Αδυναμία εγκατάστασης γραφικών

Συζητήστε για τα γραφικά του FM (skins, logos, kits και backgrounds). Στείλτε τα δικά σας, γράψτε τις απορίες σας και σχολιάστε αυτά του fmgreece.gr
Post Reply
JrSirc
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Tue Oct 25, 2016 12:38 am
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Location: Salonica
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα παιδια,εχω ενα θεμα με τα patch δεν τα φορτωνει,εχω κανει τα παντα !!!! μηπως φταιει η beta γιαυτο ??? το δοκιμασε κανενας αλλος ???
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Tα patch είναι άλλο πράγμα από τα γραφικά που μάλλον αυτα εννοείς. Στην beta λειτουργούν κανονικά οπότε κάτι άλλο συμβαίνει. Είτε δεν τα πέρασες σωστά στους φακέλους όπως πρέπει(έχουν οδηγίες μέσα όταν τα κατεβάζεις) είτε δεν πήγε από τις προτιμήσεις όπου πρέπει να ξετικάρεις το "Use caching to decrease page loading times" και να επιλέξεις το "Reload skin when confirming changes ώστε να φορτωθούν μέσα στο παιχνίδι. Αφού φορτωθούν μπορείς να ξανααλλάξεις τις 2 αυτές επιλογές.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2886
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Επίσης κάποιος έγραφε σε άλλο topic ότι χρειάστηκε να κλείσει και ξανανοίξει το FM για να τα πάρει. Σε εμένα έπαιξε κανονικά (όπως περιγράφει ο mojotzotzo) αλλά αν δεν σου δουλέψει, δοκίμασε κι αυτό.
butterboy
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Thu Nov 03, 2016 6:26 pm
Football Manager της ομάδας: pao
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα σε όλα τα μελη !
Παιδες εχω και εγω το ιδιο θεμα.
Θα σας πω τι κανω και πειτε μου τι χρειαζεται να διορθωσω αν εχω κανει καπου λαθος.
Κατεβασα το πακετο με τις εμφανισεις της σουπερ λιγκ...το αποσυμπιεσα και εφτιαξα μεσα στα skins
ένα φακελο graphics και εκει μεσα πεταξα τα αποσυμπιεσμένα αρχεια. Μετα κλικαρα την επιλογή
"Reload skin και εβγαλα το τικ από το Use caching to decrease page loading times..
Πατησα εφαρμογή αλλα τιποτα.. Το εκλεισα το ξανα ανοιξα αλλα και παλι τιποτα.
Καμια ιδεα ?
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

ο φακελος graphics ΔΕΝ πρεπει να είναι μεσα στον skins, κάντον αποκοπή και επικόλληση από έξω
butterboy
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Thu Nov 03, 2016 6:26 pm
Football Manager της ομάδας: pao
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εκανα και το απο πανω βημα αλλα τιποτααα !!!
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Βάλτα στην διαδρομή

Documents--Sports Interactive--Football Manager 2017--Graphics--Faces ή logos ή kits

Οτι απο τα παραπάνω δεν υπάρχει ως φάκελος, τα φτιαχνεις
The Godfather
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 264
Joined: Tue Jan 22, 2008 9:57 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΠΟΕΛ
Location: Λευκωσία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα παίδες. Σε ubuntu δεν κατάφερα ούτε εγώ να τα βάλω αν και έκανα κανονικά τη διαδικασία.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Δεν ξέρω από ubuntu αλλά δεν πρέπει να έχει αλλάξει τίποτα απολύτως σχετικά με τα γραφικά φέτος οπότε όπως τα περνούσατε άλλες χρονιές, έτσι και φέτος.
The Godfather
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 264
Joined: Tue Jan 22, 2008 9:57 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΠΟΕΛ
Location: Λευκωσία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kατέβασα τη φετινή έκδοδη από το άλλο τόπικ και δουλεύει κανονικά και στα ubuntu.
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επειδή μέχρι τώρα έκανα εγκατάσταση ολοκληρωμένα πακετάκια είτε 3d είτε ss kits και για να μην κάνω καμία πατάτα, θέλω να ρωτήσω για να βάλω μεμονωμένα απλά αντικαθιστώ την παλιά με την καινούργια? Για παράδειγμα, έχω την 3D της Marseille σε png. Την αντικαθιστώ κ είμαι οκ ή πρέπει να κάνω κάτι επιπλέον? Επίσης, έχω εμφανίσεις από ομάδες από διάφορα πρωταθλήματα. Αρκεί να τις βάλω στον φάκελο graphics /kits /3D ?
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Εαν κάνεις replace κάποιο παλιό γραφικό με αντιστοιχο καινούριο (ιδιος τύπου αρχείου, με ίδιο όνομα), είσαι οκ

Για να εισαγεις καινούρια γραφικά αν δεν υπάρχουν ήδη απο πριν, πρέπει να φτιάξεις τα αντιστοιχα config αρχεια για να τα "διαβαζουν"
Last edited by mysterio on Sun Nov 06, 2016 10:02 pm, edited 1 time in total.
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Thanks a lot!!
Taiby
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Fri Oct 26, 2007 1:03 pm
Football Manager της ομάδας: Aris F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα παίδες....
Έχω το εξής πρόβλημα... έχω βάλει κανονικά όλα τα graphics μου όπως κάνω κάθε χρόνο. Όλα ωραία και καλά....Με το που κυκλοφορεί η full εκδοσή (έπαιζα την ΒΕΤΑ) αγόρασα από το steam store τον online editor. Και μια και παίζω με Άρη ήθελα να κάνω αλλαγές στην εμφάνιση της ομάδας. Την άλλαξα, αποθήκευσα, βγήκα από το manager και το άνοιξα ξανά.... (όλες οι ρυθμίσεις όπως πρέπει για να τρέχουν τα γραφικά) και ενώ όλα δουλεύουν κομπλέ οι εμφανίσεις τις ομάδας μου(2D Kits) δεν εμφανίζονται... ξανά όλη την διαδικασία με την εκκαθάριση της μνήμης, επαναφόρτωση skins κλπ αλλά και πάλι τίποτα...
Καμία ιδέα!
User avatar
GioGra1990
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Tue Nov 08, 2016 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ,ΤΟΤΤΕΝΑΜ .ΜΙΛΑΝ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλησπέρα συνάδελφοι και καλή manager-ική χρονια.
Θα ήθελα να μου πει όποιος γνωρίζει πως βάζω σαν background δική μου εικόνα. Χρησιμοποιώ το skin Andromeda2017. Με τα άλλα γραφικά δεν είχα κανένα θέμα καθώς ξέρω την διαδικασία απλά background είνα πρωτη φορά που θέλω να αλλάξω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
We don't buy superstars. WE MAKE THEM!
Post Reply

Return to “Γραφικά”