσθέσεις άλλον ένα παίκτη στον άξονα, καταλήγοντας μόνο τα ΜΧ να δίνουν πλάτος (και οκ ο Galo ίσως να κάνει κάτι, ο Didac δύσκολα θα μπορέσει να ανταπεξέλθει).
apostolosaek wrote:Ο Οργανωτής-Άμυνα είναι πολύ αμυντκογενής παίχτης; Γιατί θέλω και αυτός να συμμετέχει στην οργάνωση του παιχνιδιού και να μη μένει πίσω.
Ο Ο(α) κάθεται γενικά λίγο κάτω από την σέντρα και οργανώνει/ανανεώνει επιθέσεις. Δεν θα σου βάλει γκολ και θα έχει λίγες ασιστ. Από την άλλη, θα σου ανοίξει σωστά την επίθεση και θα πιθανότατα θα έχει πολλές πάσες που οδηγούν σε ασιστ.
Στην δική μου τακτική τον θεωρώ υπερ-απαραίτητο.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Είχα μελετήσει και τη δικιά σου τακτική και ήθελα να κάνω ένα πάντρεμα αυτών των δύο. Θα βάλω λοιπόν το Λάζαρο ως εξτρέμ δεξιά και τον Αλμέιδα ως ΠΕ και βλέπουμε.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

apostolosaek wrote:Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Είχα μελετήσει και τη δικιά σου τακτική και ήθελα να κάνω ένα πάντρεμα αυτών των δύο. Θα βάλω λοιπόν το Λάζαρο ως εξτρέμ δεξιά και τον Αλμέιδα ως ΠΕ και βλέπουμε.
Να'σαι καλά. Εντάξει δεν απέχουν και τρελά οι 2 τακτικές, οπότε κάτι θα βγει :-D
Από την μια ο Almeida δεν κολλάει σαν ΠΕ, αλλά ένας φίλος που το δοκίμασε είπε ότι την πάλεψε, οπότε δοκίμασε και βλέπεις.
Ο Λάζαρος δεξιά θα σου παίξει, αν και ίσως να είναι προτιμότερος ο Πατίτο εκεί και ο Λάζαρος αριστερός ΕΕ (τα χαρακτηριστικά τους πιο πολύ έτσι μου ταιριάζουν), αλλά δεν το έχω δοκιμάσει για να σου πω με σιγουριά.
Good luck!
apostolosaek
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Sun Nov 10, 2013 7:05 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ, ARSENAL
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

johndoe wrote:
apostolosaek wrote:Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Είχα μελετήσει και τη δικιά σου τακτική και ήθελα να κάνω ένα πάντρεμα αυτών των δύο. Θα βάλω λοιπόν το Λάζαρο ως εξτρέμ δεξιά και τον Αλμέιδα ως ΠΕ και βλέπουμε.
Να'σαι καλά. Εντάξει δεν απέχουν και τρελά οι 2 τακτικές, οπότε κάτι θα βγει :-D
Από την μια ο Almeida δεν κολλάει σαν ΠΕ, αλλά ένας φίλος που το δοκίμασε είπε ότι την πάλεψε, οπότε δοκίμασε και βλέπεις.
Ο Λάζαρος δεξιά θα σου παίξει, αν και ίσως να είναι προτιμότερος ο Πατίτο εκεί και ο Λάζαρος αριστερός ΕΕ (τα χαρακτηριστικά τους πιο πολύ έτσι μου ταιριάζουν), αλλά δεν το έχω δοκιμάσει για να σου πω με σιγουριά.
Good luck!
Ξεκίνησα χτες με Almeida ΠΕ και τελικά Patito δεξιά. Απλά με αυτό το ρόλο πάει ο Pekhart στα αζήτητα. Για να δούμε...
User avatar
Ionikaras
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5188
Joined: Wed Jun 11, 2008 1:35 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ιωνικος, Barcelona, Stoke
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τασο εχεις καποια συμβουλη ή εχεις κανει καποια αλλαγη για να παιξω με Ιωνικο?
Xavi Hernandez Creus
* Spanish League (8): 1998–99, 2004–05, 2005–06, 2008–09, 2009–10, 2010-11, 2012-13, 2014-15
* Spanish Cup (3): 2008–09, 2011-12, 2014-15
* Spanish Supercup (6): 2005, 2006, 2009, 2010, 2011, 2013
* UEFA Champions League (4): 2005–06, 2008–09, 2010-11, 2014-15
* UEFA Super Cup (2): 2009, 2011
* FIFA Club World Cup (2): 2009, 2011
* UEFA European Football Championship(2): 2008 , 2012
* FIFA World Cup(1): 2010
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9254
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

για να παίξεις με ιωνικό , καλύτερα όπως είναι. Για μεγαλύτερες ομάδες όπου μπορείς να βρεις Ολοκληρωμένους επιθετικούς έχω κάποιες αλλαγές. Στείλε μου αν θες στο φβ να σου στείλω και εκείνη την έκδοση.
:liverpool:
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Τάσο με Λίβερπουλ παίζω συνήθως . Ποιες αλλαγές και αν μπορείς στείλε μου κι εμένα την άλλη παραλλαγή


Sent from my iPhone using Tapatalk
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θετικές πρώτες εντυπώσεις (με τον ΟΦΗ)-πως και δεν έβαλες την εντολή φέρτε τη μπάλα στην περιοχή;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Post Reply

Return to “Τακτικές”